Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@belzebiusz problem nie wynika z braku chęci, a braku sprzętu. Jeden wóz HD to jak na dzisiejsze czasy zdecydowanie za mało. Musi obsłużyć programy rozrywkowe, sportowe a na co dzień rezyduje i obsługuje niektóre studia w Warszawie. Nie bądź jednak aż tak krytyczny. Np: miting Pedros Cup w Bydgoszczy, czy kilka spotkań Polska-reszta Świata na żużlu( bodajże pierwsze w Toruniu) były produkowane w HD. Miał być drugi mniejszy wóz, przetarg rozstrzygnięto już bardzo dawno, ale wozu jeszcze nie ma. Jak się pojawi to tych transmisji będzie więcej, a na razie pozostaje czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Sport? Przecież to badziew

 

Spójrzcie na Puchar Polski w hokeju. Realizacja w SD, jakość taka że oczy mi wypadły

Ale najlepsze jest to że ci amatorzy, w studio, mają ustawioną ściankę z logo TVP Sport - tylko że takie logo było dwie wersje temu i jest nieaktualne od kilku lat!

TVP ma w [beep]ie widza, tylko chcą kasę aby ją wydać w najgorszy sposób i tym sposobem zmarnować publiczne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mają jeden wóz to nie byłbym tego taki pewien. Widziałem busa z logo TVP Warszawa na antenie satelitarnej i z logo HD po bokach. Wiem, że nakleić można sobie cokolwiek ale dzielę się tą obserwacją.

 

To był wóz DSNG/uplink (zapewnia przekaz), a my mówimy o wozie transmisyjnym do realizacji. Dużej ciężarówce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "Sportowej Niedzieli" lektor mówił na początku "Zapraszamy na ostatnią w tej formule Sportową Niedzielę". Z tego co wiem w przyszłym tygodniu "Sportowa Niedziela" oraz "Sportowy Wieczór" od początku tego roku mają być w nowej formule? Ciekawe jakiej? Czy to będzie jednak powrót do poprzedniej formuły czyli program na żywo prowadzony przez prezentera, tak jak to było na początku istnienia TVP Sport? Czy jakieś będzie zupełnie inna formuła od poprzednich?

 

EDIT: Z tego co ja wiem w najbliższą sobotę na antenie TVP Sport ma zadebiutować nowy informacyjny program sportowy "Sportowa sobota". Od nowego roku "Sportowy wieczór" będzie emitowany jedynie od poniedziałku do piątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobry ruch TVP. Aktualnie mamy w telewizji deficyt dobrej sportowej publicystyki. Właśnie w takiej klasycznej, sprawdzonej formule: prowadzący, eksperci, bieżący komentarz. Są, bardzo dobre i mające swoją markę, "Liga+extra" i "Cafe Futbol" ale zawężone do tematyki piłkarskiej (i to tylko krajowej), a poza tym bryndza. Tę nieźle lukę wypełniało Orange Sport, ale wiemy, że to też już przeszłość. Inna sprawa, że dziennikarze TVP mogą to wszystko koncertowo zepsuć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportowa niedziela powinna trwać z godzinę, a "Sportowy wieczór" minimum pół godziny.

Jarek999 szkoda,że nie wie,że "Sportowa sobota i "Sportowa niedziela" to legendarne programy TVP. Dobry ruch,ale niestety za krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy konkurs (jak i te wcześniejsze) po prostu nie dało się oglądać. Nie wiem po co ciągle te paplanie Szczęsnego jest potrzebne, a to ciągle przypominanie pierwszej piątki (po każdym skoku) a to przerywanie drugiemu komentatorami. W Engelbergu pamiętam jak komentowali co drugi skok i Szczęsny w końcówce zawsze mówił " i zostało 7, 5, 3 do końca pierwszej serii" Po co to wszystko? Szczęsny tylko tym paplaniem przeszkadza w oglądaniu skoków, czy naprawdę musi udowadniać ten dziennikarz, że zajmuje się skokami od X lat? Przecież wiadomo, że to bzdura.

TVP wszędzie szuka oszczędności, mogli w ich ramach wysłać tylko jednego komentatora na TCS (Rudzińskiego) i wyszłoby to na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Szczęscy to podaje z tzw. automatu (widać, że facet nie ma pojęcia o skokach). Teraz w parach jego komentarz to: imię nazwisko skoczka, wynik w serii próbnej i kwalifikacjach, wynik, noty, wiatr i pierwsza piątka konkursu (i najlepszy Polak) i tak w koło Macieju. Po co? Bo facet w ogóle nie czuje tej dyscypliny, zresztą podobnie jak narciarstwa alpejskiego ale jest komentator od wszystkiego i wszystkiego próbuje komentować (takich powinni odsuwać od mikrofonu).

Swoją drogą kto to wymyślił by na zmianę komentować skoczka? Przecież to głupota tym bardziej, że jeden nawet nie skończy coś mówić (Rudziński) a drugi już ma jakieś "ciekawą" informację jak ile zawodnik dostał za wiatr, czy który jest obecnie miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sfrustrowanym paplaniną NieSzczęsnego szczerze polecam (w miarę możliwości) Eurosport. Początkowo nie mogłem się przekonać co do Igora Błachuta, bo to człowiek od wszystkiego od krykieta po siatkonogę, ale zrobił się z miego bardzo porządny komentator skoków. W przeciwieństwie do Seby i - co przyznaję z bólem, bo go bardzo szanowałem za czasów Eurosportu - Rudzińskiego świetnie kojarzy fakty, nie wypełnia komentarza paplaniną wprost z FIS-owskich statystyk, a dzieli się własnymi spostrzeżeniami i - co bardzo ważne w dobie obecnych przepisów - dobrze radzi sobie z liczeniem tych wszystkich punktów. Śledzi strony o skokach (to powinien być obowiązek każdego komentatora, ale mam nieodparte wrażenie, że on jest jedyny, może Rudziński jeszcze, na pewno nie Seba) i w wolnych chwilach zapodaje wrzutki o innych wydarzeniach (Puchar Kontynentalny, FIS Cup, mistrzostwa krajowe - to fajne z punktu widzenia trochę wytrawniejszych kibiców). Poza tym ma rewelacyjne poczucie humoru, lubi się ponabojać z Hofera, nazywając go "władcą krótkofalówek" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy tu mówi ze swojego pkt widzenia, jednak warto też spojrzeć na inny. Przez lata całe słyszałem wiele narzekań od osób znajomych- często to także starsze osoby były,że Szaranowicz gada bzdury,a nie podaje odległości, not itd. To,że coś jest na grafice to jedno,ale nie wszyscy mają już taki dobry wzrok to raz,a dwa teraz jest tyle składowych,że ciężko to ogarnąć więc dostając wcześniej tą informację można to szybciej ogarnąć.

Szczęsny bywa irytujący zwłaszcza za każdym razem mówiąc,że Kubacki jest 4 wśród lucky looserów kiedy wiadomo,że szans na awans i tak nie ma.

Natomiast to narzekanie na Rudzińskiego - dla mnie niektórzy mają obsesję - W Eurosporcie Rudziński świetny, teraz stał się nieprofesjonalny itd.. Dla mnie Błachut słabiuteńki był jak nie wiem co, może się ciut wyrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chruścicki to było nieporozumienie przy skokach, gorszego dziada cieżko, przy skokach na pewnoe takowego nie widziałem.

Co do Szczęsnego i Rudzińskiego to na poprzednich stronach się wypowiadałem, że chciałem bodajże w Lillehamer obejrzeć konkurs na TVP, ale po 5min słuchaniu Szczęsnego jak mu się buzia nie zamyka, miałem dość i wróciłem do Eurosportu gdzie wszystko fachowo, czasami z żartem, a co najważniejsze rzetelnie, odpowiednim tonem skomentowane i z dystansem do siebie i całej otoczki ;)

Błachut zjada na śniadanie duet TVP. Liczyłem, że może Szaranowicz dostanie TCS by była ta magia jego, ale jednak widzę, że nie...

Poza tym realizacja Eurosportu na TCS bardzo dobra, wywiady po polsku bo wysłannik na miejscu, reportaże, studio ze Schmittem. Nie mam wątpliwości i dla mnie jedynym wyborem od początku sezonu to był,jest i będzie Eurosport ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...