Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Długo nie trzeba było czekać i już "rozwiązali" problem Trwam.

https://satkurier.pl/news/76212/dvb- ... -mux1.html

Ciekawe, że dopiero teraz się połapali, że dla kanałów TVP braknie miejsca na mux3 i że "najlepszy technologicznie" mux1 nie powinien przypaść w całości "małym, komercyjnym nadawcom".

A już pomysły przechodzenia na dvb-t2 w sytuacji gdy jeszcze nie ruszyło na dobre dvb-t i nie ma czym konkretnym zapchać tego dvb-t wołają o pomstę do nieba. Znów kupujta ludziska nowe telewizory :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zauważ, że Telewizja Polska chce zawłaszczyć tylko dwa miejsca, a nie cztery. Tak, więc miejsce dla TV Trwam znalazłoby się, ale wszyscy wiemy jakie problemy ma nadawca tego kanału. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przyznaję. Nie wziąłem tego pod uwagę, ale większość chyba zna moje zdanie na temat kanałów "HD" w Naziemnej Telewizji Cyfrowej. W związku z tym, że Telewizja Polska jest publicznym nadawcą powinna w Naziemnej Telewizji Cyfrowej dostać nawet dwa multipleksy, ale pierwszy niech sobie odpuści. Już jest ustalony sposób jego zagospodarowania i nie ma co w tym mieszać.

I całe szczęście, że nic nie zmieni się, bo inaczej Fundacja Lux Veritatis mogłaby w bezprawny sposób otrzymać miejsce na cyfrowym multipleksie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że Telewizja Polska chce zawłaszczyć tylko dwa miejsca, a nie cztery. Tak, więc miejsce dla TV Trwam znalazłoby się, ale wszyscy wiemy jakie problemy ma nadawca tego kanału. :)
Z tego co wiem, to na tych dwóch miejscach miałyby być nadawane TVP1 HD i TVP 2 HD, a więc dla TV Trwam miejsce nie zostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w ramach "ogłoszeń" w TV Trwam około godziny 8:50 zauważyłem spot o Platformie Obywatelskiej, KRRiT i o polskich stacjach w naziemnej telewizji cyfrowej.

 

Znalazłem na YouTube ponad 5 minutowy spot ->

 

Jak dla mnie Telewizja Trwam nie jest stacją o charakterze katolicko-społecznym, bo nie powinna nadawać takich "ogłoszeń".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten klip był już zamieszczany. Oczywiście ,ze jest medium katolicko-społecznym,a to,że jest takim medium nie oznacza,że muszą tam być tylko modlitwy i godzinki,a nie mogą być poruszane tematy niewygodne,trudne,bolączki codzienności. Oczywiście nikt Ci nie zabroni oglądać innych stacji i żyć w tym pięknym kolorowym świecie. Podpisy do KRRIT są nadal zbierane,sam ostatnio miałem okazję podpisać i oczywiście to uczyniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Telewizja Trwam nie jest stacją o charakterze katolicko-społecznym, bo nie powinna nadawać takich "ogłoszeń".

 

Czy ten spot porusza aspołeczną tematykę? Wręcz przeciwnie, jest np. o podwyższaniu podatków i cen, a więc tematy jak najbardziej społeczne. A jeśli chcesz programów bardziej religijnych, to szukaj w prime-time ("Modlitwa Anioł Pański", "Modlitwa Różańcowa", transmisja "Apelu Jasnogórskiego", "Rozmowy niedokończone" też poruszają różnorodne tematy, raz te bardziej społeczne, innym razem te bardziej związane z wiarą, Kościołem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Czy ten spot porusza aspołeczną tematykę?

Po pierwsze to sam tytuł spotu wprowadza w błąd, gdyż TV Trwam nie jest dyskryminowana, a nawet gdyby była to co do tego miałyby podatki, autostrady, fotoradary, bezrobocie, emigracja, itp, itd.? Przypominam, że cały czas mówimy o Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Do tego wiele błędów, jak na przykład to, że Solorz-Żak na multipleksie telewizji mobilnej (według tego spotu sygnał miał być rozsiewany w technologi DVB-H, co też jest błędem) umieścił osiem własnych kanałów. Poza tym Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie miała żadnego wpływu na to, że decyzję rezerwacyjną dla telewizji mobilnej kupił sobie Cyfrowy Polsat. W tym spocie równie dobrze można by było oskarżyć Ciebie czy mnie o to, że pozwoliliśmy Solorzowi-Żakowi kupić spółkę Info-TV-FM. Solorz-Żak nie ma żadnego kanału na pierwszym multipleksie - ATM Grupa nie jest własnością Solorza-Żaka. Stwierdzenie jakoby Solorz-Żak miał w sumie trzynaście kanałów w Naziemnej Telewizji Cyfrowej także jest kłamstwem, gdyż tak na prawdę ma ich osiem. Nie mówię, że to mało, ale należy trzymać się faktów. A przyznanie dwóch miejsc TV Puls to dzieło poprzedniej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i to, że jeden z nich nie nadaje do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://media2.pl/media/93749-Po-skardze ... KRRiT.html

Wychodzi na to, że to nie KRRiT jest zła, lecz mało konkretne przepisy. W każdym razie powyższa opinia nie zwraca honoru TV Trwam, która nawet przy innych kryteriach oceny zdolności do rozpowszechniania programu w DVB-T wcale nie musiałaby otrzymać miejsca w multipleksie. Uwaga, czekam na burzę kolejnych postów [beep]rowych beretów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://media2.pl/media/93749-Po-skardze-TV-Trwam-Przyznawanie-koncesji-TV-do-trybunalu,-za-duza-dowolnosc-KRRiT.html

Wychodzi na to, że to nie KRRiT jest zła, lecz mało konkretne przepisy. W każdym razie powyższa opinia nie zwraca honoru TV Trwam, która nawet przy innych kryteriach oceny zdolności do rozpowszechniania programu w DVB-T wcale nie musiałaby otrzymać miejsca w multipleksie. Uwaga, czekam na burzę kolejnych postów [beep]rowych beretów.

Ja się nie zgodzę,bo prawo ludzie stosują,w tym przypadku KRRIT i to,że przepisy są nieprecyzyjne nie oznacza,że KRRIT nie może przyjąć jednolitych kryteriów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolego, nie manipuluj wypowiedziami innych osób. Nie chodziło o to, że nie rozkładanie na raty to przestępstwo tylko o zupełnie coś innego. Proponuję wrócić i poczytać tamtą dyskusję

I nie chodzi tu o rozłożenie na raty opłat koncesyjnych tylko kanałom, które otrzymały miejsce na pierwszym multipleksie, ale o wszystkich nadawców.

Poza tym rozkładanie opłat koncesyjnych miało miejsce także w 2009 roku czyli wtedy, kiedy Jan Dworak nie był przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a TV Trwam nie była dyskryminowana. W 2009 roku miały miejsce nawet umorzenia, więc można rzecz, że działo się gorzej niż obecnie.

Inaczej mówiąc - wszystko to, co robi dzisiejsza Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jest bezprawne (tylko dlatego, że odmówiła miejsca TV Trwam), a to że poprzednicy (obecni zwolennicy/obrońcy TV Trwam) stosowali te sami praktyki nie ma znaczenia, gdyż TV Trwam wówczas nie była dyskryminowana. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wiesz na czym głównie polega demokratyczny system?

 

Ano na tym, że wszyscy powinni być równi wobec prawa.

 

Nie o to więc chodzi, co komu rozłożyła na raty, czy wręcz umorzyła poprzednia przewodnicząca KRRiT, a co obecny przewodniczący, tylko by wszystkie podmioty były przez ten konstytucyjny organ traktowane RÓWNO.

 

Tylko tyle i, jak się okazuje, aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...