Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, czerstwy napisał:

No tak tylko to chyba 3-4 sezony jeszcze mi zostało😉Tylko w drugim  19 odcinków i ja wolę skupić się na oglądaniu a nie czytaniu tekstu😉 Serial nie jest pierwszej nowości  więc juz dawno powinien być lektor.

Obawiam się, że serial lektora już nie dostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Netflix tak długo każe sobie czekać na kontynuację seriali np. " Dom z papieru" , " Zagubionych w kosmosie" i " Kierunek : Noc".

W ogóle jest jakaś rozpiska, które seriale na pewno będą kontynuowane w tym roku?

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2021 o 21:02, kkzk81 napisał:

Gdyby to był serial anglojęzyczny też wolałbym lektora ale przy tych hiszpańskich jest fajny klimat czytając. Moim zdaniem jest inny odbiór serialu.


No właśnie mnie się ostatnio bardzo pozmieniało. Jak kiedyś oglądałem wszystko jak leci z lektorem i to był jakby wymóg tak teraz wszystko lecę z napisami. Niestety ale Netflix nie ma dobrych lektorów - co innego HBO GO tam sami fajni lektorzy są. Dubbing to dla mnie gwałt na filmie/serialu i w ogóle nie tykam chyba że animacja.

Ostatnio nadrobiłem kilka filmów rosyjskich np Sputnik, Salut-7 czy T-34. Jednak aktorstwo to nie tylko ruchy jadaczki. Gra aktorska to całość aktora czyli gestykulacja, minika twarzy i dykcja. 

Łyknąłem całego Narcosa i nawet na sekundę nie przeszkadzało mi to że Hiszpański był z napisami. Nawet tak jak mówisz dodawało to klimatu. Lektor ma np taką wadę że zabija ścieżkę dźwiękową oryginalną (efekty, muzyka) i to już nie jest ten sam film.

Jak były dobre czasy chodziłem do kina i kumpel podpowiedział mi że super seria filmów jest Departament Q. Więc wybrałem się na kolejną część. Patrzę a to jest produkcja Duńska. Myślę jak to oglądać z napisami. No i to był naprawdę kawał dobrego kina. Albo inna produkcja - film Winni, także Duńska. Nie wyobrażam sobie psuć klimatu gościa który gada przez telefon jakimś lektorem bo zabiła by wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Netflix problem z napisami jest taki że często są one bardzo słabe. Błędy w tłumaczeniach, mylenie płci bohaterów czy tłumaczenie nieadekwatne do kontekstu. Wygląda to tak jakby tłumacz od napisów dostał tylko suchą listę dialogową i tłumaczył to bez ogladania danego filmu i serialu.

Tłumaczenia lektorskie są jednak przygotowywane przez profesjonale studia i wypadają o wiele lepiej (co nie znaczy że też nie są pozbawione błędów - jednak w o wiele mniejszym stopni, czy też skrótów, których nie sposób uniknąć w takiej wersji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2021 o 22:04, kkzk81 napisał:

Poza tymi, które wymieniłeś czekam na dodanie 8 sezonu " Homeland" oraz 6 sezonu" Flash".

6 sezon ''Flash'' leci teraz na AXN jakbyś chciał. Reklamy? Cóż całość idzie na dysk.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kkzk81 napisał:

@tracer10 może i leci . Nie ma sensu jednak oglądanie sezonu nie od początku.

Lukaj na program AXN, oni często powtarzają od początku.

Dziś mam 7 odc. ( dają po dwa w dziwnych porach ) i wcale bym się nie zdziwił jakby np. za 2-3 tyg równolegle zapodali powiedzmy 12-13 odc a następnego ranka zaczęli mielić od początku.

Poza tym jak widać prawa na PL ma AXN i sporo sobie poczekasz na sezon szósty gdzie indziej.

Ale jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...