Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Mam nadzieje że kolejną Eurowizję zobaczymy juź w 4K ma TVP 4K. Ta obecna będzie realizowana w tej technologii: https://www.eurofestivalnews.com/2022/04/23/eurovision-song-contest-2022-rai-4k/?fbclid=IwAR2d-twZUJx4vZdbjihTOTM1TibpJhUbtzn9Mk5SprdxQMG-QlSS2HuNjSw

Edytowane przez Poland
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Prezes TVP twierdzi, że kanał może powrócić jesienią 2022 roku."
Słowo klucz. Tymczasem z innych zapowiedzi nic nie wyszło. Miał być dekoder.Nie ma dekodera. Przełączanie MUX3 wstrzymane do końca przyszłego roku. Tyle są warte zapowiedzi Prezesa Kurskiego.
 

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Pawel napisał:

Przełączanie MUX3 wstrzymane do końca przyszłego roku. 
 

 

Nie rozumiem... Przecież z tego co wiem to nie wiadomo, jeszcze wiążące decyzje nie zostały podjęte - dotyczące przesunięcia przejścia MUX 3 na DVB-T2 do końca przyszłego roku, przecież pod koniec czerwca może MUX 3 przejść na DVB-T2, i myślę, że jest to realny termin. 

 

Z resztą wypowiedzi się zgadzam, poza tym jeżeli TVP 4K ma być w telewizji naziemnej, to... musi być HEVC - przecież w innym standardzie TVP 4K się po prostu... nie zmieści. Osobiście mam nadzieję, że jakieś plany na transmisje lub audycje w 4K są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, September77 napisał:

Czy zna ktoś może przykładowe produkcję z biblioteki TVP, które są w 4K?

Na pewno wszystkie nowe filmy kinowe TVP można pokazać w 4K i te wszystkie rekonstrukcje klasyki polskiej. Daliby radę pokazywać także Ekstraklasę w 4K i inne transmisje sportowe + swoje widowiska typu "Voice Of Poland", koncerty specjalne, Opole. Nie wiem jak z biblioteką filmów przyrodniczych od BBC, którą pokazują codziennie ok. 13:00 w TVP1. Czy BBC te swoje "Planeta Ziemia" udostępnia gdzieś w 4K? Do pokazywania na kanale TVP 4K byłyby idealne.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.04.2022 o 07:40, lakiman napisał:

Jeszcze się okaże, że ramówka kanału będzie ciekawsza od C+ 4K 🙂

 

No jeżeli TVP kupi dużo produkcji w 4K od zagranicznych firm, to Canal + 4K, będzie miało poważną konkurnecje (oczywiście na korzyść widza), ponieważ zostaną bardzo w tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...