Skocz do zawartości

Platforma n a kanaly FTA z Astry


jakubs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no to to akurat wiem, bo dużo się o tym pisze niekiedy. No nie ma, bo można samemu wyszkukać a zobacz N czy Cyfrę, w których nie da się, bo nie ma możliwości dodawania kanałow samemu, co do Cyfry to nie licząc Stronga, bo on to inna sprawa, ale chodzi mi o Mediasaty i Philipsy. Co do n, mówili, że będzie można a teraz jest inaczej, jednak nie można :roll: ale za to sprzęt dobry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Sprzęt dobry ale jedno mnie irytuje - dlaczego z kanałów radiowych jest tylko Radio Zet? No ja rozumiem, że nRadio, bla bla ale bez przesady. Ja chcę sobie radia posłuchać radia i nie mam żadnego wyboru. Bo nRadia nie posłucham, bo nie mam neta podłączonego do nBoxa, bo trzeba mieć ruter :evil: N robi co chce, nie szanuje w ogóle swoich klientów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Sportitalia nie będziesz miał - jakiś czas temu została zakodowana. Będziesz miał Dubai Sports, Sport Planeta oraz RaiSportSatellite. Tylko te kanały zostały FTA na Hot Bird. Chyba, że zainwestujesz w Astrę, wtedy będziesz miał jeszcze Eurosport Germany, DSF i Real Madrid TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
Ok wielkie dzieki mam jeszcze jedno pytanko czy jestem wstanie ogladac jakies kanaly Czeskie lub Austryjackie typu CT2,CT4,ORF,ORF 2???

Nie odbierzesz. Wszystkie wymienione przez Ciebie kanały są kodowane. Jedynie jeśli mieszkasz blisko granicy czeskiej to odbierzesz naziemnie kanał CT2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem, że są kodowane te kanały i nie da się, a to jaka jest antena nie mówi o tym czy odbierzesz coś kodowanego, bo to co kodowane to kodowane i nie da się odebrać nie mając odpowiedniej karty czy czegoś tam jesczcze do tego. piotrtomkiewicz napisał, że jeśli mieszkasz blisko granicy to odbierzesz naziemnie CT2.

 

Reasumująć nie da się, bo są kodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, kodowany jest, ale nie mam wykupionego pakietu z TVP Kultura i jakoś go oglądam.

 

Jest możliwość odblokowania tego kanału jeśli nie ma się wykupionego pakietu KULTURA NAUKA ŚWIAT, sposób jest podany na forum N-ki, zacytuje samego siebie:

 

Tworzysz listę z kanałem, który chcesz odblokować i z TVN Meteo, na liście muszą być tylko te dwa kanały, następnie wchodzisz w tą listę i szybko przełączasz się między kanałami strzałkami zatwierdzając OK (chodzi o te strzałki wokół przycisku OK, a nie o to z napisem +, - ), przełączasz tak długo, aż pojawi się okienko z prośbą o wpisanie PIN-u, jak wpiszesz, kanał będzie odblokowany.

 

Po prostu źle to robicie, nie należy przełączać kanału tak jak to się zwykle robi, tylko używać paska info i przycisków kierunkowych, zatwierdzając OK, trzeba w odpowiednim momencie przestać bo inaczej okienko znika tak jak piszecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież TVP Kultura jest w pakiecie nki, a jak się tego pakietu nie wykupi to i tak dalej można oglądać ten kanał. Nie rozumiem dlaczego niektórzy chcą na siłę go odebrać na Astrze jako FTA skoro jest dosyłany dla N-ki na Hotbirda.

 

Mistrzu chodziło o TVP Historia ktore jest FTA z Astry ale nie ma na liscie Nki

co nazwe elegancko [beep]tem technikow Nki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,jestem abonentem platformy n,chciałbym dodatkowo odbierac programy z astry(zalezy mi na muzycznych programach),do anteny 80 po cyfrowym polsacie mam podpięty konwerter quad,mam w domu konwerter single-mogę go wykorzystać?Co powinienem kupić oprócz diseqc-jak go założyć(gdzie)-nie jestem jeszcze mocno obeznany w tematyce satelitarnej(dopiero poznaje ten świat :smile: )

z gory dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic więcej nie trzeba kupowac, ewentualnie zamocowanie do ,,zeza" Dodatkowy konwenter montujemy po prawej stronie zaraz obok tego głównego. Po odpowiednim skonfigurowaniu z menu N-boxa i stwierdzeniu prawidłowego sygnału na tym dodatkowym konwenterze należy zresetowac dekoder poprzez odłączenie do od prądu, po czym należy go włączyc- wtedy lista sama się załaduje i będziemy mieli dostęp do programów z Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie to zrobiłem. Podłączyłem Nboxa pod Antenę ustawioną na Astrę 1. Sygnał normalnie był lecz kanały były te same co na Hot Birdzie.

 

A, małe pytanko takie:

 

Czy wiecie co będzie na kanale 872 ? Ponieważ wchodząc na niego jest tło Standardowe "N" i na środku mikrofon. I wyskakuje mi komunikat: Nieprawidłowy Sygnał: Brak dźwięku lub obrazu. Na Astrze jak wszedłem na ten kanał to ten sam komunikat był. Czy to jakiś serwis radiowy będzie czy co ? Bo jak na razie nazywa się to po prosu: R2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...