Skocz do zawartości

VU+ Zero 4K


shevchenko1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Internet działa bo wyświetla mi że połączenie jest zarówno przez kabel jak i przez adapter. Próbowałem przez dreambox i nie wyszukuje mi tunera. Wpisywałem również IP routera w wyszukiwarce jednak nie mogłem się zalogować 

Co do nowego systemu to jest problem tego typu że pobrałem openpli i Po rozpakowaniu na flash wyskakuje mi końcowy raport o błędach. Jak sprawdzałem pendrive to zawartość jest jednak po włożeniu do tunera nie czyta go wcale 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to źle sformułowałem nie jestem zbyt doświadczony w tym temacie także wybaczcie proszę te nieskładne zdania. Ogólnie chodzi o to że nie widzę IP dekodera a bez tego nie jestem w stanie zainstalować oscam 

DHCP-NIE 

IP ADDRESS - 192.168.0.11 

MASKA SIECI-255.255.255.0 

UŻYJ BRAMY - TAK 

BRAMA-192.168.0.11 

I tu pojawia się problem bo IP dekodera jest takie samo jak IP mojej sieci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy utworzyć? Co najwyżej możesz mieć problem z połączeniem i należy zacząć od nadania hasła. FTP nie jest sposobem na instalację oscama, a ewentualnie skopiowanie potrzebnych plików. Oscama możesz zainstalować np. z menu tunera.

 

 

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to nie masz pojęcia jak zainstalować ( z ipk, jakims skryptem czy dodatkiem co to robi albo z pluginów ) .

Kopiowanie to aktualizacja wersji albo wgranie gotowej konfiguracji.   

 

 

Wgrywa się też plik ipk i potem instaluje jak system nie posiada softcamów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2022 o 20:00, opensource napisał(a):

W cenie tego tunera dvb-t2 można kupić tuner zgemma z już wbudowanym tunerem dvb-t2. Warto się zastanowić nad sensem zakupu samego tunera dvb-t2 w takiej cenie jak wyżej. ;)

 

Tyle, że już mam dekoder VU+ Zero 4K i chciałbym do niego dokupić taką przystawkę DVB-T2. Szkoda, że nie ma takich wymiennych podwójnych głowic DVB-S2 i DVB-T2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko doskonale rozumiem i liczyć potrafię, napisałem już, że mam dekoder VU+ Zero 4K, przystawka DVB-T2 kosztuje do niego 299 zł (Allegro). Najtańszy dekoder Zgemma H8.2H z DVB-T2 również tyle kosztuje - 299 zł. Niestety ten dekoder nie ma obsługi modułów CAM CI+, a jest to dla mnie ważne, bo posiadam takowy z Polsat Box.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Burito napisał(a):

Wszystko doskonale rozumiem i liczyć potrafię, napisałem już, że mam dekoder VU+ Zero 4K, przystawka DVB-T2 kosztuje do niego 299 zł (Allegro). Najtańszy dekoder Zgemma H8.2H z DVB-T2 również tyle kosztuje - 299 zł. Niestety ten dekoder nie ma obsługi modułów CAM CI+, a jest to dla mnie ważne, bo posiadam takowy z Polsat Box.

 

c39db1d68ff8a417.jpg

 

Jest także wersja VU Zero 4K tylko z wbudowaną głowicą DVB-T2/C. Miałem testowałem całkiem przyzwoicie działa.

Do tego miałem podpięty pod USB taki tuner DVB-S2 - DVBSKY S960C - działa idealnie

 

87ebfea64bccb195f84257e5d7a3

 

 

 

 

 

Choć ja bym wolał kupić jakiś Combo z Octagona - Uclan albo Gigablue i mieć o wiele więcej.

Wtedy masz dwa dekodery i możesz sobie zrobić stream kanałów z jednego na drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Burito napisał(a):

 

Tyle, że już mam dekoder VU+ Zero 4K i chciałbym do niego dokupić taką przystawkę DVB-T2. Szkoda, że nie ma takich wymiennych podwójnych głowic DVB-S2 i DVB-T2.

Kup dodatkowo DOWOLNY tuner z enigma2 z DVB-T2 i będziesz sobie oglądał programy na Vu+ Zero 4K.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami prosciej mieć drugi odbiornik niż rozwiązywać co chwilę problemy z dodatkowym tunerem na USB. 

 

Albo

- kupujesz dodatkowy z DVB-T2 

- kupujesz tuner DVB-T2 USB który działa na enigma2, np. dedykowany Vu+

- kupujesz tuner DVB-S2/DVB-T2 z wejściem na moduł. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2022 o 10:01, opensource napisał(a):

Nie oczekuj że ktoś za Ciebie dokona wyboru. Możliwości masz wyżej przedstawione, a decyzja jest tylko i wyłącznie twoja.

 

Ale ja nie oczekuję, że ktoś ma dokonać za mnie wyboru, bo swój rozum mam. Chodziło mi bardziej o kwestie techniczne jak to rozwiązać.

W dniu 7.12.2022 o 20:29, Ktosiu napisał(a):

Kup dodatkowo DOWOLNY tuner z enigma2 z DVB-T2 i będziesz sobie oglądał programy na Vu+ Zero 4K.  

 

"DOWOLNY" będzie działał na VU+ Zero 4K ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie, akurat każdy gwarantuje streaming do odbioru nawet programów 4K na Zero 4K. Reszta to tylko kwestia sieci domowej 1 Gbps albo połączenie dwóch tunerów przez switch by mieć stabilny transfer. 

 

Pewniejszym i najdroższym jest tuner Vu+ dvb-t2 na USB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...