Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Bushiken napisał:

Pytanie dla Kolegi który ma UPC z dekoderem nie 4K i tv 4K.

Czy jest jakiś sposób aby odebrał ten kanał??
na przykład wpięcie kabla antenowego bezpośrednio do tv i wyszukanie kanałów , tak analogicznie trochę do modułu przy C+?

Tu masz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomek1623 napisał:

Te przebitki ze stadionu.. serio mam nadzieję że to nie jest delecowy sygnał 4K HDR.

To wszystko jest mimo wszystko w takiej jakości, jak studio, czyli upscalowane Full HD do 4K. Prawdziwą weryfikację będziecie mieli gdzieś przed 21:00, czyli jak zawodnicy wejdą na boisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi porównanie obrazu bez HDR z HDR, zawsze hdr jest jaśniejszy niż bez hdr i z automatu mniej nasycony w znaczeniu bardziej naturalny / nie jest przekolorowany. Podobnie jest np. porównując Eurosporty HD z 4K HDR gdzie np. mączka kortu jest bardziej czerwona w zwykłym HD niż w wersji HDR. Wiec ja bym nie robił samego problemu z większej jasności HDR lecz w tym ze HDR TVP pozbawia obraz szczegółowości i jest prześwietlony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, orden napisał:

Jeżeli chodzi porównanie obrazu bez HDR z HDR, zawsze hdr jest jaśniejszy niż bez hdr i z automatu mniej nasycony w znaczeniu bardziej naturalny / nie jest przekolorowany. Podobnie jest np. porównując Eurosporty HD z 4K HDR gdzie np. mączka kortu jest bardziej czerwona w zwykłym HD niż w wersji HDR. Wiec ja bym nie robił samego problemu z większej jasności HDR lecz w tym ze HDR TVP pozbawia obraz szczegółowości i jest prześwietlony.

 

Czyli wychodzi na to, ze wrzucanie HDR do miksu studio + materialy przedmeczowe + mecz nie ma kompletnie sensu jezeli wszystkie te rzeczy nie sa od A do Z przygotowane w HDR. No chyba, ze HDR w meczu zrekompensuje pozostale materialy.

 

Nie wiem dlaczego ale myslalem, ze HDR sobie z czyms takim radzi, tj. aktywuje sie dopiero gdy zaczyna sie mecz, a pozostale materialy sa bez HDR. 

Edytowane przez szybkiepytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bushiken napisał:

Pytanie dla Kolegi który ma UPC z dekoderem nie 4K i tv 4K.

Czy jest jakiś sposób aby odebrał ten kanał??
na przykład wpięcie kabla antenowego bezpośrednio do tv i wyszukanie kanałów , tak analogicznie trochę do modułu przy C+?

Tak, właśnie oglądam bez dekodera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam w Łodzi w nowoczesnym apartamentowcu zbudowanym 2 lata temu, odbieram w naziemnej wszystkie muxy, a tvp 4k nie odbieram, tv mam 2 nowe 4k sony z 2020 roku i samsung z 2018 roku i nic, brak tvp 4k, brak tych kanałów testowych w dvbt2, wie ktoś co może byc przyczyną?

Edytowane przez cudownygraczz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
2 minuty temu, tomcio_76 napisał:

Na kablowce  działało a teraz wogole nie ma obrazu 

Biorą sygnał z naziemnej, a tutaj też jest brak obrazu co jakiś czas. Na multipleksach testowych jest duży poziom błędów BER i byle [beep]nięcie ptaka może zakłócić sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam. Mamy internet z kosmosu - Starlink, nagrywamy i przesyłamy materiały z Marsa w rozdzielczości 4K. Tymczasem telewizje tworzymy od 100 lat i nadal jest problem z jej realizacją. Wiem, że nowe kodeki, wiem, że nowe standardy, ale bez przesady. Czy realizacja telewizji to aż tak ciężkie rzemiosło, żeby ciągle były takie kwiatki? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...