Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

W Naszym Dzienniku przeczytałem wywiad z właścicielem TV Trwam, a mianowicie z Tadeuszem Rydzykiem. Z całego wywiadu zainteresowała mnie sama końcówka:

I nie zapominajmy, że tu nie chodzi tylko o multipleks, ale o to, czy Telewizja Trwam będzie istniała czy nie. Niedanie miejsca na MUX-1 będzie równoznaczne z likwidacją tej Telewizji.

Zastawiam się w jaki sposób nie przyznanie miejsca TV Trwam na MUX-1 ma przyczynić się do jej likwidacji? W poprzednim konkursie TV Trwam nie dostała miejsca i nadal istnieje. Przez poprzednie 10 lat TV Trwam nie nadawała naziemnie i istniała.

 

I druga sprawa:

Musimy cały czas przypominać rządzącym, że nie godzimy się na takie działania, że katolicy nie są obywatelami drugiej kategorii, że oni także mają prawo do tego, aby za darmo oglądać swoją telewizję za pośrednictwem cyfrowego multipleksu.

Tu tylko przypomnę, że TV Trwam za darmo można oglądać na cyfrowym multipleksie już od niemal 10 lat. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyrektor kanału Religia.tv, ksiądz Kazimierz Sowa zabrał głos w sprawie rzekomej zmowy ITI z KRRIT, by TV Trwam nie dostała koncesji na nadawanie w MUX1 naziemnej telewizji cyfrowej. Ks. Sowa w wywiadzie na Gazety Wyborczej odrzucił oskarżenia ojca Rydzyka w słowach: "Są to urojenia umysłu, które trudno mi zrozumieć". Ku zaskoczeniu, na pytanie czy Trwam powinna zostać miejsce w MUX1 odpowiedział, że "...nawet na to czekam" oraz, że wcale nie żartuję i "...naprawdę uważam, że TV Trwam powinna to miejsce dostać". Przy okazji zdradził, że Religia.tv w 2013 r. będzie nadal nadawać drogą satelitarną i kablową - nie mowy o MUX1.

https://satkurier.pl/news/81329/ks-sowa- ... c8221.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrażę tutaj moja opinię - Jest mi nie po drodze z szerzonymi politycznymi "prawdami" ojca Rydzyka (jestem więżący praktykujący) ale jak najbardziej TRWAM trzeba dać szansę na DVB-T.Jak złamie zapisy konwencji danego miejsca mux to do widzenia - ale szansa powinna być ( m.in dlatego że w dvb-t brak pluralizmu politycznego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z ww. artykułu p. Sulisza: "W wielkim skrócie i bardzo mądrze ksiądz Sowa odrzucił oskarżenia ..." Czy czytelnikowi trzeba czegoś więcej niż taka deklaracja ideowa :lol2:. A co tu mądrego? Zwidy Sowy przeciwko zwidom Rydzyka? Kto ma rację, Sowa czy Rydzyk, wyjdzie dopiero przy koncesji. Odszczekacie to potem jak nie dostaną? Wtedy napiszecie, że słusznie nie dostał, bo [beep] i ma zwidy. I kółko się zamyka. Logika żywcem jak z waszego źródła (dez)informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie śmieszy ta dyskusja. Jest wolny rynek. Tak jak po zawirowaniach w Uważam Rze powstał/ną dwa tygodniki tak i tu dziennikarze kanału religia.tv ,którzy tracą pracę mają prawo założyć swoją telewizję. Nie rozumiem po co ITI miała by tworzyć kanał ,by go wprowadzić do Mux-1 , przecież łatwiej było by "wprowadzić" istniejący kanał. Zawsze wychodzę z założenia,że konkurencja jest dobra dla klienta(w tym przypadku abonenta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
ale jak najbardziej TRWAM trzeba dać szansę na DVB-T

TV Trwam dostanie taką samą szansę, jak każdy inny podmiot, który złoży wniosek o przyznanie koncesji. W poprzednim konkursie TV Trwam również dostała szansę, ale na własne życzenie z jej nie skorzystała, o co pretensje miała do wszystkich, ale nie do siebie. Teraz ogłoszono konkurs, nikt nic nie powiedział, a media sprzyjające TV Trwam zdążyły nawymyślać różne teorie spiskowe i powylewać kubły pomyj na rząd, KRRiT, ITI, Religię.TV, Kazimierza Sowę, czy Boską TV. :)

 

A co tu mądrego? Zwidy Sowy przeciwko zwidom Rydzyka? Kto ma rację, Sowa czy Rydzyk, wyjdzie dopiero przy koncesji. Oszczekacie to potem jak nie dostaną?

Obecnie nakręcana jest taka atmosfera przez Nasz Dziennik i Radio Maryja, że przyznanie, czy nie przyznanie koncesji TV Trwam, i tak będzie decyzją polityczną, czyli decyzja podjęta przez KRRiT będzie wynikać z nacisków ze strony rządu i rządzącego ugrupowania politycznego. Oczywiście, Nasz Dziennik, ani Radio Maryja, nie podają żadnych dowodów, tylko powołują się na nieoficjalne informacje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nakręcana jest taka atmosfera przez Nasz Dziennik i Radio Maryja, że przyznanie, czy nie przyznanie koncesji TV Trwam, i tak będzie decyzją polityczną, czyli decyzja podjęta przez KRRiT będzie wynikać z nacisków ze strony rządu i rządzącego ugrupowania politycznego. Oczywiście, Nasz Dziennik, ani Radio Maryja, nie podają żadnych dowodów, tylko powołują się na nieoficjalne informacje. :)

Tak dla przypomnienia.

Skład KRRiT został wyłoniony z nadania politycznego.

Jan Dworak z nominacji prezydenta RP– przewodniczący

Witold Graboś z ramienia Sejmu - Zastępca przewodniczącego

Sławomir Rogowski z ramienia Sejmu

Krzysztof Luft z nominacji prezydenta RP

Stefan Pastuszka z ramienia Senatu

Nietrudno zauważyć, że taki skład KRRiT nie jest przypadkowy. Został powołany większością głosów obecnie rządzących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że tak jest od zawsze. To, że ktoś został wybrany przez ludzi partii rządzącej nie oznacza, że działa pod jej bezpośrednim wpływem. Jeśli tak, to należy uznać, że cała 20 lat po likwidacji Radiokomitetu żyjemy w ustawianym przez kolejnych włodarzy państwie, a dobór mediów, które otrzymują oraz nie otrzymują koncesji jest tak naprawdę próbą wpłynięcia oraz ogłupienia polskiego społeczeństwa - poczynając od przyznania koncesji Polsatowi i TVN, a kończąc właśnie na TV Trwam - wszystkim licencję wydała właśnie KRRiT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że tak jest od zawsze. To, że ktoś został wybrany przez ludzi partii rządzącej nie oznacza, że działa pod jej bezpośrednim wpływem. Jeśli tak, to należy uznać, że cała 20 lat po likwidacji Radiokomitetu żyjemy w ustawianym przez kolejnych włodarzy państwie, a dobór mediów, które otrzymują oraz nie otrzymują koncesji jest tak naprawdę próbą wpłynięcia oraz ogłupienia polskiego społeczeństwa - poczynając od przyznania koncesji Polsatowi i TVN, a kończąc właśnie na TV Trwam - wszystkim licencję wydała właśnie KRRiT.

 

A nie jest tak? Kiedy nie zerknę na główne polskie stacje tv to widzę jak ogłupiają społeczeństwo. Jak sam zauważyłeś koncesję dała im KRRiT ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, ale jeśli już jedziemy tym torem to nie ma sensu zapominać także o mediach Ojca Rydzyka. Nie będę bronić telewizji ogólnopolskich, ponieważ z racji zasięgu mają olbrzymi wpływ na ludzi i same kreują nowe "trendy" na tematy, którymi się żyje - każda ma swoją broń i swoich zwolenników. Jedne nadrabiają to oglądalnością i sukcesami w plebiscytach na marki o "największym zaufaniu", inne natomiast mieszają w to Boga - efekt ostatecznie ten sam. Nie inaczej jest z radiem i prasą. Tylko jeśli jednak żyjemy we wszechobecnej głupocie, to czemu nie zatkamy uszu i nie schowamy się pod stołem? Albo wybierzemy się do dżungli, by się przed głupotą uchronić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Tylko, że tak jest od zawsze. To, że ktoś został wybrany przez ludzi partii rządzącej nie oznacza, że działa pod jej bezpośrednim wpływem. Jeśli tak, to należy uznać, że cała 20 lat po likwidacji Radiokomitetu żyjemy w ustawianym przez kolejnych włodarzy państwie, a dobór mediów, które otrzymują oraz nie otrzymują koncesji jest tak naprawdę próbą wpłynięcia oraz ogłupienia polskiego społeczeństwa - poczynając od przyznania koncesji Polsatowi i TVN, a kończąc właśnie na TV Trwam - wszystkim licencję wydała właśnie KRRiT.

 

A nie jest tak? Kiedy nie zerknę na główne polskie stacje tv to widzę jak ogłupiają społeczeństwo. Jak sam zauważyłeś koncesję dała im KRRiT ;).

A dlaczego tylko główne? Przecież TV Trwam też otrzymała koncesję od KRRiT, a nie od brytyjskiego, czy czeskiego odpowiednika. No, i druga sprawa. Czy nadawcy, którzy posiadają niepolską koncesję, ale nadają po polsku, są w czymś lepsze od tych posiadających polską koncesję (nie licząc ekranowych śmieci ;))? :)

 

Tak dla przypomnienia.

Skład KRRiT został wyłoniony z nadania politycznego.

Nie musisz mi tego przypominać. I tak jak @Karol wspomniał. To, że skład jest z nadania politycznego, nie oznacza, że decyzje są polityczne, a Nasz Dziennik i Radio Maryja, próbują to wmówić swoim czytelnikom, pomimo tego, że decyzje w sprawie obsady miejsc na MUX-1 nawet jeszcze nie zapadły. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mi tego przypominać. I tak jak @Karol wspomniał. To, że skład jest z nadania politycznego, nie oznacza, że decyzje są polityczne, a Nasz Dziennik i Radio Maryja, próbują to wmówić swoim czytelnikom, pomimo tego, że decyzje w sprawie obsady miejsc na MUX-1 nawet jeszcze nie zapadły. :)

Chciałbym zauważyć, że raz decyzje KRRiT już zapadły. I wtedy swoją decyzją KRRiT z TV Trwam pojechała sobie po bandzie. Coby tu nie mówić i nie pisać. To ten fakt stał się faktem. A przywoływane sprawy finansowe były tylko pretekstem wykorzystywanym do swoich racji.

Zaś to o czym @Karol wspomniał, to zupełnie się z nim zgadzam. Każda z KRRiT mająca wówczas swój czas załatwiała i załatwia swoje partykularne interesy. Przecież dlatego zostali powołani głosami rządzących. Zdziwiłbym się gdyby było inaczej. Czemu dałem wyraz w jednym z swoich postów pisząc - cytuję: "Święte słowa".

Zastanawiające jest, że Ty uporem maniaka lansujesz jedną słuszną ideologię. Czasami przedstawiając dowody nie słuszne i bez pokrycia. I to jest niepokojące. A przecież raz już ostrzegałem.

Chcesz pisać bądź bezstronny. Każdy post zaczynasz dobrze i przytaczasz, niektóre informacje, które są po Twojej myśli. Pomijając te niewygodne. I nie byłbyś sobą gdybyś nie zakończył swoim "ale" - zresztą też bez pokrycia. Na zasadzie aby tylko dołożyć lub się przypodobać. Pytam komu.

Jako, że nie zamierzam tu pisać pracy naukowej w kwestii finansów TV Trwam, to temat ten uważam za zamknięty.

"Nie ma co rozdrapywać ran, bo rozdziobią nas kruki, wrony..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Chciałbym zauważyć, że raz decyzje KRRiT już zapadły. I wtedy swoją decyzją KRRiT z TV Trwam pojechała sobie po bandzie. Coby tu nie mówić i nie pisać. To ten fakt stał się faktem. A przywoływane sprawy finansowe były tylko pretekstem wykorzystywanym do swoich racji.

Decyzja zapadła. Sąd wydał w tej sprawie wyrok, który był niekorzystny dla TV Trwam, a nie KRRiT, więc dlaczego negujesz decyzję KRRiT, skoro jest zgodna z prawem?

 

Zastanawiające jest, że Ty uporem maniaka lansujesz jedną słuszną ideologię. Czasami przedstawiając dowody nie słuszne i bez pokrycia. I to jest niepokojące. A przecież raz już ostrzegałem.

Niestety kolego, ale ja się powołuję na dokumenty, a Ty stawiasz jakieś zarzuty KRRiT bez pokrycia, więc zastanów się dokładnie, kto lansuje jedyną słuszną ideologię - spójrz na swoją wypowiedź, którą zacytowałem na początku posta. No, i druga sprawa - nie potrafisz dyskutować na argumenty to mi grozisz. Chcesz to mnie banuj, ale to będzie świadczyło o Tobie, a nie o mnie. :)

 

Chcesz pisać bądź bezstronny.

Właśnie to czynię. :D Czego nie można powiedzieć o wielu innych, drogi kolego adwersarzu. :)

 

Na zasadzie aby tylko dołożyć lub się przypodobać. Pytam komu.

Na swoje własne teorie spiskowe, powinieneś sobie sam odpowiadać. :)

 

Jako, że nie zamierzam tu pisać pracy naukowej w kwestii finansów TV Trwam, to temat ten uważam za zamknięty.

Z chęcią bym poczytał, ale nie będę nalegał. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tu moderator nie lubi i post zaraz i tak poleci do kosza, ale i tak wyrażę swoje zdanie. Z tego co wiem to jeszcze żaden wyrok niekorzystny dla KRRiT nie zapadł, w związku z potencjalnymi nieprawidłowościami więc tak nie bardzo wiem na jakiej podstawie się pisze, że pojechali po bandzie. Co do argumentów bez pokrycia, to tak samo wszyscy nimi rzucają, bo co to za argument, że skoro KRRiT jest powołany przez rządzących to musi działać na ich korzyść, no też żaden i bez pokrycia. Bo kto im to udowodni? Nikt, a domyślanie się na podstawie decyzji jakie wydają, to jak napisałem, tylko domysły i może akurat są tam takie procedury, że z nich wychodzą takie decyzje i tyle. Nie wiemy więc nie ma argumentu. A fakt równie dobrze może być fikcyjny, więc różnie może to być z tymi faktami. Nie da się pisać bezstronnie, zawsze się trzyma jakąś, choćby swoją. Tak samo nie ma obiektywizmu, to tylko ładnie brzmiące słowa, które mają wspierać argumentację jednej czy drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła. Sąd wydał w tej sprawie wyrok, który był niekorzystny dla TV Trwam, a nie KRRiT, więc dlaczego negujesz decyzję KRRiT, skoro jest zgodna z prawem?
25.05.2012 roku - Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę fundacji ojca Rydzyka - Lux Veritatis, na decyzję Krajowej Rady radiofonii i Telewizji,która odmówiła przyznania miejsca na multipleksie telewizji TV Trwam

Wyrok jest nieprawomocny; przysługują od niego kasacja do NSA.

 

26.08.2012 roku - właściciel Telewizji Trwam wnosi o uchylenie wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i wstrzymanie przez Naczelny Sąd Administracyjny wykonania decyzji KRRiTV o przyznaniu koncesji na MUX-1 do czasu rozpatrzenia skargi kasacyjnej.

Skarga zawiera około 50 stron zarzutów m.in. pod adresem WSA. Fundacja zarzuca sądowi wielokrotne naruszanie przepisów procedury, w stopniu mającym istotny wpływ na przebieg postępowania oraz obrazę i lekceważenie prawa materialnego.

Wymieniona została też szeroka lista aktów prawnych naruszonych, zdaniem fundacji, wyrokiem WSA. Znajduje się na niej wiele dokumentów, m.in. Konstytucja, Prawo o ustroju sądów administracyjnych, Kodeks Postępowania Administracyjnego, ustawa o radiofonii i telewizji, ustawa o swobodzie działalności gospodarczej, rozporządzenie proceduralne KRRiTV oraz ustawa o cyfryzacji.

Widać wyraźnie, że jeszcze decyzja nie zapadła. Również widać wyraźnie, że w Twoich postach wybrane są najlepsze kęsy, żeby tylko kąsać.

I po co ta cała dyskusja, która Ciebie dyskwalifikuje. Prawda zawsze w oczy kole.

Oczywiście jak to się zakończy nikt nie wie. Ale Ty oczywiście już wiesz.

I właśnie z tym się nie zgadzam. Niepotrzebnie się nakręcasz ze swoją jedyną słuszna racją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://satkurier.pl/news/81358/kosc ... dvb-t.html

He, he, a co na to wypowiadający się tu nazywający się katolikami? Może będą pomstować na Kościoł? :lol2:

Wystarczy dać koncecję dla Trwam i wszystkie spory będa bezproduktywne. Proste? A może komuś jednak zalezy na tym, żeby nie było spokoju w narodzie? Dzięki temu słupki rosną bo bez wroga rzeczywistość skrzeczy.

Co do sądów to o ile wiem sprawdzają one od strony formalno prawnej decyzję, a nie to czy jest ona słuszna czy nie. Od tego jest zdrowy rozsądek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wystarczy, żeby Ojciec Rydzyk spełnił wszystkie wymagania, zamiast oskarżać wszystkich i wszystko o własne niepowodzenia? Bo jeśli dadzą Trwam koncesję "bo im się należy" (a się NIE należy, przynajmniej na chwilę obecną), to za parę lat może się okazać, że zmieni się układ rządzący i okaże się, że nagięto przepisy - i ktoś za to beknie, a stacja Rydzyka w pierwszej kolejności.

 

I nie do końca rozumiem twój przytyk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, a co na to wypowiadający się tu nazywający się katolikami? Może będą pomstować na Kościoł? :lol2:

Wystarczy dać koncecję dla Trwam i wszystkie spory będa bezproduktywne. Proste? A może komuś jednak zalezy na tym, żeby nie było spokoju w narodzie? Dzięki temu słupki rosną bo bez wroga rzeczywistość skrzeczy.

Zabawne. Tylko czemu dawać komuś koncesję dla świętego spokoju?

 

Co do sądów to o ile wiem sprawdzają one od strony formalno prawnej decyzję, a nie to czy jest ona słuszna czy nie. Od tego jest zdrowy rozsądek.

Teraz pytanie co jest przejawem zdrowego rozsądku. Odsunięcie Ojca Rydzyka od DVB-T bo chcąc nie chcąc TV Trwam nie spełniała wymogów formalnych podczas uczestnictwa w konkursie, czy może wydanie koncesji by "uspokoić naród"? Przecież to objaw słabości. KRRiT od początku swoją decyzję tłumaczy nie polityką, a kwestiami formalnymi, których Tadeusz nie spełnił i nie próbował spełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że tak jest od zawsze. To, że ktoś został wybrany przez ludzi partii rządzącej nie oznacza, że działa pod jej bezpośrednim wpływem. Jeśli tak, to należy uznać, że cała 20 lat po likwidacji Radiokomitetu żyjemy w ustawianym przez kolejnych włodarzy państwie, a dobór mediów, które otrzymują oraz nie otrzymują koncesji jest tak naprawdę próbą wpłynięcia oraz ogłupienia polskiego społeczeństwa - poczynając od przyznania koncesji Polsatowi i TVN, a kończąc właśnie na TV Trwam - wszystkim licencję wydała właśnie KRRiT.

 

A nie jest tak? Kiedy nie zerknę na główne polskie stacje tv to widzę jak ogłupiają społeczeństwo. Jak sam zauważyłeś koncesję dała im KRRiT ;).

A dlaczego tylko główne? Przecież TV Trwam też otrzymała koncesję od KRRiT, a nie od brytyjskiego, czy czeskiego odpowiednika. No, i druga sprawa. Czy nadawcy, którzy posiadają niepolską koncesję, ale nadają po polsku, są w czymś lepsze od tych posiadających polską koncesję (nie licząc ekranowych śmieci ;))? :)

 

Tylko główne, bo tylko w ich wypadku podczas przyznawania koncesji KRRiT miała coś do gadania, tzn. podczas przyznawania koncesji na nadawanie naziemne. Koncesji na nadawanie satelitarne raczej nie da się nie przyznać.

 

PS: "- W ostatnim czasie pojawiły się nowe możliwości, które spowodowały, że zaczęliśmy zastanawiać się nad ubieganiem się o miejsce na multipleksie. Nie chcę jednak mówić nic o szczegółach. Na chwilę obecną na 80 procent nie będziemy się o to starać" - powiedziała serwisowi gosc.pl Jolanta Gwardys, dyrektor kanału Boska TV. Zastanawiające. Mi to brzmi jak potwierdzenie, że obóz rządzący coś kombinuje, żeby stworzyć konkurenta dla TV Trwam, ale nie wiadomo, co z tego wyjdzie. Ciekawe, jakie to nowe możliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna bezpodstawna teoria spiskowa, którą niestety dyskredytują słowa pani Jolanty, w których stwierdza, że prawie na pewno nie będą nadawać w DVB-T. Ową możliwością może być sam konkurs, w którym poszukuje się kanału o tematyce społeczno-religijnej, czyli takiej, w którą może wpisywać nowy projekt ex-pracowników Religia.tv. Gdyby obóz polityczny coś kombinował otrzymalibyśmy potwierdzenie uczestnictwa Boska.tv w konkursie KRRiT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...