Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...
2 godziny temu, aro napisał(a):

Odbieracie kanał Travelxp 4K na module CAM?Ja mam obecnie tylko dźwięk ale obrazu brak?

wszystko w porządku, obraz i dźwięk są. A masz telewizor 4K? Bo jak tylko HD, to bedziesz miał tylko dźwięk, obrazu już nie

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirkoz napisał(a):

wszystko w porządku, obraz i dźwięk są. A masz telewizor 4K? Bo jak tylko HD, to bedziesz miał tylko dźwięk, obrazu już nie

Nie mam telewizora 4k, a mam obraz i dźwięk na wszystkich kanałach 4k z oferty PB - dostęp przez moduł CAM. Telewizor 4k nie jest wymagany. Wystarczy tuner 4k np. Vu+. Dlatego nie do końca jest prawdą to o czym piszesz.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie trzeba mieć 4K TV, wystarczy TV FHD byle miał obsługę kodeka HEVC H.265  czy innego H.264 używanego w standardzie TV satelitarnej co ma już większość nowych TV. 

TV sobie przeskaluje obraz 4K do FHD,  to samo jest z tunerami 4K które skalują obraz na TV HD czy FHD . 

Zwykle na TV nie 4K  z Androidem nie ma problemów z odbiorem programów 4K,  system softwarowo potrafi w pewnym zakresie zdekodować program 4K używając kodeki AV1  .

Przy module przecież obraz dekoduje moduł a TV służy tylko do wyświetlenia obrazu po transkodowaniu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mati123 napisał(a):

To dziwnie, ja mam telewizor Full HD, wszystkie kanały naziemne jak i satelitarne odbieram bez dekodera, a TVP 4K mi nie działał, jak i kanały 4K z satelity. Jest tylko dźwięk.

Trzeba spełnić warunki odbioru pod względem kodeków, TV naziemna ma inny sposób  kodowania niż satelitarna. Jeśli tv nie potrafi zrobić transkodowania w systemie to nie będzie obrazu i do odbioru 4k z satelity należy użyć tunera sat 4k.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, aro napisał(a):

Parametry mam idealne i kanał NASA TV UHD z tej częstotliwości działa bez problemu.Kanał również dostępny w moim abonamencie ponieważ w Polsat Box Go jest dostępny.

Czy MyZen 4k Ci również nie działa? Z tego co pamiętam te kanały są od pakietu S.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kanały 4K działają prawidłowo.Myślałem i w końcu wymyśliłem.W zadaniach modułu w dekoderze miałem Polsat przypisany do Platformy Canal+ i tu był błąd.Przypisałem Polsat do zadań modułu do Polsat Box i wtedy po raz kolejny ponowiłem uprawnienia do odbioru poprzez ICOK i wszystkie kanały 4K już działają prawidłowo.Dzięki @opensource za nakierowanie na temat z uprawnieniami.Co ciekawe kanały HD działały wszystkie.Tak więc wizyta w salonie była nie potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie specyfikacji udostępnionej przez polsat nie ma w niej napisane ile strumieni PID może rozszyfrować.

Nie pytałem o możliwości tunera, tylko o sam moduł.

Specyfikacja od polsatu:

• Wersja oprogramowania: 08.00.01.01.02.00;

• Sprzęt:

Procesor: CAP100 (200mhz),

Pamięć: 2 MB Flash/ 8 MB RAM,

System kodowania: Nagra,

Przepływność: do 200 Mbit/s.

• Zasilanie:

Napięcie zasilania: 5V/ 3.3V,

Pobór prądu: <300mA,

Pobór mocy 1,25 W.

 

Jeżeli 16 strumieni PID to daje około 4 kanałów w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...