Skocz do zawartości

TechniSat DigiCorder HD S2


TWTW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I stał się CUD.

Jest EPG na programach C+ HD [caaaały tydzień] i na TVP w TNK i na POLSAT HD [na 1dzień i trochę następnego]

i na POLSAT SPORT HD- tyle że tu nigdy się nic nie zgadza, ale jest naprawdę O.K. Jest to prezent pod choinkę.

Zdrowych i miłych świąt.

hekal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze o SW dla HD S2 / S2X. Obecnie mam wersje 2.43.0.1 1193h z 30.04.2009 i ogolnie rzecz biorac wszystko dziala, lacznie z EPG Cyfry od niedawna :) Jezeli dam update przez satelite, to nie wykrywa zadnej nowej wersji oprogramowania. Na stronie technisata sa jednak dostepne nowsze softy:

 

soft_2.35.13.4-1106e_digicorder_hd_s2x_6862.zip

soft_2.43.0-1193i_digicorder_hd_s2_6853.zip

 

Pytanie, ktory z nich ewentualnie wgrac? Czy przejsc na S2X i stosowac juz tylko jego updaty? Czy wie ktos moze, czym roznia sie updaty S2 i S2X?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy w tym dekoderze można wymienić samemu dysk twardy? Gwarancja już się skończyła. Aktualnie mam dysk 160gb a chciałbym wymienić na 500gb . Proszę o porady.

Na niemieckim forum [digicorderforum w google] mażna coś znaleść-można włączyć tłumaczenie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze o SW dla HD S2 / S2X. Obecnie mam wersje 2.43.0.1 1193h z 30.04.2009 i ogolnie rzecz biorac wszystko dziala, lacznie z EPG Cyfry od niedawna :) Jezeli dam update przez satelite, to nie wykrywa zadnej nowej wersji oprogramowania. Na stronie technisata sa jednak dostepne nowsze softy:

 

soft_2.35.13.4-1106e_digicorder_hd_s2x_6862.zip

soft_2.43.0-1193i_digicorder_hd_s2_6853.zip

 

Pytanie, ktory z nich ewentualnie wgrac? Czy przejsc na S2X i stosowac juz tylko jego updaty? Czy wie ktos moze, czym roznia sie updaty S2 i S2X?

 

 

 

Możesz wgrać tylko i wyłącznie soft_2.43.0-1193i_digicorder_hd_s2_6853.zip ponieważ masz wersję bez X.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości może coś wiesz nowego o tej sprawie? Bo oficjalnie Technisat twierdził, że sprzętowo wersja X od wersji nie X nie różni się absolutnie niczym. Co więcej jak rozmawiałem rok temu z kimś ze sprzedaży Technisata na targach to twierdzono, że soft X bedzie można wgrać do wersji bez X. Różnica miała się sprowadzać do tego, że wersja bez X miała być optymalizowana pod Niemcy Coś się jednak zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości może coś wiesz nowego o tej sprawie? Bo oficjalnie Technisat twierdził, że sprzętowo wersja X od wersji nie X nie różni się absolutnie niczym. Co więcej jak rozmawiałem rok temu z kimś ze sprzedaży Technisata na targach to twierdzono, że soft X bedzie można wgrać do wersji bez X. Różnica miała się sprowadzać do tego, że wersja bez X miała być optymalizowana pod Niemcy Coś się jednak zmieniło?

 

 

Róźnice:

wersja X - brak opcji wyboru języka niemieckiego w Menu.

 

Przyszłościowo w wersji X mają być dostępne dodatkowe opcje specjalnie dla polskiego klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wgrać tylko i wyłącznie soft_2.43.0-1193i_digicorder_hd_s2_6853.zip ponieważ masz wersję bez X.

 

wroce zatem do pytania - skoro obie wersje S2 i S2X sprzetowo nie roznia sie niczym, to dlaczego nie mozna by wgrywac softu chocby zamiennie dla wersji S2 lub S2X w zaleznosci od roznicy w oferowanej funkcjonalnosci, jezeli taka wystapi? i w takim razie drugie pytanie - czy dostepnosc jezyka niemieckiego lub jego brak w menu to faktycznie powod wprowadzenia dwoch roznych wersji dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pracuje w Technisacie wiec mogę odpowiedź szczerze. Te działania nie mają sensu. :) Jest to tym bardziej idiotyczne, że wersje X wprowadzono po roku obecności na rynku wersji bez X. Co oznacza, że na rynku mamy odbiorniki takie i takie, a Technisat musi robić to samo w obu wersjach softu. Rozwiązaniem miało być rozdzielenie softu, a nie sprzętu. Tak zresztą rok temu mówiono w Technisacie - to znaczy, że wersje z X dałoby się wgrać do każdego odbiornika. Tylko jak widzę koledzy z Technisata postanowili kolejny raz pokazać co to jest teoria chaosu.

Liczę, że ktoś tam się puknie w czoło, ale po moich doświadczeniach z decyzjami centrali w Niemczech specjalnie bym na to nie liczył. :) Na razie nie ma za czym płakać bo wersje softu są identyczne. W becie wersji X zrobiono lepiej obsługę EPG Cyfry, ale w międzyczasie Cyfra zmieniła EPG. Oczywiście zanim centrala zdecydowała się wdrożyć tą betę. :lol2: Na dziś więc szkoda się tym przejmować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko czy TechniSat DigiCorder HD S2X i moduł ASTON CRYPT 2.22 lub 2.23 dobrze współpracuje ze spliterem przewodowym ServerWireLink GreenEightSystem chodzi mi też o kanały HD bo mam zamiar kupić sobie Technisata i taki spliter.

 

Mam takie pytanko co to za tuner Technisat HDFS Freesat jest on na rynek UK na jaki system ma czytnik ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pracuje w Technisacie wiec mogę odpowiedź szczerze. Te działania nie mają sensu. :) Jest to tym bardziej idiotyczne, że wersje X wprowadzono po roku obecności na rynku wersji bez X. Co oznacza, że na rynku mamy odbiorniki takie i takie, a Technisat musi robić to samo w obu wersjach softu. Rozwiązaniem miało być rozdzielenie softu, a nie sprzętu. Tak zresztą rok temu mówiono w Technisacie - to znaczy, że wersje z X dałoby się wgrać do każdego odbiornika. Tylko jak widzę koledzy z Technisata postanowili kolejny raz pokazać co to jest teoria chaosu.

Liczę, że ktoś tam się puknie w czoło, ale po moich doświadczeniach z decyzjami centrali w Niemczech specjalnie bym na to nie liczył. :) Na razie nie ma za czym płakać bo wersje softu są identyczne. W becie wersji X zrobiono lepiej obsługę EPG Cyfry, ale w międzyczasie Cyfra zmieniła EPG. Oczywiście zanim centrala zdecydowała się wdrożyć tą betę. :lol2: Na dziś więc szkoda się tym przejmować...

 

 

KKuba nastąpiło rozdzielenie softu, hardware jest ten sam, natomiast inne są loadery które pozwalają/niepozwalają na wgranie (nie)odpowiedniego softu.

Podsumowywując HW ten sam, soft również (funkcjonalności itd..) lecz inne loadery.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin. Nie doczytałeś mojego posta. Ja tylko napisałem, że działania Waszej centrali są pozbawione sensu. Twierdzili Panowie z marketingu, że soft z wersji X będzie się dało wgrać do wersji bez X. I to ma sens bo na rynku są odbiorniki takie i takie. Tego się nie da zmienić - to jest stan zastany. Sprzedawano je chyba ponad rok, zanim zrobiono wersję X. Tylko to ma sens pozwala realnie rozdzielić oprogramowanie. Rozdzielenie na zasadzie, że soft z X nie da się wgrać do wersji bez X nie ma kompletnie sensu. Sobie centrala zrobiła różne loadery... To jest niestety przykład działań idiotycznych. Skazuje Was na robienie dwa razy tego samego. Nie da się bowiem w wersji niemieckiej usunąć suportu polskiego bo Was klienci zamordują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie zakup modulu DiabloCam2 do karty Cyfry+. :smile: Ciekawi mnie, jak wspolpracuje z modulem Cyfrowego Polsatu, karta MTV Unlimited oraz TNK w czytnikach Conax dekodera? Ma ktos doswiadczenia? Posiadam od ponad roku modul Aston 2.18 i wszystkie 4 karty chodza bez zarzutow... Co mnie np. denerwowalo przy module PowerCamPro, to ukazywanie sie planszy na kanalach kodowanych dodatkowo w innych systemach, jak np. Viacess dla TP Orange na TVP1. Plansza ta pokazuje sie na ulamek sekundy i znika. To mnie jednak denerwowalo. Czy w przypadku DiabloCam2 jest to samo? Jak wiadomo jest to modul wielosystemowy. Modul PowerCamPro nie wspolgral profesionalnie z modulem CP. Bylem gorzko zawiedziony. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwa jest zmiana wersji bez "X" na wersję eksportową z "X" w dziale technicznym TechniSat. Wkrótce powinno pojawić się kilka udogodnień dla polskiego klienta, zmiany będą dostępne w wersji X dlatego jeśli ktokolwiek chciał by zmienić swój sprzęt na wersję z "X" to proszę podesłać dekoder na poniższy adres:

 

TechniSat Digital Sp z o.o.

ul. Poznańska 2

Siemianice

55-120 Oborniki Śląskie

Marcin Byrtek

 

Do przesyłki proszę dołączyć adres zwrotny oraz numer kontaktowy :)

 

ps. Podmiana oprogramowania jest oczywiście BEZPŁATNA :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie parodia-kazdy posiadacz Digicordera bez X, przypuszczam inaczej to sobie wyobraza, jezeli znowu sasiedzi robia z Polakow balwanow to TechniSat Polska powinna przyjac takie stanowisko, ze przed odeslaniem do zmiany firmware, wysyla sprzet zastepczy aby byla ciaglosc eksploatacji tym bardziej, ze sprzet kupiony u dystrybutora polskiego wiec dlaczego maja byc lepsi i gorsi i jestem pewien, ze o tej sprawie bedzie jeszcze glosno.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to kto jest gorszy kto lepszy :? po prostu niektóre funkcje będą zarezerwowane tylko pod polskiego klienta i nie znajda zastosowania na rynku niemieckim.

 

 

Dekoder w ten sam dzień w którym dotrze do firmy będzie odsyłany (z nowym softem) więc wysyłanie dwóch dekoderów do klienta mija się z celem.

Procedura będzie ekspresowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...