Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam że pisze post pod postem ale muszę wam powiedzieć że wywalili Macieja Orłosia. Zastąpi go Radek Brzózka. Po za tym trwają prace przy montowaniu sceny która 11 maja będzie gotowa tak by zacząć które będą trwały uwaga po 2 godz. i 35 minut na jeden kraj (po 2 razy)

Obecnie nasza reprezentantka Isis Gee się intensywnie promuje była już na przykład w Irlandii czy w Wielkiej Brytanii.

Kilka tygodni temu zbulwersowała natomiast sprawa z tygodnikiem Wprost otóż piszący tam Robert Leszczyński obraził reprezentantkę naszego kraju no i fanów Eurowizji. Będzie miał za to sprawę w sądzie. TVP tymczasem obraziła znowu fanów bo nie dość że nie puści 2 półfinału to przerzuciła blok teledysków "Przed Eurowizją" na późną noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, nie obrażaj. Mam świadomość, że dla wielu jest to konkurs kiczu i nędzy. A mi oglądanie i emocjonowanie się tym konkursem sprawia przyjemność. Poziom Eurowizji zmienia się cały czas, raz jest gorzej, raz lepiej. Lepiej chyba wyciągać dobre piosenki (Jak przepiękny utwór z Węgier w 2007) niż tylko krytykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sorry, że pisze post pod postem, ale czas odkopać wątek. :D Za co strasznie przepraszam :|:cry: Ale muszę to napisać.. Wczoraj odbył się w Serbii w Belgradzie w Beogradska Arena I pólfinał 53. Konkursu Eurowizji! Oto finaliści, którzy wystąpią w sobotnim finale:

 

GRECJA

RUMUNIA

BOŚNIA I HERCEGOWINA

ARMENIA

AZERBEJDŻAN

ROSJA

FINLANDIA

POLSKA

NORWEGIA

IZRAEL

 

Pierwszy raz w historii Eurowizji prześliśmy my Polska z pólfinału do finału....... Zaszokowal mnie awans Azerbejdżanu i Bośni i Hercegowiny..... Już jutro 22 maja odbędzie się II półfinał, niestety TVP nie będzie go transmitować. Będzie można go obejrzeć na kanałach: RTS Sat, HRT1, CT1, TVR International, TRT Int., RTR Planeta, TVE Internacional, RTP International.. :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj, aż tak nie-polska nie jest, ma polskie korzenie, poza tym przeprowadziła się z USA do Polski na stałe - a wy chcecie ją jeszcze za to wyśmiewać i odrzucać? To już lekka przesada i mówię te słowa poważnie. Ja jestem z niej wręcz dumny. Postanowiła nas, Polaków, reprezentować - zrobiła wszystko, co było możliwe (wiem to, bo przyglądałem się temu, jak przygotowywała się do Eurowizji), zadbała SAMA (czytaj: bez ruszenia tyłka TVP) o promocję w Londynie czy Irlandii. Pojechała nas promować do Bośni i Serbii. Jej sztab bardzo dobrze przygotował stroje i promocję. Przed półfinałem kilka razy pojawiła się w serbskim Blicu, sztab przygotował Polish Party - uznane za najbardziej gustowne spotkanie przedeurowizyjne. Do tego zadbano o współpracę z Adamem Sztabą i orkiestrą Polskiego Radia. W trakcie prób kilka razy zmieniano motyw, by Isis jak najlepiej wypadła na scenie. A na koniec - zwyczajnie świetnie zaśpiewała swój utwór. Czy więc nie zasługuje na szacunek i wdzięczność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi ... nasza Isis. Nie wiem, może jest to związane z jakimiś patriotycznymi uczuciami, ale myślę, że ma najlepiej przygotowaną propozycję. Ta piosenka ma i tekst i wydźwięk, i jakąś taką przyjemność oglądania. Pasuje do piosenki festiwalowej. Ale fakt faktem - od dawna typuję piosenkę norweską. Jak to powiedział Artur Orzech: "To jest po prostu piosenka". Mam tylko zastrzeżenia do nierównego potraktowania uczestników pod względem wizualizacji. Norwegia właśnie, ale także np. Rosja miały przepiękne, świetnie dopracowane wizualizacje. Polska nie - a przecież już podczas preselekcji ktoś wpadł na genialną wizualizację chmur. Czemu nie ma tego w finale? Nie wiem, chyba, że to jest jedna z niespodzianek na sobotę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tam wolę swoją Norwegię :P

Chyba Norwegia będzie kończyć ten konkurs... no i nie wiem czy to dobrze dla nich, bo po Rosji chyba są...

 

Norwegia prezentuje w tym roku mój styl, z lekką nutką nowoczesności, którą niekoniecznie lubię, ale tutaj wypada to nieźle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak Szwajcaria mogła nie przejść :(

Ten półfinał był chyba troszkę trudniejszy dla wykonawców niż wtorkowy.

Gdzie oglądaliście ten półfinał ? Ja na RTR Planeta, ze względu na najlepszą jakość przekazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam było szkoda chyba dwa lata temu kiedy w półfinale odpadła Kate Ryan, która była moja faworytką. Dla mnie to było nie do pojęcia bo typowano ją jako potencjalnego zwycięzce a tu taki zonk :woot: a dzisiejszy półfinał ogladałem na RTV Montenegro i trochę w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...