Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawy artykuł o sytuacji w Górniku Łęczna(Lublin) http://ofensywni.przegladsportowy.pl/2017/03/10/gorniczy-wezel-gordyjski/

Według mnie w profesjonalnym futbolu nie ma miejsca dla takich zespołów- ani pieniędzy, ani fanów. Bez sensu. Nawet w niższych ligach są kluby bardziej profesjonalne i przede wszystkim z fajnymi stadionami i kibicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Rado zdecydowanie przesadził.  Miałem już nadzieję, że wyrósł z takich akcji. Lech rzeczywiście imponuje formą, ale jestem przekonany, że i ich dopadnie kryzys. W ten weekend niezwykle ważny mecz Lechia- Legia. Jeśli drużyna z Gdańska ma się liczyć w walce o mistrzostwo, musi to spotkanie wygrać. Ja jakoś dziwnie spokojny jestem o Legię- gra coraz pewniej w defensywie, a kreatywnych zawodników ma najlepszych w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak nie do końca bo ci kreatywni zawodnicy wczoraj w drugiej połowie powinni byli ze 2 gole strzelić mając takie sytuacje pod bramką.

No ale fakt, momentami było przyjemnie popatrzeć jak grają.

Z drugiej strony Lechia ostatnio mocno zawodzi więc bardzo trudno to nie będzie. A szkoda, bo liczyłem że w tym sezonie Lechia będzie do końca liczyła się w walce o mistrza i zakończy sezon na podium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Hamalainen miał 2 setki. Nawet Vadis za długo prowadził piłkę i niepotrzebnie dryblował, zamiast podawać. Liczę, że do meczu z Lechią wyzdrowieje Kucharczyk, bo na drugą połowę jego szybkość by się przydała. Lechia spokojnie może zająć trzecie miejsce, bo konkurencja nie jest za ostra(Jaga też nie sprawia jakiegoś kosmicznego wrażenia, szczególnie na wyjazdach). Na tę chwilę wydaje się, że o mistrza będą się biły Legia z Lechem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oby jak najdłużej wszyscy tak myśleli  :wink:   :wink:  :wink: Arkon moim skromnym zdaniem delikatnie się mylisz, sprawdź sobie tabelę meczów wyjazdowych ES-Y. Proszę tutaj link:

http://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/tabele/706/lotto-ekstraklasa-mecze-wyjazdowe  

 

i sobie odpowiedz jak można coś takiego napisać o drugiej drużynie wyjazdowej.


Kasa się liczy i tyle. Żaden klub poza Legią i Lechem nie jest w stanie realnie powalczyć o tytuł bo nikogo nie stać na zatrzymywanie najlepszych. Przykłady na szybko: Jagiellonia, Piast, Cracovia i ich wyprzedaże... 

Kogo Jagiellonia sprzedała cennego po zeszłym sezonie? A kim się wzmocniła sobie zobacz a takie mity pisz gdzie indziej. Legia jest w stanie zatrzymać najlepszych hehehe niezły ubaw przykład z tego sezonu: 

 

- Nicolić

- Prilović

 

a kogo kupiła ogórek Necid jakiś tam Nagy czy Chukwu same wirtuozy piłkarskie....  a gdzie grają w 3 lidze przykre.

 

 

 

 

 

;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Madekp

Rzeczywiście, pomyliłem się-  Jaga zazwyczaj była świetna u siebie i słabsza na wyjazdach. W tym roku rzeczywiście doskonale sobie radzą na obcym terenie. Co do Necida czy nawet Chukwu, to jeszcze nie jest powiedziane, że nie odpalą. Dla mnie to nie są ogórki. Prijovicia szkoda, ale on sam chciał odejść. Zresztą patrząc na jego CV, to taki typowy obieżyświat, nigdzie nie zagrzał miejsca na dłużej.

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięty offtopic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Madekp

Rzeczywiście, pomyliłem się-  Jaga zazwyczaj była świetna u siebie i słabsza na wyjazdach. W tym roku rzeczywiście doskonale sobie radzą na obcym terenie. Co do Necida czy nawet Chukwu, to jeszcze nie jest powiedziane, że nie odpalą. Dla mnie to nie są ogórki. Prijovicia szkoda, ale on sam chciał odejść. Zresztą patrząc na jego CV, to taki typowy obieżyświat, nigdzie nie zagrzał miejsca na dłużej.

@Kamil

Jako kibic Legii doskonale rozumiem @Madka czy @Kunkore. Sam trzymam kciuki za Wojskowych, ale doceniam pracę Bjelicy czy Probierza(choć akurat za nim nie przepadam).

Co do ogórków to przesadziłem, ale porównując dwójkę piłkarzy, która odeszła to moim zdanie spore osłabienie Twojego klubu. Oczywiście są nr1 do obrony tytułu. Ale ten sezon pokazuje jaka walka będzie do końca, czyli do ostatniej kolejki  sezonu. Oczywiście liczę na Jagę, bo to mój klub i nic w tym dziwnego nie jest.

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięty offtopic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oby jak najdłużej wszyscy tak myśleli  :wink:   :wink:  :wink: Arkon moim skromnym zdaniem delikatnie się mylisz, sprawdź sobie tabelę meczów wyjazdowych ES-Y. Proszę tutaj link:

http://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/tabele/706/lotto-ekstraklasa-mecze-wyjazdowe

 

i sobie odpowiedz jak można coś takiego napisać o drugiej drużynie wyjazdowej.

Kogo Jagiellonia sprzedała cennego po zeszłym sezonie? A kim się wzmocniła sobie zobacz a takie mity pisz gdzie indziej. Legia jest w stanie zatrzymać najlepszych hehehe niezły ubaw przykład z tego sezonu: 

 

- Nicolić

- Prilović

 

a kogo kupiła ogórek Necid jakiś tam Nagy czy Chukwu same wirtuozy piłkarskie....  a gdzie grają w 3 lidze przykre.

 

 

 

 

 

;

Wypowiedzi nie zrozumiałeś widzę. Sens jej jest taki, że kluby spoza topu kiedy utworzą drużynę do realnej walki o mistrzostwo to zostają pozbawione najlepszych i wracają do przeciętności albo walki o utrzymanie. Teraz sobie przypomnij takich zawodników jak Tuszyński, Pazdan czy Gajos. Nie robili różnicy? 

Necid ogórek :D

Jędrzejczyk też prawda?  

Mity takie, że jak Jagiellonia zrobi zespół w przyszłym sezonie to znowu wyprzedaż nawet w zimowym okienku. 

P.S mitem to jest bogactwo Lechii, ale co wam będę tłumaczył.

Edytowane przez the cable guy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogactwo Lechii mitem? Ta drużyna powinna być co roku na podium przez najbliższe sezony - chyba, że znowu będzie to targ z piłkarzami... Na razie wygląda na to, że się ustabilizowali i nie zdziwię się jeśli w w ciągu kilku sezonów zdobędą mistrzostwo.

Co do Jagiellonii, to trudno im będzie powalczyć o mistrza w tym roku, a latem kilku piłkarzy na pewno odejdzie. W następnym roku raczej nic więcej niż środek tabeli nie osiągną - tym bardziej jak wywalczą europejskie puchary, na co się zanosi.

Lech już tradycyjnie wiosną gra dużo lepiej niż jesienią - nie wiem jak tam wyglądają przygotowania letnie, że co roku w tym okresie grają padlinę... Nie chcę, żeby zdobyli mistrza, a pewnie złapią za jakiś czas zadyszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ogórków to przesadziłem, ale porównując dwójkę piłkarzy, która odeszła to moim zdanie spore osłabienie Twojego klubu. Oczywiście są nr1 do obrony tytułu. Ale ten sezon pokazuje jaka walka będzie do końca, czyli do ostatniej kolejki  sezonu. Oczywiście liczę na Jagę, bo to mój klub i nic w tym dziwnego nie jest.

Oczywiście, że osłabienie tym bardziej obserwując jak Prijo radzi sobie w Grecji. Taki gracz przydałby się Legii bez dwóch zdań. Z niewolnika nie ma jednak pracownika. Przesadził, chciał odejść- trudno. Mam nadzieję, że szczególnie Necid szybko się ogarnie, a i Vadis albo Rado nauczą się wykorzystywać jego atuty. Przyznam szczerze, że Sheridan podobał mi się w ostatnim meczu, może mieć z niego Jaga pożytek. Natomiast nie do końca jestem przekonany do Vasiljewa, z silnymi rywalami typu Legia gość znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogactwo Lechii mitem? Ta drużyna powinna być co roku na podium przez najbliższe sezony - chyba, że znowu będzie to targ z piłkarzami... Na razie wygląda na to, że się ustabilizowali i nie zdziwię się jeśli w w ciągu kilku sezonów zdobędą mistrzostwo.

Kogo takiego w tym klubie ostatnio niby pozyskali za grubą kasę, że Ci na krezusów wyglądają? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w polskiej lidze trzeba wydawać grubą kasę na transfery? Przypomnij sobie zaciąg w Legii po wybudowaniu stadionu. Kto teraz najbardziej odpowiada za ofensywę Legii? Radović. Zapłacili za niego latem jakieś pieniądze? Albo Zagłębie Lubin jeszcze kilka lat temu. Budżet numer trzy w lidze i walka o utrzymanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mają wystarczająco pieniędzy, aby opłacić pensje takim piłkarzom jak bracia Paixao, Krasić, czy Peszko - to widocznie nie mają problemów z pieniędzmi. 

W polskiej lidze nikogo nie stać na transfery powyżej 1 milion euro - no może jedynie Legię stać. Tylko jak się wydaje 800tys. euro na Masłowskiego, to już lepiej sobie darować... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...