Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, bgmnt napisał(a):

Tak jak napisałem, wrzuć screeny, pokaż o co Ci chodzi to będzie wiadomo.


11min 17 sek... :) Jeśli ty tam nic nie widzisz to przepraszam ale z tobą już na temat jakości nie mam co dyskutować. Tobie nie pomoże nawet nowoczesny 100calowy MicroLED... :) 

20230402-133953.jpg

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Cinemaniac4K napisał(a):

Lepszy podbitka i 8-12 Mb/s w 1080p (oczy nie gryzie)... jak nowość Prorok 1080p w 2,23 Mb/s. Nie da się tego oglądać. 

Fakt, te "zoptymalizowane" to nadają się, ale głównie do oszczędzania transferu przez Netflix. Oficjalna aplikacja jest za prymitywna, by wybrać wersję profilu, ale obejrzałam ten film w innej, na telewizorze wybierając 6 Mbps. Także mają oni wyższe profile jakościowe, tylko nie są dostępne ot tak sobie.

W dniu 16.03.2023 o 12:15, mattem napisał(a):

4K to niewielka część tego co wypycha Netflix, co widać po statystykach https://ispspeedindex.netflix.net/country/poland

Do klientów największych kablówek leci średnio 3.8Mbps na stream, widać więc, że większość ogląda na sprzęcie bez obsługi 4K. 

Zwiększyli by rate dla HD o połowę, to zaraz by część kablówek i CDNa się zapchała :)

Biorąc pod uwagę popularność Netflixa w Polsce pewnie tak by się stało.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK... ale jeśli CDN'ów jest masa... każde duże miasto ma swojego CDNa to myślę że można by sobie pozwolić na lepszą jakość. Ale jak ludziom nie przeszkadza 2,23 Mb/s i latające artefakty kompresji nawet w statycznych scenach to co mamy wymagać? Fakt jest taki że oko przyzwyczaja się do dobrego... ale 1080p nie powinno schodzić na Netflix poniżej 5-6 Mb/s nawet przy ich zaawansowanym systemie kompresji obrazu. Są tacy co się śmieją... ale zaraz faktycznie dojdzie do tego, że DVB-T2 będzie miało lepszy obraz od 1080p na Netflix.
 

21 minut temu, Zuzia napisał(a):

Oficjalna aplikacja jest za prymitywna, by wybrać wersję profilu, ale obejrzałam ten film w innej, na telewizorze wybierając 6 Mbps.


Tego nie rozumiem. Jak człowiek ma światłowód to w czym problem? Jeśli według statystyk u nas to tylko 3.8 Mb/s... to na czym ludzie oglądają to? Problem jest bo wszyscy bazują na tabelkach. Ale jeśli ludzie w większości oglądają Netflix w 1080p (bo taki maja plan)... a oni dają materiały w 2.23 Mb/s... to jakim cudem statystyki mają być wyżej? Zawsze będą tak nisko... :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Cinemaniac4K said:


11min 17 sek... :) Jeśli ty tam nic nie widzisz to przepraszam ale z tobą już na temat jakości nie mam co dyskutować. Tobie nie pomoże nawet nowoczesny 100calowy MicroLED... :) 

20230402-133953.jpg

 

Prosiłem o zrzut ekranu, a nie zdjęcie kartoflem.

Tak to wygląda normalnie, zwykły efekt przy kompresji gdy postać jest w ruchu, który można złapać zawsze.

Sam film technicznie też nie jest jakiś super.

netflix.jpg

 

A tu kilka obrazków, które zapewne oglądalibyśmy w wykonaniu konserów jakości w temacie DAZN czy SKY.

A przypominam, ze to tylko 2 Mbps 😂.

 

 

 

netflix22.jpg

 

netflix23.jpg

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są oczywiście tytuły, gdzie nie ma wyboru np. "The Titan", bitrate wideo HD przy H.264 to maks. 1,68 Mbps i film ten na telewizorze wygląda słabo. Często filmy dostępne w 4K mają ubogie profile HD, zwłaszcza te nowsze. Także jak ktoś się przyzwyczaił do planu 4K, a myśli oszczędzić schodząc do HD, może się srogo rozczarować chyba, że oglądane ma być na małych wyświetlaczach albo jakość nie jest ważna, byle coś było widać. Dobrze, że na audio nie oszczędzają, filmy HD z Netflixa przynajmniej dobrze brzmią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ty oglądasz na przeglądarce albo tablecie... to o czym ja z tobą mam rozmawiać? Ja wysłałem ci co widzę na TV a nie co widzę na tablecie albo w przeglądarce. W tej scenie... takie są artefakty kompresji że nawet "statyczne" drzwi się poruszają... jak pan po prawo je odsłoni. Też tego nie widzisz?  

Nie wiem czy wiesz jak się zachowuje film/serial w materiale z wysokim bitrate w takich scenach? Chyba nie bardzo. Zmniejszenie bitrate'u drastycznie pogarsza "ziarnistość" materiału. A jak dołączymy do tego wielkość TV i odległość, taka jaka powinna być przy takim TV... wtedy zdrowe oko wszystko wyłapie.

 

3 minuty temu, Zuzia napisał(a):

Są oczywiście tytuły, gdzie nie ma wyboru np. "The Titan", bitrate wideo HD przy H.264 to maks. 1,68 Mbps i film ten na telewizorze wygląda słabo.


Wiesz co najbardziej wkurza. Że jeden z drugim mają duże TV OLED, odległość od TV po 10 metrów i mówi że jest dobrze. Jak w takim razie ma się poprawić jakość jak ludzie nie widzą jakości? :) 

Tak jak pisałem... śmieją się a zaraz DVB-T2 w jakości prześcignie Netflix'a... :) 

 

Edytowane przez Cinemaniac4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mam takie profesjonalne zdjęcie z tv jak Ty zrobić? 😂

Średnio co dwa miesiące zaczynasz ten temat z cyferkami na Twoim starym tv i zawsze jest to samo.

Film "Prorok" wygląda normalnie i tyle. Niczym nie różni się od reszty oferty Netflixa ani tego co serwuja inne serwisy VOD.

Jeśli u Ciebie kompresja wylewa się z ekranu to czas wreszcie dokupić chociaż Mi Boxa do tego Twojego starocia i po problemie.

 

I nie tylko ja to już w tym temacie Ci tłumaczyłem.

 

 

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku filmu "Prorok" w przeglądarce da się się oglądać z 6 Mbps AVC1, czyli H.264. 

netflix.jpg

 

Ale już "The Titan" (i wiele innych) ma bardzo niskie bitrate, 1,7 Mbps (zaokrągliłam w górę).

netflix2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia oni mają nowoczesne TV... i u nich lepiej na TV wygląda 2.23 Mb/s... jak na innych TV... to jest kabaret :) Ja już z tymi ludźmi nie rozmawiam co nie widzą jakości (już ich jest tu kilku). Tego już nie uratujesz. Bo oni mają super nowoczesne TV... :)

Ja rozumiem jak ja bym miał profil tylko 2,3 Mb/s... a inni na swoich TV mieli po 6-8 Mb/s. Tak było kiedyś. A pamięta ktoś jak narzekałem na Netflix że 4K leci po 3-4 Mb/s i kazali mi wyrzuicać TV przez okno? A okazało się że mieli awarię i teraz na tym samym TV mam po 18 Mb/s w 4K? :) Wiesz co @bgmnt zrób sobie z tym swoim OLED? :) Już ci napisałem... nawet jak to będzie 100 calowy MicroLED ty i tak tego nie zobaczysz :) Już ci nic na to nie poradzę.

@bgmnt a mam takie zapytanie? Ty na swoim TV Netflix oglądasz przez przeglądarke? 😂

 

Edytowane przez Cinemaniac4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cinemaniac4K Czym ma się różnić screen zrzucony z przeglądarki od tego z dobrego telewizora (pomijając te starocie, które tylko H264 wspierają, kiedy Netflix od dawna koduje w VP9 i AV1)? To po pierwsze.

Po drugie, pisałem już kiedyś, że mam ekran 5K Retina, z takim tam dopiskiem "Studio Display", który jest lepiej skalibrowany niż 99% tv na rynku (i jest często używany często do róznych zadań typu montaz, fxy itd w studiach filmowych), ale jak zwykle wyśmiałeś to czego nie znasz i nie rozumiesz, więc po co mam się powtarzać, aż tak się nie nudzę... :)

Dyskuje o  jakości, kiedy ma się tak wypaśne urządzenie, że przy tych 6 Mbps H264 na poczatku filmu w statystykach jest już 11 dropped frames, to w ogóle pomińmy bo to można traktować w kategorii sztuka dla sztuki i to takiej kabaretowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Cinemaniac4K napisał(a):

@Zuzia oni mają nowoczesne TV... i u nich lepiej na TV wygląda 2.23 Mb/s... jak na innych TV... to jest kabaret :) 

Na moich zrzutach jest prezentacja parametrów streamu, one nie kłamią. Od oceny jakości obrazu jest telewizor, choć są tacy co nawet na laptopach oglądają, czy innych komputerach. A "Prorok" w VP9 ma bitrate bardzo niskie i wcale nie wygląda lepiej niż w H.264, zaś AV1 mimo, że mogę wywołać, całkowicie wykluczam z oglądania HD. Także współczuje wszystkim zainteresowanym lepszą jakością, którym aplikacja narzuca dany kodek bez możliwości wyboru, na szczęście pod Android daję radę to łatwo obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bgmnt napisał(a):

Czym ma się różnić screen zrzucony z przeglądarki od tego z dobrego telewizora


Zobaczmy efekt końcowy... jaki jest na TV a nie z przeglądarki. Zrób "zrzut ekranu" z telewizora to pośmiejemy się razem... :) Wiesz jakie zrobiłeś porównanie? Włączyłeś reklamę z TV hamburgera z McDonald... i wrzuciłeś zdjęcie i napisałeś że w McDonald to tak samo wygląda i bardzo dobrze smakuje... :) Zrób zrzut ekranu z TV to porównamy (ale tej samej sceny).
 

Godzinę temu, Zuzia napisał(a):

A "Prorok" w VP9 ma bitrate bardzo niskie i wcale nie wygląda lepiej niż w H.264, zaś AV1 mimo, że mogę wywołać, całkowicie wykluczam z oglądania HD.


Masz rację... ale 90% ludzi ogląda VOD na swoich TV na aplikacjach dedykowanych. Czy mam rozumieć że jak ktoś ma nowoczesny TV z AV1 to ma jeszcze inną jakość? U mnie w TV jest VP9 i VC-1 prócz AV1. Możesz wrzucić profile 1080p dla tego filmu dla każdego z dostępnych tam kodeków? 
 

Edytowane przez Cinemaniac4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Cinemaniac4K said:

Zobaczmy efekt końcowy... jaki jest na TV a nie z przeglądarki.

Jeśli naprawdę uważasz, że efekt końcowy czyli zrzut ekranu (nie mówie o zdjęciu) tego samego streamu z tego samego źródła ma się czymś istotnym różnić w zależności od tego na jakim urządzeniu został wykonany to nie ma o czym rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cinemaniac4K napisał(a):

Możesz wrzucić profile 1080p dla tego filmu dla każdego z dostępnych tam kodeków? 

 

2-profil.jpg

 

1-profil.jpg

 

PS. Do moderatora, proszę nie kasować, wrzucam na prośbę użytkownika.

3 godziny temu, Cinemaniac4K napisał(a):

Czy mam rozumieć że jak ktoś ma nowoczesny TV z AV1 to ma jeszcze inną jakość?

Tak, bo AV1 to osobny profil.

4 godziny temu, Cinemaniac4K napisał(a):

Masz rację... ale 90% ludzi ogląda VOD na swoich TV na aplikacjach dedykowanych.

Dlatego też są skazani na to co im aplikacja narzuci, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej ciekawe, że koledze aplikacja narzuca 2.23 Mbps, którego na liście KODI nie ma :D.

 

  

8 hours ago, Cinemaniac4K said:

 jak nowość Prorok 1080p w 2,23 Mb/s. Nie da się tego oglądać. Brawo Netflix... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zuzia napisał(a):

Dlatego też są skazani na to co im aplikacja narzuci, niestety.


Nie wrzuciłaś AV-1. Nie widzisz tego profilu?

Niech się wypowiedzą ci... co mają Tizeny, WEBos, Android ile mają w aplikacji na filmie "Prorok". Nie sądzę abym miał obcięty bitrate na 1080p... jak 4K leci po 18 Mb/s... szczególnie jak w TV mam VC-1 i VP9... :) 
 

12 minut temu, bgmnt napisał(a):

Najbardziej ciekawe, że koledze aplikacja narzuca 2.23 Mbps, którego na liście KODI nie ma


A ty ile masz na swoim OLED'zie? :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 5.67 Mbps. Zwracam uwage raczej w tym przypadku na to, że to KODI pokazuje (nie pierwszy raz) bzdury na liście profili, a nie że Ty wymyślasz.

2.3 Mbps miałem na przeglądarce z ktorej zrzucałem Ci screena, gdybym miał możliwość zrzucić z aplikacji z tv to dopiero byłoby... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop chodzi mi aby był kawałek kadru... i oznaczenie bitrate abym miał na potwierdzenie. Już raz zrobiłem dym w Netflix... dzwoniłem z 6 razy. W końcu poszło do działo technicznego i zadziałało. Mam teraz 18 Mb/s w 4K. Może czas zająć się teraz 1080p. :) 
 

Edytowane przez Cinemaniac4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...