Skocz do zawartości

Platforma n a kanaly FTA z Astry


jakubs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam z jednej anteny sygnał na dwa dekodery. Z HB na Echostara, a z HB i Astry na odbiornik FTA. Z konwertera podwójnego idzie sygnał z HB na Echostar i odbiornik FTA. Z konwertera na Astrę (zez) idzie sygnał tylko na odbiornik FTA. Wszystko chodzi już drugi rok bez zarzutu.

Romar7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z jednej anteny sygnał na dwa dekodery. Z HB na Echostara, a z HB i Astry na odbiornik FTA. Z konwertera podwójnego idzie sygnał z HB na Echostar i odbiornik FTA. Z konwertera na Astrę (zez) idzie sygnał tylko na odbiornik FTA. Wszystko chodzi już drugi rok bez zarzutu.

Romar7.

 

Czyli podsumowująć:

1. Masz dwa konwertery (jeden Twin i jeden zez ?)

2. Dwa kable

3. Dwa dekodery

 

O ile dobrze zeozumiałem oczywiście.

 

Tylko że n-ka potrzebuje dwa kable i podwójny konwerter żeby była

możliwa usługa VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko że n-ka potrzebuje dwa kable i podwójny konwerter żeby była

możliwa usługa VOD.

 

Wystarczy jeden kabel. :lol:

Musisz napisać, co chcesz mieć i na którym dekoderze. Jest też możliwa i taka opcja, że HB i Astra będą na dwóch dekoderach poprowadzone po jednym kablu do każdego dekodera. :lol::lol:

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zainstalowania zeza potrzebny jest uchwyt zezujący. Konwerter Twin - podwójny ustawiamy na HB. Natomiast drugi konwerter Single w uchwycie zezującym ustawiamy na Astrę. Trzy kabie przy antenie sprowadamy do przełączniaka DiSEqC 4/1 i z przełącznika jednym kablem do domu. Do takiego montażu polecam antenę offset 900 mm.

Powyższą opcję z konwerterm Twin - zalecam do dekoderów platformy n z twardym dyskiem. Jednak, nikt jeszcze, tych dekoderów na oczy nie widział, ani też nie testował. Zalecam spokojne oczekiwanie, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to jednak jest racja.

Poczekać jak będą już montować zestawy n-ki wtedy wrócić do tematu.

 

Dzięki za podpowiedź.

 

Trzy kabie przy antenie sprowadamy do przełączniaka DiSEqC 4/1 i z przełącznika jednym kablem do domu.

 

Jeszcze mnie jedno gryzie.

 

Jak jeden kabel dojdzie do pokoju to jak go rozgałęzić na dwa do nboxa ITI + jeden do drugiego tunera?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykonalne - wtedy trzebaby już wogóle zamotać się w kablach - jeden konwerter trzebaby Quad, bo potrójnych nie ma, na Astrę Twin, do tego dwa przełączniki DiSEqC - mega plątanina kabli.

 

Nie można rozgałęzić sygnału na dwa tunery jednocześnie, bo jeden będzie zakłucać pracę drugiego.

 

Co najwyżej można pomyśleć o wykorzystaniu przelotki konwerterowej w dekoderze nki, ale wiadomo z czym to się wiąże - nie mogą pracować obydwa jednocześnie - tylko jeden, a drugi wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc, aby w tym wypadku uzyskać całkowicie niezależny dostęp do Hot Bird-a i Astry i dodatkowo VOD dla nboxa i dodatkowego tunera trzeba zrobić tak:

 

Konwertery: Na Hot Birda konwerter Quad (cztery wyjścia; jedno pozostanie niewykorzystane), Na Astrę Twin.

 

Przełączniki: 2x DiSEqC 2x1

 

Teraz jak to łączymy: jedna nitka z HB i jedna z Astry do przełącznika nr. 1 i od tego przełącznika do wejścia w nboxie

druga nitka z HB i druga z Astry na drugi przełącznik i od tego przełącznika do drugiego tunera

Trzecia nitka tylko z HB bezpośrednio do wejścia VOD w nboxie.

 

Będzie tu jedna uwaga - HB w przełączniku musi być wpięty jako LNB1 (konieczne, aby zapewnić prawidłową pracę nboxa).

 

Czyli do domu dojdą trzy kable.

 

To zapewni niezależne oglądanie na obydwu tunerach i da możliwość obsługi VOD.

 

Niestety mała uwaga - do końca nie wiadomo, czy nbox będzie obsługiwać DiSEqC - jeśli nie - będą kłopoty z oglądaniem Astry (lub będzie to całkiem niewykonalne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jeszcze zmienia postać rzeczy, bo można oszczędzić na nboxie.

 

Czyli będzie tak:

 

Na Hot Bird-a nadal Quad, ale na Astrę pojedynczy.

 

Do nboxa dwa pojedyncze kable z konwertera Hot Bird (oglądanie + VOD), a do drugiego tunera jeden kabel z Hot Bird-a i jeden z Astry puszczone przez przełącznik DiSEqC ;)

 

Wszystko będzie nadal działać niezależnie od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekbak napisał:

 

Nbox i tak z Astry nic nie odbierze bo będzie miał na sztywno programy

ustawione i to tylko z HB.

Ale Astrę bedę miał z drugiego tunera.

I chyba o to mi chodziło.

 

A ja sie pytam:

a co z niekodowanymi programami HD z ASTRY. Warto by poprzyciskać N-kę żeby jednak taką możliwość udostępniła. Przecież w n-boxie ma być disec wbudowany więc nie wiem w czym mają problem. Mam nadizieję że ktoś z N-ki też to czyta i że nie potraktują nas jak psów na smyczy Hotbirda. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście gdyby dali taką możliwość, to tunery nki spokojnie by temu podołały, ale jeśli lista będzie zablokowana to z oglądania kanałów HDTV z Astry będą nici.

 

Ale i tak nie ma nad czym płakać, bo kanały HDTV z Astry także najpewniej wejdą w skład platformy Entavio i od przyszłego roku będą kodowane. FTA zostaną jakieś badziewne promo i inne tego typu śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jesli kupie bez VOD dekoder to polaczenie powinno byc z HB i Astry w jaki sposob? Obecnie mam cyfre+ ktora umowe wypowiedzialem do konca listopada i dekoder nokia+CI Modul a przy antenie dwa konwertery z DiSEqC. Moje pytanie co da sie wykorzystac przy n-ce, Astra i HB. Jak to zrobic?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jesli kupie bez VOD dekoder to polaczenie powinno byc z HB i Astry w jaki sposob? Obecnie mam cyfre+ ktora umowe wypowiedzialem do konca listopada i dekoder nokia+CI Modul a przy antenie dwa konwertery z DiSEqC. Moje pytanie co da sie wykorzystac przy n-ce, Astra i HB. Jak to zrobic?

Pozdrowienia

 

Z astry nic sie nie da wykozystac w N. Przynajmniej na razie tyle wiadomo chyba ze cos sie zmieni. A jesli nie beda te NBox-y obslugiwac DiSEqC to nie moze byc takiego urzadzenia po drodze z konwertera do dekodera bo nie bedzie dzialac (chyba ze domyslnie jest przelaczony na HB)

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerujesz, że nie warto robić instalacji pod Astrę ?

Jeśli tak to znacznie upraszcza moje dylematy instalacyjne.

 

Pozdrawiam

 

Osobiście wstrzymałbym się do czasu startu Entavio (początek 2007) - wtedy okaże się, czy zakodują też HDTV, czy nie, bo niestety oficjalnych informacji w tej sprawie nie ma.

 

@Waldek - tak jak pisze @Krzychu - nie wiadomo jeszcze, czy nboxy będą mogły korzystać z przełączników i pozwolą na odbiór Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie jest to dziwne, bo jeśli faktycznie nie obsługują to nie ma się czym chwalić wtedy :twisted: Przecież nie będą sobie antyreklamy robić ;)

 

Ale myślę, że nawet jeśli na początku nie będzie DiSEqC to w końcu pójdą na rękę abonentom i puszczą nowy soft z DiSEqC, bo takie ograniczenie jest po prostu głupie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbudowany jest, ale samo wbudowanie nic jeszcze nie oznacza - musi być ten podzespół obsługiwany przez oprogramowanie w tunerze, bo inaczej będzie pod maską, a nie będzie działać.

 

Sprzętowo nboxy to odbiorniki bardzo zaawansowane i ADB się postarała, ale mają mieć niestety szereg ograniczeń software'owych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...