Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Wyżej po prostu zażartowałem, bo na forum piszą, że na Netflix to tylko filmy klasy C.

Na forum nie żartują ale piszą jak jest.

W tym temacie o tym filmie wspominałem

 

Cytat

Jak na razie raczej opinie pozytywne, więc szansa, że Netflix w tym roku będzie miał aż 2 udane filmy z prawie setki premier od początku roku do teraz, pomimo, że tak naprawdę to nie ich .....

https://deadline.com/2020/02/all-quiet-on-the-western-front-timely-german-language-version-of-wwi-classic-heads-to-efm-with-edward-berger-daniel-bruhl-rocket-science-1202860007/

Pierwszy i jak na razie jedyny dobry tego roku (tylko dobry) to Rzut życia.

 

A tutaj o tym filmie wspomniałem

Cytat

W filmach poza Rzut życia i Na zachodzie bez zmian,  przeciętniak goni przeciętniak, przeplatane licznymi słabiznami.

 

Przed nami jeszcze Na noże 2, jako Glass Onion. Projekt zakupiony od Lionsgate za bodajże 350mln. Olali Lionsgate (bo mieli robić z nimi) ale przejęli wszystko, łącznie z Riana Johnsona psem, budą i problemami. I wygląda to, że przejęcie IP miało sens, bo recenzje są bardzo pozytywne.

 

Nie mam żadnych przeciw aby pochwalić czy zganić.  Jak wyżej Rzut życia czy Na Zachodzie bez zmian pochwaliłem. W zeszłym roku również pochwaliłem miniserial Sprzątaczka. Ale to jest mało. Dla mnie Netflix jeśli chodzi o dobre produkcje jest bardzo słaby na tle konkurencji, jeśli nie napisać że najsłabszy. Jeszcze też niedawno przytoczyłem raport, gdzie Variety podało ilość premier na danej platformie. Wygląda to tak, że sam Netflix  w 2022r ma 631 premier  a cała konkurencja (Disney, HBO, Amazon, Peacock, Paramount itd)  672. I z czego z tych 631 premier to góra 20 łącznie filmów oraz seriali w roku, które naprawdę są przynajmniej solidnymi średniakami a im w tym momencie daleko do czasów i tytułów, które definiowały jakość Netflixa jak House Of Cards, Narcos, Gambit Królowej, Bloodline itd. Więc nie ma co żartować. Tak to wygląda.

 

Wracając do grudnia, to dość ciekawe się zapowiada serial zamówiony w ITV.  Miniserial Treason (Zdrada)

https://upflix.pl/aktualnosci/zdrada-wikingowie-walhalla-samce-alfa-oraz-wednesday-na-fotkach-promocyjnych-2022-11-22

I ostatnie naprawdę dobre seriale, które na NF wyszły w ostatnich latach, to właśnie miniseriale ;)

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego bzdury? Nikogo nie obraził, pisze o swoich wrażeniach, a mam podobne. Na pewno filmowo Netflix jest słabszy od HBO Max, podkreślam dla Ciebie @Pawop że to tylko moje zdanie. Tak samo jak @spotify nie boję się go wygłosić, na szczęście to forum to nie Chiny, Rosja czy Iran i można pisać o swoich spostrzeżeniach. :) Sam chwaliłem choćby "Psie pazury" czy serial "Wielka woda". Jednak to są wyjątki i rządzi sieczka, ale widocznie milionom abonentów ona odpowiada. Mnie to zupełnie nie przeszkadza, bo jak pisałem Netflix jest mistrzem marketingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon jeszcze nie zrozumiałeś, że jeśli masz inne zdanie to bzdury? Lub inaczej. Jeśli nie jest zgodne z tokiem myślenia w/w usera, to na pewno bzdura ;)

1 godzinę temu, Arkon napisał(a):

  Jednak to są wyjątki i rządzi sieczka, ale widocznie milionom abonentów ona odpowiada. Mnie to zupełnie nie przeszkadza, bo jak pisałem Netflix jest mistrzem marketingu.

Bo większość ludzi wybiera sieczki, co widać nawet w TV co ma największą popularność. Im się więcej o czymś mówi, nieważne czy pozytywnie czy negatywnie, tym ma większe zainteresowanie.

Na swoją obronę dodam, że jak wydaje się coś ciekawego na NF, to wklejam linki czy trailery. Dużo tego nie ma ale cóż. Niestety w większości przypadków, kończy się że trailer danego tytuły był najmocniejszą stroną produkcji🙉 Jak coś się ciekawego pojawi na NF, też nie mam problemów o tym napisać. Niestety z roku na roku jest coraz gorzej i nawet "płacze" kolegi z epitetami nie pomogą. Ja bym chciał coś na poziomie Gambitu, HoC czy też Dark itd. Niestety nic nawet nie stoi obok a daleko nawet do zbliżenia i zaczyna się cierpliwość kończyć. Koledze @domin107 się skończyła. Jestem również bliski. Pewnie niebawem innym też.  Nawet ich korona czyli The Crown najnowszy sezon wyszedł bardzo średnio. Stranger Things z tego roku również nie błyszczał. 1899 od twórców Dark na razie bardzo przeciętnie i koło Dark nawet nie stało. Wednesday, który bije rekordy popularności też jest średni pomimo bardzo dobrej roli Jenny Ortegi a do tego skierowany jest do nastolatków. O innych tytułach pisałem w innym temacie. I tak można wymieniać i wymieniać. Przy takiej ilości premier Originalsów czyli prawie 700 tytułów rocznie, to nawet ślepemu może się zdarzyć trafić kulą w tarczę z pistoletu mając prawie 700 naboi . Czyli wyjątki od sieczki. Czyli coś na poziomie  np Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera, który na ten moment kreuje się najlepszy nowy serial tego roku od NF. A i tak do tytułów najlepszych od tej platformy wiele mu brakuje.

Popularność robi swoje i nie można tego NF odmówić. Osobiście więcej ciekawych produkcji (nie ilościowo w ogóle) w ciągu roku oglądam na Amazon, Apple, HBO. Nawet Disney+ mający FX i Hulu potrafi dać ciekawsze produkcje jak np The Bear.  Jak już napisałem, każdy ma wybór i wybiera co chce oglądać oraz z jakiej platformy chce korzystać. Tak samo jak każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie.

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Nie będzie więcej odcinków serialu Bękart z piekła rodem. Netflix postanowił skasować brytyjski dramat fantasy po pierwszym sezonie.

 

*Tutaj już wspominałem po raz drugi.

Pojawił się oficjalny trailer. Premiera filmu Bielmo odbędzie się na platformie Netflix dokładnie 6 stycznia.

 

 

* Taylor Kitsch zagra w „American Primeval”, nowym miniserialu Netfliksa, zapowiadanym jako western o początkach Dzikiego Zachodu. Producentami wykonawczymi „American Primeval” zostali Peter Berg „Żywioł. Deepwater Horizon” i Eric Newman „Narcos”. Na miniserię złoży się sześć odcinków. Scenariusz do każdego z nich szykuje Mark L. Smith „Zjawa”. Za kamerą stanie Peter Berg. 

 

* O tym serialu też wspominałem.

Netflix pokazał zwiastun swojego nowego szpiegowskiego miniserialu. Główne role w produkcji zatytułowanej Zdrada grają Olga Kurylenko  oraz Charlie Cox znany z roli Daredevila. Premiera 26 grudzień

 

 

* 16 marca 2023 premiera 2 sezonu Cień i kość.

 

 

* Pojawiła się w sieci lista  prawdopodobnie skasowanych seriali przez Netflix:

Ares (sezon 2)

Aunty Donna's Big Ol' House of Fun (sezon 2)

Battle Kitty (sezon 2)

Bękart z piekła rodem (sezon 2)

Black Summer (sezon 3)

Blockbuster (sezon 2)

Bookmarks (sezon 2)

Brews Brothers (sezon 2)

Chad and JT Go Deep (sezon 2)

Criminal: Wielka Brytania (sezon 3)

Dolly Parton's Heartstrings (sezon 1)

Eternally Confused and Eager for Love (sezon 2)

Farzar (sezon 2)

Huge in France (sezon 2)

Hype House (sezon 2)

It's Bruno! (sezon 2)

Jiva!

Kasztanowy ludzik (sezon 2)

Kocie wiedźmy (sezon 2)

Kumpel terapeuta (sezon 2)

List do króla (sezon 2)

Master of None (sezon 4)

Medical Police (sezon 2)

Młody Wallander (sezon 3)

Murderville (sezon 2)

Neo Yokio (sezon 3)

Pani dziekan (sezon 2)

Pentawerat (sezon 2)

Piękna i zemsta (sezon 2)

Ratched (sezon 2)

Rozczarowani (sezon 5)

Rozparowani (sezon 2)

Russian Doll (sezon 3)

Saturday Morning All Star Hits! (sezon 2)

Shadow (sezon 2)

Singiel w Nowym Jorku (sezon 2)

Sneakerheads (sezon 2)

Super Crooks (sezon 2)

Super PupZ (sezon 2)

Strażnicy Sprawiedliwości (sezon 2)

The Iliza Shlesinger Sketch Show (sezon 2)

The Last Bus (sezon 2)

The Sound of Magic (sezon 2)

Ulubiony boski idiota (sezon 2)

Układanka (sezon 2)

Warrior Nun (sezon 3)

W celi (sezon 2)

Wu Assassins (sezon 2)

Wybory Paytona Hobarta (sezon 3)

Z zimnej strefy (sezon 2)

Życie z samym sobą (sezon 2)

 

 

EDIT

Po trailerze Zdrada gdzie grają Olga Kurylenko  oraz Charlie Cox całe oczekiwanie poszło do śmieci.... Trailer nie porywa a szkoda.

 

* Copenhagen Cowboy to nowy serial Netflixa, za który odpowiada Nicolas Winding Refn, twórca takich filmów jak Drive czy Neon Demon. To pierwszy od 15 lat projekt reżysera, który tworzy w swojej rodzimej Danii.

Premiera 5 stycznia 2023

 

 

Cowboy Copenhagen to ostatni serial nowy, który obejrzę na NF. Męczą mnie te seriale Netflix Originals, więc czas pożegnać platformę. Kilka filmów czy seriali w roku trzymające się jakiegoś przyzwoitego poziomu to można sobie nadrobić miesięczną subskrypcją. Na licencji filmy i seriale właśnie kończę z mojej listy, aby się pożegnać z NF a to różne dokumenty, produkcje z Ameryki Płd czy świata i wychodzi teraz jak OGROMNE braki Netflix ma w lektorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przypadkiem zobaczyłem trailer "Pewnego razu na krajowej jedynce" (Filmweb 6.6/10) i od razu dodałem go sobie do listy.

Wygląda, że to kolejny solidny polski serial Netflixa i przy okazji inny od typowych taśmowo produkowanych kryminałów.

Podobnie jak zresztą "Gang zielonej rękawiczki", który też mocno łamał konwencje i wyszedł bardzo na plus.

 

 

 

 

Na razie jedak oglądam "Wednesday" - po 4 odcinkach dla mnie mocne 8/10 (IMDB 8.4/10).

Świetna rozrywka :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...