Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że według was zdrowa stacja powinna prezentować jedyną słuszną ideologię, nie mówić nic o O.Rydzyku i o J.Kaczyńskim i być bardzo, bardzo miłym, niezależnie od sytuacji? Niestety od ponad 20 lat mamy wolność słowa i zwolennikom PiS-u też się należy własna telewizja. Jeżeli się wam to nie podoba, to nie oglądajcie, nie słuchajcie programów publicystyczno-informacyjnych na tych antenach, a jedynie (jeżeli będziecie mieli taką ochotę) programy stricle religijne lub np. hobbystyczne (o muzyce, czy wędkowaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że niektórzy chcieliby powrotu do PRLu i popierania jedynie słusznej partii czyli PO.PO ma teraz wszystkie telewizje w garści poza Trwam i dlatego ją niszczy-ja w Tv Trwam nigdy nie widziałem ani agresji czy też nienawiści.Uważam że krytyka władzy to nie jest sianie nienawiści.Oglądam wiele stacji od Trwam zaczynając a kończąc na TVN i powiem tyle:tyle ile się przelewa agresji i nienawiści przez TVN czy Polsat to już dawno nie widziałem,nie będę przytaczał przykładów bo musiałbym napisać referat:)ale myślę że wyznawcy "szkła kontaktowego" wiedzą o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Trwam – nie jest to idealne medium, ale które jest? To prawda że prezentuje jedną stronę dyskursu politycznego, ale czy tylko ta stacja? Obecnie poglądy prezentowane w mediach elektronicznych są przychylne tylko jednej stronie sceny politycznej, przeciwna strona jest wyśmiewana i szydzona, moim zdaniem jest potrzebna akurat tak wyrazista stacja jako przeciwwaga. Przypominam że nie tylko gości tam polityka, wręcz śmiem napisać że polityka jest tam omawiana w dwóch audycjach, reszta to programy religijne: różaniec, codzienne transmisje Apelu Jasnogórskiego, Msze, pieśni religijne, audycje dla dzieci o tematyce religijnej, tak jak powinno być w Katolickiej stacji, czy w TV Religia tak jest?

 

A Rada Radiofonii i Telewizji moim zdaniem szuka pretekstu żeby pozbawić koncesji TV Trwam.

 

Co do programu satyrycznego pewnej stacji prywatnej, zanim dzwoniący zaczną prezentować swoje wypowiedzi na ogół wychwalające obecnie rządzących a negujące opozycję, to ile przewala się tam wazeliniarstwa na temat tego programu i prowadzących, nieraz aż żal tego słuchać. Swoją drogą dzwoniący nie traktują tego programu jako satyrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenię właśnie RM i Trwam za to, że prowadzący nie kryją tego, że są za PiS. Nie wiem czy wiecie, ale w USA każda stacja ma OBOWIĄZEK informowania o opcji politycznej obowiązującej w stacji. A u nas sami widzicie jak jest. Nie ma takiego czegoś jak "obiektywność" w Polsce, ani nigdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywności nie ma ale przynajmniej obie strony mają szansę wypowiedzenia się. W TV Trwam pluje się na kogoś i nie ma nawet szansy obrony. Tak to się telewizję tworzyło w czasach PRL.

Rada Radiofonii i Telewizji moim zdaniem szuka pretekstu żeby pozbawić koncesji TV Trwam.

Nie TV Trwam a Radiu Maryja. I nikt nie chce odbierać koncesji. Czas skończyć z tymi reklamami Naszego Dziennika i produktami fundacji Lux Veritatis. Radio Maryja i tak ma szereg przywilejów jako nadawca społeczny więc niech nikt nie pisze o szykanowaniu. Nikt nie może stawiać się ponad prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innych stacjach jest jeszcze gorzej - tam się zaprasza gości z nielubianych środowisk, ale tak się prowadzi program, żeby nie mieli szans obrony. Poza tym zawsze, jak oglądam Informacje Dnia to jak jest coś o rządzie to mówią też o tym, co rząd na to. A w programach publicystycznych byłyby obie strony jeżeliby obie strony chciały przyjść. Z tego co wiem (a wiem o mediach toruńskich coraz więcej) to np. politycy PO nie chcą przychodzić. Po prostu ich olewają.

 

EDIT:

Co do koncesji RM to jak nikt nie chce, jak prezes Dworak chce (ale "w ostateczności").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Przecież TV Trwam to telewizja religijna, katolicka, więc nie powinna zajmować się polityką i tylko o to chodzi! Jakby ktoś otworzył prywatny kanał informacyjny i tam opluwał PO, SLD, a bronił ze wszystkich stron PiS to niech to robi bo to stacja informacyjna i do tego prywatna. A jak wiemy stacje informacyjne są najlepszym do tego medium.

Ale na litość nie w kanale religijnym, katolickim. Taki kanał powinien Nieść Dobrę Nowinę, a nie zajmować się polityką. Ksiądz powinien swoje poglądy zachować dla siebie, a służyć Bogu i wiernym. Jak chce zajmować się biznesem i polityką to niech zrzuci sutannę. Przy okazji nie będzie musiał czarować, że nie ma kochanki (gosposia ;-)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma, ale takie, że pójdzie do lokalu wyborczego i zagłosuje na kogo tam chce, a nie że z ambony czy w kanale religijnym nawołuje do głosowania na konkretną partię czy osoby. Ksiądz nie jest tylko człowiekiem, ale jest też księdzem i obowiązuje go pewne prawo, które zaczęło go obowiązywać, gdy postanowił zostać księdzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie bzdury? W Polsce obowiązuje rozdział Kościoła od państwa i księża nie mają prawa nakazywać ludziom na kogo mają głosować. A już na pewno nie mają prawa mówić, że "kto nie zagłosuje na tych i na tych ten nie jest Chrześcijaninem i powinien się wstydzić."

Nie mają prawa dzielić ludzi na lepszych i gorszych ze względu na to, którą partię popierają i nie mają prawa podsycać nienawiści.

Niestety duża część z nich tego nie rozumie albo wręcz ma to "w głębokim poważaniu". I tacy ludzie właśnie stoją u sterów TV Trwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha księża ci nakazują ?? Jak mi przykro taki zniewolony jestes. Księza maja prawoo mówic kto postepuje wedlug nich poprawnie i na kogo ich zdaniem powinno sie głosowac. Maja takie samo prawo jak kazdy inny człowiek. W Polsce panuje demokracja. Niestety widze w waszych głowach panuje zaścianek bo według was ksiadz powinien pewnie siedziec w kosciele modlić sie i sie wiecej nie odzywac. Na szczescie wy nie decydujecie o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to trochę inaczej. Ambona to nie miejsce by mówić, że PiS jest katolicką partią a reszta to motłoch. Katolicka stacja telewizyjna również nie jest do tego miejscem. Ksiądz występujący pod swoim nazwiskiem niech mówi co chce, ale ksiądz reprezentujący Kościół powinien być ostrożny w swoich osądach. Granica między jednym a drugim jest bardzo cienka, a być może zatarta. Potrzeba wielkiej rozwagi i umiejętności by potrafić oddzielić te dwie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mówi tylko nawołuje do głosowania na tą czy tamtą partię i naprawdę nie jest istotne na jaką, a istotne jest to że nawołuje. Jedyną rzeczą do jakiej może czy nawet powinien nawoływać ksiądz to zachęcać wierzących do spełnienia swojego obowiązku obywatelskiego czyli np. pójścia na wybory i zagłosowania.

Jeśli jesteś gorliwym katolikiem i do tego starszą osobą i usłyszysz na mszy od księdza, że jeśli nie zagłosujesz na partię wskazaną przez księdza to popełnisz straszny grzech to oczywistym jest, że taka osoba traktująca księdza jak wyrocznię pójdzie i zagłosuje w taki sposób jak zażyczył sobie ksiądz, gdyż obawia się popełnienia tak strasznego grzechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha księża ci nakazują ?? Jak mi przykro taki zniewolony jestes.

 

Widzę, że używasz dokładnie takiego samego języka nienawiści i pogardy jak wszyscy wierni wielbiciele "jedynego słusznego" ojca dyrektora.

Jeżeli komuś nakazują to tobie i tobie podobnym zwolennikom kościelnej władzy nad "ciemnym ludem". Wyobraź sobie, że jest wielu ludzi w naszym społeczeństwie którzy bezgranicznie ufają księżom i głosują tak jak im oni sugerują lub wręcz nakazują (było kilka takich przypadków nawet w tym roku).

Poza tym podam Ci przykład z mojej własnej parafii - kilka lat temu proboszcz wyraźnie niezadowolony z wyniku wyborów powiedział w kazaniu "nie ma miejsca w naszym kościele dla ludzi, którzy głosowali na tych i na tych, jeśli na nich głosowałeś to won z kościoła".

Myślisz, że Rydzyk jest inny? To chyba nie słuchałeś wiadomości z ostatnich kilkunastu lat pokazujących jego prawdziwe oblicze.

 

@jarek999 i @eMTi mają tutaj 100% rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mówi tylko nawołuje do głosowania na tą czy tamtą partię i naprawdę nie jest istotne na jaką, a istotne jest to że nawołuje. Jedyną rzeczą do jakiej może czy nawet powinien nawoływać ksiądz to zachęcać wierzących do spełnienia swojego obowiązku obywatelskiego czyli np. pójścia na wybory i zagłosowania.

Według ciebie nawołuje do głosowania na daną partię a według mnie mówi tylko na temat swoich poglądów.

 

 

Jeśli jesteś gorliwym katolikiem i do tego starszą osobą i usłyszysz na mszy od księdza, że jeśli nie zagłosujesz na partię wskazaną przez księdza to popełnisz straszny grzech to oczywistym jest, że taka osoba traktująca księdza jak wyrocznię pójdzie i zagłosuje w taki sposób jak zażyczył sobie ksiądz, gdyż obawia się popełnienia tak strasznego grzechu.

Skoro nie mają własnego zdania i głosu księdza słuchają jak wyroczni to już ich sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: TV Trwam nie jest stacją religijną, czy katolicką, tylko katolicko-narodową. W członie "katolicko" mieszczą się programy religijne, zajmujące z resztą większość programu. W członie "narodową" znajduje się kilka programów publicystycznych i Informacje Dnia.

Po drugie: ksiądz ma prawo, a nawet powinien mówić na kogo powinien głosować katolik, bo każdy ksiądz został wyznaczony przez Chrystusa do odpowiedniego prowadzenia swoich wiernych przez życie, a polityka jest częścią życia.

Po trzecie: Tomo21 z tymi wiadomościami to chodziło ci o Fakty? Gdybym ufał telewizji, a nie sprawdzał wszystkiego osobiście, to nieźle bym się na tym przejechał.

Po czwarte: pokażcie mi zapis z takiego fragmentu programu TV Trwam lub RM gdzie otwarcie nawołuje się o głosowania na PiS i tych, którzy tego nie zrobią obrzucają obraźliwymi epitetami.

Po piąte: ksiądz ma obowiązek powiedzieć, że jak ktoś głosuje na kogoś, kto nie prezentuje wartości chrześcijańskich, to nie powinien uważać się za prawdziwego chrześcijanina. I to księża robią. Ksiądz jednak nie powinien wymieniać kogoś z nazwiska lub jakąś partię z nazwy. Jednak z takim przypadkiem się nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Trwam nie jest stacją religijną, czy katolicką, tylko katolicko-narodową.

Jedno nie wyklucza drugiego ale tym zdaniem zaprzeczasz sam sobie.

Ksiądz (...) powinien mówić na kogo powinien głosować katolik, bo każdy ksiądz został wyznaczony przez Chrystusa do odpowiedniego prowadzenia swoich wiernych przez życie.

Jeśli jestem za okręgami jednomandatowymi i komercjalizacją szpitali to jestem gorszym katolikiem niż Ci co mają odmienne zdanie? Zastanów się co piszesz... Poglądy polityczne księdza są jego prywatną sprawą a nie oficjalnym stanowiskiem Kościoła, którego jest reprezentantem.

Pokażcie mi zapis z takiego fragmentu programu TV Trwam lub RM gdzie otwarcie nawołuje się o głosowania na PiS.

Aż szkoda, że nie nagrałem takiego programu ale musisz uwierzyć mi na słowo. W Radiu Maryja ojciec prowadzący szeleścił kartkami listy wyborczej i wskazywał palcem na kogo, jak to określał, warto głosować. Dnia nie pamiętam ale program był emitowany bezpośrednio przed wyborami do Parlamentu Europejskiego po północy.

Ksiądz ma obowiązek powiedzieć, że jak ktoś głosuje na kogoś, kto nie prezentuje wartości chrześcijańskich, to nie powinien uważać się za prawdziwego chrześcijanina.

Tu trochę się z Tobą zgodzę chociaż co to ma znaczyć "prawdziwy chrześcijanin"... W Sejmie jest jedna partia, której lider wypowiada populistyczne hasła, które czasami godzą w Kościół. Otwarta krytyka przez księży takich postaw jest jak najbardziej w porządku i tu nie czepiam się bo to wręcz obowiązek księdza i tu się z Tobą zgodzę. Pozostałe trzy partie jakie są w polskim parlamencie nie prowadzą polityki godzącej w Kościół i jego poglądy więc nie wiem dlaczego jedni są lepsi a inni gorsi. Są oczywiście takie sprawy jak in vitro gdzie wszystkie partie w parlamencie nie mają takiego samego zdania jak Kościół ale ich ogólna polityka jest zgodna z zasadami chrześcijańskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To dobrze, że nie wyklucza.

2. Czy okręgi jednomandatowe i komercjalizacja szpitali są sprzeczne z nauczaniem Kościoła? Poglądy polityczne księdza muszą zgadzać się z oficjalną nauką Kościoła.

3. Czekam na zapis.

4. Kościół nie wskazuje partii, tylko wskazuje, że poglądy mają być zgodne z jego nauczaniem. Nikt nie powiedział, że trzeba głosować na partie sejmowe. Oprócz rzekomego zdarzenia po północy, które przytoczyłeś nie zdarzyło się, żeby czy to jakiś ksiądz, czy to w mediach toruńskich otwarcie mówiono, że tylko PiS jest tą właściwą partią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie: ksiądz ma prawo, a nawet powinien mówić na kogo powinien głosować katolik, bo każdy ksiądz został wyznaczony przez Chrystusa do odpowiedniego prowadzenia swoich wiernych przez życie, a polityka jest częścią życia.

No w tym momencie to brzmisz jak fanatyk religijny z kraju trzeciego świata. Tylko, że tam są fanatycy islamscy.

Po trzecie: Tomo21 z tymi wiadomościami to chodziło ci o Fakty? Gdybym ufał telewizji, a nie sprawdzał wszystkiego osobiście, to nieźle bym się na tym przejechał.

Chodziło mi o ogólne wiadomości pojawiające się we wszystkich środkach przekazy, jako przykład można przytoczyć słynne nagrania z wykładu, w którym Rydzyk obrażał prezydenta Polski i pierwszą damę.

Po piąte: ksiądz ma obowiązek powiedzieć, że jak ktoś głosuje na kogoś, kto nie prezentuje wartości chrześcijańskich, to nie powinien uważać się za prawdziwego chrześcijanina.

"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni". Mamy wolność wyboru i nikt nie powinien nam na tej podstawie wystawiać ocen. Każdy głosuje według swojego własnego przekonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli ktoś ma inne poglądy, należy go wyśmiewać? można z nim polemizować, sprzeczać się, próbować go przekonać do swoich argumentów, ale wyśmiewać, mówić z pogardą, czy szydzić z kogoś co ma inne poglądy!

 

Swoją drogą ci co się wypowiadają że ksiądz może skutecznie nakłaniać do głosowania na tą partie, a nie inną, zupełnie nie rozumieją dzisiejszego funkcjonowania osób wierzących w kościele. Znam wiele osób które chodzą do kościoła tak jak ja, ale zdanie na określony temat wyrabiają sobie sami. Nie rozumiecie że w kościele znajduje się wiele nurtów społecznych, również wielu księży podejmuje dyskusje na tematy społeczne, nie na zasadzie powiem i tak musi być, tylko jego poglądy są takie, moje poglądy są takie i rozpoczynamy dyskusje na konkretny temat. Ja się z takim podejściem kościoła spotykam, oczywiście jest grupa osób które mają słoności do tzw. Prowadzenia za ''rączkę'' ale jest to jeden z nurtów w kościele. Żeby oceniać najpierw należało by poznać dzisiejsze funkcjonowanie kościoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...