Skocz do zawartości

Testy HDTV - 12.265V


moteroo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@pitter na jednej ze stron, na których oglądałem co nieco o tym TP napisane jest, że ma SR 27500 i to było na tych które sprawdziłem, zaś różnica była w FEC'u na jednej napisali, że jest 2/3 a na drugiej, że jest 3/4 a jeszcze Satkurier.pl, tam jest napisane, że FEC to 5/6. Jeśli ktoś ma FEC ustawiony na Auto to się nie martwi, a jeżli na odwrót? To ma prolem. Na wszystkich trzech stronach pokazują, że ma SR 27500, więc zapewne taki ma. Znajomy napisał mi teraz, że SR to 27500 a FEC to 5/6, prosiłem go sprawdzenie jak jest akutalnie i napisał to co napisał, dodał jeszcze, że wcześniej SR było 2/3. Zmieniają, zobaczymy co z tego wyjdzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oby tak pozostało. Teraz CP będzie mógł dołączyć dodatkowo kilka kanałów w tradycyjnej kompresji sygnału - MPEG-2. Standard DVB-S2 nie pozwoliłby na umieszczenie kanałów w MPEG-2 z uwagi, gdyż do odbioru konieczny byłby odpowiedni odbiornik satelitarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej pisałem. Jeżeli transponder 12.265V pozostanie w DVB-S, to CP oprócz kanałów w HD będzie mógł dołączyć te w tradycyjnej wersji przekazu (i każdy abo będzie mógł oglądać na standardowym dekoderze = zmniejszy się tłok na pozostałych tp = możliwość dołączania kolejnych nowości). Kilka kanałów HD nadawanych z transpondera, który pracuje w kompresji DVB-S2 nie znajduje na chwilę obecną większego zapotrzebowania dla tej platformy. Transponder lepiej zostanie spożytkowany, gdy będzie pracował w DVB-S. Przecież jest możliwe uzyskanie jakości HD w DVB-S/MPEG-4. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...będzie mógł dołączyć te w tradycyjnej wersji przekazu...

I na pewno o to chodzi, bo miejsca na transponderach brak a po co marnotrawić taką przestrzeń. Poza tym Solorz-Żak wspominał coś o nowych kanałach w nowym roku więc i tak nie miałby jak ich dodać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli testy są w DVB-S/MPEG-4 . To kanały w MPEG-2 będą tam mogły być odbierane przez zwykłe dekodery :D . Może jeśli będzie miejsce na nowym tp. to dadzą nowe kanały ! :?::?::?:

 

 

Od paru godzin technicy cyfrowego polsatu poprawili odbiór TVP 1 i TVP 2. Dziwne odbicia zostały zlikwidowane, oby tak pozostało. :D
Racja obraz jest wyraźniejszy i to chyba nie przrz pogodę :!:

 

Edycja RafiX: Wkleiłem dwa posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakodowali test hd 2 w nagravison3 . Ale dobrze że będzie można odbierać kanały z tego tp.12264. Ale szkoda że HD beż obrazu.

 

Chyba że z dekoderów HD

 

Edycja RafiX: Wkleiłem dwa posty w jeden. Pamiętaj o funkcji "Zmień" gdy chcesz coś dopisać do posta a jeszcze nikt nie odpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprocz hd2 wszystkie mam i widze jakies cuda...Film na pro 7 HDw zwezonym obrazie,a na tescie hd3 rozciagniety i tuner pokazuje,ze to HD.To bedzie chyba jakies nowe HD wg.CP :roll: .Na tescie hd1 leci Sat1,a hd4 astra promo HD.Nawet nie maja wlasnego materialu do testow :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...