Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z szanownych forumowiczów może podzielić się listą kanałów? W dziale soft, listy itd daaaawno nikt nic nie publikował. Na niemieckim forum nic o Polsce oczywiscie nie ma. Może warto podzielić się swoimi listami? Akurat mam nowy tuner bez przygotowanych list i czeka mnie długotrwałe ustawianie w Omedze. Może po prostu jakaś dobra dusza wrzuci plik lub ew. przyśle mailem?

Zainwestuj w drukowany SatKurier znajdziesz w nim wykaz wszystkich transponderów z parametrami dla pozycji 13E.

Pilotem tunera przygotujesz swoją listę w 30 minut. Przeszukujesz tylko transpondery które Cię interesują. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to w ogóle EPG strasznie muli, nie dość, że muszę czekać dłuuuuugo aż się załaduje to jeszcze przy włączonym EPG przeskakiwanie na kanałach reaguje z opóźnieniem. Ta kwestia jest rozwiązana fatalnie i nie wiem czy to wina dekodera czy operatora - CP I slot.

Ja miałem ten sam problem co Ty. Bardzo długo wychodziło się z menu epg. Problem udało mi się rozwiązać nie do końca pamiętam jak ale popróbuj zmienić na rozwijanej głównej liście kanałów, jest tam po środku na górze taka krótka szara belka informacyjna. Podaje ona jaka lista jest ustawiona czy satelita np.: hotbird czy ulubiona czy jakaś inna jak wybrałem którąś z nich i problem długiego wychodzenia z listy zniknął.

Ps poczytałem jeszcze raz Twojego posta i jednak czego innego dotyczył ale może moja uwaga się komuś przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie nie było w domu - wiadomo urlop i po powrocie spodziewałem się że będę musiał przeprogramować iCorda ze względu na zmiany FEC w Cyfrze.

I pozytywne zaskoczenie, tuner sam zaktualizował FECa.

Zapewne jest to związane z tym, że przy wyszukiwaniu kanałów wybrałem FEC jako AUTO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam maly problem z odbiorem niektorych kanalow hd polsatu , to znaczy discovery , animal planet ,nat geo wild, eurosport2, zaopserwowalem zeczestotlwosci tych programow, jak podpatrze to sile mam 85 procent a jakosc 0 , i za nic nie umiem tego zmienic, sciagalem wszystkie mozliwe dane , i rozkladam rece, prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam maly problem z odbiorem niektorych kanalow hd polsatu , to znaczy discovery , animal planet ,nat geo wild, eurosport2, zaopserwowalem zeczestotlwosci tych programow, jak podpatrze to sile mam 85 procent a jakosc 0 , i za nic nie umiem tego zmienic, sciagalem wszystkie mozliwe dane , i rozkladam rece, prosze o pomoc

 

juz poradzilem sobie z tym problem , poprostu wykasowalem pojedynczy kazdy program i dalem ponownie na wyszukanie . i teraz juz wszystko hula, dolaczam moja liste dla pakietu full Polsat , poukladene tylko wedlug mojego pomyslu, dla tych co maja malo czasu , plik zrobilem tutaj http://upload.[beep]/content.php?id=143849

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie używam Humaxa 2000(ale nadszedł czas na zmiany)i pomyślałem że zostanę przy tej marce ,tym bardziej że nie miałem z nim większych problemów ,a i na jakość jak na sprzęt z przed kilku lat niema co narzekać.Ale po uważnej lekturze postów w powyższym temacie zacząłem się wahać co do zakupu tego tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie używam Humaxa 2000(ale nadszedł czas na zmiany)i pomyślałem że zostanę przy tej marce ,tym bardziej że nie miałem z nim większych problemów ,a i na jakość jak na sprzęt z przed kilku lat niema co narzekać.Ale po uważnej lekturze postów w powyższym temacie zacząłem się wahać co do zakupu tego tunera.

 

Mam iCorda od 29.02.2008, wcześniej miałem HDCI2000. Obecnie z iCordem nie mam żadnych problemów.

Soft 1.00.19 + CP w górnym slocie + Aston Z C+ w dolnym slocie = brak problemów.

Wkurza jedynie brak literki Ł i ł e EPG.

 

Najlepszym dowodem na brak problemów jest niewielka ilość postów w tym wątku. Nuda, nuda, nuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w icordzie w EPG brakuje właściwie jednej litery dużego i małego Ł. Że jest to rzadko używana polska litera a dodatkowo np wszystkie TVNy nadają bez polskiej czcionki to uciążliwość tego jest żadna. Nie jest to na pewno eleganckie - ale uciążliwe wcale. Wszystkie pozostałe literki chodzą OK a icord bezbłędnie rozpoznaje 2 systemy nadawania polskich czcionek, czyli ten stosowany na kanałach z transponderów CyfrowegoPolsatu (jest to kodowanie ISO - czyli zgodne z normami) jak i z transponderów Cyfry+ (jest to kodowanie niezgodne z normami). Napisałem z transponderów - bo zarówno Cyfra bierze część kanałów z transponderów zarówno N jak i Polsatu jak i Polsat bierze część kanałów z nie swoich transponderów. A TVN ponieważ jest w każdej platforma a w kodowaniu czcionek dzięki C+ mamy bałagan - to TVN żeby nigdzie nie było problemu pisze wszystko bez ąęśćż.

Ciekawe ile jeszcze lat potrzebuje C+ aby zmienić kodowanie czcionki na zgodne ze standardem? Wtedy każdy tuner a nie tylko te specjalnie przygotowane na polski rynek - będą odbierały wszystko bez problemów.

Tak czy inaczej brak jednej literki w EPG mi osobiście nie przeszkadza. EPG jest potrzebne ale to tzw. usługa dodana. Najważniejsze kryterium to jakość obrazu a tu iCord i potem dłuuugo dłuugo nic. A już na pewno w tej okolicy cenowej dłuugo dłuuugo nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem tego tunera i mam pytanie. Wyczytałem, że możliwe jest wgranie patcha poszerzającego funkcjonalność tunera o dostęp przez WWW do ustawień i o możliwość mapowania dysku przez SMB. Chciałbym zasięgnąć na ten temat więcej informacji. Czy ktoś tego używa? Jak to się sprawuje w codziennym użytkowaniu? Czy nie wpływa to na stabilność tunera?

Druga kwestia to czy iCord (albo TechniSat DigiCorder HD S2X Plus choć wiem, że to nie ten wątek) posiada może funkcję, która umożliwia przechwycenie danych z bufora timeshift i zapisanie ich? Chodzi mi np. o sytuację, kiedy zaczynam oglądać jakiś film i po pewnym czasie zaczynam żałować, że go nie nagrałem. Wciskam wtedy nagrywanie, film zaczyna się nagrywać ale od początku a nie od chwili fizycznego rozpoczęcia nagrywania.

Tego typu funkcję ma dekoder PVR z kablówki (Aster), z którym miałem ostatnio dużo do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym dowodem na brak problemów jest niewielka ilość postów w tym wątku. Nuda, nuda, nuda.

 

Chyba raczej pogodzenie się użytkowników iCorda z faktem, że nie powstanie soft który wyeliminuje najbardziej znane i opisane błędy.

 

Używam iCorda w takiej samej "konfiguracji" , z identycznym softem. Oprócz braków literek "ł" i "Ł" w EPG jest też wkurzający wyświetlany (niebieską czcionką) tylko w części opis programu/filmu (dwie linijki) a dopiero na dole pełnen "prawidłowy" opis programu/filmu (dotyczy to C+).

Jednak problemem jest też pojawiający się wprawdzie obecnie dość rzadko ale jednak "bez powodu" stary zwis iCorda - "stopklatka" obrazu przy ciągłej fonii. Nadto od jakiegoś czasu przy próbie wyłączenia napisów ekranowych na C+, C+ Film następuje natychmiastowe zawieszenie odbiornika jak opisane wyżej. Dopiero któraś z rzędu próba (po wczesniejszym resecie) pozwala na wyłączenie napisów ekranowych.

 

Mam też problemy z jednoczesnym nagrywaniem kilku programów - pomimo iż na liście nazwa programów jest wyświetlana na czarno, po uruchomieniu nagrywania z tego "aktywnego" programu okazuje się, że nic się nie nagrało i nie można tego nawet odkodować bo w ogołe brak jest pliku na liście nagrań, a wczesniej uruchomione nagranie nie jest możliwe do odkodowania. Miałem dwa takie przypadki.

 

O innych "mniejszej" wagi usterkach szkoda czasu juz po raz kolejny pisać ...

 

(...) czy iCord (...) posiada może funkcję, która umożliwia przechwycenie danych z bufora timeshift i zapisanie ich? Chodzi mi np. o sytuację, kiedy zaczynam oglądać jakiś film i po pewnym czasie zaczynam żałować, że go nie nagrałem. Wciskam wtedy nagrywanie, film zaczyna się nagrywać ale od początku a nie od chwili fizycznego rozpoczęcia nagrywania.

Tego typu funkcję ma dekoder PVR z kablówki (Aster), z którym miałem ostatnio dużo do czynienia.

 

Też mi takiej funkcji bardzo brakuje, ale jej nie ma.

Teoretycznie po podłączeniu po LANie widoczny jest plik z zapisem bufora iCorda (2 godziny). Jednak nie można go skopiować bowiem jest on non stop "odświeżany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez ftp można jedynie skopiować plik z zapisem bufora icorda jeżeli zależy ci na jakimś materiale który już wcześniej zacząłeś oglądać. Sam icord tego nie potrafi.Ja łączę się total commanderem i w folderze Video jest plik o nazwie 0 ts. Kopiujesz go na dysk i działa. Niezbyt to wygodne ale działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któryś z Kolegów wie co zrobić z następującym fantem. Od kilku tygodni jestem posiadaczem cardsplitera Clone+, który używam z odbiornikiem Ariva HD combo oraz Humax iCord z modułem CAM Aston v.2.23 do oglądania pełnego pakietu Cyfry+ (antena wspólna, konwerter monoblock quad, dwa wyjścia podłączone do Humax'a, jedno do Arivy, jedno niewykorzystane). O ile w Arivie wszystko pracuje bez żadnych problemów, to w iCordzie na wszystkich programach nadawanych z dwóch transponderów z Hot Bird'a tj. 12,188 V oraz 12,265 V (jak widać są to transpondery Polsat, wykorzystywane wspólnie z Cyfrą+, jeden SD, drugi HD) występuje ten sam problem polegający na pojawiającej się co kilka sekund pikselozie obrazu i zaniku dźwięku, którym towarzyszy komunikat "słaby sygnał". Sygnał nie jest słaby, ponieważ drugi odbiornik działa bez zarzutu, ponadto Humax także działa poprawnie z kartą Cyfry+ włożoną bezpośrednio do modułu w odbiorniku. Wszystkie programy z innych transponderów działają prawidłowo, również te Polsatu. Dodam, że zamieniałem karty klienckie pomiędzy odbiornikami, obie w Arivie działają poprawnie, a w Humax'ie nie. Próbowałem też włożyć kartę kliencką Clone+ do Arivy nie bezpośrednio do posiadanego przez nią czytnika, ale poprzez w/w moduł Aston i też wszystko działało poprawnie. Może ktoś używa Clone+ w iCordzie i ma jakieś doświadczenia z nim związane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem podobny problem i dopiero po intensywnej wędrówce bazą splitera Clone+ po mieszkaniu zaczęło jakoś działać. Jak się dowiadywałem u speców baza splitera automatycznie reguluje siłę sygnału. Ten tuner który jest dalej od bazy ma więc z góry gorsze szanse. Bo baza dopasuje sygnał do bliższej karty a dalsza będzie czasem zrywać. Jak już znalazłem dobre miejsce to od kilku miesięcy jest OK.

Tak czy inaczej dziś mam tuner Pace ten mały C+ i iCorda z Astonem 2.23 na Clone+ i działa bez problemu.

W instrukcji Clone+ podają zasięg bodaj 100 czy 200 m ale w rzeczywistości na 50 też nie chodzi. Przynajmniej u mnie. Może jak ktoś w lesie mieszka działa na większą odległość. I Clone+ źle się zachowuje jak jeden tuner jest blisko bazy a drugi daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ktoś z Was mi pomoże.A mianowicie od pewnego czasu mam problem z odbiorem EUROSPORT 2 HD na na Humaksie Icord 320GB.Do lipca było wszystko ok.,a teraz nie odbiera wcale tylko wyskakuje plansza info:"Brak uprawnień do oglądania tego programu".Przy okazji dodam że mam pakiet "Prestiżowy HD+,i reszta HD śmiga bez problemu.Kilkakrotna reaktywacja karty przez konsultanta Cyfry+ nic nie dała.Sprawdzałem ostatnio u kolegi na Humaksie i sytuacja jest identyczna.Z kolei na oryginalnym Philipsie Cyfry+ działa.Przy wyszukiwaniu programów siła sygnału jest na 90%,a jakość 100%.Próbowałem już na wszystkie znane mi sposoby i" kaplica".Proszę POMÓŻCIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...