Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale wy macie parcie na to Monako, ja [beep]zielę...

Strój to nie jest flaga - ważne aby był biało-czerwony a nie granatowy czy jakiś, a gdzie który kolor i w jakich ilościach to nieważne.

Malo to razy grali w strojach CAŁYCH czerwonych albo CAŁYCH białych? I nikt się wtedy nie czepiał

 

BTW: Indonezja też ma flagę taką jak Monako.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co to ma do rzeczy? Jak powiedziałem - strój piłkarza to nie flaga. Czy flaga Holandii jest pomarańczowa? Czy flaga Włoch jest niebieska? Otóż nie jest. Na fladze Holandii nie ma ani jednego pomarańczowego elementu, a na fladze Włoch nie ma ani jednego niebieskiego. A mimo tego Holendrzy od wieków mają pomarańczowe koszulki a Włosi mają niebieskie. Podobnych przykładów jest na pewno więcej.

Kolor stroju to nie jest kwestia barw narodowych, tylko kwestia tradycji bardziej. Jakby Polska reprezentacja grała od kilkudziesięciu lat w strojach zielonych to każdy by się zdziwił jakby nagle zmieniono je na biało czerwone i to samo by było co dziś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomarańczowy jest kolorem monarchi holenderskiej

Niebieski, w zasadzie błelkitny jest kolorem narodowym Włoch, więc najpierw zaopatrz sie w wiedzę historyczną , a potem pisz bzdety, ze tych kolorów nie ma na fladze. Ja wczorajszym faktem jestem zażenowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ale wy macie parcie na to Monako, ja [beep]...

Strój to nie jest flaga - ważne aby był biało-czerwony a nie granatowy czy jakiś, a gdzie który kolor i w jakich ilościach to nieważne.

Malo to razy grali w strojach CAŁYCH czerwonych albo CAŁYCH białych? I nikt się wtedy nie czepiał

 

BTW: Indonezja też ma flagę taką jak Monako.

Jeśli chodzi o Monako czy Indonezję to np. panczeniści na Igrzyskach mieli na strojach flagi czerwono-białe, a nie biało-czerwone, więc stąd ta afera z Monako. I chyba się zgodzisz, że to jest różnica.

Czy flaga Holandii jest pomarańczowa? Czy flaga Włoch jest niebieska? Otóż nie jest. Na fladze Holandii nie ma ani jednego pomarańczowego elementu, a na fladze Włoch nie ma ani jednego niebieskiego. A mimo tego Holendrzy od wieków mają pomarańczowe koszulki a Włosi mają niebieskie.

Tak, tylko te kolory są tradycyjne i nie biorą się z powietrza tak jak wczoraj było z reprezentacją Polski. Nie wiem jak to jest z Włochami, ale jeśli chodzi o Holandię to pomarańczowy bierze się od dynastii panującej w Holandii, a ta dynastia do dynastia Orańska-Nassau. No i w zamierzchłych czasach flaga Holandii była pomarańczowo-biało-niebieska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomarańczowy jest kolorem monarchi holenderskiej

a potem pisz bzdety, ze tych kolorów nie ma na fladze.

 

A są według Ciebie? Flaga Włoch ma 3 kolory: zielony, biały i czerwony, herb też jest w miarę jednolity i nie ma w nim niebieskiego.

A jak wytłumaczysz granatowe spodenki Anglików? Bo chyba nie tym że flaga Wielkiej Brytanii jest granatowa? Anglia występuje jako Anglia a nie Wielka Brytania, a flaga Anglii jaka jest każdy wie, zaś godło jest czerwone z 3 żółtymi lwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o fladze i godle Włoch tylko o błękitnej barwie, niestety rodowodu nie pamiętem, a co do Anglii godło FA wraz z lwami jest granatowe. Musiałbym przewertować klikaset kilo prasy, bo ggdzieś przed laty czytałem fajny artykuł, na ww temat. W każdym bądź razie Holania poza wszelką dystkusją, Włochy na 90%. W każdym bądź razie jesteśmy narodem, który szanuje swoje barwy, reprezentacja to nie klub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nikt nie mówi, że kolor strojów ma być identyczny z kolorami flagi, ale kolor strojów powinien nawiązywać do barw narodowych, a narodowymi barwami Polski są biały i czerwony.

Kolor strojów Holandii, Anglii czy Włoch nie jest wyssany z palca tylko nawiązuje do tradycji narodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi, że kolor strojów ma być identyczny z kolorami flagi, ale kolor strojów powinien nawiązywać do barw narodowych

 

No właśnie o tym mówi sporo osób. Ja się zgadzam w 100% z tym, że kolor strojów powinien nawiązywać do tradycyjnych barw, ale jestem przeciwny aby to zawsze musiało być w stylu "białe na górze, czerwone na dole" gdyż strój to nie jest flaga, a stroje wielu reprezentacji nie mają z flagą narodową absolutnie nic lub niewiele wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tylko, że w Polsce ciężko oddzielić barwy flagi i barwy narodowe bo to te same :wink: i strój reprezentacji powinien być w barwach białych i czerwonych, a kombinacje są już mniej istotne. Strój też może być cały biały czy cały czerwony, ale na pewno nie taki jak we wczorajszym meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No żeby Reprezentacja Polski występowała w barwach narodowych Chorwacji(może Chorwacja ma w barwach bardziej jaśniejszy niebieski, ale przez cały mecz wydawało mi się, że to Chorwaci), to jeszcze nie słyszałem. Jak mówił wczoraj komentator na meczu - pewnie projektanci tego stroju teraz zielenieją ze wstydu. Gdyby Holandia nagle zagrała w fioletowych strojach to też by w Holandii wszyscy byli oburzeni. To jest tradycja, to jest nawiązanie do barw narodowych.

 

EDIT: Jeden z komentatorów się śmiał na meczu, że nie ma żałoby, a Polacy w ciemnych strojach grają :lol: . W ogóle to komentarz w tym meczu był bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Prowokujesz. Z reprezentacją Chorwacji to trochę przesadziłeś. Bliżej to było do reprezentacji USA, jak to zauważył Maciej Iwański(chodzi mi o tego co komentował, a nie biegał po boisku :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te stroje wywoluja wiecej emocji niz dobra gra naszych :) A przeciez Polacy zagrali najlepszy mecz od sierpnia zeszlego roku.Chociaz jakis super przeciwnik to nie byl, bo Bulgarom zostala juz tylko nazwa, ale wygrana ze sredniakiem europejskim powinna chociaz troche cieszyc, bo my obecnie tez jestesmy sredniakami :D

 

No żeby Reprezentacja Polski występowała w barwach narodowych Chorwacji(może Chorwacja ma w barwach bardziej jaśniejszy niebieski, ale przez cały mecz wydawało mi się, że to Chorwaci), to jeszcze nie słyszałem.

Chorwaci niezaleznie w jakich barwach graja to zawsze maja charakterystyczna bialo-czerwona szachownice :wink:

A jezeli juz sie czepiamy strojow naszej kadry to jak wytlumaczyc zielone trykoty Slowencow, albo biale koszulki u Niemcow? Albo jeszcze przyklad z dalekiego wschodu.Japonczycy prawie zawsze graja na granatowo :] A o ile mi wiadomo to te kraje w swoich flagach takich kolorow nie maja. To oburzenie wszystkich to pewnie z powodu braku przyzwyczajenia.Za 2 lata wszyscy juz o tym zapomna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
A przeciez Polacy zagrali najlepszy mecz od sierpnia zeszlego roku.Chociaz jakis super przeciwnik to nie byl, bo Bulgarom zostala juz tylko nazwa, ale wygrana ze sredniakiem europejskim powinna chociaz troche cieszyc, bo my obecnie tez jestesmy sredniakami :D

My cały czas jesteśmy średniakami. Ostatni raz coś więcej to byliśmy od połowy lat 70. do połowy lat 80. czyli dekadę na przełomie lat 70. i 80. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
6 września 2011 roku aktualni wicemistrzowie Europy oraz brązowi medaliści mistrzostw świata - Niemcy - będą rywalami piłkarskiej reprezentacji Polski podczas inauguracji Stadionu Narodowego w Warszawie.

90minut.pl

 

Bedzie kolejna okazja skopac tylki Niemcom :mrgreen: Ale to dopiero za prawie poltora roku.

A narazie...

Program meczów reprezentacji Polski na 2010 rok:

2010-05-29 - Polska - Finlandia

2010-06-02 - Polska - Serbia

2010-06-08 - Hiszpania - Polska

2010-08-11 - Polska - Włochy

2010-09-03 - Polska - Ukraina

 

Nawet niezle to wyglada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...