Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie po konsultacjach telefonicznych tak jak mówiłem na początku jest problem dla tych którzy mają Netflixa poprzez innego operatora.Jeśli tak jak ja mam zobowiązanie jeszcze mniej niż 6mies. zrezygnować z Netflixa nie mogę przy przedłużaniu tłumaczą się ze jeszcze pół roku jest zobowiązanie na Netflixa to musi być na kolejne 2.5 roku Netflix.Dopłacic do Netflixa 10-20 zł nie ma takiej opcji przez Canal+.A co jeśli ktoś dopiero co przedłużył umowę na np.2.5 roku z C+z Netflixem?Zwykły abonent Netflixa klika rezygnację i juz a tu morduj się 2.5 roku.To się nadaje chyba do UOKiK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość sporo ofert z Netflixem ma też Vectra. Wygląda na to, że branie przez operatora daje niepełnowartościową ofertę. Trochę to dziwne, ktoś chce dopłacić, ale nie może tylko dlatego, że ma usługę przez pośrednika.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forma umowy nie ma nic do rzeczy, tym bardziej, że taka Vectra ma w ofercie Netflix również bez zobowiązania, w pełnej cenie. I brak informacji dla klientów, że subskrypcja jest okrojona w omawianej kwestii. Różne portale rozpisywały się w tonie, że to Netflix wystawił operatorów do wiatru: https://android.com.pl/rozrywka/604296-netflix-operatorzy-wspoldzielenie-konta/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno subskrypcje po wprowadzeniu współdzielenia konta miały spadać, a tymczasem w świecie rzeczywistym:

 

"Z badania firmy Antenna wynika, że tylko w Stanach Zjednoczonych platforma miała cztery dni z największą liczbą nowych subskrybentów od początku 2019 roku."

 

https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/netflix-wspoldzielenie-kont-udostepnianie-hasla-liczba-subskrypcji-rejestracja-nowi-uzytkownicy-blokada-obejscie-blokady-jak-ogladac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że to są dane pod "publiczkę" - nikt nie jest w stanie tego zweryfikować. Z resztą jak można się dziś chwalić wynikami... jak dopiero za pół roku się wszystko wyklaruje. Ci co nabyli samemu zorientują się że nie warto a ci co już nie dzielą to przestaną opłacać. Wtedy podliczymy ilość użytkowników. Może to już nie sama inflacja ale podliczając telefony, internety, spotify... i jakieś dodatki mają swoje ramy. Problem w tym że Nikt nie kupi droższego abonamentu na dłuższy czas. W niższych na dodatek jest makabryczne obniżenie jakości. Do tego sama jakość seriali spada strasznie. Tak jak teraz tak będzie wzrost ale za moment zaliczy to twarde lądowanie. Moi znajomi to żaden wyznacznik ale nieliczna grupa chce opłacać tyle kasy bo nie oglądają i się nie opłaca. W najniższym progu jest jakość tylko 720p co nadaje się na tablet i telefon. A wyżej już się nie opłaca.

Ludzie nadgonią seriale/filmy co im zostały tak jak i ja i się przesiądą na konkurencję...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Cinemaniac4K napisał(a):

A ja myślę że to są dane pod "publiczkę" - nikt nie jest w stanie tego zweryfikować

Wątpię, że pod publiczkę. Z tego co widzę co się dzieje u mnie i po moich znajomych to z grupy 4 użytkowników co najmniej 1 z nich będzie dalej korzystał z ich usług więc nic nie tracą, a w wielu przypadkach jest to 2 użytkowników. Np. mój brat chciał zrezygnować ale bratowa stanowczo mu oznajmiła, że ona musi mieć netflixa bo tam są "jej seriale" i nie musze chyba tłumaczyć jak jest. To samo moja sąsiadka musi mieć bo jej 8-letni TV ma tylko tą aplikacje, bo się przyzwyczaiła, że klika i ogląda. Ma w głębokim poważaniu czy to jest 720p czy 4K, atmos, HDR... "Daj spokój, a co za różnica" . Mogą mieć seriale słabej jakości ale mają one swoich odbiorców, a algorytmy będą tworzyć kolejne podobne. To, że ja czy Ty nie oglądasz Ukrytej Prawdy, Detektywów, Tajemnicy Miłości, Szpitala czy innych tego typu produkcji to nie znaczy, że nie mają swojej dużej widowni. Myślę, że gdyby to się nie oglądało to nikt by tego nie serwował ludziom. Netflix stał się vod dla mas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, k05 napisał(a):

"Z badania firmy Antenna wynika, że tylko w Stanach Zjednoczonych platforma miała cztery dni z największą liczbą nowych subskrybentów od początku 2019 roku."

Czekam na dane z Polski, bo nasz rynek jest specyficzny, tu nawet nie ma co szukać odniesień do USA. I nie na badania, a konkretne dane, ile przybyło/ubyło subskrypcji po zmianach zasad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Banera napisał(a):

Wątpię, że pod publiczkę. Z tego co widzę co się dzieje u mnie i po moich znajomych to z grupy 4 użytkowników co najmniej 1 z nich będzie dalej korzystał z ich usług więc nic nie tracą, a w wielu przypadkach jest to 2 użytkowników. Np. mój brat chciał zrezygnować ale bratowa stanowczo mu oznajmiła, że ona musi mieć netflixa bo tam są "jej seriale" i nie musze chyba tłumaczyć jak jest. To samo moja sąsiadka musi mieć bo jej 8-letni TV ma tylko tą aplikacje, bo się przyzwyczaiła, że klika i ogląda. Ma w głębokim poważaniu czy to jest 720p czy 4K, atmos, HDR... "Daj spokój, a co za różnica" . Mogą mieć seriale słabej jakości ale mają one swoich odbiorców, a algorytmy będą tworzyć kolejne podobne. To, że ja czy Ty nie oglądasz Ukrytej Prawdy, Detektywów, Tajemnicy Miłości, Szpitala czy innych tego typu produkcji to nie znaczy, że nie mają swojej dużej widowni. Myślę, że gdyby to się nie oglądało to nikt by tego nie serwował ludziom. Netflix stał się vod dla mas.

 

Owszem, z uwagi na nową sytuację, praktycznie z dnia na dzień trochę nowych kont powstało ale jednocześnie masa osób podjęła decyzję o obniżeniu pakietu na tańszy lub o całkowitej rezygnacji a z kolei te dane spłyną dopiero za miesiąc - jak skończy się opłacony okres albo jeszcze później np. po wygaśnięciu umowy u zewnętrznego operatora (Canal+, Vectra, Play itp.).

Jaki będzie finał obecnych zmian, Netflix będzie mógł tak naprawdę ocenić po dużo dłuższym czasie.  Możliwe że dopiero po roku-dwóch. Chwalenie się teraz, ileż to nowych kont powstało, gdy nie ma pełnego obrazu sytuacji jest dużym nieporozumieniem.

Edytowane przez zetorson
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że to są dane pod "publiczkę" - nikt nie jest w stanie tego zweryfikować. Z resztą jak można się dziś chwalić wynikami... jak dopiero za pół roku się wszystko wyklaruje. Ci co nabyli samemu zorientują się że nie warto a ci co już nie dzielą to przestaną opłacać. Wtedy podliczymy ilość użytkowników. Może to już nie sama inflacja ale podliczając telefony, internety, spotify... i jakieś dodatki mają swoje ramy. Problem w tym że Nikt nie kupi droższego abonamentu na dłuższy czas. W niższych na dodatek jest makabryczne obniżenie jakości. Do tego sama jakość seriali spada strasznie. Tak jak teraz tak będzie wzrost ale za moment zaliczy to twarde lądowanie. Moi znajomi to żaden wyznacznik ale nieliczna grupa chce opłacać tyle kasy bo nie oglądają i się nie opłaca. W najniższym progu jest jakość tylko 720p co nadaje się na tablet i telefon. A wyżej już się nie opłaca.

Ludzie nadgonią seriale/filmy co im zostały tak jak i ja i się przesiądą na konkurencję...
Ty chyba żyjesz w jakiejś alternatywnej rzeczywistości
Czekam na dane z Polski, bo nasz rynek jest specyficzny, tu nawet nie ma co szukać odniesień do USA. I nie na badania, a konkretne dane, ile przybyło/ubyło subskrypcji po zmianach zasad.
Polska jest tu nieważna, liczy się efekt globalny.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Netflix ma ostatnio dobrą passę na rynku. Widoczny wzrost notowań napędzany jest przez wprowadzenie restrykcyjnych przepisów dotyczących dzielenia kont oraz zapowiedzi nowej oferty sportowej – chodzi o transmisje live. 

[...]

- W 3 miesiące Netflix zwiększył wycenę o 44,5% do 188 mld USD."

https://www.fxmag.pl/artykul/tej-spolce-wieszczono-ogromne-problemy-a-tymczasem-akcje-mocno-rosna-czy-nowa-usluga-pchnie-je-jeszcze-wyzej

 

Te transmisje to jak na razie turniej golfowy w którym wystąpią golfiści znani z serii "Full swing" i oraz kierowcy F1 z "Drive to survive" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zetorson napisał(a):

Możliwe że dopiero po roku-dwóch. Chwalenie się teraz, ileż to nowych kont powstało, gdy nie ma pełnego obrazu sytuacji jest dużym nieporozumieniem.


Oczywiście że tak... wszystko pod publikę... jak to pięknie zrobiliśmy. Wszystko jest czasowe. Tak teraz oglądają... ja też na szybko nadganiam seriale i z nowości już nie widzę nic dla siebie dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, zetorson napisał(a):

Owszem, z uwagi na nową sytuację, praktycznie z dnia na dzień trochę nowych kont powstało ale jednocześnie masa osób podjęła decyzję o obniżeniu pakietu na tańszy lub o całkowitej rezygnacji a z kolei te dane spłyną dopiero za miesiąc - jak skończy się opłacony okres albo jeszcze później np. po wygaśnięciu umowy u zewnętrznego operatora (Canal+, Vectra, Play itp.).

Jaki będzie finał obecnych zmian, Netflix będzie mógł tak naprawdę ocenić po dużo dłuższym czasie.  Możliwe że dopiero po roku-dwóch. Chwalenie się teraz, ileż to nowych kont powstało, gdy nie ma pełnego obrazu sytuacji jest dużym nieporozumieniem.

Mogą sobie narzucać różne rzeczy, które przyjmują się na ich rodzimym rynku, ale to nie oznacza, że w Europie będzie tak samo. Zwłaszcza na rynku polskim, gdzie dzielenie było normą, ponadto zarobki są kilka razy mniejsze niż na zachodzie, a cena Netflixa wysoka. Pakietyzacja też nie zachęca do samodzielnego subskrybowania. Jak im poszło u nas, wyjdzie po pewnym czasie. Już Viaplay przekonał się, że wcale nie tak łatwo wycisnąć z Polaków pieniądze, nawet jak ma się wyłączność na popularne transmisje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Zuzia napisał(a):

Już Viaplay przekonał się, że wcale nie tak łatwo wycisnąć z Polaków pieniądze, nawet jak ma się wyłączność na popularne transmisje.

 

Mam takie samo odczucie: myśląc ostatnio "Netflix" przychodzi mi na myśl "Viaplay". Zastosowanie zasady "CTRL-C" (Zachód) -> CTRL-V (Polska) po prostu się nie sprawdza. Jesteśmy specyficznym narodem, ni bogatym, ni biednym; do tego kapryśnym i kombinującym. Nie zdziwię się, jeśli za kilka miesięcy Netflix obudzi się z ręką w nocniku. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix to taki filmowy diler. Najpierw uzależnił ,a teraz chce kasę. Dycha to rozsądna cena. I plusem to że konto jest legalne. Ale Polacy za nic nie chcą płacić. Albo można komuś wbić na chatę. Ciekawe czy powstaną teraz jakieś kina netfixowe. Kreatywność naszego narodu jest znana na całym świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...