Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie wypowiem sie bo sam nie testowalem.... ale...... z tego co na Hollex znalazlem, napisane jest ze dekoduje C+HD, moznaby wtedy do Diablo zapakowac C+ i TNK, a w drugi slot modul CP...

 

ale niech lepiej sie wypowiedza osoby co testowaly Diablo w swoich iCord'ach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem tu od dzisiaj. Na Humaxie jade od 2008. Jestem zalogowany na niemieckim supporcie. Do dzisiaj pozostalem przy FW .17

Nie zmieniam bo wiem, ze dzieja sie dziwne rzeczy z EPG (czas aktualizacji). Dodatkowo denerwowalo notoryczne pojawianie sie informacji o nowym sofcie via OTA. Kilkakrotnie pisalem na niemieckim forum o tym problemie. Dzisiaj jest juz opcja aby info to wylaczyc. Dla mnie rozwoj Humaxa zakonczyl sie na wersji 17. Kazda nastepna bedzie niestety kastracja tego recivera poprzez przygotowanie go pod HD+, a tym samym wszystkie restrykcje w jego obsludze (timeshift, przesuwanie reklam itp itd).

Ciekaw jestem jak kolega powyzej czy ktos z Was wyprobowal juz Ncam w iCordzie? Najwazniejsza sprawa jest czy rzeczywiscie konieczny jest update na Ver. 37? Podobno nCam jest modulem LEGACY , a iCord nie byl do takich modulow softowo przygotowany. Dopiero od 37.

Pytanie zasadnicze. Czy iCord wspolpracuje z modulem TNK HD takze w wersji .17? Moze to ktos sprawdzic? Pytam bo wyjasnienie SatKuriera w tej sprawie potwierdza wspolprace z kazdym reciverem posiadajace sloty CI - nawet te starsze, a iCord z wersja .17 takim wlasnie byl.

Milego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo,

da einige User mit der aktuellen Firmware für den "iCord HD" nicht zufrieden sind und deshalb eine ältere Version installiert haben, haben wir uns um eine Möglichkeit bemüht, OTA Software Updates zu deaktivieren und somit die lästige Updatemeldung zu umgehen.

Hierbei wird eine Änderung der System ID vorgenommen.

(PL) - W związku z tym, że wielu użytkowników i Corda nie jest zadowolonych z aktualnej FW wersji i z tego powodu zainstalowaną mają starszą wersję postaraliśmy się stworzyć możliwość zablokowania automatycznego update poprzez zmianę ID systemu iCord. Poniżej instrukcja obsługi.

ACHTUNG:

Dieser Patch ist nur für den iCord HD. Keinesfalls darf dieser Patch beim iCord HD+ sowie beim PDR iCord HD oder anderen Geräten angewandet werden.

Nach der Änderung der System ID können keine Updates via Satellit gemacht werden, sondern zunächst nur noch via USB.

Die Benutzung erfolgt auf eigene Gefahr. Weder http://www.icordforum.com noch HUMAX bieten irgendeine Gewähr oder Gewährleistung, sollten durch den Gebrauch Schäden oder Fehlfunktionen entstehen.

(PL) Uwaga:

Poniższy patch dotyczy TYLKO iCorda HD. Nie wolno go wgrywać na iCord HD+ !!!

Korzystamy z tej zmiany na własną odpowiedzialność.

 

So wird's gemacht:

(PL)Tak to się robi:

 

1. die Datei mit der geänderten System ID herunterladen

1.Zładować plik

2. Archiv entpacken (z. B. mit WinRAR)

2. Np. Win RAR-em odpakować

3. die Datei hdpvr.hmx auf einen USB-Stick kopieren

3. Plik hdpvr.hmx na pendrive wkopiować (FAT, FAT 32)

4. Stick am iCord anstecken

4. Pendrive "wcisnąć" do iCorda

5. iCord vom Netz trennen

5. iCord wyłączyć z sieci (wyłącznik z tyłu)

6. bei gedrückter RECORD-Taste (am Gerät) die Netzspannung wieder zuführen

6. Przy wciśniętym guziku RECORD (na przednim panelu pod klapką) włączyć do sieci

7. bei "REBOOT NOW" den Stick wieder entfernen und den iCord via Netzschalter neu starten

7. przy ukazaniu się "REBOOT NOW" pendrive wyciągnąć i ponownie głównym wyłącznikiem wy- i załączyć

8. falls dennoch eine Meldung zur Softwareaktualisierung erscheint, diese verneinen

8. Gdyby się po tej operacji nadal ukazało info na monitorze o nowym sofcie, zatwierdzić przez "NIE"

9. nach neuer Software suchen (Installation/Softwareaktualisierung/Automatisches Aktualisieren)

9. Ponownie przeszukać nowy soft (ręcznie w menu)

10. es sollte keine neue Software gefunden werden

10. Informacja o nowym sofcie via satelit już się nie powinna ukazać

 

 

Es besteht allerdings die Möglichkeit wieder auf die alte System ID zu wechslen.

Dazu die Datei mit der alten System ID herunterladen und die Punkte 2 bis 9 wiederholen.

 

Pozostaje zawsze otwarta opcja powrotu do starego ID w tym że ściągasz

originalny plik i postępujesz z nim jak punktach od 2 do 9

 

Viel Spass

Gruss ochzoetna

 

 

Plik do ściągnięcia tutaj:

http://www.icordforum.com/index.php?pag ... dataID=321

 

Z rejestracją na forum nie powinno być kłopotu

Plik nazywa się: System ID 3624.0002.zip

 

 

buzzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej "takie cuda" zdarzają się po tym jak się wpisze nowy soft. Przypuszczam, że masz zupełnie aktualny w wersji 1.00.37?

Na forach niemieckich przestrzegają przed tym aby po każdej nowelizacji softu wgrać ustawienia fabryczne. Należy jednak pamiętać

o tym aby na sticku (pendrive) zabezbieczyć posiadane dane (ustawienia anteny i kanałów). Po resecie (ustawienia fabryczne)

ponownie wgrać w/w dane na iCorda. Procedura jest prosta i przypuszczam, że nie sprawi kłopotu.

Gdyby to nie pomogło przyczyn należy szukać jak zawsze w okablowaniu. Być może kiepski HDMI lub małe zgięcie na spdif kablu -

w zależności jak podłączyłeś sprzęt.

Pozdrawiam buzzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę jeszcze jedno wyjaśnienie podobnych przypadków. Problemem może być wgrana lista kanałów ściągnięta z netu.

W liście kanałów do iCorda jest zapisanych wiele parametrów np PID Audio. Nigdy nie wiadomo co "siedzi" w ściągniętej

liście i co może być skopane. Najlepiej samemu przeszukać te transpondery na których są interesujące nas kanały

a później to ułożyć w/g uznania. Zabawa pilotem na 30 minut. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zaleceniami wgrałem ustawienia fabryczne i ustawiłem za pomocą pendrive listę kanałów (które wcześniej ustawiałem ręcznie). Niestety nic nie pomogło. Próbowałem pogrzebać też przy kablu HDMI (próbowałem podłączyć za pomocą innego), niestety nic nie pomogło :/ Ma może ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...