Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dyzma out, Lato out - ale co dalej? Mówi się o Macieju Skorży jako nowym trenerze. To dobry wybór, może raz na zawsze skończy się jego mit, tak, jak skończył się mit Smudy.

 

Piotr Nowak - chyba jedyny Polak, który przychodzi mi do głowy jako kandydat na trenera nie przesiąknięty polską myślą taktyczną "dzidy do przodu i autobusu w bramce". Ewentualnie ktoś z zagranicy, ale kto...

 

Jest ktoś, kto z wczorajszego wyniku jest zadowolony:

boruc.salute.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na podsumowanie. Na pewno swoją szansę wygrał tytoń. Pozytywnie też należy myśleć o obronie, która nie jest dziurawa tak jak do tej pory. Niemieckie trio też pokazało że umie grać. Najgorzej niestety pomoc, a szczególnie środek. Tu trzeba piłkarza wyjątkowego a takiego niestety nie mamy. Brakuje też ławki, niestety zmiennicy nic nie pokazali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród kandydatów na zastąpienie Franciszka Smudy po Euro 2012, wymieniani są w sondzie na stronie o Euro 2012 w portalu "WP.PL" następujący trenerzy:

Maciej Skorża, Michał Probierz, Piotr Nowak, Orest Lenczyk, Juergen Klopp, lub ktoś inny.

Przynajmniej te sześć opcji było podane w sondzie na portalu o Euro 2012 WP.PL :

http://euro.wp.pl/title,Kto-za-Franciszka-Smude,wid,14580990,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sobie przypomniałem ten cały cyrk po przegranym meczu ze Słowenią 0-3 http://vimeo.com/6519944 i zwalnianiem przed kamerami Beenhakera

:lol:

 

Dziś natknąłem się w jakichś tam mediach na wywiad ze Smudą, w którym gada coś w desen, że to co zostawia po 2.5 latach jego pracy można kontynuować, że ta jego praca nie była taka zła ( co było dobre to oczywiście jego zasługa, co złe, styl gry na turnieju to nie do końca jego wina ). Przypomina mi się jak u nas też sam sie chwalił, jaki to posiada warsztat trenerski, jaki to wielki fachowiec i to co w Kolejorzu było w tamtych czasach dobre to głównie jego zasługa. Nawet czasami chwali się, że jak przyjeżdza do Poznania to zawsze wszyscy pozdrawiają go, tylko chyba nie zawsze widzi jak niektórzy robią to środkowym palcem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę wszyscy dyskutują jak to było źle 4 lata temu z Leo Beenhakkerem, jak to było źle ze Smudą. Było źle no i trudno, ale już od 7 września eliminacje do MŚ Brasil '14, a wcześniej 15 sierpnia gramy towarzyski mecz z Estonią w Tallinie. Według przydałoby się parę zmian w reprezentacji oraz bardzo, bardzo dużo zmian w PZPN-ie.

 

Ja zaproponuję zabawę w której będziemy mogli zabawić się w trenera reprezentacji Polski. Będziemy mogli wybrać pierwszą 11-stkę i rezerwy.

Więcej informacji -> viewtopic.php?f=36&t=27158

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy tak za tym Smudą jesteście to kiepski selekcjoner zajęliśmy ostatnie miejsce w najsłabszej grupie.Smuda popełnia kardynalne błędy nie potrafi odczytać sytuacji na boisku i zareagować odpowiednio.Powinien odejść na jego miejsce powinien być wybrany ktoś z doświadczeniem i wynikami z reprezentacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuda to jest człowiek skończony i głównie przez tego pana nie kibicowałem na Euro POLSCE i jak on ma dalej trenowac to już nigdy nie będę kibicował polskiej kadrze. Smuda to fatalny trener bez sukcesów który się kompromituje przy każdym wywiadzie. PIOTR NOWAK to jedyny dobry kandydat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym Tomaszewskiego czytał :D to żart oczywiście.Według mnie nie ma jednego najlepszego kandydata,Nowak a cóż on ma za osiągnięcia znowu mamy eksperymentować a może się uda,to musi być ktoś z autorytetem i z doświadczeniem selekcjonera coś ala w siatkówce męskiej.Smuda musi odejść i kropka.

 

Aha i niech ktoś znajdzie wreszcie piłkarzy do srodka pola do rozgrywania piłki,obrońcami nie da się grać tak jak sobie to wykombinował Smuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LM z Widzewem to prehistoria.Nie zapominaj, że Smuda mimo, że był rozpieszczany przez działaczy Lecha przez trzy lata nie potrafił zdobyć z nim mistrzostwa Polski.

 

Teraz zawiódł i powinien odejść.Dostał najłatwiejszą grupę w historii, PZPN spełniał każde jego zachcianki, w końcu kluczowi piłkarze mieli znakomity sezon.Czego chcieć więcej? A on to s[beep]ył, s[beep]ył wielki potencjał i szansę na ćwierćfinał.

 

Mieliśmy osiem pięknych dni kiedy Polacy byli w grze.Zaledwie osiem.Pięć lat czekania na to święto, które okazało się tak krótkie.Czuję ogromny żal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaraz po meczu z czechami sam chcialem by odszedl. Ale refleksja i mi przeszlo, 62 miejsca w rankingu fifa mama i wynik jest lepszy niz na ME 2008. Sami na Benhakera nazekaliscie dostal szanse na el ms fakt zmarnowal ja,ale dostal i nikt pretensji wiekszej niemial. A teraz dajmy Smudzie szanse naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że facet zgarnął kupę kasy, naobiecywał cuda wianki, a w rzeczywistości NIC nie osiągnął. Ta "superdrużyna" nie potrafiła nawet zremisować na własnym terenie ze średniakami jakimi są Czesi. Do tego jak podali w TV każdy z nich zgarnął w sumie po około 1 mln złotych. Za co? Za 2 remisy w najsłabszej grupie. Na przygotowania tej "superpaczki" wydano 13 mln PLN. I na to wszystko musieli ciężko zapracować obywatele naszego kraju. Obrona Smudy, Laty itp. to nic innego jak oszukiwanie uczciwych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jak podali w TV każdy z nich zgarnął w sumie po około 1 mln złotych. Za co? Za 2 remisy w najsłabszej grupie.

 

Na przygotowania tej "superpaczki" wydano 13 mln PLN. I na to wszystko musieli ciężko zapracować obywatele naszego kraju.

 

Ahhh... Ja my Polacy lubimy mówić o wydanych niepotrzebnie "naszych" pieniądzach, a nawet nie wiemy skąd one pochodzą. Premie dla piłkarzy pochodzą z UEFA i otrzymuje ja każda reprezentacja nawet za sam udział. Tak samo jest w przypadku klubowych rozgrywek europejskich, dostajesz nawet za sam udział, ale im dalej zajdziesz tym więcej. A skąd pieniądze bierze PZPN, który wyłożył pieniądze na szkolenie?? Głównie sponsorzy: Orange, 4Move. Biedronka, Nike, Warka, BPS, Fakro, Cisowianka, Hormann, Black, Kreisel, Europcar. Pozatym bilety na mecze reprezentacji, prawa do transmisji meczy reprezentacji i Pucharu Polski i składki członkowskie od klubów i OZPN-ów. Oczywiście Ministerstwo Sportu też się dokłada, ale głównie do sportu młodzieżowego, bo związek jest niejako niezależny od ministerstwa.

 

Co do samej przyszłości kadry... Mówicie słaba grupa, ale każda z tych drużyn w ciągu ostatnich 8 lat grała przynajmniej w ćwierćfinale wielkiej imprezy, albo nawet zdobywali medale: Rosja i Grecja. W tym samym czasie my, nie potrafiliśmy nawet wyjść z grupy, albo nawet zdobyć kwalifikacji. Pozatym jak można oceniać grupę, bez odniesienia do całego turnieju?? Nie widzieliśmy jeszcze Czechów, ani Greków na tle innych drużyn... Co jeśli ktoś z nich zdobędzie medal?? Ja tam Smudę, nawet lubię, ale jeśli sam chce odejść, to nie powinniśmy go zatrzymywać. Może weźmy przykład ze Słowaków i zdecydujmy się na duet trenerski?? Fajna byłaby jakaś mieszanka młodości z rutyną... A jeśli pojedynczy trener to: Skroża, Fornalik. Ktoś z zagranicy?? Może słowianin: Liczka, Chovanec, Weiss. Choć chyba najlepszy byłby jakiś nasz zachodni sąsiad z podobnym do Smudy warsztatem, ale z nieco bardziej ofensywnym nastawieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuda ma sukcesy klubowe, a nie reprezentacyjne. Ja nie skreślam Smudy jako trenera, ale uważam, że reprezentację powinien prowadzić ktoś z doświadczeniem reprezentacyjnym, najlepiej z dużych imprez (żeby później się nie okazało, że go przerośnie MŚ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...