Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Peter Parker

Na TP Cyfrowego Polsatu wygląda to tak, jakby próbowali nadawać w zmiennym formacie. To, co jest w 16:9 idzie ładnie w 16:9 z WSS, natomiast materiał 4:3 (np. Turyn 2006) idzie w 16:9 pillarbox, ale bez WSS. Może do poniedziałku się wyrobią... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzech dniach nie mogę uwierzyć, że TVP Sport przeszedł aż tak pozytywną metamorfozę i mocno mnie zaskoczył. Nareszcie ten kanał jakoś wygląda. Wielki plus za zmianę tej obrzydliwej grafiki meczowej, każda będzie lepsza niż tamta. Oprawa jest dynamiczna i w końcu kanał nadaje w 16:9. Kiedyś w DVB-T były próby z emisją w Dolby Digital 5.1, może kiedyś doczekamy się również takiego dźwięku z satelity. "Sportowy wieczór" ogląda się teraz z prawdziwą przyjemnością. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Jeszcze niech skończą podejmowanie dziwnych decyzji i kanał będzie wręcz idealny. Oczywiście jak to TVP zawsze musi coś zepsuć bo wszystko nie może być idealne: nie wiadomo czemu cała grafika jest w 16:9 a dżingiel reklamy w 4:3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie ma dostępu, to zapraszam na moją stronę TV-Online. Tam jest. Ja również jestem zadowolony ze zmian. Logo w końcu wygląda ładnie (a TVP najczęściej robi takie na odwal), oprawa jest bardzo fajna. Szczegółów się nie czepiam, bo to drobnostki. Ja myślę, że te zmiany to zasługa Szaranowicza, nowego szefa TVP Sport. Aż dziwne, że nikt o nim nie pomyślał :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pavl6 - ale na twojej stronie TVP Sport jest w pan&scan (16:9 z przyciętymi bokami) :]

 

Nic na to nie poradzę. Ja tego nie nadaję, a jedynie podaje dalej.

 

Nie sądzę by była to głównie zasługa Szaranowicza bo takie zmiany przygotowuje się dużo dłużej. Poza tym już pół roku temu niechcący ujawnili nowe logo.

 

Być może. Ale może gdyby nadal był Korzeniowski, to zmiany byłyby później, albo gorsze. Za Korzeniowskiego TVP Sport radziła sobie średnio. Teraz jest coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tam zmiana nie była długo przygotowywana. Kostki reporterów nie są wymienione oprócz Sobczyńskiego na Dakarze.

Grafika meczowa jeszcze stara przykład to mecz dzisiejszy Trefl - Anwil.

 

Może niedługo doczekamy sie nowych kostek (kwadratowych, chodź trójkątne były ładniejsze) i nowej grafiki meczowej i może kiedyś zniknie safe mode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem czemu na "TVP1" i "TVP2" potrafią "płynnie" zmieniać format z 16:9 na 4:3 i odwrotnie, a na "TVP Sport" tego nie ma...

 

Przy okazji to "TVN24" i "TVN CNBC Biznes" też by mogło wprowadzić "płynną" zmianę formatu (to powinien być standard), no i powinni w końcu przestawić "główny" "TVN" na 16:9 (też oczywiście zmieniany "płynnie" w 4:3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...