Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby Trwam trafiło w pierwszym konkursie to trzepaliby kasę na dekoderach DVB-T tak jak to robili na tunerach FTA. Tyle milionów przeszło koło nosa :D

Myślę, że powinni się zabrać za całe zestawy telewizor 3D z tunerem MPEG4. Podczas "Rozmów..." czułbyś, że siedzisz w studiu, a transmisji spotkań z Jasnej Góry, że jesteś na mszy i stoisz obok Ojca Rydzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu na TV Trwam nie oglądasz filmów religijnych i ciekawych dokumentów? Ja właśnie na takich porgramach zostawiam dłużej, jak akurat przełączę, a jak są rozmowy w studiu to rzadziej, chyba że są bardzo ciekawe. Ja jak TV Niepokalanów upadała dopiero uzyskiwałem dostęp do satelity, a więc nie pamiętam jej, ale z filmów na Toutube wiem, że też pojawiały się na jej antenie prośby o wsparcie finansowe, tak jak w RM i TV Trwam, a jakoś nikt teraz nie krzyczy, że TV Niepokalanów była równie zła, jak TV Trwam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję stwierdzenie, że ciekawe dokumenty lecą późnym wieczorem... np. wczoraj "Tajemnica Świętego Domu" - 22:25. Nic nie pamiętam bo już ledwo patrzyłem na oczy, a zapowiadał się ciekawie. "Franciszek z Asyżu- święty mimo woli" - 21 maj, 23:05, 22 maj, 00:05.

 

Druga kwestia to EPG... Może kiedyś Telegazeta była Full opcją w posiadaniu nielicznych, ale dzisiaj.....

 

@pavl6, a ty o której oglądasz dokumenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakoś nikt teraz nie krzyczy, że TV Niepokalanów była równie zła, jak TV Trwam :).

A czym tu krzyczeć? Jeśli piszesz o TV Niepokalanów, to wyjaśnijmy, że telewizja ta nadawała nie tylko satelitarnie, ale również w naziemnie analogowo, co pociągało za sobą olbrzymie koszty. Ewentualnie przyrównanie do innych nadawców nie ma sensu, bo koncesja, która z jednej strony gwarantowała znacznie większą (niż satelitarną) dostępność sygnału TN, jednocześnie nakładała pewne ograniczenia - jedynie 2 proc. czasu anentowego można było poświęcić na reklamy, czyli ok. 1 min./h.

 

TN2 z kolei nie odniosła sukcesu, bo mimo braku ograniczeń koncesyjnych, nadawała jedynie poprzez satelitę i w niektórych sieciach kablowych. Dla niej obciążeniem była TV Puls, która przeinwestowana na dzień dobry i źle zarządzana, przez wiele miesięcy generowała straty i obciążała franciszkanów. Istotnym faktem jest, że emeryturki już dawno były zaklepane na działalność prężnie rozwijającego się Radia Maryja - przypominam, że z końcem istnienia TV Niepokalanów II, wystartowała TV Trwam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję stwierdzenie, że ciekawe dokumenty lecą późnym wieczorem... np. wczoraj "Tajemnica Świętego Domu" - 22:25. Nic nie pamiętam bo już ledwo patrzyłem na oczy, a zapowiadał się ciekawie. "Franciszek z Asyżu- święty mimo woli" - 21 maj, 23:05, 22 maj, 00:05.

 

Druga kwestia to EPG... Może kiedyś Telegazeta była Full opcją w posiadaniu nielicznych, ale dzisiaj.....

 

@pavl6, a ty o której oglądasz dokumenty?

 

Tak, bardzo często to, co ciekawe leci późnym wieczorem i też nie jestem z tego zadowolony. Widocznie polonia amerykańska więcej kasy daje ;). Co do EPG - w przypadku stacji FTA i to na Astrze bym na nie nie liczył. Co innego, gdyby nadal nadawali z tp. TVP, wtedy mogliby się jakoś dogadać z nimi.

 

Istotnym faktem jest, że emeryturki już dawno były zaklepane na działalność prężnie rozwijającego się Radia Maryja - przypominam, że z końcem istnienia TV Niepokalanów II, wystartowała TV Trwam :)

 

Zgadza się, dlatego właśnie ja dopiero od tego czasu mam tv satelitarną. TN II pamiętam tylko z planszy na Astrze.

 

---

 

Przepraszam, że post pod postem, ale to na tyle istotna sprawa, że uważam iż należy ją oddzielić:

Nielsen nie będzie dłużej badał oglądalności m.in. TV Trwam: http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... i-TV-Trwam Nie to jest jednak najważniejsze. Z tekstu wynika, że dotychczas w przypadku m.in. TV Trwam badano jedynie oglądalność w... tv analogowej (m.in. analogowe kablówki), co wyjaśniałoby katastrofalne wyniki oglądalności. Moim zdaniem jest ogromnym błędem, że stacja nie dogadała się dotychczas z Nielsenem, żeby badał ich także w tv cyfrowej. Telemetria jaka jest, taka jest, ale jednak jest dla wielu wyrocznią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bardzo często to, co ciekawe leci późnym wieczorem i też nie jestem z tego zadowolony. Widocznie polonia amerykańska więcej kasy daje ;). Co do EPG - w przypadku stacji FTA i to na Astrze bym na nie nie liczył. Co innego, gdyby nadal nadawali z tp. TVP, wtedy mogliby się jakoś dogadać z nimi.

 

Jak tu się nie denerwować, no jak. Powinni przykładowo codziennie na tyg. o 16 albo 17 dać coś to automatycznie jak by się zbliżała godzina można było by trafić. Nawet dziecko wie, że ulubiona bajka zaczyna się wtedy kiedy tata wróci z pracy, mimo, że nie zna się na zegarku. Pewnie każdy z nas miał ulubiony program z dzieciństwa i dziwnym zbiegiem okoliczności nie odpuścił odcinka ;) Po prostu im nie zależy na widzach (tu trzeba już rozróżnić na polska widownię i widownię amerykańską) tylko... (odpuszczę sobie dokończenie bo mnie zlinczują). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale w świetle tego, że tak na prawdę Nielsen nigdy nie badał dokładnie oglądalności TV Trwam (analogowe kablówki to jak nic) to upada argument niektórych, że TV Trwam ma małą oglądalnosć, gdyż tak na prawdę nie wiadomo, jaką ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Badali dopóki były wyniki miarodajne, a zaprzestali wtedy, gdy okazało się, że już nie są miarodajne. Poza tym wyniki oglądalności telewizji Trwam nie są publikowane. Przynajmniej ja nic takiego nie widzę. :) Jedyne co widziałem to wyniki Trwam jednorazowo opublikowane przez wirtualnemedia_pl już jakiś czas temu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Widać, że niezależnym mediom nadal się nudzi i wymyślają kolejne bzdury. :) Tadeusz Rydzyk przy ocenianiu sytuacji finansowej własnej fundacji zapewne jest bardziej obiektywny niż Jan Dworak. :D No i wkręcenie w to wszystko Bronisława Komorowskiego to niezły majstersztyk. :lol2:

No i pytanie do hejterów - kto oglądał posiedzenie sejmowej Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, które miało miejsce 28 maja 2013 roku? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Losy tej koncesji będą się ważyć do ostatniej chwili, bo mają naprawdę trudny orzech do zgryzienia. Nie dać to narazić się na poważniejsze protesty i sondaże znów w dół, dać to zrobić wyłom w murze, a takie wyłomy jak wiadomo są bardzo groźne.

Nie przywiązywałbym zbytniej wagi do tej wypowiedzi, wg mnie to tylko sondowanie reakcji, prowokowanie itp. Nie Dworak będzie decydował o tej koncesji i on dobrze o tym wie. On jest tylko "przyjacielem" :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Trwam to pępek świata, i każda wypowiedź na pewno dotyczy tej telewizji. Co jeśli inni będą się odwoływać do sądu? To nie jest ważne. Dziennikarstwo, jak zawsze na tym portalu: pierwsza klasa ;). Każdy sposób jest dobry, żeby nakręcić społeczeństwo na siebie, podtrzymać nastroje. Ciekawe co stanie się gdy Trwam otrzyma miejsce. Przeproszą za każdy tego typu artykuł, czy też szybko zostanie wymyślony kolejny spisek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że niezależnym mediom nadal się nudzi i wymyślają kolejne bzdury. :) Tadeusz Rydzyk przy ocenianiu sytuacji finansowej własnej fundacji zapewne jest bardziej obiektywny niż Jan Dworak. :D No i wkręcenie w to wszystko Bronisława Komorowskiego to niezły majstersztyk. :lol2:

No i pytanie do hejterów - kto oglądał posiedzenie sejmowej Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, które miało miejsce 28 maja 2013 roku? :)

Dlaczego Jan Dworak- były członek PO ma być obiektywny przy ocenianiu TV Trwam stacji krytycznej wobec środowiska z którego wywodzi się pan Dworak?? i reszta KRRIT. Wiem,że to dla Ciebie za trudne,więc nie odpowiadaj. Wystarczą mi relacje wpolityce.pl,która wiem z obserwacji uczciwie relacjonuje takie wydarzenia, to znaczy zamieszcza pełne cytaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Już kiedyś niezależne media obawiały się (siały propagandę), że Dworak nie przedłuży telewizji Trwam koncesji satelitarnej, bo był członkiem PO, bo został mianowany przez Komorowskiego, bo Trwam jest krytyczna wobec środowiska, z którego wywodzi się Dworak, itd., itp. To samo było z TV Republiką i z jej koncesją satelitarną. Dworak wiedział, że telewizja Trwam nadal będzie krytyczna, że TV Republika też będzie krytyczna i pomimo tego wszystkiego tej pierwszej przedłużył koncesję, a tej drugiej przyznał koncesję. :)

A co do cytatu, to pełnym cytatem są dwie godziny posiedzenia komisji sejmowej. ;) Natomiast co do wpolityce.pl to wszystko zacytowali tak jak trzeba (cytat chyba pochodzi z Naszego Dziennika ;)), tylko problem jest w tym, że z tych kilku słów Dworaka wyciągnęli bardzo szeroko idące wnioski, które z rzeczywistością nie mają nic wspólnego. Wypowiedź Dworaka była bardzo ogólna, a wpolityce.pl i prawicowi politycy wszystko to zinterpretowali pod telewizję Trwam. :) Inaczej mówiąc, mamy doczynienia z manipulacją. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiking dali,ale gdyby nawet nie dali to z łatwością by zdobyli koncesję satelitarną u kogoś innego za granicą,więc daremny trud Dworaka im nie dać.

Wnioski są właściwe,bo właśnie ze strony TV Trwam jest największe ryzyko pójścia do sądu i skoro Dworak już domniemuje,że tak się stanie to daje odpowiedź na pytanie czy TRWAM dostanie koncesję. Zresztą człowieku obejrzyj sobie choć raz, dwa czy kilka razy świetny program jakim jest "Państwo w Państwie " na Polsacie czy Polsacie News i zobacz ile z prawem, poczuciem sprawiedliwości mają decyzje przeróżnych urzędów w Polsce czy sądów. Może wtedy do Ciebie coś dotrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt na poważnie nie obawiał się o koncesje satelitarne, bo... na szczęście Dworak w dobie satelit i internetu nie ma aż takiej władzy. Wystarczyłoby postarać się o zagraniczną koncesję. Szybciej, taniej(?), kompromitacja dla Dworaka i PDT. Więc rachunek kalkulacji wyszedł, że się to nie opłaci.

Mało tego, zostałby posądzony o uszczuplanie dochodów z koncesji :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Wiking dali,ale gdyby nawet nie dali to z łatwością by zdobyli koncesję satelitarną u kogoś innego za granicą,więc daremny trud Dworaka im nie dać.

To po co była ta propaganda ze strony niezależnych mediów? :) Mogli od razu postarać się o zagraniczną koncesję, tak jak to kiedyś zrobiła Telewizja POLSAT z Polsatem News. ;)

 

Wnioski są właściwe,bo właśnie ze strony TV Trwam jest największe ryzyko pójścia do sądu i skoro Dworak już domniemuje,że tak się stanie to daje odpowiedź na pytanie czy TRWAM dostanie koncesję.

Miejsca są cztery, a chętnych aż piętnastu, więc jest bardzo duże ryzyko, że ktoś z tej jedenastki, a może nawet dwunastki, która nie dostanie koncesji, pójdzie do sadu. ;) W tym gronie może być też Fundacji Lux Veriatis, nikt tego nie kwestionuje, bo przecież tym razem też jakiegoś "papiera" mogą nie przedstawić. ;)

 

Nikt na poważnie nie obawiał się o koncesje satelitarne, bo... na szczęście Dworak w dobie satelit i internetu nie ma aż takiej władzy.

Czyli obawy były tylko po to, aby uderzać w Dworaka i KRRiT? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu wszyscy sprowadzacie świat do tego, że podczas rządów PO wszyscy politycy łamią prawo, działają na szkodę, nie liczą się z ludźmi, skoro to samo działo się za rządów PiS czy SLD. Jeśli chodzi o polityków, to nie ważne pod jakim brandem działają, ważne żeby tylko dojść do korytka i chłeptać jak najwięcej publicznych pieniędzy do własnej kieszeni, upolitycznione wybory do DVB-T raczej nie mają przyszłości dlatego nie sugerowałbym się tym, że TV Trwam nie dostaje koncesji bo Dworak jest z PO... Poza tym nikt jeszcze nie udowodnił, że nieprzyznanie koncesji w NTC jest decyzją jak najbardziej demokratyczną, KRRiT nie poddała się żadnym naciskom i zdania nie zmieniła. Wy natomiast jesteście niesprawiedliwi i działacie w sposób krzywdzący dla innych nadawców czy chociażby tych, którym TV Trwam nie jest potrzebna. Mamy wolność słowa, wolność wyznania, dlaczego więc katolicka telewizja ma być specjalnie traktowana jeśli sama nie potrafi spełnić wymogów stawianych wszystkim nadawcom zabiegającym o miejsce w DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...