Skocz do zawartości

Cyfra+ Promocje (dla nowych abonentów)


JanuszF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się nie zgodzę, że Cyfra + ma najlepsze kanały sportowe. Nie dla wszystkich ! Pod wieloma względami Polsat Sport jest o co najmniej klasę wyżej.

Posiadam Cyfrę + od 4 lat, a Polsat Cyfrowy od 5 lat. Do tej pory miałem w Cyfrze pakiet prestiż HD, ale obecnie Cyfra jest o wiele droższa i nie zaproponowano mi nic ciekawego dla stałego kilkuletniego klienta. Pomimo, iż umowę przedłużyłem na kolejne 18 (czy 19) miesięcy (pakiet Optimum z HBO HD z dekoderem Philips PVR) to jednak mogę do końca listopada zmienić opcje tematyczne, bądź rozwiązać umowę telefonicznie. Myślę szczerze o telewizji N. Za 78 zł (przez cały okres umowy na 24 m-ce) wygląda na to że ma się o wiele więcej kanałów niż w Cyfrze - no bo praktycznie wszystko + HBO i chyba ok. 17 kanałów HD. W cyfrze za tą cenę jest biednie (w dodatku promocje są tylko na kilka pierwszych miesięcy).

Co do samej Cyfry - jest OK. Programów dużo, obsługa również dobra, przede wszystkim dzwonią jak kończy się umowa i proponują jakieś oferty w przeciwieństwie do Polsatu cyfrowego (gdzie wg mnie jest pod tym względem nie za ciekawie, najważniejsze dla nich to złapać klienta, ale już żeby zadbać o to aby pozostał na kolejne lata to jakoś im nie śpieszno do tego, mało robią w tym celu). Przez kilka lat w Polsacie Cyfrowym rozwiązywałem umowę i zawiązywałem ją co roku na nowo, bo tak było korzystniej, dla starych (stałych) klientów nie było żadnej korzystnej oferty !!!

Cyfra + ma bogatą ofertę programową, to trzeba przyznać, ale jest drogo. Ostatnio doszły Polsaty (szkoda że bez Polsatu Sport - bo nic by mnie od cyfry nie odciągnęło, nawet te drogie ceny :) ).

Do tej pory miałem w cyfrze najwyższy pakiet HD w umowie na 13 miesięcy cenie ok. 83 zł przez chyba 11 miesięcy, a przez dwa ostatnie miesiące (aby nie płacić max. stawki za pakiety + 20 zł za wypożyczenie dekodera) zmieniłem pakiet na komfortowy, który wraz z wypożyczeniem dekodera wychodził mnie w cenie ok. 90 zł. Oferta raczej dobra. Obecnie takiej nie ma.

Polsat przez to, że odsprzedał kilka kanałów Polsatu Cyfrze niewątpliwie straci wielu klientów. Cyfra jest konkurencyjna w stosunku do oferty Polsatu, natomiast nadal jest mało konkurencyjna w porównaniu do telewizji N. Gdyby żona tak bardzo nie naciskała na program typu Polsat Cafe, to nawet bym się nie zastanawiał i brał platformę N. Za 79 zł, do tego stała cena przez cały okres i mam wszystko co potrzebuję + niemal wszystkie kanały HD, a jest ich więcej niż w Cyfrze. Minusem Cyfry jest dodatkowo płatny program typu Orange Sport, za który kupując z osobna poszczególne pakiety trzeba zapłacić dodatkowo i to sporo za jeden kanał.

Przykładowo Pakiet Optimum HD kosztuje 84,90 i jest na niego promocja, ale tylko na kilka miesięcy, a za cenę 79 zł mamy pakiet w stałej cenie nieporównywalnie lepszy od tego Optimum HD ( wszystkie HBO + HB0 HD, wszystkie kanały sportowe wraz z tym nieszczęsnym Orange Sport za który Cyfra każe płacić 10/14 zł miesięcznie. Za podobny pakiet w cyfrze wydać trzeba ok. 140 zł, niemal 2x więcej.

W telewizji N jest niestety opłata aktywacyjna nawet w wysokości 148 zł za turbo dekoder 500GB, ale w cyfrze za podobny dekoder płaci się za wynajem co i tak wychodzi drożej z perspektywy 18 (czy 19) miesięcy. W cyfrze przez promocyjne miesiące za tego typu pakiet wyjdzie ok. 81 zł, a poza okresem promocyjnym ok. 140 zł. Do tego w platformie N dochodzi za darmo przez kilka miesięcy (dokładnie 4) pakiet Cinemax, miesiąc Filmbox HD i 2 miesiące Picture BOX (odpowiednik On Demand w cyfrze). Nie liczyłem też darmowej wypożyczalni VOD w platformie N. W obu platformach różnica jest w pakiecie Canal +/Canal + HD/Film/Canal + Sport/Sport HD a NfilmHD/Nfilm2HD/NfilmSport – kto co lubi, jedni chwalą to drudzy chwalą tamto. Za opcje HD w cyfrze słono się płaci. Do niedawna w pakietach do 80 zł nie było żadnego kanału HD, a w platformie N było ich aż kilkanaście.

Posiadam dekoder Philips PVR, który jest strasznie powolny przy zmianie kanałów w porównaniu do zwykłych dekoderów Polsatu Cyfrowego, czy też starego dekodera Philips od cyfry, którego użytkowałem przez 2 lata. Żeby przelecieć kilkadziesiąt innych kanałów, po to żeby sprawdzić czy może leci coś ciekawego na innym kanale, to dwugodzinny film na pierwszym kanale na pewno dobiegnie końca zanim dojdę do setki ;) … Oczywiście trochę przesadziłem z porównaniem, ale niestety jest wolno. Dekoder długo się włącza i głośno działa, nie można tworzyć własnych list kanałów (to jest minus spory w porównaniu z telewizją N). Mogę go wymienić (jeśli nie zrezygnuję z Cyfry) na Pace PVR HD 500, ale czytałem o nim dużo mało pochlebnych opinii, choć konsultant namawiał mnie do zmiany, rzekomo z powody szybszego działania, bardziej nowoczesnej konstrukcji i że jest o wiele cichszy od Philipsa PVR.

Plusem Cyfrowego Polsatu to Polsat Sport - wszystkie największe gale bokserskie są emitowane właśnie na tym kanale. Lubię dobry boks i dla mnie ten kanał zawsze decydował o pozostaniu z Cyfrowym Polsatem, dla mnie ten kanał jest bezkonkurencyjny. Canal + Sport pokazuje zazwyczaj tylko gale organizowane w Niemczech, głównie z braćmi Klitschko i to tyle, jeśli chodzi o takie lepsze gale (jest ich niewiele), natomiast światowego prawdziwego boksu w Canal + Sport BRAK…. i nad tym ubolewam.

Interesuje mnie opcja multiroom w Cyfrze, czy ktoś z tego korzysta ? Czy bieganie co 6 godzin, aby móc oglądać programy na drugim dekoderze nie jest uciążliwe ? Ktoś z Was to użytkuje ? Proszę o odpowiedź odnośnie tej usługi, ale najlepiej ludzi którzy to mają na codzień. Dzisiaj dzwoniłem w sprawie oferty telewizji N i tam dostałem info, iż niebawem taka usługa również będzie dostępna w platformie N – nie wiem niestety jak to będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, żeby powiedzieć, że promocja Cyfry jest atrakcyjna - powinna wyglądać w następujący sposób:

 

Dzierżawa dekoderów SD do pakietów SD, HD PVR do każdego pakietu HD - aktywacja jak teraz ale już bez opłaty miesięcznej za dzierżawę. Powiedzmy, że w Kompakcie PVR byłby za 200zł a zwykły HD za 100zł. W Optimum 1 za HD, 99 za PVR a w Prestiżu PVR za darmo.

Kompakt HD - 40zł (Odpowiednik Familijnego HD)

Optimum HD - 60zł (Odpowiednik Wszystkich pakietów N)

Prestiż HD - 120zł (To co N i Polsat ale z C+)

 

Do 2 pierwszych pakietów powinna być tanio możliwość pozyskania sztandarowego kanału Cyfry - Canal+ (z wersjami HD) np. za 20zł stałej miesięcznej opłaty (przy zobowiązaniu na cały okres umowy)

Dodatkowo trochę lipa, że cyfra tak naprawdę nie ma żadnych kolekcji VOD za ryczałt (HBO nie liczę bo filmy z tego kanału można sobie samemu nagrać zamiast bulić 12zł miesięcznie). Jeśli nie chcą dodać kolekcji to chociaż niech dadzą pakiety premier, że np. 3 filmy w cenie 2, 5 filmów w cenie 3 itp.

Nie trzeba mówić, że multiroom w obecnym kształcie to trochę archaiczny pomysł. Mogliby dać chociaż 12 godzin na raz lub przedłużanie na 3 doby bez zatrzymywania timera. Wtedy wiadomo, że co 3 dni trzeba wyjąć i przytknąć i nikt nie bawi się w odliczanie godzin - i czy film zdąży się nagrać czy zabraknie 10 minut do końca.

 

Dając jasne warunki można zyskać wielu klientów bo nikt nie będzie liczył i doszukiwał się wałków. Bezsensem jest liczenie za pomocą kalkulatora ile się będzie płaciło po 2 miesiącach a ile po 5 itp. Już nawet Polsat uprościł ofertę która stała się bardziej przejrzysta. Nka ma taką od zarania dziejów natomiast cyfra dalej bawi się w rabaciki z czego każdy jest innej wysokości na inny okres czasu. Poza tym dzierżawa za sprzęt to przeszłość z której również Polsat się wycofuje.

 

Dodatkowo powinna zostać odświeżona oferta prepaid - ceny za te pakiety są tak wysokie, że nie zaszkodziłoby dodać te kilka kanałów HD na zachętę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regedit jakby były takie pakiety i te wszystkie opcje to po co byłaby konkurencja na rynku jak wszędzie byłoby tak samo :) Po to masz 3 operatorów abyś wybrał sobie najbardziej odpowiedniego dla siebie.

 

Jak sobie obliczysz to w aktualnej promocji Kompakt HD wychodzi średnio przez cały okres umowy po 43zł a Optimum HD po 62zł , więc tak naprawdę wszędzie ceny są podobne tylko sposób płacenia inny :)

 

Aktualne promocje:

 

Wszystkie pakiety z kanałami HD :

N-ka - 54zł - umowa na 24 miesiące

Polsat - 74,90zł (bo w umowie na 15 miesięcy mamy 1 miesiąc gratis) - umowa 15 miesięcy

Cyfra - średnio 63zł w aktualnej promocji dla internautów - umowa 19 miesięcy

 

Także aktualnie najdroższy jest Cyfrowy Polsat :) A jakoś nikt u nich nie narzeka :) Po wprowadzeniu nowych pakietów jest znacznie drożej jeżeli interesują mnie kanały HD , a nie koniecznie pakiet Relax mix

 

P.S. Co do dekoderów to ktoś woli płacić 10 czy 20zł za miesiąc niż wydawać od razu po 200zł za "aktywację" w polsacie czy n-ce. Jak sobie podzielisz przez np. te 18 miesięcy to też wyjdzie po ok. 10zł na miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie obliczysz to w aktualnej promocji Kompakt HD wychodzi średnio przez cały okres umowy po 43zł a Optimum HD po 62zł , więc tak naprawdę wszędzie ceny są podobne tylko sposób płacenia inny :)

 

Czyli tak naprawdę odpowiednio 64 i 83 (z opłatą za dzierżawę PVR). 83zł za pakiet w promocji bez HBO, Canal+ itp z bodajże 9 kanałami HD... W Polsacie czy N za niewiele więcej miałbyś pełną ofertę :P

 

P.S. Co do dekoderów to ktoś woli płacić 10 czy 20zł za miesiąc niż wydawać od razu po 200zł za "aktywację" w polsacie czy n-ce. Jak sobie podzielisz przez np. te 18 miesięcy to też wyjdzie po ok. 10zł na miesiąc

No tak ale w Cyfrze płacisz i za aktywacje 100zł i za dzierżawę 10 a potem 20zł miesięcznie

 

Cyfra:

Aktywacja 99

8 pierwszych miesięcy 8 x 10

11 następnych 11x20

------------------------------------

399zł przez 19 miesięcy <- jest to kwota płacona np. za PVR w najwyższym pakiecie Cyfry+

(Czyli nie 10zł miesięcznie, nie 20 a 21zł średnio miesięcznie dopłaca się za PVR w Cyfrze - do każdego pakietu)

 

Dla porównania:

99zł - N (Full)

99zł - CP (Premium)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak weźmiesz na własność to jest twój. W przypadku SD płacisz cenę dekodera + koszt aktywacji czyli 99+1=100 w przypadku Stronga i Pace SD. W przypadku HD oprócz ceny dekodera płacisz wyższą opłatę za aktywację - 99zł a nie tylko złotówkę jak w SD. Oczywiście jak jest twój to nic miesięcznie nie dopłacasz w żadnym przypadku. Dopłacasz tylko na wynajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@regedit

 

Masz rację, że w przypadku dekodera HD PVR jest drogo. Ale pewnie po to został wprowadzony nowy dekoder Sagema z PVR ready i możliwością układania własnej listy kanałów, który kosztuje na własność 199zł. Cena taka jak w Cyfrowym Polsacie.

 

N-ka może ma tańsze dekodery i pakiety, ale niestety dla mniej brakuje jej kilku kanałów bez których nie mógłbym się obejść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekujcie też wybitnych wyników sprzedażowych:-) Tym razem dekoderów nie zabraknie. Myślę, że pod koniec listopada zacznie się wyskakiwanie z gaci jak wyników nie będzie. Bo inaczej główki polecą za bezczynność i brak elastyczności w reagowaniu na sytuacje rynkową.. W grudniu to odszczekam jak nie miałem racji ale też przedstawicieli Cyfry poproszę o to samo jeśli racja będzie po mojej stronie.OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze, że w grudniu nic nie będzie. Każdego roku było, niestety można tylko przewidywać, że taniej niż w zeszłym roku to nie będzie.

 

W zeszłym roku w listopadzie też wszyscy mówili, że tak tanio jak w grudniu 2008 to już nie będzie, gdyż to było 10-lecie cyfry, a od bodajże 7 grudnia 2009 weszła promocja, która jak dla Mnie była lepsza niż w grudniu 2008. (Komfortowy z canal+ , wszystkie HD, Filmbox, HBO na 4 miesiące, multiroom oraz 2 tunery na własność od 2 groszy i to wszystko za 49,90 miesięcznie przez całą umowę). To dla nowych klientów, a na przedłużenie jeszcze lepiej bo Komfortowy z canal+ i tuner SD na wynajem za 42 zł miesięcznie przez całą umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja zmienię tytuł tego tematu na "Co bym chciał i za ile, moje marzenia" :D

 

Na razie jest taka oferta jaka jest, może się nieco polepszyć a może nie 8) Na kilku stronach czytam wróżenie ze szklanej kuli co może być za tydzień albo dwa :D

 

Ani ja ani Wy nie wpłyniecie na to co C+ czy np. CP zrobi, mogą iść w strone zdobywania mniejszej ilości abo na wyższe pakiety albo odwrotnie i nikt tutaj tych płaczy, że słaba oferta itd nie weźmie pod uwagę, przy konstruowaniu ofert :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamietam, ze przeciez kiedys promocji zadnych nie bylo , placilo sie 90 zl za pakiet maksymalny i bylo ok. Tak naprawde od tamtego czasu nic takiego , szczegolnie premium nie przybylo, inflacja nadal utrzymuje sie na sladowym poziomie, wiec co sprawia, ze obecnie maksymalny abonament bez promocji jest dwa razy drozszy? Moim zdaniem to sciema, Tak naprawde abonamentem , przy ktorym platfotma wychodzi na swoje jest ten promocyjny. A pamietajcie, ze wtedy 80% abo jechalo na kartach pirackich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest dobry, ciekawy. Myślę, że błędem Cyfry jest brak oferty dla dzieci w niskich pakietach (Cartoon Network itp) Cp daje to już w pakiecie za 39zł - ciekawe dlaczego nikt na to nie wpadł - dzieci mają na pewno wpływ na wybór platformy. Widać po wynikach CP. Czemu Cyfra z tego nie korzysta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wy dzieci jesteście że tak wam te kanały potrzebne.Normalnemu dziecku wystarczyłby jednem kanał np Boomerang.W czasach mojego dzieciństwa nie miałem kanałów tematycznych i byłem zadowolony z tych bajek,które mogłem zobaczyć na kanałach ogólnodostępnych.Mam takie pytanie odnośnie promocji.Jeśli w grudniu nic nie ulepszą to nadal będzie obowiązywać obecna promocja?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...