Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że dalej nic nie rozumiesz. Czarnobyl jest produkcją oryginalną HBO bo została przez nich zlecona do produkcji. To naturalne że często bierze się zewnętrzne studia do produkcji. W Polsce np. Wataha jest robiona przez ATM Grupe, a jednak jest to serial oryginalny HBO Europe :P.

 

Natomiast Breaking Bad zostało zamówione przez stację AMC i jest to ich serial i nie ma nic wspólnego z Netflixem oprócz tego że jest tam dostępny do obejrzenia, jak wiele innych seriali do których kupili licencję.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy spytałem produkcje oryginalne Ty bezczelnie wymieniłeś coś co nie ma z nimi nic wspólnego.Wybacz ale większej komedii niż twoje posty broniące Netflix nie ma na tym forum.

Za rok Netflix będzie częścią pakietów tv jak już w Sky ma to miejsce no sami staną się cieniem siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diabeutak, i dlatego wlaśnie w intrze jest SKY Original. Cudowny tok myślenia. Produkcja jest "oryginalna" dla dwóch nadawców. Coś jak te "oryginalne" ubrania na bazarach w Turcji z logosami Adidasa i Nike jednocześnie.

@umek gdzie pytałeś o jakieś produkcje oryginalne? Produkowałeś masowo posty o tym jak w Netflixie nie ma co oglądać i wszystko ma niskie oceny na co rzuciłem kilkoma pozycjami..

A w polskim Orange Netflix jest do zamówienia na dekoder od roku. Cieszy, że Sky nadrabia. Jeszcze mają jakieś 150 kanałów SD do wyłączenia i dogonią Europę Wschodnią.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bugmenot napisał:

@diabeutak, i dlatego wlaśnie w intrze jest SKY Original. Cudowny tok myślenia. Produkcja jest "oryginalna" dla dwóch nadawców. Coś jak te "oryginalne" ubrania na bazarach w Turcji z logosami Adidasa i Nike jednocześnie.

@umek w polskim Orange Netflix jest do zamówienia na dekoder od roku. Cieszy, że Sky nadrabia. Jeszcze mają jakieś 150 kanałów SD do wyłączenia i dogonią Europę Wschodnią.

Nie kompromituj się:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie coś takiego stwierdziłem?

Podałem przykłady dobrze ocenianych seriali w odpowiedzi na idiotyczny hejt uprawiany tutaj przez @umek.

A dyskusja o tym, czy serial "na zlecenie" kogoś ma prawo do nazywania "oryginalnym" przez dwie stacje jednocześnie, a taki, który w danym momencie jest na wyłączność w danym miejscu, czy w ogóle został odkupiony na wyłączność na danych rynku już nie to tylko tego pokłosie.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Skoro jest to koprodukcja to dla 2 podmiotów może być to "Original", tymbardziej że na rynkach gdzie operuje Sky nie ma HBO, więc co widz8sz w tym dziwnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, każdej stacji jest original po połowie :D. Coś jak Cola Original w biedronce. Trochę Cola, trochę Original.

A w rzeczywistości ani jedno, ani drugie...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Coś widze że z ogarnięciem ciężko, 2 producentów i dla każdego to produkcja własna na rynkach których operują, jako że te rynki się nie nakładają to całkiem normalne w porównaniu z Netflixem gdzie jeden serial jest własnym danej stacji a w kolejnych Netfluxa a jeszcze innych Amazona, to jest dopiero kabaret :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Pawop edit: dziwne to jest to, że zmieniasz posty i na forum nie zostaje info, że je wyedytowałeś... ;)

Ale tym co napisałeś teraz jeszcze lepiej potwierdziłeś to o czym piszę tu od paru godzin - mam nadzieję, że już kolejny raz nie zmienisz :D.

"Koprodukcja oryginalna", prawie tak dobre jak "przedpremiera telewizyjna" o której już tu też kiedyś czytałem.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix ma trzy rodzaje produkcji:

- własne produkcje i nie ma znaczenia czy robią to sami czy podwykowawca, znane jako Netflix Original

- produkcje, do których kupują PRAWA (nie mylić z licencją), również z nalepką Netflix Original.

- produkcje do ktorych kupują czasowe licencje.

 

 [mention=21084]bugmenot[/mention], chciałem coś innego napisać, ale uprościłem. Sens pozostałby bez zmian

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bugmenot napisał:

@diabeutak, i dlatego wlaśnie w intrze jest SKY Original. Cudowny tok myślenia. Produkcja jest "oryginalna" dla dwóch nadawców.

Oczywiście że tak jest. A że to dla ciebie za trudne do zrozumienie to już nie moja wina.

 

Podam ci inny przykład. Ostatnio mówi się że Netflix może współpracować z TVP przy produkcji seriali. I jeśli oba nadawcy nakręcą wspólną produkcję to zarówno twój ukochany Netflix będzie mógł ją reklamować jako Netflix Orginal i tak samo TVP jako produkcje własną.

 

 

A teraz spoko, idę według twojego widzimisię obejrzeć 2001 Odyseję Kosmiczną, który to film jest produkcją oryginalną Netflixa (chociaż wtedy nikt nawet nie wiedział że coś takiego powstanie) bo jest dostępny na Netflixie.

 

Ej, ziomuś nie wiem czy zburzy ci to światopogląd czy nie, ale taki Star Trek Discovery czy Dynastia mimo że podpisane jako Netflix Originals to też nie są oryginalne produkcje Netflixa.

 

A tak na serio, to weż gościu skorzystaj z tego co napisałeś wcześniej czyli EOT, z twojej strony bo tylko się pogrążasz w swoich wersjach jak Diatłow w Czarnobylu.

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, diabeu napisał:

Oczywiście że tak jest. A że to dla ciebie za trudne do zrozumienie to już nie moja wina.

 

Dla Ciebie jest trudne do zrozumienia, że dyskusja nie toczy się na temat tego, jak coś marketingowo nazywa dana stacja czy serwis, tylko o tym czym to jest w rzeczywistości.

Rozumiem, że żyjesz nadal w świecie, który bezrefleksyjnie wierzy w to co się pojawia w reklamach (20 lat temu reklamowano "cyfrową jakość", kolejna nowomowa) ale nie obrażaj się, że są też ludzie myślący ;).

 

 

Cytat

Podam ci inny przykład. Ostatnio mówi się że Netflix może współpracować z TVP przy produkcji seriali. I jeśli oba nadawcy nakręcą wspólną produkcję to zarówno twój ukochany Netflix będzie mógł ją reklamować jako Netflix Orginal i tak samo TVP jako produkcje własną.

 

Jeśli TVP i Netflix zlecą produkcję firmie X, która wraz z firmą Y i Z wyprodukuje cokolwiek (vide sytuacja z serialem "Chernobyl"), a następnie obie dadzą to równocześnie w swoich serwisach VOD/antenach/whatever to kierując się czystą logiką i definicja słowa oryginalny (czyli "nie będące kopią"), nie będzie to w żadnym stopniu "produkcja oryginalna" jednego czy drugiego podmiotu, o czym tutaj jest dykusja.

 

 

Cytat

A teraz spoko, idę według twojego widzimisię obejrzeć 2001 Odyseję Kosmiczną, który to film jest produkcją oryginalną Netflixa (chociaż wtedy nikt nawet nie wiedział że coś takiego powstanie) bo jest dostępny na Netflixie.

 

Wskaż gdzie rzekomo napisałem, że coś jest produkcją oryginalną bo jest w danym serwisie ;). Napisałem jedynie, że "Chernobyl" to nie jest produkcja oryginalna HBO... Rozumiem, że chciałeś wbić sobie szpileczkę, no ale najpierw czytanie ze zrozumieniem.

 

Daruj sobie te uwagi typu "ukochany" Netflix bo mnie to nie rusza - tak, byłem tutaj pierwszą osobą, która chwaliła ten serwis (i z czasem dołączyło do tego spore grono innych), ale byłem też pierwszą osobą która chwaliła np. Eleven, bo mam trochę inne podejście do tematu niż ci co chcieliby nadal monopolu analogowego C+, no ew. Cyfry+ na wszystko...

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogłeś parę postów wcześniej zachować się normalnie i jak napisałeś że EOT to zakończyłbyś dyskusję i byś się nie kompromitował dalej. Idź żyj dalej w swoim świecie bo widać że nic do ciebie nie dociera, a jedyne co potrafisz to przeinaczać posty innych. Żyj  w zaślepieniu do Netflixunia i tyle.

Edytowane przez diabeu
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, jaki kabaret.. :)

Cały ambaras z tą Twoja pisaniną polega na tym, że doczepiłeś się do wymienionych przeze mnie losowych trzech dobrych seriali, dostępnych (obecnie) na wyłączność w naszym kraju w Netflixie i wymyśliłeś, że któryś z nich jest w jakiś sposób gorszy, bo nie jest produkcją Netflixa, jakby to robiło rożnicę. Na co odparłem, że mi nie robi. Nie oglądam logotypów.

 

Kiedy wytknąłem Ci, że "Chernobyl" to też nie jest produkcja oryginalna HBO i dostałeś filmik z YT gdzie jest jak byk "Sky Original" (tutaj też: https://www.sky.com/watch/title/series/119a15a4-c006-4945-bce5-16fd7b9a284a) zaczęło się teoretyzowanie i dzielenie włosa na czworo, zacząłeś sam sobie zaprzeczać i narracja przechodzi do "gościu", "ziomuś", co owszem może działać z Twoimi ziomalami na podworku, ale ze mną nie za bardzo... Tak więc jak masz coś sensownego do napisania w temacie to dawaj, gadanie o tym co można uznać za serial "oryginalny" i jaka jest tego defnicja może być ciekawe, o ile oczywiście dyskutanci na poziomie...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak nie dobranoc. Tą definicje "HBO Miniseries" masz bezpośrednio od stacji czy skąd? :)

Sens moich wypowedzi jest taki, że uważam za bezsensowne uznawanie koprodukcji na zlecenie dwóch stacji, za serial "oryginalny", którejkolwiek z nich. Dotyczy to też seriali netflixowych produkowanych z Syfy, BBC czy innymi, i dotyczy też "Dynasty" czy "Star Trek Generations", ale to jeszcze inna sytuacja producencka...

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...