Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem słuchaczem Radia Maryja ani stałym widzem Telewizji Trwam ( również nie podzielam głoszonych tam ideologi politycznych) ale 1,5 miliona słuchaczy i widzów radia Mediów Pana Tadeusza Rydzyka zostało na lodzie ... cyfryzacja ich całkowicie ominęła . TVP programu katolickiego realizuje całe ... 7 h w tygodniu ...

 

Więc jestem również ZA trwam w DVB-T w MUX I w Pierwszej uruchamianej transzy .... mamy genialne TV6 i Łowickie PULS2 to dlaczego nie ma stacji która

 

1) Ma tak ogromną liczbę odbiorców

2) Cyfryzacja by ruszyła niczym Ferrari ;) Gdyby Trwam Było w DVB-T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, teraz całe otoczenie Pana Rydzyka próbuje wszystkim wmówić jakie to łamanie wolności słowa się dzieje. Stacja nie dostała się do NTC i koniec. Natomiast że np wybranie takiej stacji jak TTV i Polo było bardzo dobrym ruchem.

Michael Brehl powinien ukrócić działania o. Rydzyka. Powinien przywołać go do porządku i nakazać się uspokoić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"pjacek" - Dla nas Zło , ale istnieje takie coś jak Pluralizm Polityczny ... a Prawicowej telewizji innej na widoku nie widzę ... Mówię to jako Student Nauk Politycznych.

 

Moja mama wpadła na genialny Pomysł !!! Niech stworzą Nową - Stację bez Wiadomości np. dziennikarze radia Jasna Góra . ale potrzeba by $$$$$ i to sporo .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Patrick" - Również jestem stałym widzem Religia TV i moja mama ... ale Religia TV ma charakter raczej Dokumentalny. A Różańca , Godzinek , Nowenny , Drogi Krzyżowej , Gorzkich Żalów , Adoracji itp ... a w kraju którym 98% to katolicy a większość ludzi 60+ bardzo mocno indykując się z Kosciołem to TeleModlitwy sa bardziej oczekiwane. Dokument również ale w proporcjach 80% Modlitwa ,20% Dokument. Ile schorowanych ludzi korzysta z Telewizyjnych mszy , nabożeństw. Poza nawiedzeniem chorych - to jest łączność ze społeczeństwem kościelnym.

 

Drugim aspektem jest że polska stała się " Europejskim Iranem " gdzie zamiast władza świecka rządzi duchowa ... rozgrywką ustaw itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Marek, Zgodze, sie. Tylko dlaczego taka stacja miesza w kosciol polityke ? przeciez zyjemy w wolnym kraju, nie moze byc tak, ze Ojciec Rydzyk naklania do glosowania na pewna partie, a reszta to dno, bo mozna rowniez powiedziec, ze wszystkie partie kradna, i walcza tylko o swoj stolek.

 

Czym jest lepszy PiS od PO ? niczym, jedna i druga partia, kradnie i wlaczy o stolek.

Jestem tylko ciekaw, czy jakby byl PiS przy wladzy zrobilby to, co mowia publicznie, moge smialo powiedziec, ze nie !

 

Duzo mowia, malo robia.

Obojetnie ktora partia bedzie przy wladzy, to i tak wielkie ... bedzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Polska to " Iran Europy " ... rozszyfrujesz tą metaforę mojego Profesora od Polityki Współczesnej to uzyskasz odpowiedź :)

 

Również dla siebie nie widzę żadnej Opcji Politycznej na która bym głosował ...Wszystkie siebie warte. No ale to nie Watek Polityczny ale Trwam ... Poniekąd Powiązane - ale tutaj rozdzielone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, TV Trwam, to stacja polityczna, a nie religijna.

Maja swojego pupilka politycznego i koniec, oni mowia - robia dobrze, a inne to zlo totalne.

 

Udowodnij. Twierdząc, że TV Trwam nie jest stacją religijną (ściślej - katolicką), wmawiasz nam wszystkim, że w TV Trwam nie ma:

- transmisji najważniejszych wydarzeń z życia Kościoła

- transmisji z podróży papieskich

- transmisji mszy św. kilka razy tygodniowo

- filmów polskich i zagranicznych promujących chrześcijańskie wartości

- programów promujących chrześcijańskie wartości (typu "Kalejdoskop Młodych", czy "Kwadrans z Dobrym Przesłaniem")

- seriali dla dzieci z chrześcijańskim przesłaniem, a także programów dla dzieci promujących dobre wartości

- możliwości wspólnej (razem z wszystkimi telewidzami, w łączności duchowej lub telefonicznej) modlitwy, typu różaniec, czy Anioł Pański.

Są też oczywiście programy społeczne, interwencyjne, informacyjne, publicystyczne, poradnikowe, motoryzacyjne, wędkarskie, itp., ale taką mają koncesję i KRRiT się na to zgodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

pavl6, Czy TV Trwam jest dla Ciebie do konca stacja religijna ? ja smiem stwierdzic, ze nie.

Kanal powinien miec charakter religijno-polityczny, z wieksza czescia polityki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie ma 98% katolików !!! To tylko liczba osób chrzczonych, większość ateistów, agnostyków ma ten sakrament, nie każdy dokonuje apostazji. Czy w innych krajach europejskich jest kanał religijny w DVB-T ?

 

Ja tam ludziom do umysłów nie zaglądam, ale takie są oficjalne dane, a skoro boją się przyznać, że nie są katolikami, to już ich problem.

 

pavl6, Czy TV Trwam jest dla Ciebie do konca stacja religijna ? ja smiem stwierdzic, ze nie.

Kanal powinien miec charakter religijno-polityczny, z wieksza czescia polityki.

 

Stacja otrzymała koncesję na nadawanie programu społeczno (w tym mieści się i polityka i programy interwencyjne i programy społeczne, ale w TV Trwam zajmują tylko część programu - no chyba, żeby liczyć z powtórkami, to wtedy może wyjść ponad połowa, ale kto ogląda ten sam program po kilka razy dziennie?) - religijny (w tym mieszczą się wymienione przeze mnie wcześniej propozycje)i taki nadaje, więc o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że większość tak zagorzałych przeciwników tej telewizji "jedzie" tylko na opinii wykreowanej przez TVN i GW. Tymczasem moim zdaniem w dzisiejszej polskiej rzeczywistości, aby wykreować sobie rzeczywisty obraz sytuacji w kraju, trzeba mieć różne źródła informacji, często prezentujące różne poglądy. Wnioski każdy zdrowo myślący człowiek może sobie wyciągać sam. TV Trwam prezentująca dość specyficzne poglądy, mimo, że mam do niej neutralny stosunek, jest jednym ze sposobów na "udostępnienie" ludziom innego punktu widzenia, niż ten prezentowany w ogólnodostępnych mediach. Wielki krzyk, że to stacja stricte religijna, tymczasem Trwam ma charakter religijno - społeczny i taki wpis ma w koncesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Dokładnie ta telewizja reprezentuje poglądy MNIEJSZOŚCI

 

A ja wcale nie jestem przekonany, czy mniejszości.

 

Nie jestem fanem ojca T., ale na falach eteru jego radia i w ramówce jego telewizji, jest sporo pozycji godnych uwagi i wiele głosów wartych wysłuchania.

 

Jestem też zupełnie pewien, że programy te ogląda więcej osób, niż tylko te które to deklarują, więc paradoksalnie wychodzi na to, że jest to jedna z bardziej popularnych stacji na naszym rynku.

 

Oczywiście, widzowie tej stacji, to przedział wiekowy ponad 25, więc wielu użytkowników tego forum może się z moim poglądem nie zgodzić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co toczy się walka??

Andrzej Stankiewicz z "Newsweek Polska" ocenia:

 

Może powiem rzecz niepopularną, ale ja osobiście oceniam, że telewizja ojca Rydzyka powinna być w multipleksie cyfrowym, z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że koncesje dostały firmy o wiele mniej doświadczone medialne z o wiele mniejszym kapitałem. Rydzyk jednak od wielu lat utrzymuje tę telewizję. Zarzucanie mu, że nie ma pieniędzy... można stwierdzić, że powinien mieć większą przejrzystość finansów, ale nie można powiedzieć, że nie ma pieniędzy. Gra się toczy o coś zupełnie innego: jeżeli Rydzyk znajdzie się na multipleksie, to jego znaczenie medialne wzrośnie. Bo o wiele łatwiej w każdym domu będzie go można odbierać. nie na zestawach satelitarnych, ale każdy będzie mógł wybrać go pilotem. Ale jest też druga możliwość: jeżeli się nie znajdzie na multipleksie, to jego znaczenie medialne będzie maleć.

Podzielam tą opinię,Ci którzy w kontekście TV TRWAM bagatelizują NTC robią to albo specjalnie albo sobie nie zdają sprawy z tej oczywistości o której mówił w TVN24 Stankiewicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi też o reklamy. Reklamodawcy nie biją się o korzystanie z pasm w TV Trwam, ponieważ trudno znaleźć produkt, który pokrywałby się z grupą docelową stacji. Jednak jeśli zasięg się zwiększy, stacja trafi do nowych widzów, młodszych, dzięki czemu wpływy ze sprzedaży czasu antenowego wzrosną. Pieniądze + sianie propagandy = Trwam w DVB-T.

 

Aha i żeby było sprawiedliwiej. Prezentując w sieci wyniki finansowe spółek, które mają koncesję w NTC, poleciłbym spojrzeć nie na Eska TV czy Lemon Records, a na samo ZPR, a w przypadku Stavki na Grupę TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
O co toczy się walka??
Andrzej Stankiewicz z "Newsweek Polska" ocenia:

 

Może powiem rzecz niepopularną, ale ja osobiście oceniam, że telewizja ojca Rydzyka powinna być w multipleksie cyfrowym, z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że koncesje dostały firmy o wiele mniej doświadczone medialne z o wiele mniejszym kapitałem. Rydzyk jednak od wielu lat utrzymuje tę telewizję. Zarzucanie mu, że nie ma pieniędzy... można stwierdzić, że powinien mieć większą przejrzystość finansów, ale nie można powiedzieć, że nie ma pieniędzy. Gra się toczy o coś zupełnie innego: jeżeli Rydzyk znajdzie się na multipleksie, to jego znaczenie medialne wzrośnie. Bo o wiele łatwiej w każdym domu będzie go można odbierać. nie na zestawach satelitarnych, ale każdy będzie mógł wybrać go pilotem. Ale jest też druga możliwość: jeżeli się nie znajdzie na multipleksie, to jego znaczenie medialne będzie maleć.

Podzielam tą opinię,Ci którzy w kontekście TV TRWAM bagatelizują NTC robią to albo specjalnie albo sobie nie zdają sprawy z tej oczywistości o której mówił w TVN24 Stankiewicz.

Jeżeli TV Trwam chce ewangelizować i dotrzeć do jak największego grona to powinna przenieść się na satelitę HotBird i porozumieć się z polskimi platformami, co do obecności TV Trwam w ich ofercie.

Podaje się, że zaledwie od 20% do 30 % ludności Polski korzysta z telewizji naziemnej (cyfrowa i analogowa). Pozostali korzystają z platform satelitarnych oraz kablówek, a i w tym zestawieniu odbiór satelitarny przeważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A przepraszam zapomniałem o źródle. Jednym źródłem jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (podane na antenie TV Trwam), a drugim ATM Grupa.

 

O co toczy się walka??
Andrzej Stankiewicz z "Newsweek Polska" ocenia:

Może powiem rzecz niepopularną, ale ja osobiście oceniam, że telewizja ojca Rydzyka powinna być w multipleksie cyfrowym, z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że koncesje dostały firmy o wiele mniej doświadczone medialne z o wiele mniejszym kapitałem. Rydzyk jednak od wielu lat utrzymuje tę telewizję. Zarzucanie mu, że nie ma pieniędzy... można stwierdzić, że powinien mieć większą przejrzystość finansów, ale nie można powiedzieć, że nie ma pieniędzy.

W przypadku osób popierających OjcaTadeusza Rydzyka i TV Tram widzę straszną dezinformację. Jedni twierdzą, że Ojciec Tadeusz Rydzyk ma pieniądze, a drudzy, że nie ma.

Tu można poczytać, że Ojciec Tadeusz Rydzyk nie ma pieniędzy:

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120227/TORUN01/522584475

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie dezinformacja tylko twoja nieznajomość tematu. O. Tadeusz Rydzyk nie ma pieniędzy, ponieważ jako zakonnik nie może ich mieć. O. Tadeusz Rydzyk nie jest jednak właścicielem TV Trwam. Jest nim Fundacja Lux Veritatis i to ona ma pieniądze. Proste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...