Skocz do zawartości

Powolny upadek telewizji satelitarnej


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy spojrzeć na ofertę HBO linearnego, które przez miesiąc wałkuje 50 tych samych filmów + kilkanaście premier (często sprzed kilkunastu lat) z tym oferuje HBO Max (1700 tytułów od ręki). Podobnie z serwisem Canal+.

Jeśli ktoś jest w stanie coś znaleźć na kanałach HBO gdzie od 10 lat na zmianę z TVN leci "Harry Potter" itd, albo w Canal+ z ich "Kilerami" i "Panem Tadeuszem" 5x w tygodniu i twierdzi, że tam jest co oglądać, a nie potrafi znaleźć nic w serwisie VOD to naprawdę mi przykro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś zabawny bo zamiast zajrzeć na upflix.pl liczysz, że userzy wymienią Ci 1000 tytułów z rękawa.

Zapytałeś o świeże filmy to dostałeś, nie zmienia to faktu, że cała oferta do wyboru jest o wiele szersza niż ramówki kanałów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem 1000 jak już.

Jeden serwis SVOD HBO czy Canal+ ma kilkunastokrotnie szerszą ofertę filmową i serialową niż odpowiedniki kanałowe w tv linearnej.

Jak tego nie widzisz to nie wiem - kup okulary, cofnij się do szkoły na jakieś zajęcia z czytaniem ze zrozumieniem czy cokolwiek.

A, że stare filmy? No niestety, 90% ramówki Canal+ i HBO to też są "stare filmy" tylko w kółko te same.

Premier na obu jest łącznie 25-30 w miesiącu i coraz częściej to też są drugie albo nawet dalsze okna (HBO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie że znasz tak ofertę co i ile szkoda że wczoraj byłeś w stanie podać z tego co pamiętam 3 dobre filmy. Dzis natomiast zachwalasz jeden czy drugi serwis😀Dziwne żeby były tylko nowe filmy jak daja premiery filmów które mają 20lat i były już w dwudziestu innych miejscach. Serwisy to wygoda bo sie ogląda kiedy chce. Ja tam wspanaiłej oferty nie widze posiadając  2-3 serwisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. A z tego co dziś jest na wieczór w ramówce HBO nie podałbym Ci ani jednego.

Chyba, że nie widziałeś jeszcze na Polsacie "Baby Driver" albo "Spider-Man: Homecoming"...

Ty zawsze masz ten argument, że pytasz i ktoś Ci czegoś nie podał. Do sklepu też idziesz i mówisz, "da mi pani coś dobrego" zamiast samemu zobaczyć co jest na półkach?

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam HBO jako kanały tv-sat tylko HBO Max.Polsatu nie oglądam bo sa reklamy. Zreszta wykupiłem wczoraj serwis po długiej przerwie i chciałem zobaczyć za co płace i zobaczyć coś dobrego. Tak jak cos kupuje na czym sie nie znam proszę o poradę. A następnie sobie weryfikuje jakie ma np opinie w internecie. Przeglądałem wczoraj serwis i wszystko co wygladało ciekawie to seriale a film  na który sie zdecydowałem był średni. A czas ograniczony.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czerstwy napisał:

 Bo tylko seriali to jest bardzo dużo.

To prawda. Warto dodać, że niektóre nie doczekały się czasami już po 1 sezonie lub nie wiadomo czy  doczekają się kontynuacji np.  "Mgła", " Czarny punkt" na Netflixie, " Wychowane przez wilki", " Kraina Lovecrafta" HBO Max itd

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodałem sobie pierwszy-lepszy film z serwisu Disney+ i wybrałem 

"Czarownicę" 

Szczęka opadła- jaka różnica jest pod względem jakości filmu: obrazu/ścieżki dźwiękowej między emisją filmu na TVN a tym serwisem.

Pomijając kwestię reklam, zwykła tradycyjna telewizja ( film- serial) przegrywa pod względem jakości z płatnymi serwisami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

National Geographic jest powoli wycofywane z ofert operatorów w UK. Już w listopadzie 2021 były pogłoski, że razem z Nat Geo Wild kanał zostanie zlikwidowany tak jak wcześniej kanały linearne FOX, FOX +1, Disney, Disney Junior i Disney XD. Powód? Oczywiście serwis Disney+.

Za: https://rxtvinfo.com/2022/national-geographic-departs-now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, kisiel95 napisał:

 Eurosport wychodzi ze Sky DE i będzie w swoim serwisie (Eurosport 1 DE na SAT na razie zostaje).

Wychodzi, ale są wyjątki.

Posiadacze SKY GLASS oraz SKY Q IPTV BOX będą nadal odbierać Eurospor 1 HD.

Przedstawiciele SKY'a zapytani o to, skąd taka decyzja nie potrafili odpowiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.broadbandtvnews.com/2022/07/01/polish-pay-tv-new-statistics/

 

Telewizja satelitarna w Polsce - spadek z 51,5% udziału na 49,5%.

Kablówki bez zmian - 6,1%,

IPTV (streaming) wzrost z 12,2 do 14,2%.

 

Cyfrowy Polsat - spadek z 30,1% do 29,1% udziału w rynku,

C+ 19% bez zmian,

UPC wzrost z 12,4% do 13%.

 

10,8 mln abo płatnej tv w 2021, wobec 11 mln w 2019 roku.

Spadek przychodów C+ i UPC, Polsat minimalny wzrost.

Średnie ARPU w 2021 roku 51,90 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.07.2022 o 16:50, bgmnt napisał:

10,8 mln abo płatnej tv w 2021, wobec 11 mln w 2019 roku.

Wdrożenie DVB-T2 niewiele zmieniło ofertę telewizji naziemnej. Jedyne co się zmieniło to wszystkie kanały (poza nielicznymi wyjątkami w postaci TVP3, TVP Historia oraz 4 stacji komercyjnych na MUX-8) są nadawane w HD. Może dojdzie jeszcze klika nowych kanałów tematycznych TVP. I to wszystko. Nie ma co się dziwić, że płatną TV użytkuje 10,8 mln gospodarstw w naszym kraju.

Edytowane przez Adam.kaslewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam.kaslewicz napisał:

Nie ma co się dziwić, że płatną TV użytkuje 10,8 mln gospodarstw w naszym kraju.


Owszem bo cyfryzacja polski to największy przekręt naszego kraju. Czemu kanały naziemne były i są pozapychane badziewiem? Ano po to aby zmniejszyć do minimum atrakcyjność. Aleeeeee widać teraz po ruchach Polsatu że od tego już się nie ucieknie bo ludzie masowo będą rezygnować z płatnej TV (wysoko abonentowej) i taki będzie jej koniec i stan faktyczny. Zostanie sam sport LIVE i darmowa naziemna.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Takiego exodusu abonentów w historii platformy cyfrowej Sky, obecnej w Wielkiej Brytanii, Niemczech i we Włoszech jeszcze nie było. Operator płatnej telewizji w II kwartale br. stracił 361 tys. abonentów.
https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/sky-comcast-wielka-brytania-wlochy-niemcy-liczba-abonentow-spadek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...