Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się wyleczyłem z kadry po Euro 2012. Poczułem się wtedy mocno oszukany albo inaczej zrozumiałem, że wiara w nich jest bezsensu. Oni nie walczą, nie gryzą trawy za wszelką cenę. Można przegrać mecz, ale po walce. Miała być wczoraj agresja w grze. Czy była? No nie. Technicznie zawsze byliśmy słabsi od innych i to jestem w stanie zrozumieć, ale przygotowanie motoryczne do meczu i mental zawsze można wytrenować, a to wszystko od dawna przypomina typowy zbiór lalusiów, którzy myślą tylko żeby się wypromować i pobawić. Smutne, ale prawdziwe, dlatego nie ma sensu się napinać i pompować. Banda przerywów i tyle. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek79 napisał(a):

Potrzebny jest dobry zagraniczny trener.

To podaj teraz takie nazwisko. Mancini, Deschamps czy choćby ktoś pokroju Rangnicka do nas nie przyjdą. Zagraniczny przyjdzie ktoś na poziomie Sousy albo Santosa. Albo spieprzy przy pierwszej możliwej okazji albo będzie miał totalnie wywalone na swoją pracę.

Wielu chwali Albańczyków za wybór Sylvinho. Owszem, ładnie to poukładał tylko mam przeczucie że już po Euro odejdzie i Albania znowu wróci tu, gdzie była 2-3 lata temu. I tak to się niestety kręci w tych słabszych piłkarsko krajach. 

Godzinę temu, shevchenko1987 napisał(a):

Banda przerywów i tyle. 

Niestety tak to wygląda. Wczoraj gdy tylko pojawiła się presja i choćby niewielkie oczekiwania to nasi przegrali mentalnie. Obawiam się że bez totalnego przemeblowania kadry nowi wchodzący (Urbański) przejmą ten syndrom, później kolejni i tak to się będzie kręciło przez lata. Nasi od 2017 roku (pamiętna porażka z Danią 0:4) są łątwi do rozpracowania. Wystarczy ich przycisnąć, pojawia się panika, strach i nic im nie wychodzi. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja marzę o Mourinho ale wiem, że to nigdy nie będzie miało miejsca. Ale jak zagraniczny to tylko ktoś pokroju Mourinho a nie byle jaki zagraniczny. Żaden zagraniczny lepszy od naszego tutaj nie przyjdzie więc lepiej nasz bo dla naszego to wyzwanie życia a dla obcokrajowca kolejne miejsce pracy

Edytowane przez Paul234
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukcesy naszych siatkarzy i siatkarek ( dzisiaj wywalczyły brąz po pokonaniu Brazyli-gratulacje!) pokazują i udowadniają nam wszystkim,że można budować w Polsce zespoły na światowym poziomie.Szkoda tylko,że PZPN od kilkudziesięciu lat martwi się o własne ciepłe posadki a nie poziom polskiej piłki nożnej.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zefir napisał(a):

Sukcesy naszych siatkarzy i siatkarek ( dzisiaj wywalczyły brąz po pokonaniu Brazyli-gratulacje!) pokazują i udowadniają nam wszystkim,że można budować w Polsce zespoły na światowym poziomie

Nie porównujmy dyscypliny w której na wysokim poziomie gra max.10 krajów na świecie do dyscypliny gdzie takich drużyn jest kilkadziesiąt. Zupełnie inna skala pieniędzy j nakładów jakie trzeba poczynić aby wejść na sam szczyt. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Lewy to strzela niby nie od święta? Na dużych turniejach ma 2 bramki, tj. z Grecją w 2012 i z Portugalią w 2016. Poza tym jest już po prostu stary. Prime ma już dawno za sobą. Do FCB też w ogóle nie pasuje, bo przy tych młodych chłopakach wygląda śmiesznie. Raczej nie jest też tam specjalnie lubiany. Skuteczności i formy brak, więc nie wiem o co ty się martwisz? Życie nie znosi próżni. Dość blokowania miejsca. Niech przyjdzie nowe, bo jest to nieuniknione. Im szybciej tym lepiej. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, nie? 

3 bramki na Euro 2020(1), 2 bramki na mundialu 2022. 

 

Zgadzam się, że Lewy na dużych turniejach poza Euro 2021 generalnie zawodził ale taka prośba. Jak już się uczestniczy w dyskusji to warto opierać się na faktach. Nie jestem pewien ile goli strzelał to sprawdzam, a nie rzucam byle bardziej pasowało pod daną teorię. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa, sorry zapomniałem o tych występach. Tak czy siak nastrzelał tyle co każdy inny przeciętny napastnik. 

 

Łącznie 7 bramek na 6 turniejach. Faktycznie, będzie za kim płakać. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, shevchenko1987 napisał(a):

Do FCB też w ogóle nie pasuje, bo przy tych młodych chłopakach wygląda śmiesznie.Raczej nie jest też tam specjalnie lubiany

Jesteś częścią drużyny Barcy że masz tak dogłębną wiedzę? Bo mi to wygląda na kolejny farmazon. 

 

14 minut temu, shevchenko1987 napisał(a):

Skuteczności i formy brak, więc nie wiem o co ty się martwisz?

Ty, a spojrzałeś w statystyki? Tak się składa, że Lewy był najlepszym strzelcem Barcy w tym i poprzednim sezonie. 23 bramki w samej lidze rok temu, w tym sezonie 19. Oczywiście nie są to liczby na poziomie tych z Bayernu ale to w dalszym ciągu dobre statystyki. 

Wiadome, że Lewy swój prime ma już za sobą i to widać ale dobrze byłoby nie przedstawiać go tak, jakby w klubie strzelał 5 bramek na sezon. 

 

I żeby nie było że jestem jakimś jego obrońcą, sam się zastanawiam czy nie lepiej byłoby zobaczyć kadrę bez niego, już na stałe. Niemniej dobrze zachować jakąś przyzwoitą uczciwość i nie przedstawiać go jako boiskowej pokraki bo to wciąż niezły napastnik w skali europejskiej. Nie ten Lewy sprzed 3-4 lat ale nawet w obecnej dyspozycji żaden inny polski napastnik nie dorasta mu do pięt. Niestety, bo powinniśmy mieć choć 2-3 napastników na europejskim poziomie. 

Edytowane przez mingo
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mingo, chociażby dlatego: Lewandowski usłyszał "nie". I to od kilku kolegów (wp.pl)

 

Wiem jakie ma i miał statystyki. Przez większość sezonu był nijaki. Tak, oglądałem mecze. Jest coraz słabszy. PESELu nie oszukasz, ale masz prawo wierzyć w co chcesz. Już Ci to mówiłem w przypadku Probierza, który koncertowo położył mecz z Austrią. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, shevchenko1987 napisał(a):

😂😂😂

To jest mój komenatrz do wyrabiania sobie opinii na podstawie tego, co piszą dziennikarze, i to jeszcze mediów, które tylko polują na kliki. 

 

 

2 minuty temu, shevchenko1987 napisał(a):

Przez większość sezonu był nijaki.

 

2 minuty temu, shevchenko1987 napisał(a):

jest coraz słabszy.

Ja się w tym 100% zgadzam. Tylko takie pytanie. Który z naszych napastników wstawiony do Barcelony strzeli w lidze 23 i 19 bramek? Obawiam się że żaden. Może Milik, ale to człowiek-szklanka więc i tak by się wysypał zdrowotnie w międzyczasie. 

 

5 minut temu, shevchenko1987 napisał(a):

ale masz prawo wierzyć w co chcesz.

To nie jest kwestia wiary tylko faktów. Przedstawiasz Lewego jakby miał statystyki takie jak Pekhart w Legii, czyli kilka bramek w sezonie a to nie jest prawda. To już nie jest napastnik klasy światowej, miewa tylko przebłyski dawnej gry ale to w dalszym ciągu poziom na jaki nie mogą wejść Piątek, Buksa czy Milik. Zobaczymy co będzie ze Świderskim ale w Serie A w pół roku też nie zachwycił. 

9 minut temu, shevchenko1987 napisał(a):

Już Ci to mówiłem w przypadku Probierza, który koncertowo położył mecz z Austrią. 

Nie wiem, gdzie ja coś pisałem o jakiejś wierze w Probierza. To zdecydowanie nie był kandydat  z mojej bajki, byłem zawiedziony jego wyborem. Uważam natomiast, że jak już dano mu szansę, awansował na Euro to powinien dostać kolejne miesiące.

Zadam to pytanie po raz setny w tym temacie. Kogo mamy wziąć zamiast niego i co taka zmiana da? Zmieniamy selekcjonerów co kilka miesięcy od czasów Brzęczka i efekty widać. Nie można ciągle robić tego samego i oczekiwać innych rezultatów. Probierz miał za zadanie awansować na euro, zrobił to. Nikt nie stawiał przed nim zadania wyjścia z grupy bo wziął rozwaloną kadrę która poziomem staczała się w dół a za przeciwników nie miał Czechów czy Szkotów tylko Francję, Holandię i Portugalię.

Czy jego praca przyniesie jakieś rezultaty, nie wiem. Ale nic się nie zmieni jeśli znowu po kilku miesiącach zmienimy selekcjonera. Przyjdzie np. Urban czy Magiera, kadra będzie wyglądała słabo w Lidze Narodów i znowu zmiana? 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może tak jest, nie wiem tego. Z doniesień medialnych wynikało że od jakiegoś czasu dość dobrze dogaduje się z resztą kadry. Podałeś wcześniej medialne doniesienia jako pewnik więc teraz chyba powinno się do tego podejść podobnie? ;) 

 

Mnie też irytuje sporo jego zachowań. M.in. kreowanie się na lidera kiedy on nie wykazuje się żadną charyzmą. Te jego przemówienia z vlogów brzmiały tak, jakby wygenerował je ChatGPT. Można, a nawet trzeba dyskutować nt. przyszłości Lewego w kadrze. Nie zmienia to faktu, że obecnie nie mamy napastnika na tym poziomie i opinie, że to słabiak i nie jest nikomu potrzebny to czysty populizm. 

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa, sorry zapomniałem o tych występach. Tak czy siak nastrzelał tyle co każdy inny przeciętny napastnik. 
 
Łącznie 7 bramek na 6 turniejach. Faktycznie, będzie za kim płakać. 
Bez niego tych turniejów by nie było, także tak, będzie za kim płakać.

Nie rozumiem dlaczego polaczki są tacy zawistni i jak komuś się powiedzie, to go od raz trzeba na ziemie sprowadzić. Czy to się komuś podoba czy nie, Lewandowski był/jest jednym z najlepszych polskich piłarzy w historii i skamlanie nieudaczników nic tu nie zmieni.
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już przeszłość czy będziemy nim grać do 50tki bo nie ma nikogo kto choćby mógł by być cieniem gdy on był na topie?

To jest właśnie problem...czasami trzeba umieć powiedzieć starczy..zresztą też poleganie na jednym człowieku to jest okaz naszej piłki...a raczej jej kompletnej farsy:)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...