Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pavl6 - nie zgadzam się z Tobą ale nie chce mi się wchodzić teraz w szczegóły i znów wywlekać niektóre wątki. Co miałem napisać to już tu napisałem a Ty ciągle piszesz swoje po raz dwudziesty szósty. Przestań być Ostatnim Mohikaninem i daj innym się wypowiedzieć i niech się znajdzie inny obrońca z własnymi argumentami. Nie odbierz tego jako atak. Śledzę ten wątek i zawsze jak ktoś napisze coś niepochlebnego o TV Trwam to zawsze Ty musisz walnąć post pisząc to samo.

 

Co do miejsca w MUX. Chętnych było kilkunastu a miejsc tylko cztery. Niech nie działa mentalność kalego. Jak dla TV Trwam nie znalazło się miejsce to źle, jakby się znalazło to nie byłoby tam kogoś innego. Rada wybrała tak a nie inaczej. Mnie nie cieszy akurat taki wybór ale tak wybrali i już. Nad czym tu dyskutować. Poza tym w przyszłości będzie jeszcze kilka multipleksów i będzie jeszcze duża szansa by zaistnieć w DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pavl

Problemu pedofilii wśród księży według Jana Pawła II czy Benedykta XVI też nie było. Jak się później okazało był i kościół o nim doskonale wiedział. TV Trwam to też patologia w kościele katolickim, której według wielu z kościoła katolickiego nie ma.

Tu nie chodzi o to, że TV Trwam jest obiektywna czy stronnicza w kwestiach politycznych, ona nie powinna tych kwestii w ogóle poruszać.

@wislok

Rozchodzi się o kwestie finansowe. Po prostu TV Trwam nie spełnia warunków finansowych, aby móc nadawać w multipleksie Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Było to obsmarowywane w Naszym Dzienniku. Jako obrońca mediów Rydzyka powinieneś wiedzieć dlaczego według KRRiT telewizja Trwam nie może dostać miejsca w muxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować z Naszego Dziennika wyjaśnienia KRRiT:

Rada nie uwzględniła wniosku Fundacji Lux Veritatis, nadawcy Telewizji Trwam. Katarzyna Twardowska, rzecznik Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, tłumaczyła tę decyzję brakiem wygospodarowanych funduszy przez tę organizację pożytku publicznego na działalność operacyjną stacji. "Wnioskodawca posiadał na koniec 2010 roku sytuację finansową, pozwalającą na terminowe wywiązywanie się z bieżących zobowiązań, jednak nie wypracował nadwyżki środków, którymi mógłby finansować wysokie koszty nadawania drogą naziemną cyfrową. KRRiT stwierdziła, że możliwość finansowania własnymi środkami byłaby uzależniona od wysokości przyszłych darowizn, charakteryzujących się wysokim stopniem niepewności, od realizacji planów dotyczących sprzedaży czasu antenowego, a także od warunków obsługi wysokiego zadłużenia długoterminowego, które nie zostały we wniosku doprecyzowane" - tłumaczy Twardowska. Wskazuje jednocześnie, że w związku z powyższym "KRRiT uznała, że przedstawione założenia finansowe nie gwarantują realizacji przedsięwzięcia".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pieniądze, a nie polityka odegrały tu główną rolę...

 

Nie wiem dlaczego niektórzy wyolbrzymiają pojedyncze przypadki stronniczości w nielicznych programach informacyjnych i publicystycznych, które nie zajmują zapewne więcej niż 5% ramówki.

 

Nie chcę zostać odebrany jako zagorzały przeciwnik TV TRWAM, ale przyznać muszę że o wile bliżej mi do Bonieckiego, niż do Rydzyka. Z obecności TV TRWAM, czy RELIGIA TV w którymkolwiek MUX-ie bardzo bym się ucieszył, ale przecież jeszcze nie jeden MUX powstanie. Ale to sedna... Napisałeś że nie więcej niż 5%, ale ja zawsze mam szczęście/nieszczęście trafić na taki właśnie program, choć zagorzale TV TRWAM nie śledzę. Pozwoliłem sobie jednak zajrzeć w ich dzisiejszą ramówkę i....

 

Informacje dnia - 10 minut

Rozmowy niedokończone - 75 minut

Informacje dnia - 20 minut

Informacje dnia - 20 minut

Polski punkt widzenia - 20 minut

Informacje dnia - 20 minut

Polski punkt widzenia - 30 minut

Rozmowy niedokończone - 30 minut

Informacje dnia - 5 minut

Reportaż dnia: Marsz niepodległości - 30 minut

Informacje dnia - 10 minut

Rozmowy niedokończone - 15 minut

Informacje dnia - 20 minut

Polski punkt widzenia - 20 minut

Informacje dnia - 20 minut

 

SUMA: 345 MINUT = 5 GODZIN 45 MINUT

PROCENT: 23,9%

 

Są to programy o charakterze społeczno-politycznym, więc nie każdy element w nich musi mieć charakter propagandowy, ale nawet jeśli uznamy, że tylko połowa to nadal zostaje nam to 12%. To bogactwo serwisów informacyjnych przypomina raczej stację informacyjną niż religijną :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O. Rydzyk płaci za licencję TV Trwam pełną kwotę, tzn. płaci Fundacja LuX Veritatis, która jest właścicielem stacji, a o. Rydzyk nie ma powodu, bo nim nie jest, jest tylko prezesem zarządu fundacji.

 

Nie kłam! Tv Trwam jako nadawca społeczny jest zwolniony z opłaty za udzielenie przez KRRiTV koncesji i jej ponawianie na nadawanie programu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mathias to może wytłumacz mi dlaczego skoro TV Trwam to tacy przestępcy dlaczego im nie zabrali licencji?? Nie wydaje mi się to trudne,skoro niby było łamane prawo. Ja jestem nie za TV Trwam,ale za pluralizmem ,którego w mediach brakuje. RM i TV Trwam są jednostronne,ale z drugiej strony są TVN-y.

Inna sprawa,że można znaleźć inne niepolityczne programy w RM czy TV Trwam jak przeróżne modlitwy,transmisje religijne,programy dla dzieci(w nich naprawdę nie ma nic złego). Sam osobiście generalnie nie słucham RM(bo do TV Trwam nie mam dostępu to oczywiste,ze nie oglądam),bo wolę bardziej intymną formę modlitwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt by im licencji nie zabrał tylko status nadawcy społecznego oraz musieliby zapłacić opłaty licencyjne wraz z odsetkami, co moim zdaniem byłoby równoznaczne z ich końcem. Ja tylko zestawiłem fakty oraz przepisy prawa i wyszło to, że TV Trwam złamała zapisy ustawy. Może ktoś stwierdził, że nie złamała ich, aż tak rażącym stopniu, aby wyciągnąć konsekwencje albo po prostu ktoś przymknął na to oko.

A czy ja coś mam przeciwko modlitwom, transmisjom religijnym, programom dla dzieci? Nie! Ja mam bardzo wiele przeciwko mieszaniu wiary z polityką, manipulowaniu (manipulacja-nieuczciwe sterowanie poglądami albo działaniami ludzi, którzy nie są tego działania świadomi, po to, żeby osiągnąć pewne cele, najczęściej sprzeczne z interesami tych ludzi albo nieuczciwe moralnie) starszymi osobami w kanale społecznym, który ma pewne uprzywilejowania w postaci, np. braku opłat licencyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówi o tym ustęp 2. artykułu 39b. ustawy o radiofonii i telewizji , a brzmi on: Nadawca społeczny jest zwolniony z opłat za udzielanie lub zmianę koncesji.

Tak na prawdę to TV Trwam nie powinna już istnieć, gdyż puszczała na swojej antenie telesprzedaż czy to reklamy, co skutkuje odebraniem statusu nadawcy społecznego oraz opłaceniem kosztów licencji wraz z odsetkami od czasu udzielenia bądź zmiany koncesji.

 

TV Trwam nie ma statusu nadawcy społecznego. Taki status ma natomiast Radio Maryja, którego właścicielem nie jest jednak Fundacja Lux Veritatis, ani o.Rydzyk, tylko Warszawska Prowincja Zgromadzenia Redemptorystów.

 

Nie chcę zostać odebrany jako zagorzały przeciwnik TV TRWAM, ale przyznać muszę że o wile bliżej mi do Bonieckiego, niż do Rydzyka. Z obecności TV TRWAM, czy RELIGIA TV w którymkolwiek MUX-ie bardzo bym się ucieszył, ale przecież jeszcze nie jeden MUX powstanie. Ale to sedna... Napisałeś że nie więcej niż 5%, ale ja zawsze mam szczęście/nieszczęście trafić na taki właśnie program, choć zagorzale TV TRWAM nie śledzę. Pozwoliłem sobie jednak zajrzeć w ich dzisiejszą ramówkę i....

 

Informacje dnia - 10 minut

Rozmowy niedokończone - 75 minut

Informacje dnia - 20 minut

Informacje dnia - 20 minut

Polski punkt widzenia - 20 minut

Informacje dnia - 20 minut

Polski punkt widzenia - 30 minut

Rozmowy niedokończone - 30 minut

Informacje dnia - 5 minut

Reportaż dnia: Marsz niepodległości - 30 minut

Informacje dnia - 10 minut

Rozmowy niedokończone - 15 minut

Informacje dnia - 20 minut

Polski punkt widzenia - 20 minut

Informacje dnia - 20 minut

 

SUMA: 345 MINUT = 5 GODZIN 45 MINUT

PROCENT: 23,9%

 

Są to programy o charakterze społeczno-politycznym, więc nie każdy element w nich musi mieć charakter propagandowy, ale nawet jeśli uznamy, że tylko połowa to nadal zostaje nam to 12%. To bogactwo serwisów informacyjnych przypomina raczej stację informacyjną niż religijną :P

 

Często zdarza mi się trafiać na informacje na jaki temat będą Rozmowy Niedokończone i zauważam, że nie zawsze są to tematy czysto polityczne, czy nawet społeczne, ale często także religijne, czy związane z światopoglądem wspieranym przez Kościół, np. pro-life. W takim wypadku nie należy tych wydań zaliczać do programów niereligijnych. Poza tym wiele z wymienionych przez ciebie programów to powtórki wydań z poprzedniego dnia, czy powtórki z wcześniejszych lat, jak w przypadku Rozmów Niedokończonych. Stawianie powtórek programów na równi z aktualnymi programami informacyjno-publicystycznymi są według mnie przesadą. Gdyby nie częste powtarzanie programów własnych przez TV Trwam, to myślę, że nie wyszłoby tobie nawet te 12%.

 

pavl6 - nie zgadzam się z Tobą ale nie chce mi się wchodzić teraz w szczegóły i znów wywlekać niektóre wątki. Co miałem napisać to już tu napisałem a Ty ciągle piszesz swoje po raz dwudziesty szósty. Przestań być Ostatnim Mohikaninem i daj innym się wypowiedzieć i niech się znajdzie inny obrońca z własnymi argumentami. Nie odbierz tego jako atak. Śledzę ten wątek i zawsze jak ktoś napisze coś niepochlebnego o TV Trwam to zawsze Ty musisz walnąć post pisząc to samo.

 

Co do miejsca w MUX. Chętnych było kilkunastu a miejsc tylko cztery. Niech nie działa mentalność kalego. Jak dla TV Trwam nie znalazło się miejsce to źle, jakby się znalazło to nie byłoby tam kogoś innego. Rada wybrała tak a nie inaczej. Mnie nie cieszy akurat taki wybór ale tak wybrali i już. Nad czym tu dyskutować. Poza tym w przyszłości będzie jeszcze kilka multipleksów i będzie jeszcze duża szansa by zaistnieć w DVB-T.

 

Nie powtarzam tego samego. Być może poruszam te same tematy, ale dodaje nowe argumenty lub stare rozbudowuję, wyjaśniam nieścisłości. Co do DVB-T, to nie zajmowałbym się sprawą nieznalezienia się tam TV Trwam, czy np. Tele5, gdyby nie to, że znalazło się tam miejsce dla aż dwóch stacji muzycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O. Rydzyk płaci za licencję TV Trwam pełną kwotę, tzn. płaci Fundacja LuX Veritatis, która jest właścicielem stacji, a o. Rydzyk nie ma powodu, bo nim nie jest, jest tylko prezesem zarządu fundacji.

 

Nie kłam! Tv Trwam jako nadawca społeczny jest zwolniony z opłaty za udzielenie przez KRRiTV koncesji i jej ponawianie na nadawanie programu...

 

 

Nie kłamie kolega, ponieważ nadawcy społeczni również płacą za koncesję, jest ona niższa niż nadawców komercyjnych, ale jednak płaci się za nią.

Gdyby tak nie było, każdy mógłby ogłosić się nadawcą społecznym i nadawać co mu się podoba za free, ale wtedy nie mielibyśmy kanałów HD, bo nie byłoby gdzie ich umieszczać. Więc kolego Ty nie kłam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością TV Trwam ma status nadawcy społecznego. Jestem za tym, abyście przestali pisać głupoty na temat TV Trwam, bzdury etc. Większość z Was nie ogląda tego programu, nie ma do niego dostępu, a wie o nim wszystko. Ja też nie mam dostępu do Polsatu Play, Cafe, i mogę pisać różne głupoty na ich temat, ale tego nie robię, bo nie wiem co tam nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie wywoływać znowu kłótni w tym temacie. Temat został przeczyszczony z postów poniżej pewnego poziomu oraz siłą rzeczy poleciały też te do nich się odnoszące.

To forum nie jest miejscem do wzajemnego obrażania się ani do dyskusji na tematy polityczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłamie kolega, ponieważ nadawcy społeczni również płacą za koncesję, jest ona niższa niż nadawców komercyjnych, ale jednak płaci się za nią.

Gdyby tak nie było, każdy mógłby ogłosić się nadawcą społecznym i nadawać co mu się podoba za free, ale wtedy nie mielibyśmy kanałów HD, bo nie byłoby gdzie ich umieszczać. Więc kolego Ty nie kłam!

Zapoznaj się z artykułem 39b punkt 2 ustawy o radiofonii i telewizji i przestań wypisywać bzdury...Jedno muszę sprostować Tv Trwam nie jest nadawcą społecznym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z punktu, który podałeś: "2. Nadawca społeczny jest zwolniony z opłat za udzielenie lub zmianę koncesji."

Według mnie oznacza to tylko i wyłącznie tyle, że nadawca nie płaci nic za przyznanie koncesji, ale za już jej przedłużenie tak. Więc nie wiem, kto tu pisze bzdury...???

A tak w ogóle, TV Trwam nadaje teraz w jakimś dziwnym formacie zbliżonym do 16:9. Czyżby zmiana formatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z punktu, który podałeś: "2. Nadawca społeczny jest zwolniony z opłat za udzielenie lub zmianę koncesji."

Według mnie oznacza to tylko i wyłącznie tyle, że nadawca nie płaci nic za przyznanie koncesji, ale za już jej przedłużenie tak. Więc nie wiem, kto tu pisze bzdury...???

 

Jak nadawcy kończy się koncesja to musi wystąpić o nową! To nie jest przedłużenie starej! czyli nadwca społeczny nic nie płaci. Poniał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...