Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masz wstręt do czytania?

 

Wszystko już zostało w tym wątku powiedziane, przekartkuj wstecz, to wszystkiego się dowiesz.

Uwierz mi, że nie. Zawsze przy kupnie sprzętu czytam mase interentu, nasze forum.

Teraz też będę i już to robiłem ale już czasem mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że daje on mozliwości na łamanie kodowania? :)

A który tego nie oferuje? 8) 90% rynku, w tym wspomniana Ariva. Ale nie tu dyskusja na ten temat. Zresztą domyślnie po wgraniu, nBox Enigma2 podobnie jak Ariva czy Opticumy nie służy do niczego złego.

 

nBox Enigma to fantastyczny kawałek sprzętu (oprócz wymiękających kondensatorów i możliwości sporadycznego wykasowania flasha przy braku zasilania) i posiada o wiele szersze możliwości konfiguracji od większości dekoderów, ale jednak wymaga przy tym trochę wiedzy i wertowania internetu przy obsłudze. Tzn. Cyfra+ działa domyślnie po przeróbce, ale jak chcesz coś bardziej kombinować to radzę zaprzyjaźnić się z linuksem. Trzeba też uważać na emisję ciepła i zapewnić mu odpowiednią wentylację, bo bez wiatraczka jest na to wyczulony. Poza tym nBox to niezła maszynka multimedialna, która odpala m.in. filmy hd w xvid, x264, napisy z pliku txt.. No i jakość obrazu jest bardzo dobra -> układy STi jednak skądś mają lepszą renomę niż ALi (te w większości Fergusonów i Opticum). Osobiście przesiadłem się z Opticuma x7 i poza utratą 1xCR i 2xCI to różnica jest kolosalna na korzyść nBoxa. I to by było na tyle żeby nie drażnić Mr. Orbity, bo tego tematu chyba nie lubi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Martin777

Jeśli masz już telewizor z tunerem DVB-T MPEG-4 to polecam wybrać Fergusona Arivę 102E lub 202E. Ten drugi, w porównaniu z pierwszym ma dodatkowo złącze CI. Obydwa są też o wiele tańsze od tych "Combo", mają również nowsze oprogramowanie i znacznie ładniejszą grafikę ekranową. Ale tak jak mówię, zależy to od tego, jaki masz telewizor. Jeśli nie masz w nim tunera DVB-T MPEG-4, a zależy ci również na naziemnej telewizji cyfrowej to w tym przypadku rzeczywiście będzie lepiej brać pod uwagę któryś z modeli "Combo", gdyż one właśnie mają dodatkowo tuner DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dekoder krótko,tak jak pisałem.Jest to "biały" dekoder z TNK HD przerobiony z wgraną E2.Ja kupiłem go z założoną czarną obudową,wyświetlaczem VFD,2 głowice i kablem sata do dysku.Dysk możesz zamontować w środku lub na zewnątrz,możesz też nagrywać na pena.Oczywiście że działa z kartą cyfry.Dekoder jest stabilny,nagrywa audycje bez problemów,obraz żyleta,i szybki.Napisy śmigają prawidłowo,można zwiększyć lub zmniejszyć czcionke.

Troche dużo tych pytań zadałes :wink:

Poszukaj tego dekodera na portalu i poczytaj

PS.Nagranie z dysku lub pena odtworzysz na wszystkim

 

wszystko fajnie, tylko...

- nBox`y maja najgorszy skaler obrazu z dostepnych dekoderow i to wie kazdy, nawet laik. Wiec bajery bajerami, a obraz bedzie lepszy na wynalazkach typu ariva, manta itp

- po przelaczeniu kanalu, obraz "zamula" na kilka sekund po czym mozna ogladac juz normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obraz bedzie lepszy na wynalazkach typu ariva, manta itp

Za to w HD nBoksy dają wyraźnie lepszy obraz, bo wynalazki typu ariva, manta itp korzystają (w tej półce cenowej) z procesorów dla plebsu ALi, a nBoksy mają STi. I nie czarujmy się, że to czynnik subiektywny, bo wystarczy pogrzebać w necie albo samemu sprawdzić (moim zdaniem obraz HD w porównaniu do x7, Arivy 200 czy 202e jest na zdecydowaną korzyść nBoksa, szczególnie widać to na mniejszym rozpaćkaniu drobnego napisu "NA ŻYWO" w C+, obraz nie jest taki mydlany).

 

Dla mnie osobiście ważniejszy jest obraz HD niż SD, ale co kto lubi.

 

Poza tym oglądając program SD wystarczy na pilocie nacisnąć @ (przełączanie między 576i a 1080i) i obraz leci bez skalowania w rozdzielczości natywnej i jest duża poprawa (nie widać przeplotu na grafikach ekranowych np.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi pomoc w doborze tunera HD do cyfry? Poczytalem troche forum i jesli dobrze rozumiem to moduly CI+ nie pojda na zlaczu CI. Google nie dal rady znalezc dekoderow obslugujacych CI+ (oprocz technistara s2),ale nie bede mogl na nim nagrywac. Jesli ktos zechcialby pomoc w znalezieniu takiego dekoda,bez bajerow,ale z dobra jakoscia obrazu i mozliwoscia nagrywania to bede wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obraz bedzie lepszy na wynalazkach typu ariva, manta itp

Za to w HD nBoksy dają wyraźnie lepszy obraz, bo wynalazki typu ariva, manta itp korzystają (w tej półce cenowej) z procesorów dla plebsu ALi, a nBoksy mają STi. I nie czarujmy się, że to czynnik subiektywny, bo wystarczy pogrzebać w necie albo samemu sprawdzić (moim zdaniem obraz HD w porównaniu do x7, Arivy 200 czy 202e jest na zdecydowaną korzyść nBoksa, szczególnie widać to na mniejszym rozpaćkaniu drobnego napisu "NA ŻYWO" w C+, obraz nie jest taki mydlany).

 

Dla mnie osobiście ważniejszy jest obraz HD niż SD, ale co kto lubi.

 

Poza tym oglądając program SD wystarczy na pilocie nacisnąć @ (przełączanie między 576i a 1080i) i obraz leci bez skalowania w rozdzielczości natywnej i jest duża poprawa (nie widać przeplotu na grafikach ekranowych np.)

 

nBoxy i lepszy obraz w HD? jestes w zdecydowanej mniejszosci. Nie ma chyba dekodera ktory daje gorszy obraz od nBoxa i to nie wazny czy za 100zl czy 5000zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdzałem i jedyny wniosek jaki się nasuwa to taki, że masz jakieś chińskie filtry na necie, bo o obrazie HD większość opinii jest bdb.

 

Ale spoko.. za chwilę dowiemy się, że Ariva 100 ma lepsze możliwości konfiguracji niż nBox, procesory ALi wypierają procesory STi, a Enigma 2 to chaotyczny zestaw wtyczek :lol2:

 

haters gonna hate, a każdy wie jak jest 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma skaler do obrazu HD? Co Ty chcesz skalować, gdy masz w dekoderze ustawione 1080i, a źródło obrazu również ma 1080i? Co według Ciebie odpowiada w dekoderze za dekodowanie MPEG2/4 i jakość obrazu? :|

 

Poza tym jak się przestawi w tunerze rozdzielczość na kanałach SD do 576i to też tracisz argumenty. No i pomijając, że analogiczny STi 7100 siedzi również w Philipsie PVR HD i 6201 HD o których w zakresie jakości obrazu HD mówiono w samach superlatywach (patrz tematy w tym dziale). Porównanie mam, bo jak wspominałem użytkowałem zarówno Arivę 200 i Opticum x7 na ALi3602 jak i przez pewien czas Arivę 102 na M3606 i różnica jest widoczna, obraz nie jest mydlany. Nie wspomniałeś również, że w Arivie 100/200 są potężne problemy z jakością kanałów SD, która dobra była tylko na softach 1.0coś, a od 2.xx są z nią same problemy i dużo osób narzeka na pikselową zupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Szkoda sobie strzępić języki po próżnicy, bo dawno już w tym wątku ustaliliśmy, że najlepsze w klasie średniej są dekodery oparte na procesorach STi, natomiast w klasie wyższej, oparte na procesorach BCM.

 

Wszelkie Zorany, Ali, czy inne wynalazki, to segment rynku niewart uwagi, chyba że ktoś ma ochotę na kiepską jakość (ALI), albo chce być bardzo oryginalny (Zoran).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...