Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Większość polskich komentatrorów jest jaka jest, trzeba ich znosić i nic z tym się nie zrobi. Oni się tłumaczą swoim unikalnym stylem, a my możemy tylko pisać, że ten ich unikalny styl to przynudzanie i niezliczona ilość błędów. Już dawno się przyzwyczaiłem, że do poziomu komentatorów, który jest np. w UK, USA to nigdy nie dojdzie żaden z naszych rodzimych komentatorów. Tylko jest jedna różnica, która pozwala na utrzymanie wysokiego poziomu. Za granicą jest w większości tak, że jest komentator od boksu to komentuje tylko boks, a jak od piłki nożnej to robi tylko to, nie jest multiinstrumentalistą - jedna, fachowa dziedzina, często także jedna liga z tych dziedzin. A u nas tenis, szermierka, piłka, boks, mma, jazda konna - wszystko robi jeden komentator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie, wczoraj Szpakowski & Żewłakow słabo, ale dzisiaj Iwanski cytując klasyka " się ku*** skompromitowal"!! haha. raz ze komentuje tak jednostronnie ze [beep]ć się chce. Ja rozumiem, że Barca i że Elche, ale kuźwa w 1min od razu mówić i spuszczać się że Messi jest bogiem i 3-0 to z palcem w d zrobią ? To nie pierwszy raz kiedy Iwański tak irytuje i nawet nie da się postronnym widzom emocjonowąć tylko swoje zdanie na temat meczu wygłasza, kogo w ogóle jego zdanie obchodzi ? Włączam tv to chcę by mnie zaciekawił komentarzem, powiedział jakieś ciekawostki i potrafił zinterpretować co się dzieje na boisku. A to faworyzowanie to nie pierwszy raz. Pamiętam Arsenal - Bayern w LM i tam też szans Arsenalowi żadnych nie dawał co wynikało z komentarza, a niesttey miałem nieprzyjemność ten mecz oglądać wtedy na TVP bo z reguły i tak oglądam w C+. A wracając do klasyka, to prócz faworyzowania i jednostronności, to najlepsze jest to, że wg Iwańskiego trener Elche czyli Fran Escriba siedział dzis na ławce Barcelony hahaha. Dwa razy ten hm komentator (?) tak nazwał asystenta Luisa Enrique!!!

O sytuacji z bramką, która nie została uznana widzę napisali wyżej już koledzy...

 

KOMPROMITACJA!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w TVP była transmisja meczu A.Radwańska- A. Cornet. Plany na jutro są dużo obfitsze:

5:30 A.Radwańska- Muguruza

7:00 Strycova-Stosur

9:00 Peng- Kvitova

11:00 Gawrilova-Kerber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, Laskowski i Iwański w Katarze = Dariusz na rewanż w Copa del Rey. Chyba podszlifuję swój hiszpański na jakimś streamie w tym układzie.

 

Mam nadzieję, że skoro już Laskę wysyłają na ręczną, to nie będzie tam zepchnięty do roli eksperta jak było to w duecie z Iwańskim na ME kobiet, bo to był poroniony pomysł. Pamiętam jak głównymi komentatorami handballa w TVP byli Starowicz i Chodkowski i obaj mieli znacznie większe kompetencje niż obecna trójka, z której dla każdego z panów ręczna to sport drugiego/trzeciego wyboru :/ Szkoda, że nie ma Nowińskiego, megaekspert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam pana Nowińskiego nie było też na ME kobiet w grudniu, a komentował mecze Christmas Cup dla PSN. Mi to się wydaję, że Nowiński to człowiek Polsatu i dlatego nie będzie teraz komentował dla TVP. W sumie Polsat ma ręczną prawie cały rok, a TVP 2 razy do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, Laskowski i Iwański w Katarze = Dariusz na rewanż w Copa del Rey. Chyba podszlifuję swój hiszpański na jakimś streamie w tym układzie.

 

Niestety tak zapewne będzie, ehh.

 

Wczoraj też pisałem do TVP czy z racji, że mecz Sociedad - Villareal zapowiada się o wiele ciekawiej w rewanżu niż Bilbao - Celta to puszczą ten pierwszy mecz to odpisali mi tak

 

" Szanowny Panie,

TVP Sport czyni starania aby była możliwa korekta wcześniej poczynionego zamówienia dokonana jeszcze, kiedy to nie były znane rozstrzygnięcia pierwszych meczów. Mamy nadzieję, że kontrahent zgodzi się na naszą prośbę."

 

Więc oby się zgodził ten kontrahent, bo chętnie obejrzę mecz Sociedadu z Villareal! Tym bardzej, że Villareal gra obecnie kapitalną piłkę i ogląda się to z przyjemnością. A Baskowie mają już 4:2 z wyjazdu więc nie sądze by coś tutaj się wydarzyło w rewanżu.

Ale zobaczymy..

Pewnie komentarz Jasiny, Jońcy to będzie dziś, jutro powszednia sprawa ehh ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam pana Nowińskiego nie było też na ME kobiet w grudniu, a komentował mecze Christmas Cup dla PSN. Mi to się wydaję, że Nowiński to człowiek Polsatu i dlatego nie będzie teraz komentował dla TVP. W sumie Polsat ma ręczną prawie cały rok, a TVP 2 razy do roku.

 

Nowinski ma być w studio, podobno znowu ma jakieś szkolenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nic nie jest napisane jakoby Nowiński był w studio http://sport.tvp.pl/18407582/ms-katar-2 ... transmisji. W studiu będą Marcin Lijewski, Grzegorz Tkaczyk, Mariusz Jurasik i Michał Matysik, Bogdan Wenta, Tałant Dujszebajew. Więc skąd to info o Nowińskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku należy pochwalić działanie TVP, że zareagowała m. in. na @robsonUnitedxD i dokonała rozsądnej zmiany transmisji.

 

@off-top

Niby "Levante Walencja" dziwnie wyglądałoby, to co po powiedzieć o "Real Sociedad San Sebastian"?

To wygląda dziwnie tak samo jak np. "West Ham United Londyn" bądź "Queens Park Rangers Londyn".

Wg mnie po prostu ktoś w redakcji sportowej TVP nie wie, że Levante to klub z Walencji

 

@edit

Wiem @Artek1008, mi tego nie musisz tłumaczyć. :) Jedynie się do tego, że ktoś ma tamtej stronie wykorzystywał na siłę model podawania nazwy miasta, nawet gdy w nazwie klubu go nie ma.

Jednocześnie nie jest on zastosowany wszędzie, co może wynikać z małego braku wiedzy tamtej osoby. Moim zdaniem ogólnie takie na siłę dodawanie nazw miast do nazw klubu np. Real Sociedad

nie odpowiada. Jednak ogólnie w tym całym przypadku to tylko takie moje małostkowe zachowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QPR Londyn to błąd, nie ma takiego klubu. Podobnie Levante Walencja, Celtic Glasgow czy Cracovia Kraków ;)

 

Co do Nowinskiego, Iwanski tak mi pisał :P Dziwne, żeby Polsat miał problemy. Przecież to tylko studio, nc+ nie ma takich problemów i Tuzimek, Matysik, Mielcarski, Kosowski już bywali w TVP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że o Jońcy wszystko zostało napisane, ale jeszcze jeden kamyczek do jego kamieniołomów :D

Wczoraj przy meczu Espanyol - Valencia, wiadomo żenująco komentował, nie ogarniał tematu i właśnie raz się wygłupił jak to zwykle on. A mianowicie w minucie 21 jak wiadomo na stadionie Espanyolu jak zwykle odbywa sie minuta braw ku czci Dani Jarque, który grał z nr 21 na koszulce. I tak też było tym razem, wszyscy zaczęli bić brawo, a Jońca zwący się nie wiedzieć czemu komentatorem wypalił z tekstem " świetny doping na stadionie Cornella el Prat" !! Człowiek nawet nie wie takich podstaw!! To kpina, kiedy odsuną tego dziada od mikrofonu wreszcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QPR Londyn to błąd, nie ma takiego klubu. Podobnie Levante Walencja, Celtic Glasgow czy Cracovia Kraków ;)

 

Co do Nowinskiego, Iwanski tak mi pisał :P Dziwne, żeby Polsat miał problemy. Przecież to tylko studio, nc+ nie ma takich problemów i Tuzimek, Matysik, Mielcarski, Kosowski już bywali w TVP

 

Pozostałe przykłady to wiem, ale Celtic Glasgow dlaczego jest błędem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławomir Kwiatkowski. Komentował kilka spotkań na MŚ w Brazylii(głównie te, co nikt nie chciał).

 

//Nie chciałem pisać nowego posta. Dyskusja nt. tych nazw klubów z takim sensem jak ta dot. zapisu Inter Mediolan, a nie Inter Milan. Dwa kluby z tego samego miasta, ba stadionu? Nie, AC Milan jest z Milanu, a Inter Mediolan z Mediolanu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze zaprzeczycie że QPR są z Londynu? Że Celtic z Glasgow a Cracovia z Krakowa?

Kolejny raz zaśmiecacie wątek jakimiś głupimi dyskusjami

 

Oczywiście, że są, ale kluby tak się nie nazywają ;) To są bardzo głupie błędy popełniane przez polskich dziennikarzy, kiedyś sam dzięki Strainowi też zacząłem zwracać uwagę na to. Na przykład kibice Anderlechtu strasznie się wkurzają jak w mediach na świecie dodaje się "Bruksela" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...