Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mało tego...z ostatnich pięciu meczów, aż 4 gramy na wyjeździe.No cóż...Smuda jest z tego terminarza zadowolony.Wydawało mi się, że lepiej kończyć meczami u siebie, a tu dwa najtrudniejsze spotkania mamy na sam koniec i to w dodatku na wyjeździe.

 

Nie wróży to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminarz niekorzystny,bo wiadomo,że po Euro Smuda wyleci z hukiem,być może też Lato,który narobił sobie wrogów tym godłem, będzie nowy selekcjoner i reprezentacja budowana właściwie od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyśmy wszystkie spotkania grali u siebie. Wydaje mi się, że do awansu do MŚ są potrzebne zwycięstwa sam fakt gry u siebie nie daje dobrych wyników. Przecież na otwarcie eliminacji gramy cztery spotkania u siebie i myślicie, że kibice angielscy robią z tego jakiś problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jaki jest sens rozgrywania tego meczu, jak nawet najlepsi piłkarze z polskiej ligi zagrać nie mogą z wiadomych względów- ostatnia kolejka LE. Przecież wiadomo,że nikt z tej kadry nie zagrzeje miejsca w kadrze oprócz Murawskiego,który już w niej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
"Życzę kibicom, żeby zostawili dużo zdrowia na Euro 2012, żeby pomogli nam w każdym spotkaniu i żebyśmy się wszyscy zjednoczyli nie tylko po jakiejś katastrofie, ale... przed tragedią, przed katastrofą".

Świąteczne życzenia selekcjonera reprezentacji Polski Franciszka Smudy

Nawet Smuda nie ma wątpliwości,że EURO 2012 w wykonaniu naszych piłkarzy będzie tragedią,katastrofą. Wyjątkowo się z nim zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jest tak jak mówisz, albo po prostu Smuda miał na myśli coś, co i ja zauważyłem: zawsze jednoczymy się tylko i wyłącznie jak stanie się coś złego (śmierć JPII, katastrofa smoleńska), a tak na prawdę powinniśmy dążyć do zjednoczenia także wtedy, kiedy jeszcze nic złego się nie stało. W tym środowisku mają jakieś niesamowite talenty do prorokowania: najpierw Komorowski ("prezydent będzie gdzieś leciał i się wszystko zmieni" - ówczesny prezydent, śp. Lech Kaczyński jakiś czas później poleciał z delegacją do Smoleńska i jak wiemy wszystko się zmieniło), a teraz Smuda. Miejmy nadzieję jednak, że jak już tak będzie to to będzie katastrofa tylko sportowa, a nie lotnicza, czy zamach bombowy (np. podczas meczu na Euro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie traktowałbym ich jako Polaków gorszej kategorii skoro przyznają się do korzeni, ale nie są to piłkarze najwyższych lotów. Taka zresztą jest cała drużyna i to od niej więcej zależy niż od trenera, ile ugramy w tym turnieju. Serce chciałoby dużo, ale realia są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy członkowie kadry mają związki z Polską i ostatecznie, nieodwołalnie, wybrali Polskę.

:lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2: Wybrali,bo byli za słabi na swoje narodowe kadry.To wybór koniunkturalny, taka impreza jak EURO2012 może pomóc w wypromowaniu się do lepszego klubu.

Obraniak jest Polakiem?? Jak on nawet nie wie kto to Jan Paweł II. Mówi po Polsku?? Nie. Polanski powiedział ,że czuje się Niemcem. Takich "Polaków" ja nie chcę w kadrze. Oni mają może tam jakiegoś pradziadka,który miał polskie korzenie,ale on w żaden sposób nie czuje więzi z naszym krajem.

Klose też powiesz mi,że Polak?? Taki Polak ,który wypiera się swojej ojczyzny?? Dla mnie nie papier świadczy o przynależności do narodu ,ale serce.. I ja nigdy ich nie będę miał za swoich rodaków. Dla mnie to są szwaby.

Nie wyobrażam sobie gry dla Polski.Moj cel jest jasny,chcę zagrać w reprezentacji Niemiec.
Na mecz otwarcia stadionu w Warszawie(gdy to mówił nie było jeszcze decyzji o rzeniesieniu meczu meczu do Gdańska) mógłbym przyjechać tylko po to,żeby grać .Gdybym nie dostał powołania ,kibicowałbym Niemcom.
Na ile więc czuje się Pan Niemcem?

- Chyba bardziej niż Polakiem

To wszystko są wypowiedzi Eugena Polańskiego.

Koscielny tak chciał grać dla Polski,dopóki go nie kupił Arsenal. Wtedy wiedział,że dużo łatwiej będzie mu się dostać do kadry Francuskiej. Naprawdę dziwię Ci się Pavl6 masz godło,barwy narodowe ,a obojętne podchodzisz do faktu,że w kadrze grają nie Polacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrali,bo byli za słabi na swoje narodowe kadry.

 

Wybrali na całą karierę. Albo uznali, że są takimi łajzami, że już nigdy się do innej, lepszej reprezentacji nie załapią, albo w końcu poczuli/zrozumieli, jak silne mają związki z Polską, albo zostali do tego przekonani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już uwierzę,że doznali olśnienia. Jakie one mogą mieć silne związki z Polską?? Ja też jakby mnie wywieźli do Niemiec czy do jakiekolwiek innego kraju w wieku 2-3 lat,to nie czułbym silnego związku z Polską. I to jest normalne i ja nie mam do nich pretensji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Tak już uwierzę,że doznali olśnienia. Jakie one mogą mieć silne związki z Polską?? Ja też jakby mnie wywieźli do Niemiec czy do jakiekolwiek innego kraju w wieku 2-3 lat,to nie czułbym silnego związku z Polską. I to jest normalne i ja nie mam do nich pretensji.

 

Ja natomiast znam osoby, które wyjechały właśnie w takim wieku 2-3lat za granicę. Tam chodziły do przedszkola i szkoły a mimo to czują większy związek z Polską niż krajem swojego dzieciństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Lukas Podolski jest Polakiem nie jakiś Polanski czy Klose ,Lukas przynajmniej nie wstydzi się z jakiego kraju pochodzi pamiętamy mecz na euro 2008 strzelił nam gola i nawet się nie cieszył szkoda że nasz PZPN i Paweł Janas przespali sprawę i go do kadry nie powołali .Czytałem kiedyś w Piłce Nożnej że Miro Klose powołać do kadry chciał Jerzy Engel w 2001 r ale ten się nie zgodził stwierdził że nasza reprezentacja prezentuje słaby poziom , chciał namówić jeszcze Krzysztofa Warzychę( grał w Panathinaikosie ateny ) ale ten ponoć odmówił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciał namówić jeszcze Krzysztofa Warzychę( grał w Panathinaikosie ateny ) ale ten ponoć odmówił

 

Krzysztof Warzycha miał w 2001 roku 37 lat ! Wcale się nie dziwię, że odmówił skoro wiedział, że jego przydatność dla reprezentacji w tym wieku byłaby mniejsza niż choćby kilka lat wcześniej. A poza tym ostatni mecz dla reprezentacji przed tym niby powołaniem rozegrał w 1997r. Także nie wiem skąd to info, bo przecież rozegrał w polskich barwach 50 spotkań. Rozumiem, że potem grał jeszcze w Panathinaikosie, ale co raz mniej spotkań. Jego akurat nie można się przyczepić o odmowę gry dla reprezentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...