Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aha,to to komentator ma tylko stwarzać emocje?? Ja chciałbym aby i stwarzał emocje i miał pojęcie o tym co komentuje. Ale w TVP większość to tylko fachowcy od wydzierania się na czele niestety ze Szpakiem,którego komentarz uwielbiam,jest moim ulubionym komentatorem,ale niestety nie przygotowuje się do transmisji. Co do Nowińskiego,to niech się TVP cieszy,że Polsat zgodza się go wypożyczać na imprezy mistrzowskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP nikogo nie wypożycza. Wojciech Nowiński jest wolnym człowiekiem i komentuje dla kogo chce i gdzie go chcą. wislok - komentowałem mecze i nie jest to łatwe zadanie. Po doświadczeniu tego fachu zacząłem doceniać to co robią komentatorzy. Zarówno Piotr Dębowski jak i Maciej Iwański potrafią stworzyć emocje. Nie są wybitnymi znawcami piłki ręcznej ale wolę ich niż komentarz samego fachowca, np. Nowińskiego. Myślę, że nie dałoby się tego wtedy oglądać. Nie ma co szukać dziury w całym. Są emocje, są pomyłki, wszystko jest na żywo a warunki pracy komentatora nie są często wybitnie komfortowe. Naprawdę nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez emocji komentatorów nie czuć tej atmosfery. To nie jest takie łatwe. Popieram w 100% poprzednika. Oglądając kiedyś mecz Ligi Mistzów UEFA na czeskim CT4 komentatorzy reagowali tak, że gdybym nie oglądał, to słuchając nawet nie wiedziałbym kiedy padła bramka. Żadnych emocji, normalnie dramat. Szło usnąć. Bardzo lubię polskich komentatorów, bo żyją tym całym widowiskiem i potrafią te emocje przenieść do domu widza. Podziwiam za to szczególnie Włodka Szaranowicza, Darka Szpakowskiego, Marka Jóźwika, Macieja Iwańskiego, Piotra Dębowskiego i wielu innych. Zarówno TVP Sport jak i Polsat Sport obie te stacje mają znakomitych komentatorów. Ogólnie polski komentarz był zawsze na bardzo wysokim poziomie i z przyjemnością zawsze daję głośniej, gdy go słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Jarek999 ja naprawdę nie chcę krytykować wszystkich i wszystkich,tylko zauważ,że Dębowski jest komentatorem piłki ręcznej dopiero od zeszłego roku, ja mam wrażenie,że po prostu ją komentuje,bo w TVP w ogóle siatkówki nie ma. Naprawdę widać,że nie zna tego sportu od podszewki. Ja nie mam głosu by komentować,więc w szramki nie staję. Ale naprawdę z przyjemnością słucham np. takich komentatorów tenisa na Eurosporcie,którzy potrafią wytłumaczyć dogłębnie sytuację na korcie,skad wziął się ten błąd tenisisty itd.

Gdyby nie Nowiński to pan Dębowski nie byłby w stanie powiedzieć co odgwizdali sędziowie itp. Nowiński komentuje mecze dla Polsatu i jest ich ekspertem przez cały rok,podejrzewam,że jest podpisana z nim umowa tak jak z Drzyzgą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I gdzie im się tak śpieszy? Wczoraj w zawodach biathlonowych zdążyły dobiec tylko dwie Polki z czterech. Dziś udało się obejrzeć finisz Krystyny Pałki ale zaraz potem urwali. Rywalizowało tylko 30 zawodniczek. 2 minuty zrobiłyby im różnicę jeśli kolejna pozycja programowa była dopiero za 15 minut i to nie na żywo? Nawet Eurosport wczoraj i dziś pokazywał do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzisiaj klasę komentatora pokazał Sebastian Szczęsny, który odliczał kolejnych zawodników będących za Krzysztofem Miętusem, dających mu tym samym szansę na awans do czołowej trzydziestki. Według wyliczeń Szczęsnego w pewnym momencie konkursu Miętus miał zapewnione miejsce w czołowej trzydziestce. Klasa polegała na tym, że Szczęsny pomylił się o całą dziesiątkę, więc gdy orzekł, że Miętus zagwarantował sobie miejsce w pierwszej trzydziestce, tak na prawdę była to pierwsza czterdziestka. Oczywiście przy wyświetleniu rezultatów po pierwszej serii skoków Szczęsny zdziwił się, że Miętus nie zagwarantował sobie miejsca w drugiej serii konkursowej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie komentatorzy wypadli z formy, bo ostatnio mało komentowali (dlatego, że TVP dawała transmisje tak od niechcenia, tylko nieliczne w ostatnim czasie). No, a może Szczęsny świętował z polskimi skoczkami narodziny córki Piotra Żyły i to dlatego nie był w formie (polscy skoczkowie, z wyjątkiem Kamila Stocha z resztą też, więc to by się zgadzało :D)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak z liczeniem ostatnio mają kłopoty. Wczoraj po zajęciu 7 miejsca przez Justynę Kowalczyk obliczyli(Marek Jóźwik oraz Bernadeta Piotrowska), że dalej jest liderką. W rzeczywistości Justyna traciła wtedy 23 punkty do tymczasowej wtedy liderki Marit Bjoergen. Zresztą ta rewelacja nie przyszła im łatwo po skomplikowanych obliczeniach i dopiero ktoś im podpowiedział jak jest naprawdę. Rozumiem emocje, chęć podania jak najwięcej informacji na szybko - konkurencja, ale skoro to im nie wychodzi to po co te smaczki?

Zresztą Szczęsny dziś przekrzyczał po skoku z drugiej serii Kamila Stocha samego siebie. Co jak co, ale wolałem już Snopka z konkursów z Sapporo, a przed wszystkim Szaranowicza, który może nie krzykiem, ale pozytywnymi emocjami potrafił przysporzyć o szybsze bicie serca podczas pamiętnych konkursów z choćby Predazzo z 2003r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek mówił w wywiadzie w Zakopanem coś o flaszcze dla Kocha to i pewnie dla nich znalazł :D .Co do Szczęsnego to też mi się śmiać chciało jak jeszcze zaczął wyliczać ilu musi zepsuć skok,żeby Żyła wszedł,a Piotrek był bodajże 24 po swoim skoku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Szczęsny przeszedł samego siebie komentując skoki. Nie wziął kompletnie pod uwagę,że zawodnicy skaczą z numerami z klasyfikacji i przez całą I serię wmawiał nam,że Miętus awansował do 2 serii,w pewnym momencie mówił,że i Piotr żyła jest tego bardzo bliski. Najlepsze jest to,że pokazali mu klasyfikację po 30 skoczkach z 50 i Krzysztof Miętus zajmował 20 miejsce,a on dalej twierdził,że potrzeba tylko dwóch słabszych skoków od niego by ten znalazł się w 2 serii. Naprawdę wielka wpadka... i to zdziwienie na koniec,że Miętusa nie ma w 2 serii:D Swoją drogą mialem niezły ubaw z niego.. Aha i jeszcze ten Kurzaja,który mówił o automatyzmie wytworzonym wśród widzów by oglądać skoki w TVP. W świetle braku ostatnio transmisji zabrzmiało to dla mnie bezczelnie.

Szczęsny komentował z Warszawy,więc wątpliwa jest ta wersja z świętowaniem razem z Żyłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak z liczeniem ostatnio mają kłopoty. ...

Wszystko przez te punkty za premie. Justynie chętnie dodają punkty za premie i nie zauważają, że to jest tyko 3 pkt więcej niż Bjergen, a potem takie wpadki z liczeniem.

 

Według mnie TVP sport za mało w chwili obecnej nadaje transmisji z sportów zimowych. A do nich ma chyba podobne prawa jak Eurosport?

Zgadzam się z tobą. Co to za kanał sportowy który pokazuje tylko biegi kobiet, a mężczyzn już nie. Jestem w stanie zrozumieć takie podejście na kanale TVP2 ale nie na TVP SPort. Albo pokazują po raz n-ty mecz sprzed kilkunastu lat zamiast pokazać w tym czasie slalom narciarski na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się śmiałem z ze Szczęsnego po tej wpadce , niestety jest słabym komentatorem lepszy jest już Szaranowicz szkoda że nie komentuje z nim Adam Małysz ( tak jak w Kuusamo w 2009 r jak nie zakwalifikował się do konkursu )razem stworzyli by dobry duet . TVP nie ma pieniędzy na wykup transmisji ze sportów zimowych zapychają ramówkę powtórkami i reklamami że polacy nie płacą abonamentu , ja pisałem już za co płacić .... !? :lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie TVP sport za mało w chwili obecnej nadaje transmisji z sportów zimowych. A do nich ma chyba podobne prawa jak Eurosport?

Zgadzam się z tobą. Co to za kanał sportowy który pokazuje tylko biegi kobiet, a mężczyzn już nie. Jestem w stanie zrozumieć takie podejście na kanale TVP2 ale nie na TVP SPort. Albo pokazują po raz n-ty mecz sprzed kilkunastu lat zamiast pokazać w tym czasie slalom narciarski na żywo.

I właśnie o to chodzi. Nie ma sensu dublować oferty Eurosport w kolejnym kanale. Niech TVP Sport emituje co innego w tym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ten cały Szczęsny to mnie wkurza. Jak dla mnie nie nadaje się zbytnio do komentowania skoków. Przydałby się ktoś jeszcze, bo Szaranowicz to już też strzela mnóstwo gaf, ale ma swoje lata i skomentował najlepsze skoki Małysza, większość jego tekstów to już przeszła do historii. Był Miklas, ale to już też dawne dzieje. Snopek to w ogóle się nie nadaje, jakoś ma taki głos dziwny :D. A wracając do Szczęsnego to może niektórym to pasuje, ale mnie wkurza to ciągłe przypominanie biografii każdego ze skoczków, że najlepsze miejsce w pucharze świata miał takie i takie itd. Nie wiem skąd ma te info, ale zawsze wymienia dużo obszernych informacji o skoczkach nawet mało znanych. Wczoraj to rzeczywiście mylił się ostro i takie to jakieś podejrzane było :D. Moim zdaniem trzeba kogoś nowego do skoków. Co do biegów to Jóźwik jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do Szczęsnego to może niektórym to pasuje, ale mnie wkurza to ciągłe przypominanie biografii każdego ze skoczków, że najlepsze miejsce w pucharze świata miał takie i takie itd. Nie wiem skąd ma te info, ale zawsze wymienia dużo obszernych informacji o skoczkach nawet mało znanych.

 

Info o skoczkach i ich miejscach w poszczególnych zawodach(jak np. najlepsze miejsce, klub,który sezon lepszy itd) ma np. stąd --> http://berkutschi.com/pl/front/teams/show/3?gender=M Jasne, że przygotowuje się do zawodów to czyta różne statystyki, ciekawostki bo to jego robota. Oprócz tego jednak mógł by nie zdrabniać nazwisk zawodników jak "Szliri", "Kołdi", "Morgi". Jeszcze zdrabniał kiedyś "Miszi" Uhrmann - ciekawe jak by brzmiało w wykonaniu komentatorów piłki nożnej "Krystynka - Krysia" Ronaldo ? Ci zawodnicy to nie dzieci, a przede wszystkim to chyba trochę nie wypada komentatorowi robić takich "żartów?" z nazwiska. Wiele potrafię znieść jeśli chodzi o różnego typu humor, ale to chyba publiczna TV i niektórych rzeczy nie wypada robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...