Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Porównujesz Polskę do Anglii? Przecież to bez sensu. Nasza liga krajowa jest śmieszna i żałosna. Canal + jakoś jeszcze zmienia ten obraz i da się oglądać co nie co. U nas szkolenie młodych jest na bardzo niskim poziomie. Sami wiecie co teraz młodzi lubią najbardziej - komputery , alkohol , coś zapalić a boiska stoją puste. Kiedyś były pełne od rana on wieczora. Anglia ma najlepszą ligę na świecie , szkolenie również stoi na bardzo wysokim poziomie ale i tam w ostatnich latach posucha jeśli chodzi o trofea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musimy porównywać się z Anglikami by zobaczyć jak jest źle. Wszyscy nam odjeżdżają i to już bardzo bardzo wyraźnie. I to nie jest do końca tak, że młodzi nie chcą grać w piłkę. Często chcą ale nie mają ku temu odpowiednich warunków, szczególnie w mniejszych miasteczkach, czy nawet na wsi. Poza tym chyba brakuje idoli, którzy przyciągaliby młodych na boiska, wzbudziliby większy entuzjazm. W kadrze mamy niby bardzo dobrych piłkarzy ale chyba nie dających z siebie tyle na ile ich stać, Kuba Błaszczykowski ostatnio wręcz kłóci się z samym sobą lub wcześniej z innymi...o bilety. Robert Lewandowski chętnie zająłby się ustalaniem taktyki. Jakoś nasi najlepsi zawodnicy zajmują się czymś innym zamiast wygrywać nam mecze. W Ekstraklasie też raczej panuje marazm i piłkarze pokroju Cetnarskiego czy Gikiewicza raczej za idoli uchodzić nie mogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Anglia, jeśli chodzi o reprezentację to akurat jest słaba, bo tylko raz wygrała Mistrzostwa Świata, i to w 1966 roku i nigdy nie wygrała Mistrzostw Europy - najlepsze miejsce to trzecie 2 lata po zdobyciu Mistrzostwa Świata, czyli w 1968 roku i odpadnięcie u siebie w półfinale na Euro 1996 (nie było meczu o 3 miejsce) :wink: No ale oczywiście i tak Anglia jest o niebo lepsza od Polski i pewnie spokojnie, bez większych problemów pokona drużynę Fornalika w eliminacjach do Mistrzostw Świata, a może nawet ją rozgromi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przecież wynik kadry w eliminacjach jest mi znany od losowania-odpadnięcie,a to co pokazuje ta grupa- zero zaangażowania,niczego nie ma,ale stypendium biorą i są bożyszczami w przeciwieństwie do wroga narodu rakiety nr 2,która gra za swoje- Agnieszki Radwańskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Już trzy mecze reprezentacji (w tym dwa w eliminacjach do MŚ) pod wodzą Fornalika, a tu taka cisza? Co ten biedny chłopina może zdziałać, jak gra jego podopiecznych jest pod psem. Z Anglią to chyba z 5:0 przegramy, bo jeśli nie daliśmy rady ani Estonii (0:1), ani Czarnogórze (2:2) i wymęczyliśmy (2:0) z Mołdawią, to z czym do ludzi? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w przeciwieństwie do wroga narodu rakiety nr 2,która gra za swoje- Agnieszki Radwańskiej.

 

Ona gra za swoje i dla siebie , nie dla Polski (pokazały to Igrzyska). Reprezentacji Polski w piłce nożnej już niema od dawna, teraz jest reprezentacja PZPN złożona w części z obcokrajowców coś w stylu KS Polska a w przyszłości może FC Polonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w przeciwieństwie do wroga narodu rakiety nr 2,która gra za swoje- Agnieszki Radwańskiej.

 

Ona gra za swoje i dla siebie , nie dla Polski (pokazały to Igrzyska). Reprezentacji Polski w piłce nożnej już niema od dawna, teraz jest reprezentacja PZPN złożona w części z obcokrajowców coś w stylu KS Polska a w przyszłości może FC Polonia.

Ona gra za swoje, dla Siebie i dla Polski,co pokazuje jej obecnośc na każdym FedCupie. Co pokazały Igrzyska,gdzie przegrała po ciężkim,wyrównanym meczu i co było widać na konferencji po porażce singlowej(tak przybitej Agi nie widziałem jeszcze chyba nigdy)

Kadra no cóż,wiedziałem,że tak będzie, 4 miejsce murowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego spokojnie, po pierwsze to skąd wziąłeś te 25 mln euro, to dywagacje Panów z Polsatu,ja zawsze słyszałem o maksymalnie 19mln euro. Druga sprawa to nie wiesz ile żąda sportfive,bo to tajemnica handlowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądam powtórke Cafe Futbol w PSN i śmiać mi się chce co sądzą o naszej reprezentacji( w studiu jest połączenie z naszym selekcjonerem )wypowiadają się byli reprezentanci min. W Kowalczyk P Świerczewski C Kucharski pan prezes LATO czy M.Koźmiński gadają że Lewandowski Błaszczykowski i Piszczek powinni wygrywać mecze( sami wg mnie rady nie dadzą) i dyskutują dlaczego nasza reprezentacja gra w Bydgoszczy z RPA a nie w Warszawie , lub dlaczego Obraniak dobrze gra we francji a w kadrze dostaje czerwoną kartke i Błaszczykowki go krytykuje moim zdaniem komedia sami chcieliśmy np. Olisadebe i nikt go nie krytykował a Ludovika po takim zachowaniu się krytykuje . :lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem kolegi, Olisadebe był realnym wzmocnieniem reprezentacji Polski,to w dużej mierze dzięki niemu awansowaliśmy na MŚ w 2002r. Obraniak-moim zdaniem niewiele daje kadrze,a przez jego głupie zachowanie zmniejszamy sobie szansę na zwycięstwo. Obu łaczy jedno-brak znajomości języka polskiego co jest kompromitujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może niewiele daje kadrze, ale potencjał w nim jest. Teoretycznie podstawowy zawodnik klubu ligi francuskiej, grającego w europejskich pucharach, powinien prezentować wyższy poziom od grzejącego ławkę w Turcji Mierzejewskiego.

 

Dzisiaj przeczytałem kolejny artykuł o Lewandowskim, który powiedział po meczu sobotnim w bundeslidze, że sezon się dopiero dla niego zaczął po zgrupowaniu reprezentacji. Piłkarz coś powie niefortunnego i już wielka afera węszona przez dziennikarzy. Moim zdaniem nie ma żadnego braku zaangażowania, wiadomo, że w reprezentacji tyle nie pokażą co w borussii, bo 3 piłkarzy to za mało, aby grać tak jak w klubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Olisadebe mówi po polsku. A to całe trio z Dortmundu mnie wkurza. Szacunek za to co osiągnęli w klubie, tylko co z tego jest jak potem nie potrafią w połowie tak dobrze zagrać w kadrze. Do tego jeszcze chcą ustawiać wszystkich łącznie z trenerem swoim pseudoautorytetem. Co mi po Lewandowskim że jest w jedenastce kolejki Kickera, jak w meczu z Estonią nie potrafił nawet piłki przyjąć. W Polsce nie ma piłkarzy niezastąpionych. Jak dalej będą psuć atmosferę razem ze Szczęsnym to won. No i Błaszczu obrażalski, wielki kapitan. Generalnie to zgadzam się z większością co w tym wywiadzie mówi Kałużny:

 

http://pilka-nozna.przegladsportowy.pl/ ... 1,291.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem bardziej pesymistą..

przez tych ,,3 z Dortmundu" to przegramy eliminacje ...a możliwe że już przegraliśmy

piłka to sport zespołowy i wszyscy są RÓWNI/specjalnie z dużej/

nie może tak być że Lewandowski prowadzi piłkę i nie dostrzega wychodzącego na pozycję partnera

to go dyskwalifikuje jako piłkarza

a potem nie dostaje podania od partnera ....toż to oczywiste.

brak dla tej trójki klasy to oczywiste

p.s. a sądzicie że kibice z Dortmundu nie oglądali meczu z Estonią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli "trójka" z Dortmundu jest zła to w takim razie kto za nich? Naszej reprezentacji nie stać na rezygnowanie z takich zawodników.

 

Nie przekonuje mnie też fakt, że "Lewy" olewa mecze kadry.Jeżeli marzy o transferze to musi grać zarówno w klubie jak i reprezentacji na jakimś określonym dobrym poziomie.Raczej słabszą grę zrzucałbym na brak zgrania i mniejsze umiejętności kadrowiczów.Grosickiemu czy Rybusowi brakuje trochę do Reusa i Grosskreutza, Obraniakowi do Goetze, Polanskiemu i Borysiukowi do Gundogana i Kehla.

 

Ostatnimi czasy nie mieliśmy indywidualności i zawodników, którzy coś znaczyli w Europie.Eliminacje wygrywaliśmy drużyną, a przy okazji ujawniali się liderzy w postaci Boruca czy Smolarka.Doceńmy to co teraz mamy i nie wybrzydzajmy.Może niedługo będzie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 listopada nasza reprezentacja zagra towarzysko z Urugwajem, miejsce spotkania jeszcze nieznane.

 

Najbliższy mecz reprezentacji - z RPA, miał się odbyć w Bydgoszczy, ale wojewoda nie wyraziła zgody. Znowu mamy cyrk przy organizacji meczu kadry, podobno Lato obiecał mecz w Bydgoszczy wojewódzkiemu ZPN w zamian za głowy w wyborach. Dobra informacja jest taka, że Lato rezygnuje z ubiegania się o fotel prezesa na kolejne 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...