Skocz do zawartości

VU+ Zero 4K


shevchenko1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Nie ma czegoś takiego jak najlepsze image. Wypróbuj np. openpli, vti, black hole, openatv lub jeszcze jakiś inny i sam zdecyduj który Ci najbardziej odpowiada. Jeśli chodzi o mnie, to ja jestem zwolennikiem openpli.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć

Mam problem z zero 4k a dokładnie na image vti nie mogę zainstalować kodi-ego po 2-3 sekundach po instalacji pojawia się komutnikat że zainstalowano bez błędów a wtyczki brak. Na openATV ten problem nie istnieje wtyczka się instaluje i działa. Co może być nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Wczoraj przysłany, zakupiony Vu+ Zero 4K DVB-T/T2/C, oprogramowanie VTi, popołudnie wczoraj i dzisiaj od rana, uruchomienie i konfiguracja, czoraj problemem było uruchomić moduł CI+, po wgraniu kanałów z kablówki, ale się udało, w żadnej instrukcji tego nie opisują, dalej, język Polski jest, ale już polskich liter to nie ma, słowa są poucinane, czasem się trzeba zastanowić co to za słowo, w innym poście jest podane co zrobić aby litery PL były, ale jak to zrobić, jak wejść w system "linuksa" i edytować plik "encoding.conf".

Następnie dysk, włożyłem SSD 250 GB, owszem format wykonał, zainicjował, ale nagrywać już nie chciał, domyśliłem się, to jest linux, dużo trzeba w konsoli robić, (odnośnie systemu na kompie - taka analogia) wyjąłem, wsadziłem HDD 1TB, inicjalizacja,format i wszystko działa, PVR działa bezbłędnie na każdym kanale, ale jest kolejny problem, jak zgrać pliki video na dysk kompa, nie będę za każdym razem wyciągał HDD z obudowy i podłączał do kompa, mogę uszkodzić połączenie między tunerem a HDD, więc tak nie może być, problem jak to rozwiązać?

Czyli na początek dwa pytanie:

1. jak i czym zrobić wpis do pliku encoding.conf wpis o kodowaniu PL?

2. jak ustawić połączenie po sieci LAN kopiowanie plików między tunerem a kompem?

A tak przy okazji -  kanały TV kodują video w AVC ver.2 High@L4.0, ID codec 27, audio mpeg ver.1 layer 2 192 Kb/s, "bitrate" video od około 5000 Kb/s do 9000 Kb/s w zależności od kanału.

Edytowane przez Wlodek SQ7NNI
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wlodek SQ7NNI napisał:

Witam.

Wczoraj przysłany, zakupiony Vu+ Zero 4K DVB-T/T2/C, oprogramowanie VTi, popołudnie wczoraj i dzisiaj od rana, uruchomienie i konfiguracja, czoraj problemem było uruchomić moduł CI+, po wgraniu kanałów z kablówki, ale się udało, w żadnej instrukcji tego nie opisują, dalej, język Polski jest, ale już polskich liter to nie ma, słowa są poucinane, czasem się trzeba zastanowić co to za słowo, w innym poście jest podane co zrobić aby litery PL były, ale jak to zrobić, jak wejść w system "linuksa" i edytować plik "encoding.conf".

Następnie dysk, włożyłem SSD 250 GB, owszem format wykonał, zainicjował, ale nagrywać już nie chciał, domyśliłem się, to jest linux, dużo trzeba w konsoli robić, (odnośnie systemu na kompie - taka analogia) wyjąłem, wsadziłem HDD 1TB, inicjalizacja,format i wszystko działa, PVR działa bezbłędnie na każdym kanale, ale jest kolejny problem, jak zgrać pliki video na dysk kompa, nie będę za każdym razem wyciągał HDD z obudowy i podłączał do kompa, mogę uszkodzić połączenie między tunerem a HDD, więc tak nie może być, problem jak to rozwiązać?

Czyli na początek dwa pytanie:

1. jak i czym zrobić wpis do pliku encoding.conf wpis o kodowaniu PL?

2. jak ustawić połączenie po sieci LAN kopiowanie plików między tunerem a kompem?

A tak przy okazji -  kanały TV kodują video w AVC ver.2 High@L4.0, ID codec 27, audio mpeg ver.1 layer 2 192 Kb/s, "bitrate" video od około 5000 Kb/s do 9000 Kb/s w zależności od kanału.

Do listy kanałów użyj dreamboxedit.

Do kopiowania plików to total commander. 

Jak podmontowałeś dysk hdd to w ustawieniach musisz ustawić scieżkę nagrywania na hdd.Za dużo nie podpowiem jak nagrywać bo nie nagrywam na hdd ale na pendrive folder movie i do niego nagrywałem.

Vti nie jest słabo spolszczony bo wszystko można z pilota uruchomić mając już sieć lan lub wifi skonfigurowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wlodek SQ7NNI

1. Podstawy obsługi komputera się kłaniają, a jakbyś w windowsie zrobił taki plik? Możesz to zrobić za pomocą np. total commandera i odpowiedniego edytora np. notepad++.

2. Jeśli masz router poprawnie skonfigurowany, to w ustawieniach sieci tunera ustawiasz dhcp i tuner masz połączony po sieci LAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer to ja znam na ile jest mi potrzebny, a z "linuksem" zawsze były problemy, szczególnie z jego konfiguracją, doszedłem do połączenia przez FTP między kompem a tunerem, zmieniłem wpisy w pliku "encoding.conf" ale to nie działa, nie ma polskich liter ani w menu ani w EPG. i co dalej, jaka jest poprawna konfiguracja polskiej lokalizacji?

Przez FTP z kompa mam również dostęp do plików nagranych na HDD w katalogu /hdd.

Już się dowiedziałem jak ustawić "polonistykę"

Wejść w Menu -> VTi -> Ustawienia_Vu_1080P -> i zmienić na domyślne w STYL + CZCIONKA + SKÓRA.

Wszystkie litery polskie w menu i EPG działają poprawnie.

 

Edytowane przez Wlodek SQ7NNI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Linuxem nie ma problemów jak ogarniesz przynajmniej podstawy. ;)Ja od dobrych kilku lat w ogóle z Windowsa nie korzystam i do niego nie wrócę. Szkoda na to czasu, bo co nowsza wersja to bardziej skopana, a jak już coś poprawią, to co innego sp*eprzą. Poza tym ten system robi za dużo rzeczy bez mojej wiedzy. To że ktoś potrafi klikać nie jest równoznaczne z tym że potrafi obsługiwać komputer. Jeśli chcesz bez problemów radzić sobie z konfiguracją tego tunera, to zacznij od przygotowania sobie podstawowych narzędzi takich jak dreamboxedit, winscp albo filezilla albo total commander, edytor notepad++.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z różnymi dystrybucjami linux-a mam do czynienia od wielu lat, ale dla mnie jest to uzupełnienie jako system w kompie czy lapku, linux-a znam na tyle na ile jest mi potrzebny, na linux-ie największe problemy stawiają nowe sprzęty, kompilacje nierozpoznanych sterowników nie zawsze działają poprawnie. Ale to taka dygresja.

W Vu+ Zero 4K pozostało u mnie zrobienie porządku z ustawieniem kolejności kanałów TV.

Teraz pytania: czy jest gdzieś dostępny opis pełny "menu" VTi, niektóre jego funkcje nie są przetłumaczone, ale dobrze by było wiedzieć co powoduje dana pozycja w "menu",

dlalej, czytałem, iż najlepszy soft przy używaniu modółów CI+ to VTi, ale wiem są alternatywne, tylko jak współpracują z modułami CI+ , czy w ogóle warto się w to bawić ?

Edytowane przez Wlodek SQ7NNI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o pełny obraz dysku, inaczej pisząc cała struktura sektor po sektorze, nagłówek i wszystkie partycje jakie istnieją, oraz cały system i jego konfigurację.

I jeszcze jedno, wgrałem listę kanałów przez DreamBoxEdit , ale co dalej, gdzie mogę znaleźć opis jak sortować i układać kolejność kanałów, jak ukrywać niechciane, chociażby "SD", szukałem, ale opisy albo podają jak wgrać plik listę kanałów, a ja nie mam, muszę ją najpierw zrobić, gdzie znajdę opis jak po koleii to wykonać?

 

 

Edytowane przez Wlodek SQ7NNI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W image'ach jest wbudowana funkcja tworzenia kopii zapasowej całego systemu oraz tylko ustawień.

 

Jako, że na tunerze masz uprawnienia roota, to możesz też zrobić kopię wszystkich partycji pamięci wbudowanej Flash za pomocą linuksowej komendy dd. Sam ją kiedyś zrobiłem, choć jak dotąd nie próbowałem na jej podstawie czegokolwiek przywracać, bo nie miałem potrzeby (wystarcza mi wbudowana w system funkcja).

 

Jeśli chodzi o instrukcję edycji, a nie tylko wgrywania gotowej listy kanałów, to ja niestety nie kojarzę takiego poradnika dla początkujących.

Edytowane przez mp107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pendrive taki do 8 GB najlepiej w formacie FAT 32 - jak wgrać soft to masz tutaj np. :

 

https://www.enigma2.net/tuto-how-to-flash-update-vu-zero-4k/

 

Softy np. OpenPli

https://openpli.org/download/vuplus/Zero+4K/

tutaj VTi:

https://www.vuplus-support.org/wbb4/vtisoftware/?dir=VTi 15.0.X/VTi 15.0.00/Vu%2B Zero 4K

OpenATV zaś tutaj:

http://images.mynonpublic.com/openatv/current/index.php?open=vuzero4k

 

W skrócie ściągasz plik spakowany zip - rozpakowujesz na pulpit.

Cały katalog vuplus wraz zawartością kopiujesz na pendrive. Podłączasz do wyłączonego dekodera. Włączasz i rozpoczyna się procedura wgrywania softu.

Całość wgrania softu masz na filmie. Po wgraniu softu zmieni się sposób migania diody na przednim panelu.

 

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, znalazłem w miedzy czasie to samo, ale dzięki, teraz na szybko opinie.

1. Oprogramowanie VTi 15 - plusy - działa stabilnie, jest w około 80% po polsku, ale poruszanie się po "menu" to tylko "linuksowiec" się domyśli jak się poruszać, np. podczas konfiguracji, ustawiam głowicę na DVB-C, i gdzie to skanowanie kanałów, nie wpadł bym na to, że trzeba nacisnąć typ głowicy aby rozpoczęto skanowanie kanałów, bez żadnej podpowiedzi gdzie to się znajduje, żadnego przycisku skanuj, takich przykładów można by mnożyć, dlatego linux ma tak mały udział w rynku, na poziomie 2% w świecie, linux jest dla entuzjastów, "zwykły" człowiek mam na myśli nie znający innych systemów po za windows to się kompletnie zagubi, negatyw - po zmianie ustawień w ustawieniach obrazu, nie potrafi wyświetlić ekranu, menu jest dalej dostępne, trzeba całkowicie wyłączyć tuner i uruchomić od nowa. No i jeszcze ten DreamBoxEdeit - w dalszym ciągu nie wiem jak edytować listę kanałów, nic nie znalazłem jak posortować, poukrywać zbędne i zapisać do pliku. Może jeszcze później coś dodam bo na niego wróciłem. Jeśli chodzi o diodę LED - u mnie mruga co sekundę raz jasno raz przyciemniona ale na szaro.

2. OpenPLi - zainstalowałem dzisiaj go rano - z ciekawości, aby porównać i zobaczyć jak działa, oto moje uwagi po 5 godzinach, jest łatwiejszy od VTi, posiada mniej opcji, jest ładniejszy, EPG jest przyjemniejszy wizualnie, jest po polsku, polskie litery są od razu, moduł CI+ (Conax) jest gotowy od razu po zainstalowaniu systemu, ale jest jedna uwaga, która go dyskfalifikuje, mianowicie nie potrafi zmieniać rozdzielczości ekranu między przełączaniem kanałów, np. z FHD na 4K jest dobrze, ale z SD niestety tragedia, większość po zmianie z SD na FHD - czarny ekran, menu jest i można się poruszać, trzeba zrobić pełny restart, fajny system, ale jeszcze nie do użytku.

Edytowane przez Wlodek SQ7NNI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Wlodek SQ7NNI napisał:

2. OpenPLi - zainstalowałem dzisiaj go rano - z ciekawości, aby porównać i zobaczyć jak działa, oto moje uwagi po 5 godzinach, jest łatwiejszy od VTi, posiada mniej opcji, jest ładniejszy, EPG jest przyjemniejszy wizualnie, jest po polsku, polskie litery są od razu, moduł CI+ (Conax) jest gotowy od razu po zainstalowaniu systemu, ale jest jedna uwaga, która go dyskfalifikuje, mianowicie nie potrafi zmieniać rozdzielczości ekranu między przełączaniem kanałów, np. z FHD na 4K jest dobrze, ale z SD niestety tragedia, większość po zmianie z SD na FHD - czarny ekran, menu jest i można się poruszać, trzeba zrobić pełny restart, fajny system, ale jeszcze nie do użytku.

Że co? o jakiej zmianie rozdzielczności piszesz? podczas przełączania z jakiego kanału na jaki? podaj jakiś konkretny przykład.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo - rozdzielczość wyjściowa ustawiona przy próbach kolejno: 2160P, 1080p, 1080i i przełączanie kanałów w rozdzielczościach 4K, FHD , SD , po "wejściu" w kanał SD i po chwili przejście na FHD - brak obrazu, menu i poruszanie po nim jest dostępne, dopiero po restarcie pozostawiony kanał jest widoczny na obrazie.

Kolejna informacja, znalazłem błąd w oprogramowaniu VT- ver 15, kompilacja z końcowym nr.155, brak dzwięku na kanale CANAL+ SERIALE, np. kanał FOX HD informacja o dźwięku :

Audio #1
ID                                 : 910 (0x38E)
ID menu                      : 167 (0xA7)
Format                        : MPEG Audio
Wersja formatu          : Version 1
Profil formatu            : Layer 2
ID kodeka                   : 4
Rodzaj przepływności    : Stała
Przepływność bitów       : 192 Kb/s
Kanały                              : 2 kanały
Częstotliwość próbkowania   : 48,0 KHz
Opóźnienie wideo                    : -648ms
Rozmiar strumienia                  : 199 MB (3%)
Język                                       : Polski
Encryption                              : Conax CAS 5 /7

Audio #2
ID                                      : 911 (0x38F)
ID menu                            : 167 (0xA7)
Format                              : MPEG Audio
Wersja formatu                : Version 1
Profil formatu                   : Layer 2
ID kodeka                         : 4
Rodzaj przepływności      : Stała
Przepływność bitów         : 192 Kb/s
Kanały                                : 2 kanały
Częstotliwość próbkowania     : 48,0 KHz
Opóźnienie wideo                     : -648ms
Rozmiar strumienia                   : 199 MB (3%)
Język                                         : Angielski
Encryption                              : Conax CAS 5 /7

 

na kanale CANAL+ SERIALE :

Audio #1
ID                                 : 116 (0x74)
ID menu                       : 151 (0x97)
Format                         : AC-3
Format/Informacja      : Audio Coding 3
ID kodeka                    : 129
Kanały                         : 1 kanał
Język                           : Polski
Encryption                   : Conax CAS 5 /7

Audio #2
ID                                 : 117 (0x75)
ID menu                       : 151 (0x97)
Format                         : AC-3
Format/Informacja      : Audio Coding 3
ID kodeka                    : 129
Kanały                         : 1 kanał
Język                           : Angielski
Encryption                   : Conax CAS 5 /7

 

są to dwa różne kodeki dźwięku, ale niestety dźwięku nie odtwarza.

Następnie, doszedłem jak po zgraniu wszystkich kanałów z tunera do kompa edytować własną listę kanałów w programie DreamBoxEdit, właśnie utworzyłem swój plik z poukładanymi kanałami zgodnie z operatorem

 

Edytowane przez Wlodek SQ7NNI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...