Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.svgeurope.org/blog/headlines/uefa-euro-2020-the-host-broadcast-facts-and-figures-for-the-tv-coverage-of-europes-biggest-football-show/

Poczytajcie jak sygnał jest produkowany. Zwróćcie szczególną uwagę na ilość natywnych kamer UHD ( Sztuk 8! ). Wrzucam tak, jakby ktoś narzekał, że obraz nie ze wszystkich kamer jest super.

  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, all999 napisał:
3 minuty temu, nzmc14 napisał:
Przez jakieś 2 sekundy foniczny przekaz w Orange poszedł w piach. Przed chwilą oczywiście.

U mnie w UPC też przerywa, przed chwilą miałem ciszę z 10 s.

Nie przerywa już fonii.

Oglądam na UPC ;-)

Żywsze kolory niż na sat.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bartas_20 napisał:

 Zwróćcie szczególną uwagę na ilość natywnych kamer UHD ( Sztuk 8! ). Wrzucam tak, jakby ktoś narzekał, że obraz nie ze wszystkich kamer jest super.

Miałem to pisać. Ile kamer jest 4K?  :D

Dzięki za odpowiedz

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lukis90el napisał:

 

Pomimo braku HDR przekaz w Orange jest dobrej jakości 😎

Powiem szczerze, że już samą rozgrywkę z głównej kamery lepiej ogląda mi się z Orange niz z naziemnej, ten HDR ktorego na orange nie ma sprawia, że obraz jest mniej jasny.

Edytowane przez Wyso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz wystarczający, orginalny ciut za ciemny ale chwila ustawień w tv załatwiła sprawę. Mam dziwne wrażenie że tam jest za mało luxow na stadionie jak na takie transmisje. Jak robili zoom na ciemny element stadionu to duże ziarno było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz wystarczający, orginalny ciut za ciemny ale chwila ustawień w tv załatwiła sprawę. Mam dziwne wrażenie że tam jest za mało luxow na stadionie jak na takie transmisje. Jak robili zoom na ciemny element stadionu to duże ziarno było
Luxów jest pod dostatkiem. Oglądam w HDR i jest idealnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam z naziemnej i przyznaję, że obraz ze stadionu (bo studio jest masakra) robi wrażenie - np nie ma mydła na trawie.  Na obecną chwilę opinie są takie, że naziemna bije na głowę przekaz sat z C+. I jest to raczej niespotykana sytuacja! ;)

 

Edytowałem...nie audio jest masakra tylko studio.

Edytowane przez orden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kingofsouth napisał:

Teraz z innej bajki. Dla osób mających Eleven Sports 1 4K. Widzicie jak wygląda Natywne 4K?

Bundesliga niby miała być w takiej jakości. Widział ktoś z was kiedyś mecz na tym kanale tak wyglądający?


Masz rację, obraz jest lepszy, jednak uważam ze Eleven z tym niby 4k jest bliżej tego co teraz leci ma TVP 4k niz zwykłego HD.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, all999 napisał:
11 minut temu, lol napisał:
Obraz wystarczający, orginalny ciut za ciemny ale chwila ustawień w tv załatwiła sprawę. Mam dziwne wrażenie że tam jest za mało luxow na stadionie jak na takie transmisje. Jak robili zoom na ciemny element stadionu to duże ziarno było

Luxów jest pod dostatkiem. Oglądam w HDR i jest idealnie.

Tego nie wiesz. Siedzę trochę w temacie żużla i telewizja od jakiegoś czasu nastawia się na realizację ligowych rozgrywek w 4K, jednak główne wymogi to zwiększenie mocy oświetlenia. Średnio stadiony mają po ok 1800 lux a do 4K wymagane jest ponad 2600 lux ;) Efekt słabego efektu HDR w tym meczu to może być właśnie przyczyna niskiej wartości luxów na tym stadionie właśnie o czym wspomniał @lol.

Edytowane przez Forest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, all999 napisał:
3 minuty temu, user78 napisał:
Porównajcie sobie kolory koszulek Turków - na DVB-T są idealne a na Canal+ wyblakłe.

Wygląda na to, że C+ ma to co UPC na boxie 4K, skopana konwersja HDR do SDR.


Otoz to, za duzo zrodel TVP4K tu sie przewija i jeden mowi ze jest OK a inni ze nie jest OK.

Na C+ na 100% nie jest OK. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiesz. Siedzę trochę w temacie żużla i telewizja od jakiegoś czasu nastawia się na realizację ligowych rozgrywek w 4K, jednak główne wymogi to zwiększenie mocy oświetlenia. Średnio stadiony mają po ok 1800 lux a do 4K wymagane jest ponad 2600 lux Efekt słabego efektu HDR w tym meczu to może być właśnie przyczyna niskiej wartości luxów na tym stadionie właśnie o czym wspomniał @lol.
Pracuję m.in. przy transmisjach sportowych :) Oglądam w HDR i efekt nie jest spektakularny, ale jest dobry.
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...