Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No w zależności gdzie, bo jeszcze w Vetrze analogowej obraz TVP Sport jest nadal rozciągnięty, a jak była wczoraj transmisja kosza na TVP Kielce (a sygnał brali z TVP Sport) to obraz był wyśrodkowany z normalnej panoramy, przez co napisy dotyczące wyniku po lewej stronie na górze ekranu były przycięte. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy troche czasu TVP SPORT na dopracowanie wszystkiego faktycznie powinni przy materialach zgranych w 4:3 przechodzic z 16:9 na 4:3 zeby pozbywac sie tych pasow zreszta robi tak tez canal+ czy chodzby kanaly sportowe polsatu,ale cieszmy sie z tego co jest niedawno narzekalismy ze nie ma 16:9 nie ma co psioczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozciągać obraz żeby nie było czarnych pasów???............... Chcesz oglądać samo na boisku albo biegające na nartach?

Jesli masz canal+ lub polsaty to zobacz jak oni pokazuja na swojej antenie transmisje sportowe ktore sa realizowane w 4:3 to bedziesz wiedzial o co chodzi bo widac ze wypowiadasz sie nie wiedzac o co biega zreszta nawet ciezko zrozumiec twoja wypowiedz co widac po cytacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krokodyl - jeśli nie potrafisz skonstruować zrozumiałego zdania i odnosić się z szacunkiem do innych to nie jest to forum dla Ciebie.

 

W informacjach podawanych w różnych serwisach internetowych jest napisane, że 65% czasu antenowego TVP Sport wypełniają relacje na żywo. Obserwuję program TVP Sport i są to dane mocno naciągane dlatego serwisy powinny pomyśleć i nie przepisywać bezmyślnie podawanych przez TVP informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem czemu na "TVP1" i "TVP2" potrafią "płynnie" zmieniać format z 16:9 na 4:3 i odwrotnie, a na "TVP Sport" tego nie ma...

Ja też nie rozumiem po co oni bawią się w nadawanie w safe-area (haha, dobre sobie, tak naprawdę to tylko znaczek bliżej przysunęli), skoro wszystkie materiały i tak są nagrywane w "full 16/9"? TVP1 i 2 jakoś potrafiło przejść z letterboxu na 16/9 bez odsuwania loga od krawędzi i nadawania materiałów 4/3 w pillarboxie. Obecnie w TVP mamy straszny [beep], bo każdy nadaje jak chce. TVP1, 2, Kultura i Historia w pełnym 16/9, TVP Sport w safe-area, TVP Polonia w letterboxie, a TVP Info w misz-maszu 4/3 z doklejanymi czarnymi pasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie TVP1 i 2 nadają bez safe-area, bo w analogu nadają w letterboxie, a analog mają wszyscy ich widzowie. TVP Polonia mogła by nadawać w 16:9, ale dla mnie to nawet lepiej, bo puki co mam telewizor 4:3. TVP Sport pewnie chce, aby logo było widoczne dla posiadaczy telewizorów 4:3. I co tu do rozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
A ja nie rozumiem czemu na "TVP1" i "TVP2" potrafią "płynnie" zmieniać format z 16:9 na 4:3 i odwrotnie, a na "TVP Sport" tego nie ma...

Ja też nie rozumiem po co oni bawią się w nadawanie w safe-area (haha, dobre sobie, tak naprawdę to tylko znaczek bliżej przysunęli), skoro wszystkie materiały i tak są nagrywane w "full 16/9"? TVP1 i 2 jakoś potrafiło przejść z letterboxu na 16/9 bez odsuwania loga od krawędzi i nadawania materiałów 4/3 w pillarboxie.

Kto wie czy to nie jest dla tych gratów z Cyfry+, które nie potrafią wrzucić obrazu (podczas nadawania w 16:9) do letterboxa, tylko obcinają boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe. Tak to już z gratami jest :D . Być może w tym roku w końcu swojego zmienię (nie od C+, ale też mi obcina boki), bo za kilka lat może mi już tak w większości kanałów obcinać, jak większość przejdzie na 16:9. Pewnie pełen obraz zostałby mi wtedy tylko na Polonii 1 i Edusacie (oni to przejdą pewnie za kilkanaście) :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim znaczeniu słowa "płynnie" mówisz, jeśli chodzi Ci o to, że jeden program jest w 4:3 a drugi w 16:9 to TVN24 i TVN CNBC Biznes tak nadaje, programy w 16:9, a reklamy w 4:3 są nadawane, tak jak na TVN7, czy też TVN Turbo i Style.

 

Specjalnie wczoraj się przyglądałem i na "TVN CNBC Biznes" w czasie rozmowy na żywo z gościem, który był w studio w Londynie obraz właśnie z Londynu był z paskami po bokach, a na "TVN 24" dzisiaj fragment starego "Superwizjera" poszedł w kwadratowym okienku, więc wychodzi, że "TVN" jednak nie zawsze stosuje "płynną" zmianę formatu (a może tylko "rozciągają" reklamy do 16:9 "ręcznie" przed emisją w edytorze montażowym???) i "TVP1"/"TVP2" są tu najlepsze :D!

 

Co do "TVP Sport" to może problem jest w tym, że "Polsat" i "N" pobierają chyba sygnał z "Astry" (a mógłby ktoś zdradzić jak tam wygląda sytuacja z formatem "TVP Sport" oraz "TVP1"/"TVP2"???), a "C+" ma podobno światłowód???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra + i Cyfrowy Polsat korzystają z tego samego przekazu na 12.284 więc nie może być tak jak piszesz. Jeżeli ktoś już pobiera sygnał światłowodem to raczej jest to n i TNK bo tam jakość jest nieporównywalnie lepsza. Chociaż wydaje mi się, że i tak wszyscy biorą z Astry tylko, że Polsat ma zapchane transpondery i jakość na tym cierpi. Marnują miejsce na nowym transponderze puszczając jakiś śmieszny PPV zamiast polepszyć jakość istniejących kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czasami czy autorzy swoich postów czytają to co napisali poprzednicy. Druga rzecz, która mnie zastanawia to dlaczego co niektórzy to co im się wydaje piszą jako prawdę objawioną i jeszcze są o tym święcie przekonani. Ale do rzeczy: jajo9 - jeśli Cyfra + i Cyfrowy Polsat biorą sygnał z tego samego transpondera CP o częstotliwości 12.284 to jak Cyfra bierze sygnał przez światłowód a CP z Astry? Przecież to nie możliwe. Zastanów się. Przecież napisałem to post wyżej i teraz powtarzam to po raz drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w wywiadzie CEO ITI Neovision Maciej Sojka (były) pochwalił się że mają światłowód z Woronicza.(TVP HD,TVP Sport TNK, eNka)

 

Jeśli chodzi o kanały TVP co są od Cyfry to też idą po kablu a czy to światłowód czy Ethernet nie wiem. (łącze bezpośrednie)

 

Cyfrowy Polsat to reemisja ze względu na opóźnienie miedzy tym samym kanałem na innych transponderach.(na przykład TVP1 jak były 2 wersje w CP)

 

Jeśli chodzi o TVP Sport to się mi pomieszało. Zapomniałem o wspólnym dosyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wyjaśnię, że pisząc o światłowodzie miałem na myśli "TVP1" i "TVP2", z transpondera 'Cyfry".

 

W ogóle jest jeszcze jedna rzecz odnośnie "TVP Sport", która mnie trochę denerwuje (i dziwi), a mianowicie brak teletekstu na "Hot Birdzie" (na obu częstotliwościach), mimo, że na "Astrze" jest już od pewnego czasu (na obu transponderach). Teletekst chyba nie zajmuje w przekazie za dużo miejsca, a czasami bywa przydatny, więc ktoś mógłby go na "HB" włączyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowy Polsat to reemisja ze względu na opóźnienie miedzy tym samym kanałem na innych transponderach.(na przykład TVP1 jak były 2 wersje w CP)

I to mnie właśnie ciekawi, czy przypadkiem TVP Sport nie nadaje w 16/9 safe-area z powodu C+/CP? Jeśli Cyfrowy Polsat pobiera sygnał z Astry w MPEG-2 (!), to wiemy doskonale, że na żadnym z dotychczasowych przekazów FTA (TVP Kultura i Historia), WSS podczas materiałów 16/9 nie było! Można więc podejrzewać, że na Astrze sygnał leci cały czas w 16/9 bez WSS, a Cyfrowy Polsat ręcznie i na stałe dodaje go u siebie. Jeszcze niedawno włączając ten kanał, WSS na Hot Birdzie także nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże zmiany na plus w wyglądzie kanału ale niestety szacunku do sportu, zawodników i widzów jak nie było tak nie ma. Dziś zawody biatlonowe zostały przerwane po dobiegnięciu 9 sztafet. Po co przerywali transmisję skoro następna pozycja programowa była dopiero za 25 minut! Przez ten czas nadawali jakieś "Stopklatki". Przeraża mnie pomysłowość osób podejmujących decyzje programowe w tym kanale. Zapowiedzi programów, które wyświetlane są w trakcie relacji są chyba największe w historii telewizji. Zasłaniają pół ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed przerwaniem transmisji nie było żadnych problemów z przekazem, w trakcie przerywania również nic się z obrazem nie działo. Śnieg w okolicach Warszawy prószy delikatnie (może nad Woronicza mocniej) ale wątpię by to było przyczyną. Myślę, że odpowiedź jest w głowie kogoś bardzo "mądrego" zatrudnionego przy tej słynnej w całej Polsce ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...