Skocz do zawartości

Republika Film


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Telewizja Republika złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o koncesję satelitarną dla swojego nowego kanału Republika Film.

 

Rzeczniczk prasowy KRRiT przekazał, że w minionym tygodniu przekazano Krajowej Radzie wiosek o koncesję satelitarną dla tego kanału, który ma mieć charakter uniwersalny, z przewagą filmów fabularnych. Te będą stanowić ponad 40% ramówki w godz. 6:00-23:00

 

Tomasz Sakiewicz, wiceprezes Telewizji Republika, potwierdził nam, że firma złożyła taki wniosek. Nie chciał natomiast podać żadnych dalszych informacji. Nadawca szczegóły dotyczące nowego kanału ma przekazać w ciągu kilku tygodni.

 

Pierwsze doniesienia o planach uruchomienia drugiego kanału przez Telewizję Republika przekazał w piątek portal Press.pl, o czym można przeczytać tutaj.

 

źródełko: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/telewizja-republika-szykuje-kanal-republika-film-z-filmami-fabularnymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy też pewnie od tego jaki model dystrybucji wymyśli sobie sam nadawca. Jednak patrząc na to, że Telewizja Republika w nc+ jest dostępna od najtańszego lub 2. najtańszego pakietu, oraz operator platformy nie będzie miał nic przeciwko dołączenia Republiki Film do oferty, to przypuszczając widziałbym ten kanał w pakiecie Extra+. Lecz nie zdziwiłbym się jakby to Cyfrowy Polsat był właśnie pierwszą platformą, która by go dołączyła. Od razu lub po kilku miesiącach. Tak jak to było z samą Telewizją Republiką oraz niedawno uruchomioną Telewizją wPolsce.pl :-)

 

Natomiast ważniejsze jest to co tak naprawdę ten kanał mógłby pokazać. Szczególnie, że same filmy miałyby zajmować jedynie 40%, więc sama nazwa tego projektu jest troszkę nieadekwatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie wymyślili. W Polsce jest prawie 50 kanałów o tematyce filmowo-serialowych. Ciekawi mnie, jakie filmy oni będą tam puszczać?

Jest dużo kanałów, ale jak pisałem jest mega dużo zapomnianych filmów i niepokazywanych w TV, zwłaszcza z lat 1960 - 2000.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą pokazywać "półkowniki" typu "Wielki bieg" Domaradzkiego, "Ręce do góry" Skolimowskiego, "Niedzielne igraszki" Glińskiego, "Matka Królów" Zaorskiego, "Przesłuchanie" Bugajskiego. 

 

Sama TV Republika w jakieś święta serwowała film klasy B - "Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości".

 

I po za tym może być bardzo dużo filmów dokumentalnych. Nawet jest szansa na produkcję TVN :-) Chodzi o "Trzech kumpli" Ewy Stankiewicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że taki kanał będzie pokazywał filmy "ze słusznie minionej epoki, gdzie prawda była zakłamywana na każdym kroku"?

Nie, pisałem ogólnie o powstawaniu nowych kanałów filmowych, że jest co pokazywać w innych stacjach, a jeśli o filmy to miałem na myśli głównie produkcje z USA z tamtych lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie HD na satelicie, czy tylko kablówki?

Nazwa nie jest głupia, chociaż ja zaproponowałbym zamiast "Republika" np. samo "R", nawiązując do nowego logo TV Republika. :D

Kanału jeszcze nie ma i nie wiadomo kiedy w ogóle będzie, a Ty już o HD :D

 

Logotyp na pewno będzie nawiązywał jakoś do tego z "głównej" anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRRIT powinna zmienić przepisy i nie dawać koncesji na kanały SD, żyjemy w 2018 roku... już wita 4K ....niedługo 8K, a Polaczki startują w SD... porażka.

Zrobiłem logo dla kanału, możesz je zobaczyć tutaj ---> https://forum.satkurier.pl/topic/8601-propozycje-logotyp%C3%B3w-dla-stacji-tv/page-23

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...