Skocz do zawartości

Jaka to melodia?


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Serio nie widzicie wpadek Norbiego? Może nie jestem typowym Januszem, ani typowym Sebą oglądającym ten teleturniej, ale po chwilowym zerknięciu aż boli od jego błędów. W 2 odcinku emitowanym mówi do uczestniczki: "różnych ancymonów już tu miałem(...)". Określenie "I Love Rock and Roll" mianem największego hitu muzyki rock?

 

Rozumiem, że jedzie na świeżości i jara go oglądanie występów na telebimie i z radością zaprasza "kiedy tylko chcecie", żeby wpadali, ale sorry, to szybko mu minie.

 

Kompletnym dla mnie mind[beep]iem było z kolei po odgadnięciu piosenki "Coś optymistycznego" wyemitowanie wykonania piosenki "[beep] i sól". Norbi: "Coś optymistycznego czyli piosenka <<[beep] i sól>>"

WTF?!

 

Zastanawia mnie, czy przed każdym odcinkiem będzie ten fragment z jeżdżeniem kombi pod siedzibą TVP i szczegół, że nie po tej stronie, gdzie JTM jest nagrywana.

 

Jako wnikliwy obserwator, aż razi mnie amatorszczyzna wszystkiego. Tło napisów końcowych rodem z disco star, zwisający kabel z sufitu w czasie rundy, zaglądające vip-zawodniczki na ekrany z wynikami, bo prowadzący im nie powie, oblizywanie ust przez prowadzącego i sekundę później buziak w czółko zawodniczki (szczerze bym haftował na wizji).

 

Pomijam już język prowadzącego, który jest, fakt młodzieżowy, ale czy poprawny? Oj, wątpię.

 

Osobom, które miałby mi zarzucać bycie stronnikiem RJ, mam na niego wyj***ne, ale szacun dla niego, że przynajmniej po polsku potrafił mówić.

Opinia tylko po krótkich fragmentach. Po obejrzeniu całości odcinków znalazłbym więcej kwiatków. U RJ takowe zdarzały się może raz na tydzień i były często winą montażu. U Norbiego to będzie kwestia nagminna.

Zauważam,że RJ bardzo często zapraszał ponownie artystów, których występy były nagrywane, mówił ,że świetne itd. Porównywanie kogoś kto prowadził 21 lat i się wyrobił do jednak debiutującego to moim zdaniem niesprawiedliwe. Brzozowski z Krzan też wypadali nie najlepiej na początku,ale nabrali wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o hm... swego rodzaju pretensjonalność, którą wg mnie trudno zniwelować.

Możliwe, że się wyrobi, ale ta słoma w butach nadal zostanie.

Rozumiem, że TVP chce trafić w target, ale Norbi tylko zacementuje program w niepożądanej grupie społecznej - kiepsko wykształceni, średnie miasta, raczej starsi niż młodsi.

 

Pierwsza informacja o Norbim była jakiś tydzień przed nagraniem pierwszych odcinków, więc co on opowiada o nagranych 6 odcinkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem celowo wzięli osobę zupełnie inną w stylu bycia od Roberta Janowskiego. Janowski moim zdaniem,, co ważne, miał dużo większą wiedzę na temat historii muzyki, utworu itd. lub ewentualnie się po prostu tak przygotowywał. To istotne dla mnie przy tym formacie.

Zapraszanie RJ ? Nie wiem czy by chciał, bo ma jednoznaczne zdanie na temat nowej produkcji. Zresztą ZPR pisze o nim niezbyt przychylnie,a następnie go zaprasza. Nie mieszałbym w to Norbiego, on po prostu poszedł na casting i nie on decydował o pożegnaniu się z Janowskim i w ogóle zmianach w programie.

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałbym. RJ zaliczał wpadki wynikające z nieznajomości muzyki. Potrafił określić występującą w programie Roksanę, że jest jak Roxanne z piosenki The Police, która była panią lekkich obyczajów. Odnośnie wiedzy muzycznej to w dotychczasowych 2 odcinkach więcej powiedział Norbi, bo co rusz wspomina, a to że piosenka z tego i tego roku, a to że zdobyli nią Opole.

Jest w tej kwestii spore pole do popisu, ale to wymaga dużej pracy redakcyjnej, a na nią raczej bym nie liczył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam ten program, dość uważnie od bodaj sezonu 2013/2014. Zawsze mam dość duży dystans do tych wszystkich odcinków w których występują aktorzy, piosenkarze, gwiazdy TV, czy sportowcy. Widać, że to wszystko jest (tak jak już ktoś wcześniej wspomniał) prowadzone według pewnego scenariusza i że chyba w większości przypadków (o ile nie we wszystkich) pada główna wygrana. Jak to wszystko będzie się prezentowało, już tak całkiem na poważnie, okaże się dopiero dzisiaj i w kilku najbliższych "zwyczajnych" odcinkach.

 

Co do prowadzącego, to nie wyciągałbym zbyt daleko idących wniosków. Jak już wspomniałem odcinki z gwiazdami, zawsze wyglądały trochę inaczej, niż te odcinki w tygodniu. Więc jak to się mówi: poczekamy, zobaczymy.

 

Mnie ciekawi trochę inna sytuacja: Czy rozgrywane dalej będą finały miesiąca, kwartału i finał roku. Zawsze, w poprzedniej odsłonie, te odcinki grane od poniedziałku do piątku, prowadziły do finałów miesiąca, które potem wyłaniały najlepszą trójkę w kwartale, a z kwartału najlepsi zawodnicy przechodzili do finału roku. Czy jednak w każdy niedzielny wieczór (idzie jesień, tak więc takie określenie wydaje mi się OK :) ) będziemy świadkami pojedynków gwiazd? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiejszego odcinka W grze pojawiło się ,,Ubezpieczenie". Po pierwszej rundzie uczestnicy mogą zadeklarować że w 2 rundzie uzbierają 300 pkt. Jeśli tak mają gwarantowany występ w rundzie 3. Nawet jęśli będą mieć najmniej punktów. 

 

Pomiędzy rundami dodane są też wywiady z uczestnikami z green screena wg. mnie nie wygląda to dobrze. :/

Edytowane przez Bartosz nowicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. To nie mogą uzbierać więcej? Co się dzijeje gdy nie uzbierają zadeklarowanych 300 zł- tracą jakieś pieniądze. Warto by ta opcja niosła za sobą ryzyko.

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jakość ZPR (znana z Disco Star) zagościła na dobre. Green screen everywhere!!! Taka jakość może była akceptowalna w poprzednim wieku, a nie w 2018 r. Szanujmy się. Kto dopuścił w ogóle do emisji tego.

Geniusz wymyślił te wstawki. Polecam tego myśliciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki. Czy w związku z nową wersją JTM, wszystkie dotychczasowe wersję występów gwiazd pozostały własnością poprzedniej ekipy i teraz nie mogą być tu wykorzystywane?

Z obserwacji widzę, że wszystkie występy są nowe i nagrane w HD. Cóż... Niestety ze względu na skromną bazę, też żenująco często się powtarzają jak np Fun Factory, Enej, OMD... ułatwiając tym samym zadanie zawodnikom.

Dzisiejszy odcinek też żenujący, wygrała kobieta z zerową wiedzą a gość który wiedział wszystko, tak sobie odpadł. Te nowe warunki gry średnio udane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio obserwujesz. Większość wykonań jest starych przecież. Pojawiają się wykonawcy oficjalnie odprawieni przez TVP. Wczoraj np. Rynkowskiemu przygrywał Robert Osam, a już w 3 rundzie przy fortepianie była Lenka. Tam się nic kupy nie trzyma. Przy ostatniej zmianie scenografii potrafiono jakoś sobie z tym poradzić i od grudnia 2016 było wszystko nowe, a teraz raz stare, raz nowe.

 

Zmieniła się też osoba robiąca aranżacje do zagadek. Robią je teraz dwie osoby i widać, że się komuś śpieszyło, bo powróciła jakość aranżacji z 1997 r. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla mnie też jakoś Norbi jest za bardzo "nakręcony" i nie wygląda to jego prowadzenie fachowo, ale jak ktoś tu już wspomniał nie ma co porównywać jego, który dopiero zaczyna z Panem Janowskim (z czasem Norbi wyrobi się myślę ? ) .

 

Przy okazji mam inne pytanie, bo wyczytałem, że program jest nagrywany w studio numer 5, a kiedyś mi się obiło o uszy, że to to samo studio, w którym kiedyś było nagrywane "5-10-15", albo "Dyskoteka Pana Jacka" (przy jednym z wydań dyskoteki nawet widziałem nazwiska osób, które teraz pracują/pracowały przy JTM, np. montażysta Pan Antoni Parol).

 

Czy to jest prawda ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłe solistki z "Jakiej to melodii" nie dają o sobie zapomnieć. Magdalena Tul wydała nową piosenkę, Agata Dąbrowska działa wraz z koleżankami w zespole  "MeloMany" zaś Aneta Figiel... rozpoczyna działalność jako prowadząca internetowy talk show "Live Story" w którym występuje z gwiazdami i pyta ich o początki kariery. Projekt wokalistki posiada konto na Facebooku a jego profil na Youtube wraz z pilotażowym odcinkiem jest tutaj: 
https://www.youtube.com/channel/UCLbJdjPCy0kL6dusESugBhA
Można rzec że pani Aneta poszła tą samą drogą co wcześniejsza wokalistka znana z "JTM" oraz zespołu Ich Troje - Anna Świątczak która też ma swój talk show emitowanym w telewizji religijnej TBN Polska. W swoim programie "Punkt Zwrotny" rozmawia ona z gwiazdami i zwyczajnymi ludźmi którzy dzięki zaufaniu Bogowi wyszli z problemów i uzależnień. 
W sumie to dobrze że panie nie odcinają kuponów po "JTM" tylko działają na innych polach stale się rozwijając.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdalena Tul oficjalnie opuszcza "Jaką to melodię" podzielając decyzje Roberta Janowskiego: https://gwiazdy.wp.pl/pierwszy-wywiad-magdaleny-tul-po-odejsciu-z-jaka-to-melodia-wystepowala-tam-przez-15-lat-6297760921585793v
Mądre słowa od mądrej dziewczyny - tyle powiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożegnali? widziałem ją chyba w poniedziałek . Ciekawe jeszcze jak długo będą korzystać z nagrań wykonanych przez poprzedników. Widać,że na razie to tworzone naprędce, zdaje się,że nie ma jakieś grupy muzyków, którzy by zastąpili tych, z którymi się pożegnano,ale których wciąż widzimy na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Na tym polega cały myk i on mi się podoba. Idzie zgadnąć taką piosenkę po kilku nutkach. Wprowadzono element pewnej strategii. Jeśli ktoś wchodził z gorszym wynikiem do 3 rundy to było właściwie pewne,że odpadnie, teraz jest ciekawiej w tej rundzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...