Skocz do zawartości

Disney+ kwestie techniczne


swordfish
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, michael112 napisał:

Nasuwają się następujące pytania:

1. Czy biblioteki VOD: Fox Play i Nat Geo Play znikną z platform innych usługodawców (np. C+online, PlayNow (...) Albo chociaż rabat na ten D+? Czy tylko wypięcie się na użytkowników (jak chcecie, kupcie sobie D+ i co nas obchodzi czy będziesz płacił dwa razy - nam i staremu operatorowi czy z tamtego zrezygnujesz).?

1. Zapewne znikną. Kwestia czasu. 

2. Dlaczego ktoś miałby dostawać zniżkę na Disney +, bo Disney zlikwidował Disney Channel? Tym sposobem na zniżki wydaliby więcej, niż na rozwój własnej platformy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Toma441 napisał:

Dlaczego ktoś miałby dostawać zniżkę na Disney +, bo Disney zlikwidował Disney Channel?

 

Bo stracił kanały które miał dotąd w abonamencie i teraz za to samo musi zapłacić w D+. Kanały Disneya to nie tylko Disney Channel (kanałów dziecięcych notabene są 3), ale też dwa kanały Foxa, trzy National Geographic i bodajże Baby TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, michael112 napisał:

 

Bo stracił kanały które miał dotąd w abonamencie i teraz za to samo musi zapłacić w D+. Kanały Disneya to nie tylko Disney Channel (kanałów dziecięcych notabene są 3), ale też dwa kanały Foxa, trzy National Geographic i bodajże Baby TV.

A zastanawiałeś się nad tym kto będzie płacił za rekompensaty czy zniżki? Kanałów, które znikają po latach są dziesiątki, Indywidualna decyzja właściciela co robi ze swoją marką. Gdyby każdy oczekiwał, że w podobnym przypadku otrzyma coś w zamian 1:1 albo najlepiej "zniżkę", to żaden nadawca by nie inwestował w nowe treści, tylko wydawał kasę na "zniżki."

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już się dzieje. 

Robi tak między innymi Play czy Vectra. Jeśli dostawców usług streamingowych będzie więcej, (na co się zanosi) to oferta będzie bardziej atrakcyjna. Klient na tym nie straci. Oczywiście będzie się to najczęściej wiązało z wydaniem określonej kwoty, ale czasy kiedy konkretne, bardzo popularne treści (film, sport) są za darmo, po prostu mijają bezpowrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Podobnie jest z kanałem Fox, gdzie się jeszcze nie zdarzyło, żebym był w stanie obejrzeć jeden sezon danego serialu w całości.

Fox to najlepszy kanał z serialami w Polsce. Co Ci przeszkadzało, że nie byłeś w stanie nic tam obejrzeć?

Wydaje mi się, że u nas kanały szybko nie znikną. Disney+ nie będzie miał milionów abonentów, a kasa z reklam i opłata od gniazdka nie śmierdzi. Potrafię sobie jednak wyobrazić, że zlikwidują xzęść kanałów i zostawią tylko trzy: Nat Geo, Fox (Star) i Disney Channel.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Pawop napisał:


 


Fox to najlepszy kanał z serialami w Polsce. Co Ci przeszkadzało, że nie byłeś w stanie nic tam obejrzeć?

 

Reklamy, powtórki, konieczność śledzenia zmian w ramówce, żeby wyłapać... przerywane reklamami

"nowości"

 

Zniknięcie tych kanałów zależy od pojawienia się Disney +

Jeśli pojawi się zgodnie z planem, czyli w tym roku, to max w ciągu następnego roku, dwóch kanał zniknie. I powiem szczerze, że nie będę płakał. Bo w sposób wygodny wybiorę sobie serial z oferty Disneya czy Stara i obejrzę na własnych zasadach. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Przez kilka dobrych lat od początku tak oglądałem " TWD", znalazłoby się też kilka innych seriali jak " Miasteczko Wayward Pines".

Był  dreszczyk emocji,  oczekując na kolejne sezony/ odcinki.

Trzeba przyznać,  że serwisy streamingowe nauczyły wygodnie korzystać z oferty kiedy się chce i gdzie się chce. 

13 minut temu, Toma441 napisał:

Reklamy, powtórki, konieczność śledzenia zmian w ramówce, żeby wyłapać... przerywane reklamami

"nowości"

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2021 o 23:09, Pawop napisał:

Wydaje mi się, że u nas kanały szybko nie znikną. Disney+ nie będzie miał milionów abonentów, a kasa z reklam i opłata od gniazdka nie śmierdzi. Potrafię sobie jednak wyobrazić, że zlikwidują xzęść kanałów i zostawią tylko trzy: Nat Geo, Fox (Star) i Disney Channel.


Widzę że na biznesie znasz się tak samo jak na jakości...

Jeśli na rynku pod blokiem ktoś sprzedaje swoje spodnie i koszulki... i ludzie bywają i kupują to na jaką [beep]ę inwestować i otwierać wielkie sklepy stacjonarne i samemu sobie robić konkurencję? Zamknięcie WSZYSTKICH stacji jest nieuniknione z punktu biznesowego. Może pozostać jako reklama Disney+ przez jakiś krótki czas i nic poza tym. Wiesz gdzie oni mają te twoje "gniazdka" jak zainwestowali tyle w VOD? - Tam, gdzie król piechotą chodzi...  :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FOX był dobry przed erą serwisów vod. Teraz "Homeland" i "TWD" przyjemniej ogląda się w Netflixie. Mamy napisy, brak loga i brak reklam. Wyszukujesz tytuł i oglądasz. Nie musimy martwić się pilnowaniem ramówki i nagrywarki.
Tylko, że na Netflixie TWD jest dużo później, niż na Foxie.

@Cinemaniac4K Twoich wy.pocin nie skomentuje, bo niejednokrotnie udowodniłeś, że g...o się znasz.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cinemaniac4K napisał:

Jeśli na rynku pod blokiem ktoś sprzedaje swoje spodnie i koszulki... i ludzie bywają i kupują to na jaką [beep]ę inwestować i otwierać wielkie sklepy stacjonarne i samemu sobie robić konkurencję? Zamknięcie WSZYSTKICH stacji jest nieuniknione z punktu biznesowego. Może pozostać jako reklama Disney+ przez jakiś krótki czas i nic poza tym. Wiesz gdzie oni mają te twoje "gniazdka" jak zainwestowali tyle w VOD? - Tam, gdzie król piechotą chodzi...  :rofl:

 

Tylko na logikę, skoro Disney ma zamknąć swoje stacje, to czemu tego samego nie zrobi Discovery mając swoje Discovery+/HBOMax/Player; HBO czy Canal+ (przynajmniej stacje filmowe), mając swoje C+online itd.?

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, michael112 napisał:

... czemu tego samego nie zrobi Discovery mając swoje Discovery+/HBOMax/Player; HBO czy Canal+


... a skąd wiesz że tego Discovery nie zrobi? :) Jeśli wystartuje HBO Max z Discovery i będzie sprzedaż beznadziejna/niewystarczająca to zobaczysz co się stanie. Jak nie zmienią podejścia to zostaną usługą trzeciej kategorii. Co do HBO i Canal+ to wystarczy zobaczyć jaką mizerną mają klientele na swoje usługi VOD. Temu dziś VOD jest dodawane gratis do lineara. Jak ktoś ogląda VOD nie ogląda lineara. Za moment już wszyscy będą oglądać VOD na swoich SmartTV i to jest przyszłość telewizji. Nie ma opcji chcesz zarobić na zainwestowanej kasie w nowoczesność to zamykasz starocie. Kto w ogóle chce oglądać jeszcze TV linearną? Kanały podstawowe ok... sportowe też jak najbardziej ale nic poza tym.

 

@Pawop a przez ciebie g***o przemawia a wiedzę i tok myślenia masz chyba z Bravo Girl... :) 
 

Edytowane przez Cinemaniac4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę że biznesowo skończy się tak samo jak u Disney'a. Usługa Discovery+ to jest straszny kapiszon. To ma tylko rację bytu jako dodatek. Nie komentuje już zawartości merytorycznej bo dla mnie Discovery to już dawno osiągnęło dna. Wystarczy poczytać ogólnie jak się wszyscy zbroją. Teraz do wojny dołączył Amazon z MGM. Robi się ciekawie... i racja bytu PODWÓJNYCH STANDARDÓW technologicznych nie ma sensu.
 

Edytowane przez Cinemaniac4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, michael112 napisał:

 

Tylko na logikę, skoro Disney ma zamknąć swoje stacje, to czemu tego samego nie zrobi Discovery mając swoje Discovery+/HBOMax/Player; HBO czy Canal+ (przynajmniej stacje filmowe), mając swoje C+online itd.?

Bo Discovery ma jak na razie inny pomysł na siebie. :) Disney po wielu latach udostępniania swoich treści każdemu, jak leci, chce wreszcie wszystkie swoje największe atuty skupić w jednym miejscu i to jest właśnie logiczne. 

Discovery dopiero co staje się częścią wielkiej struktury i to jakie mają plany okaże się za rok / dwa. 

Jedno jest pewne streaming rośnie w siłę kosztem tradycyjnej telewizji i kina. 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka to przyszłość niby w tym VOD, a na moim przykladzie mogę powiedzieć, że taka "zabawa" wystarczy może na trzy tygodnie. Odkąd kupilem dysk, to praktycznie nie ogladam netflixa czy tym podobnych serwisów, gdyż to co mnie ciekawi, mogę sobie nagrać nawet na setce kanałów na dekoderze. Nawet na C+ Online ogladam telewizje linearną (Planete+ na przykład). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Solderowy123 napisał:

 Odkąd kupilem dysk, to praktycznie nie ogladam netflixa czy tym podobnych serwisów, gdyż to co mnie ciekawi, mogę sobie nagrać nawet na setce kanałów na dekoderze.

W nagrywanie na dysk to ja się bawiłem 10 lat temu :rofl: U mnie żona tylko nagrywa na dekoder: "Królowe życia" , "Googleboxy" i córka jakieś swoje seriale. Ogólnie nagrywanie , to archaizm , ale jak widać znajdą się domownicy co z tego korzystają ;)   Wsumie z tej setki kanałów to 85 z nich są śmieciowymi ;)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie posiadam usługę FOXplay i NatGeoPlay od Canal+ z umową do 2023 tak że u nas szybko z tego nie zrezygnują, chyba że usuną i będzie możliwość zerwania umowy (z czego każdy operator się broni rękami i nogami) bo jest to możliwość obniżenia zobowiązania dla świadomych ... których jest coraz więcej (niestety dla operatora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Solderowy123 napisał:

No w sumie i tak, ale wciąż można sobie nagrać filmy czy seriale, ktorych nie znajdzie sie na żadnym legalnym streamingu dostepnym w Polsce.

I odwrotnie. W serwisie vod mogę obejrzeć od razu o dowolnej porze film czy serial, którego nie znajdę w telewizji linearnej legalnie dostępnej w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...