Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, escapers napisał(a):

Tak tak mam przy Dubbingu i orygnalnej ścieźce, a przy lektorze 6 kanałów i bitrate 643kbs..

A ja tak mam też przy lektorze. Zdjęcie z lektora właśnie :)

@escapers muszę być bardziej precyzyjna ;) Dolby Atmos na lektorze odkryłam na 07 i 08 odcinku sezonu 2. Sezon 3 gdy wybiorę lektora ma tylko 6 kanałów i dźwięku dolby atmos brak, co innego gdy włączy się dubbing ;) 
 

  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Cytat

Okazuje się, że wprowadzone regulacje mogą uderzać w użytkowników, którzy wcale tych zasad nie łamią. Dotyczy to głównie osób w obrębie jednego domu, korzystających z kilku łącz internetowych lub routerów. Netflix zaznacza, że w takich sytuacjach wystarczy raz w miesiącu połączyć się z aplikacją poprzez urządzenie podłączone do sieci głównego gospodarstwa.

Niezależnie od tego, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów trzyma rękę na pulsie i analizuje skargi wpływające na popularną platformę streamingową. Głos w tej sprawie zabrała Małgorzata Cieloch, rzecznik prasowy UOKiK. “Oba sygnały analizujemy. Jeśli będziemy podejmować decyzję o konkretnych dzianiach administracyjnych wobec tej spółki, będziemy informować na bieżąco”.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/UOKiK-przyjrzy-sie-skargom-na-Netfliksa-Chodzi-o-wspoldzielenie-kont-8580108.html

Podejrzewam, że na przyglądaniu się skończy.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że ten sposób na przeniesienie uprawnień telefonem nie działa. Wsparcie niestety nie dźwiga tego problemu i sami wiedzą że to jest strzał w stopę. U mnie już prawie wszyscy przestali oglądać Netflix. Z resztą czy tam jest co oglądać nowego? :) Oby tak dalej. Ja mam do nadrobienia kilka seriali i nawet nie chce o nich słyszeć. Już więcej widzę dla siebie do oglądania na AppleTV+ jak na Netflix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oglądać nowego? Ciekawe jak im wyjdzie "Znachor". Czasem robię podchody do nowości, ale szybko wyłączam, ostatnio "Pan Samochodzik i Templariusze". Jeśli już, to starocie, ale wcale nie ma ich tak dużo. Nie dla mnie ten serwis, nigdy mi nie podchodził, zawsze się zastanawiałam nad fenomenem jego popularności. Ale mają dobre audio, to im trzeba przyznać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam właśnie "Zadzwoń do Saula". Czyli też staroć. :)

Ale przyznaje, że z nowościami kiepsko. Płacę za nich najwięcej, a oglądam najmniej. Chciałem do końca roku subskrypcję pociągnąć, ale chyba pożegnamy się znacznie szybciej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix to 30dniowe umowy :D, przez operatorów dłuższe gdzie stroną umowy nie jest netflix :D

Tak operatorzy wynegocjowali dostęp hurtowy :D, dbają o własne umowy i zgodność z ofertą z dnia zawarcia umowy.

 

Chyba że szukają sposobu na dowalenie np. vectrze znów.

 

VP też ma rożną zawartość medium dla operatora c+ a inną samodzielnie, to też trzeba zgłosić :D niezadowolenie.

Na tym polega negocjowanie dostępu hurtowego :D, jeden ma, drugi niema :D mimo teoretycznie tej samej oferty.

 

Edytowane przez LorDx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zuzia napisał(a):

Ale mają dobre audio, to im trzeba przyznać. 

To chyba jedyny plus ostatnio. Spójrzmy na 1. część 3. sezonu Wiedžmina. 5 odcinków a tylko 2 walki z potworami i 1 może 2:?: z magiem - reszta przegadane i przeciupane. Mam wrażenie że wiecej ciekawego działo się w dość średnim "rodowdzie krwi" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Zuzia napisał(a):

Co oglądać nowego? Ciekawe jak im wyjdzie "Znachor". Czasem robię podchody do nowości, ale szybko wyłączam, ostatnio "Pan Samochodzik i Templariusze"

Obawiam się, ze ze Znachorem będzie jak z Panem Samochodzikiem. Wytrzymałem 10 minut. Obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LorDx nie chodzi o poziom niezadowolenia. Ktoś brał umowę przez operatora i słowa nie było o tym, że funkcjonalność z dnia na dzień może stać się kiedyś okrojona w stosunku do wersji branej bez pośrednika, a wielu klientom może zależeć na tej brakującej opcji. UOKiK będzie badał pod kątem naruszenia interesów konsumentów, czy np. zaszło w tym przypadku. Poza tym Netflix takimi ruchami niszczy niejako zaufanie klientów do operatorskich kanałów dystrybucji. 

 

28 minut temu, Pawel napisał(a):

Obawiam się, ze ze Znachorem będzie jak z Panem Samochodzikiem. 

Dla mnie punktem odniesienia jest wersja ze znakomitą kreacją Jerzego Bińczyckiego, wątpię, aby artystycznie Netflix udźwignął temat.  

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawop napisał(a):

Hmmmm emoji848.png Przecież nasi forumowi specjaliści twierdzili, że baza subskrybenci masowo będą rezygnować. Czyżby jednak Netflix miał lepszych analityków emoji848.png


Wszystko jest chwilowe. Po raz kolejny mówię, że ludzie mają umowy albo powypłacali na konto Netflix kasę (opłacone jeszcze na 3 miesiące albo więcej) i już nie da się z tego wycofać. Wszyscy moi znajomi którzy oglądali (dzielili) Netflix to ogląda ją tylko właściciel który też już nie będzie przedłużał. Tym co zablokowali konto, to słyszałem że wykupili na miesiąc najtańszą ofertę aby tylko dokończyć co mają do nadrobienia i nie będą już więcej płacić bo się nie opłaca - bo tam już nie ma co oglądać. Wrócimy do tematu za 3-4 miesiące. Zobaczymy jak wtedy poczują się analitycy Netflixa... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zuzia napisał(a):

@LorDx nie chodzi o poziom niezadowolenia. Ktoś brał umowę przez operatora i słowa nie było o tym, że funkcjonalność z dnia na dzień może stać się kiedyś okrojona w stosunku do wersji branej bez pośrednika, a wielu klientom może zależeć na tej brakującej opcji. UOKiK będzie badał pod kątem naruszenia interesów konsumentów, czy np. zaszło w tym przypadku. Poza tym Netflix takimi ruchami niszczy niejako zaufanie klientów do operatorskich kanałów dystrybucji. 

Ale kto naruszył prawa konsumentów ?,Dopiero teraz życie zmusiło netflixa do blokad, kwity na to były od dawna.

Operatorzy nie sprzedadzą komuś konta nie będącego abonentem, niema opcji sprzedanie komuś trzeciemu usługi, niema tego w ofercie.

Zawsze wymagana jest umowa o świadczenie usług w lokalu pod danym adresem.

Operatorzy maja klauzule o podniesieniu zabezpieczeń, jeśli te są niewystarczające.

Netflix chce wyeliminować pośredników to prawda, większa kasa dla niego z subskrypcji bezpośrednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LorDx napisał(a):

Ale kto naruszył prawa konsumentów ?

To już niech UOKiK bada kto. I czy naruszono interesy klientów, czy przestrzegano obowiązku informacyjnego itd. Poza tym nie chodzi o dzielenie, kluczowy jest brak opcji dostępnej innym klientom, tym, którzy mają usługę bez pośrednika. Tutaj podstawy są i może oberwać się przy okazji operatorom. Np. Vectra mocno postawiła na Netfilixa, sama przez nich niegdyś brałam, dziś bym już nie wzięła po tej całej hecy, bo nie wiadomo co jutro może się zmienić.

 

7 minut temu, LorDx napisał(a):

Netflix chce wyeliminować pośredników to prawda, większa kasa dla niego z subskrypcji bezpośrednich.

Czują się pewnie, są na samym szczycie, ale ze szczytu jest tylko jedna droga, w dół. Także uważam podobnie jak @Cinemaniac4K, że trzeba będzie się przyjrzeć sprawie z pewnej perspektywy, po upływie co najmniej kilku miesięcy. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Okazuje się,  że wprowadzone regulacje mogą uderzać w użytkowników, którzy wcale tych zasad nie łamią. Dotyczy to głównie osób w obrębie jednego domu, korzystających z kilku łącz internetowych lub routerów.

Jedyne co tu widzę to łącze mobilne z innym adresem IP, bo jakoś nie potrafię sobie wyobrazić że w ramach jednego domu, ktoś ma inne stałe łącze internetowe i opłaca dodatkowy abonament.

Kilka ruterów, w ogóle tego nie rozumiem co to ma do rzeczy, na zewnątrz usługa komunikuje się w ramach rutera dostarczanego przez operatora. Podsieć LAN powinna być przeźroczysta dla Netflix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaplay tez bylo pewne swego, wykupujac prestizowe prawa sportowe i podwyzszajac cene. A jak skoczyli... mozna w dzisiejszych wiadomościach wyczytac :D Netflix moze wpasc w podobna pulapke na biedniejszych (czytaj wschodnioeuropejskich) rynkach. Tym bardziej, ze jakosc niekoniecznie idzie w parze z cena, co zauwazyli juz niektorzy wyzej, narzekajac na obecna oferte filmowa.

Dajmy jeszcze chwile czasu na razwuj sytyacji. Jak przeczytalem w wiadomosciach z Wall Street faktyczny przychod w drugim kwartale byl nizszy od tego prognozowanego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...