Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w prawdzie mam C+ ale jaka mądra głowa w TVP podjęła decyzję, że nie wybrali niedzielnego meczu, megahitu, czyli meczu aktualnego Mistrza Polski Lecha z aktualnym liderem i głównym kandydatem do mistrzostwa Rakowem Częstochowa. Przecież mają w aż 17 kolejkach mecz pierwszego wyboru. A to jest jak dla mnie mecz sezonu. Ewentualnie tylko mecze Lecha z Legią mogą uchodzić za większy hit.

Tutaj Lech potrzebuje wygranej żeby jeszcze grać o MP. No i rewanż za ostatni finał PP i mecz ligowy bo choć w tabeli udało się Lechowi wyprzedzić Raków to w bezpośrednim meczu w Poznaniu wygrał Raków.

Edytowane przez Paul234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ten tekst linkowany przeczytać, okazało się, że jeszcze nie wykorzystałem limitu 3 darmowych artykułów w miesiącu. Autor uważa, że redakcja sportowa TVP za bardzo promuje Kanał Sportowy, Weszło i Stanowskiego, gdyż w ostatnim wydaniu "Stanu futbolu" wszyscy goście byli związani z Weszło, albo jako dziennikarze tam piszący, albo jako zawodnik KTS Weszło (Marcin Bukhardt). Do tego też jest odniesienie do tego, że ogólnie Szkolnikowski promuje ludzi z KS, jak właśnie Stanowskiego czy Borka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest odniesienie do targetu Kanału Sportowego i reklamowanych przez nich produktów? Alkohol, kiedyś jakieś białka, poker, zakłady bukmacherskie itp.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wzmianka o tym, że twórcy Kanału Sportowego reklamują zakłady bukmacherskie, napisano także o pokerze. O samym targecie nie ma. Natomiast tu się odniosę do jednego stwierdzenia. Kowalski uważa, że Kanał Sportowy jest konkurencją dla TVP. Lekko się z tym bym nie zgodził, a jeśli już, to nie bezpośrednią, a raczej na zasadzie tego, że tak jak TVP ma swoje programy publicystyczne na temat sportu, tak KS też tego typu audycje posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ni

41 minut temu, kisiel95 napisał:

A jest odniesienie do targetu Kanału Sportowego i reklamowanych przez nich produktów? Alkohol, kiedyś jakieś białka, poker, zakłady bukmacherskie itp.

Tak tylko przypomnę, ze poker jest sportowy nie na pieniądze, a wiec całkowicie legalny, zakłady bukmacherskie czy alkohol są w Polsce legalne. . Taki kolejny tekst o tym samym tylko inne nazwisko, nie Szczepłek czy Żukowski. 

TVP współpracuje ze Stanowskim czy Borkiem bo są bardzo dobrymi dziennikarzami sportowymi, co niekoniecznie można powiedzieć o dziennikarzach "Rzeczpospolitej".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislokGdybym nie wiedział, że jesteś fanboy'em sportowej telewizji narodowej, pomyślałbym, że ironizujesz czy kpisz. Żukowski czy Szczepłek (i jeszcze Rawa) wychowali masę wybitnych dziennikarzy takich jak Wilkowicz, Kołodziejczyk czy Żelazny - każdy z wybitną polszczyzną, kulturą osobistą - po prostu dziennikarską klasą. Stanowskiego wychował pijak i prymityw Zarzeczny, a on hołduje tym samym "wartościom". Markę weszło wypracował na wulgarności i chamstwie, sam jest wybitnym hipokrytą, zapatrzonym w kliki, które z łatwością przelicza na mamonę. A Szkolnikowski, który swego czasu już pożegnał się z TVP i wrócił tam dzięki partyjnym sympatiom (nie mówię, że robi źle swoją robotę, mówię, jak się na tym stanowisku znalazł), jest w niego i w Borka zapatrzony jak w obrazek. W żadnym medium nie znajdziesz lepszego pióra i lepszej szkoły dziennikarskiej niż w "RzePie". I nigdzie nie znajdziesz więcej chamstwa, prymitywizmu i cynizmu niż w biznesikach Stanowskiego i jego paczki. A biorę też pod uwagę Fakt i SE.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Właściwie po pierwszym zdaniu moglbym przestać czytać, bo nie jestem fanboyem TVP Sport, a tym bardziej Szkolnikowskiego.  Weszło od momentu swojego startu przeszlo spora ewolucję i jest juz zupelnie innym portalem . Udajesz, ze tego nie dosttrzegasz. 

Kolodziejczyk to najwiekszy buc jeśli chodzi o dziennikarza sportowego, ale co kto lubi. Zarzeczny mial wybitne pióro. Szczepłek no cóż niezły bajkopisarz . 

 

Inna sprawa, ze pisząc o dziennikarzach pracujacych w Rzepie nie mialem na myśli dziennikarzy sportowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Vojthas napisał:

@wislokGdybym nie wiedział, że jesteś fanboy'em sportowej telewizji narodowej, pomyślałbym, że ironizujesz czy kpisz

Wybaczcie, że trochę prywatnie pojadę, ale... gdyby @wislokbył fanboyem Szkolnikowskiego, to dostałby bana od niego na Twitterze? I to nie jednego, bo kojarzę, że chyba dwie takie historie były co najmniej.

Co do samego felietonu - generalnie nie widzę tutaj jakoś wielkiego powodu do oburzenia, jakie wyraża dziennikarz "Rzeczpospolitej". Wszystko dzieje się legalnie, co do zakładów bukmacherskich to nie wolno jedynie bezpośrednio namawiać, ale pośrednio już wolno promować, stąd też wiele reklam o kibicowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś "ciut" głębiej pogrzebał, to zauważyłbyś, że i w tym temacie głos zabierałem:

 

W różnych formach różne sportowe mity przetrwały do dziś. O "pożyczonym" Danielsenowi przez Sidłę oszczepie w Melbourne, o "golu widmo" w 1966 (a może faktycznie tego gola nie było?), o spalonym Puskása w Bernie w 1954 (lub tym, że go nie było)... ile z nich to prawda, a ile efekt "głuchego telefonu", gdzie co drugie słowo się przeinaczyło? Romantyzm sportu to trochę buduje. A fakty są spisane (jak choćby ten) i można te romantyczne mity zweryfikować. O przyjaźni Owensa z Longiem też nie wiemy wiele, a jednak jest to ikoniczna relacja w historii olimpizmu.

 

8 minut temu, wislok napisał:

Właściwie po pierwszym zdaniu moglbym przestać czytać, bo nie jestem fanboyem TVP Sport, a tym bardziej Szkolnikowskiego.

I każdy, kto śledzi to forum, na pewno ci uwierzy. To tak, jakby sama TVP powiedziała "nie jesteśmy propagandówką PiS" - są, dział sportowy robi swoje, teoretycznie niepolitycznie (choć różne wyskoki Babiarza zapamiętane zostaną), ale kto z tego korzysta, to oni wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To @Vojthas wystawiasz sobie świadectwo, najlepiej jest zarzucać kłamstwo gdy brak Ci merytorycznych argumentów i  swoje wypowiedzi zaczynasz od deprecjonowania rozmówcy. 

To ja tylko przypomnę, ze jeden z portali zwolnil Cię za wymianę zdan ze Szkolnikowskim i akurat masz osobiste powody nie lubic Szkolnikowskiego i mozna by z tego powodu deprecjonować obiektywizm twoich opinii. Nigdy tego nie wyciagalem, ale skoro wvten sposob prowadzisz dyskusję. 

P. S każdy kto śledzi to forum wie jak krytykowałem Szkolnikowskiego choćby za sytuacje ze Szpakowskim podczas ME. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wislok napisał:

Tak tylko przypomnę, ze poker jest sportowy nie na pieniądze

Niektórzy powiedzą, że poker sportowy to coś innego niż to, co pokazują na Kanale Sportowym. Poker sportowy to tzw. poker porównawczy. Po prostu to poker nie na pieniądze jak napisałeś. Można się przyczepić, że to, co KS pokazuje to nie poker sportowy. To takie balansowanie na granicy legalności. Nie wiem na ile są jasne przepisy w tej materii.

Dodam tylko, art. 29 paragraf 1 ustawy antyhazardowej:

Cytat

Zabrania się reklamy i promocji gier cylindrycznych, gier w karty, gier w kości, gier na automatach oraz zakładów wzajemnych. Reklama zakładów wzajemnych, na których urządzanie zostało udzielone zezwolenie, jest dozwolona na zasadach określonych w art. 29b reklama zakładów wzajemnych.

To co robi KS może zostać uznane za promocję pokera.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wislok napisał:

To ja tylko przypomnę, ze jeden z portali zwolnil Cię za wymianę zdan ze Szkolnikowskim

A trzy inne uznały, że zbyt dobrze im się ze mną współpracuje, żeby zakończyć współpracę z takiego powodu, że jakiś tuman o wybujałym ego przyjął do siebie słowa, które nawet nie były o nim. Języka, którego wtedy użyłem, nie powinienem był użyć i bynajmniej dumny z niego nie jestem, ale z meritum nigdy się nie wycofałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vojthas

Jeszcze co do tej sprawy to pamiętajmy, ze redaktorem naczelnym Rzeczpospolitej jest Bogusław Chrabota blisko związany z Polsatem, a nie przypominam sobie by dziennikarze tej gazety krytykowali to zjawisko gdy Borek czy Smokowski pracowali w Polsacie. Inna sprawa, ze bądźmy uczciwi i jeśli krytykujemy reklamowanie bukmacherki przez dziennikarzy to niech to dotyczy wszystkich. Dlaczego krytykowani za współpracę z bukmacherami nie jest Bozydar Iwanow? Dlaczego "Rzeczpospolita" Nie krytykuje Kmity, ze na to zezwala? Szczepłek czy Żukowski wychowali wybitnych dziennikarzy i jak rozumiem przekazali im najwyższe standardy dziennikarskie zabraniające współpracy z bukmacherami to jak to się ma do tego, ze Kołodziejczyk zezwala by jego podwładni np. bartek Ignacik czy Tomasz Ćwiąkała caly czas reklamowali bukmacherów? Nowa gwiazda Viaplay kierowanego przez Pawla Wilkowicza Tomasz Twarowski również? Juz nie wspominajac, ze Wilkowiczowi ( tez wychowany przez duet Żukowski/Szczepłek) działalność Borka( bukmacherka, wspolpraca z Grabowskim i inne pomniejsze sprawy) nie przeszkadza.  Więc przepraszam, ale niestety mam wrażenie, ze ta krytyka jest dość wybiórcza i wynika raczej z jakiś personalnych animozji a nie z troski o branżę dziennikarską. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...