Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, michael112 napisał(a):

No cóż: to tylko 4 dni, a widzowie filmów, seriali etc. mają VOD i wiele innych kanałów, nawet w samej naziemnej. Wytrzymali by.

Tacy co oglądają seriale TVP nie znajdą ich w innych kanałach naziemnych, a są to głównie osoby starsze i dostępu do VOD także nie mają. Słyszałem nie raz narzekania że w czasie mistrzostw nie ma czego oglądać. Punkt widzenia zależy od zainteresowań. 

 

Mniejsza z tym mnie to nie przeszkadza, dlatego wyrazilem swoj osobisty pogląd co do wypowiedzi Szkolnikowskiego. 

W internecie jak najbardziej mogła taka transmisja być. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Czytam Szkolnikowskiego z coraz większym zdumieniem. Amatorka bo nie ma transmisji łączonej. A kto to oglądał tak naprawdę? 

Np ja. Często przy ostatnich meczach grupowych oglądam transmisje łączone, szczególnie jeśli wyniki obydwu meczów mają wpływ na ostateczną kolejność w grupie. 

 

Rozumiem że mogą nie chcieć zajmować 3 anten meczami ale taki łączony stream mógłby być chociaż dostępny w internecie. Brak takowej transmisji przy chwaleniu się jak to oni opakiwali to euro jest amatorką. Polsat był krytykowany za brak multiligi na Lidze Mistrzów, tak samo jest teraz z TVP. 

Edytowane przez mingo
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mingo napisał(a):

Rozumiem że mogą nie chcieć zajmować 3 anten meczami ale taki łączony stream mógłby być chociaż dostępny w internecie. Brak takowej transmisji przy chwaleniu się jak to oni opakiwali to euro jest amatorką. Polsat był krytykowany za brak multiligi na Lidze Mistrzów, tak samo jest teraz z TVP. 

Trzeba zmienić postrzeganie TVP HD. Najlepiej postrzegać go jako antena dodatkowa- pokazująca nie tak jak teraz- w kółko te same (choć lubiane) seriale i filmy. Pokazywać można na HD część meczów 1 i 2 ligi (po 2/3 na ligę), i transmisje które rzadko się powtarza mimo że są ciekawe i wartościowe- może teatr telewizji. Ewentualnie formaty które dziś są rzadziej spotykane niż kiedyś (talk show itd.) oraz coś, co nie zmieściło się na TVP1 i TVP2. Generalnie nie powinno tam być seriali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dorzucić swoje trzy grosze do oceny dotychczasowej realizacji mistrzostw:

➕ możliwość wyboru sposobu realizacji transmisji (tradycyjna, trenerska, hawk-eye) oraz ścieżki dźwiękowej, w tym języku angielskim; 

➕ kamera "hawk-eye" - bardzo ciekawe rozwiązanie, powinna być możliwość doboru ścieżki dźwiękowej (jest: inna para komentatorska);

➕ zaproszenie komentatora i ekspertów z innej stacji TV

 

➖ brak "transmisji łączonej" spotkań 3. kolejki fazy grupowej;

➖ brak rozpiski z informacją jakie konkretnie spotkania będą komentowane przez poszczególne pary komentatorskie; 

➖ D. Szpakowski z uwagi na wiek powinien komentować mniej spotkań (nie chcę oceniać jakości komentarza, każdy ma swoje subiektywne odczucia);

➖ zaproszony komentator z zewnątrz powinien mieć możliwość skomentowania większej ilości spotkań, zwłaszcza jeśli przedstawiany jest jako specjalista od danego typu/kraju futbolu;

➖ serwis internetowy głównego nadawcy powinien zawierać także łatwo dostępne bazowe informacje np. 

* spotkania: możliwość wyszukiwania wg wielu kryteriów: data, miejsce, para komentatorska, sędzia, drużyna, poziom rozgrywek

* łatwo dostępne tabele, opisy miejsc gdzie rozgrywane są spotkania 

* aktualności: możliwość wyszukiwania wg kryterium np. ogólna, lista, zespół itp.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aro napisał(a):

@Kubio kogo miałeś na myśli pisząc zewnętrzny komentator?

Jeśli chodzi o obecne Mistrzostwa Europy miałem na myśli właśnie Mateusza Święcickiego - dostał w sumie tylko 5 spotkań do skomentowania. 

 

Wydaje mi się, że Przemysław Pełka czy wcześniej Rafał Wolski dostali procentowo (w skali danego turnieju) więcej spotkań do skomentowania. 

 

Rozumiem, że pierwszeństwo mieli pracownicy redakcji sportowej TVP, zwłaszcza jeśli chodzi o kluczowe mecze, ale M. Święcicki mógł np. dostać do skomentowania np. dwa mecze fazy grupowej więcej (aby odciążyć tych, którzy mają do skomentowania najwięcej).

 

Szkoda, że M. Święcicki dostał do skomentowania tylko jeden mecz Włochów.

 

Edytowane przez Kubio
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kubio napisał(a):

Chciałbym dorzucić swoje trzy grosze do oceny dotychczasowej realizacji mistrzostw:

➕ możliwość wyboru sposobu realizacji transmisji (tradycyjna, trenerska, hawk-eye) oraz ścieżki dźwiękowej, w tym języku angielskim; 

➕ kamera "hawk-eye" - bardzo ciekawe rozwiązanie, powinna być możliwość doboru ścieżki dźwiękowej (jest: inna para komentatorska);

➕ zaproszenie komentatora i ekspertów z innej stacji TV

 

➖ brak "transmisji łączonej" spotkań 3. kolejki fazy grupowej;

➖ brak rozpiski z informacją jakie konkretnie spotkania będą komentowane przez poszczególne pary komentatorskie; 

➖ D. Szpakowski z uwagi na wiek powinien komentować mniej spotkań (nie chcę oceniać jakości komentarza, każdy ma swoje subiektywne odczucia);

➖ zaproszony komentator z zewnątrz powinien mieć możliwość skomentowania większej ilości spotkań, zwłaszcza jeśli przedstawiany jest jako specjalista od danego typu/kraju futbolu;

➖ serwis internetowy głównego nadawcy powinien zawierać także łatwo dostępne bazowe informacje np. 

* spotkania: możliwość wyszukiwania wg wielu kryteriów: data, miejsce, para komentatorska, sędzia, drużyna, poziom rozgrywek

* łatwo dostępne tabele, opisy miejsc gdzie rozgrywane są spotkania 

* aktualności: możliwość wyszukiwania wg kryterium np. ogólna, lista, zespół itp.

Mogę się w pełni podpisać pod tą oceną na ten moment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kubio napisał(a):

Wydaje mi się, że Przemysław Pełka czy wcześniej Rafał Wolski dostali procentowo (w skali danego turnieju) więcej spotkań do skomentowania. 

Wydaje mi się że nie. Dostawali po kilka meczów fazy grupowej i jeden mecz 1/8. Dokładnie tak jak Święcicki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał Wolski dostał więcej spotkań niz Mateusz Święcicki. W samej fazie grupowej skomentował on 5 spotkań

https://sport.tvp.pl/54213823/euro-2020-kto-skomentuje-poszczegolne-mecze-fazy-grupowej-sprawdzcie-rozpiske-komentatorow-i-ekspertow-tvp-sport

Do tego dwa mecze 1/8 finalu https://przegladsportowy.onet.pl/pilka-nozna/euro-2020/euro-2020-kto-skomentuje-mecze-18-finalu/fgtblx2

Edytowane przez fanbonda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w takim razie sorry za mój wpis. Myślałem że skomentował podobną liczbę jak Święcicki. 

Z tego co patrzę to Pełka skomentował w Katarze 9 meczów grupie i 2 w 1/8, więc też więcej, nawet biorąc pod uwagę inną liczbę meczów w pierwszej fazie turnieju. 

Kolega @Kubiosłusznie więc zauważył mniejszą liczbę meczów u Święcickiego. Może to też wynika z obowiązków jakie ma wobec Meczyków? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpię, ale tu już wchodzimy w domysły, zostańmy przy faktach https://www.google.com/amp/s/sport.tvp.pl/77040733/mateusz-swiecicki-bedzie-komentowal-euro-w-tvp-mialem-tylko-jedna-prosbe/amp

Mateusz Święcicki mial świadomość, ze hitów nie dostanie i o żaden taki mecz nie zabiegał. 

Edytowane przez fanbonda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, liverfan4 said:

Wczoraj Anglia leciała w "otwartej" dlatego że to Anglia, ale już dzisiaj Portugalia nie. 

 

Niech następnym razem dadzą jeden mecz do TVP Sport a drugi do Internetu.

Leci mecz na tvp sport więc w czym problem? Tak samo otwarty kanał jak reszta skoro dostępny z naziemnej.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...