Skocz do zawartości

Puchar Narodów Afryki 2008


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wielu jest ciekawych kandydatów.Myślę ,że ten turniej będzie jednym z lepszych w historii.Sporo namieszać mogą Wybrzeże Kości Słoniowej,Ghana,Tunezja,Nigeria oraz Kamerun.Ale ja będę najbardziej kibicował zespołowi dowodzonemu przez Henryka Kasperczaka - Senegalowi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne że swój udział zapowiedziało wiele gwiazd

Nie zapowiedziało , ale zostało powołanych przez swych selekcjonerów :)

Piłka nożna to nie koncert rockowy czy konferencja prasowa, gdzie można coś " zapowiedzieć "

polecam bardzo dobry artykuł dotyczący nadchodzącego turnieju :

http://www.betspace.pl/index.php?option ... w&id=13397

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarinho ... a wyobrażasz sobie , że ktokolwiek z zawodników nie chciałby przyjechać na Mistrzostwa Czarnego Lądu ? :?

O pozytywach takich turniejów nie muszę chyba przekonywawać, chyba że jest się już tak "zeuropejzowanym " i zapomina się o własnych korzeniach, i miast walczyć o godność własnego kraju w czempionacie kontynentalnym, biega się po boiskach klubowych we Francji czy Anglii za € lub £ to świadczy tylko i wyłącznie o hierarhii wartości tych czarnoskórych piłkarzyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mógł nie kombinować i nie stawiać senegalskiej federacji pod ścianą przed turniejem rządając wypłacenia zaległych wynagrodzeń w ciągu 48 godzin. Oni spełnili warunek, więc liczyli, że Kasperczak także się wywiąże. Nie zrobił tego, więc do widzenia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tegoroczne PNA zapowiada się wyjątkowo ciekawie, chociażby po tych dwóch meczach widać że średnia bramek bedzie wysoka :lol2:

Co do tych terrorystów co ostrzelali autokar to dla mnie jest to poprostu chore. Podobno napastnik Chelsea Didier Drogba dostał list z treścią że on będzie następny. Mam nadzieje że dorwą tych którzy ostrzelali reprezentacje Togo i najlepiej niech zrobią z nimi to samo.

A moim faworytem jest WKS. Mają naprawde silny zespół. Wygrać może również Ghana albo Kamerun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno czytalem wywiad z Wieslawem Grabowskim, ktory od ponad 20 lat mieszka w Zimbabwe i zna futbol afrykanski.Wspomnial, ze Malawi ma kilku bardzo utalentowanych pilkarzy i to sie dzisiaj potwierdzilo.Jako, ze zajmuje sie sprowadzaniem pilkarzy z Afryki do Polski to zapowiedzial, ze byc moze 1-2 pilkarzy ze wspomnianego Malawi bedzie gralo w Polsce.I bardzo dobrze, pozniej sie dziwimy, ze jacys pilkarze z Czarnego Ladu grajacy w Skandynawii, zostaja sprzedawani za kilka milionow euro.Moze w koncu sie to zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza końcówka meczu otwarcia naprawdę niesamowita (przypomniał mi się finał LM z 2005 roku, gdy Mali wyrównało), chociaż trzeba przyznać, że Angola dosadnie pomogła gościom w doprowadzeniu do tego remisu. Jeśli Mali od kolejnego meczu nie zacznie grać co najmniej o klasę lepiej to nie wróżę im wielkich sukcesów na tym turnieju.

 

Dziś też spora sensacja, Malawi bardzo pewnie ogrywa Algierię - jakby nie patrzeć finalistę najbliższego mundialu, a za chwilkę kolejny pojedynek Dawida z Goliatem, WKS - Burkina Faso, czyżby kolejna sensacja? :P

 

Ogólnie turniej zapowiada się napewno bardzo ciekawie =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej mozliwosci zeby przegrali.Jak spojrzalem kto siedzi na lawce (A.Boka, A.K.Keita, S.Kalou, A.Dindane, E.Eboue) to jeszcze bardziej utwierdzilem sie w przekonaniu, ze nikt nie ma prawa pokonac takiej druzyny :mrgreen: Mam nadzieje, ze w koncu wygraja ten turniej, bo 2 lata temu tez na nich liczylem i sie troche rozczarowalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...