Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szczepaniak wysłał stosowne pismo do PZPN, Podbeskidzia i Miedzi, że nie jest zainteresowany podpisaniem nowego kontraktu. Nie można kogoś kupić, bez zgody zainteresowanego... więc tylko świrują i robia z siebie [beep]i. Musi jedynie stawić się na treningach do 30 czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że Legia dokona pierwszego, poważnego transferu http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ekstraklasa,thibault-moulin-nowym-pilkarzem-legii-warszawa,artykul,695301,1,721.html

Widać, że za tym zakupem stoi Hasi, który w wywiadzie prosił o kreatywnego, środkowego pomocnika. Dodatkowo z ligi belgijskiej, czyli obecny trener Legii zna go doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po zeszłym sezonie i "wyczynach" polskich klubów w europejskich pucharach(kompromitacja Cracovii i pogrom u siebie Piasta), liczę że czołowe miejsca zajmą:

1. Legia, bo tylko ona daje nadzieję na dobre występy w Europie

2. Lechia, bo to drużyna z ogromnym potencjałem

3. Lech, bo mimo wszystko jest tam sporo jakości

4. Zagłębie Lubin, bo nabierają doświadczenia w tym roku i jest świetny Stokowiec.

Oby w pucharach nie grały Cracovia, Piast czy Wisła, której nawet nie stać na wykupienie Wolskiego.

Mam też nadzieję, że poziom meczów będzie wyższy niż w zeszłym roku i że Legię da się oglądać z mniejszym bólem zębów niż za Czerczesowa. Ja, w odróżnieniu od wielu kibiców, wierzę w Hasiego. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerczesow to był but. Przyjechał do Polski i wielki Pan. Myślał, że każdy będzie go nosił na rękach, że wielkie Panisko przyjechało i nagle cała Warszawa będzie na kolanach za nim chodzić.

Już wolałem Berga, czy Smudę w Wiśle.

 

Liczę również na Legię, bo tylko legia potrafi coś ugrać i nie ważne, że w lidze czasami zdarzają się potyczki, ale w Realu czy Barcelonie również czasami tak bywa, no a te kluby mają nie dość że gwiazdy do budżet ogromny.

 

Legia obronę ma, Pazdan jak nie ucieknie to będzie spoko. Widziałem go na zywo w Legii więc robił jakość. Koleś odwala kawał dobrej roboty. Napastników też mamy w Legii, przydałby się środek i skrzydłowy jakiś z prawdziwego zdarzenia.

Lechia w tym roku będzie dobrą ekipą, niech się zegra tylko i będzie ciekawie.

Lech ma jakośc, ale zobaczymy.
Jagiellonia może być wysoko w tym roku, Drągowski odchodzi. Zakładam, że Probierz postawi na nowego młodego bramkarza, jakieś 17 lat, w dodatku jakiś młody napastnik. Probierz potrafi do Polskiej ligi wprowadzić młodych ludzi i to się szanuje. Lecz taka jagiellonia to...można powiedzieć miejsce przejściowe dla piłkarzy. Tutaj dostają szansę, grają świetnie, po rundzie zimowej czy wiosennej odchodzą do innego klubu. Nic dziwnego, Jagiellonia budżetu z gumy nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś żart? Czekam na Biedronka Ekstraklasa, lub Durex Ekstraklasa :D

Ewentualnie Polskie Zakłady Buraków Ekstraklasa.

 

Kasa jednak robi swoje, bez kitu. Przyszedłby szejk, sypnął kasa i nasza kopana nazywałaby się Arabskie Emiraty Ekstraklasa.

Co w tym niby dziwnego ? Było Idea/Orange/T-Mobile Ekstraklasa. Teraz będzie Lotto Ekstraklasa. Pogardziłbyś dodatkową kasą na miejscu szefów spółki ? W Anglii sponsorem tytularnym Premier League jest bank Barclays. W Hiszpanii był również bank BBVA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On to akurat w każdym temacie którym pisze, to pisze bzdury.  Jedna rzecz w tym kontrakcie jest śmieszna, że poszedł deal, że zgłoszą swoje adnotacje do ustawy hazardowej ( i ESA zgłosiła z prośbą o blokowanie stron zagranicznych buków), komu jak komu ale ESA na zmianie obecnej ustawy hazardowej powinno zależeć najbardziej to to są kolejni sponsorzy a tak pozbywają się grona sponsorów za 10 mln.  Mistrzowie biznesu. 
Legalna korupcja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespodzianka? Przegrana Lechii w Płocku, man of the match- Furman(gol i asysta). Zawsze twierdziłem, że Dominik to świetny piłkarz na średnie kluby. Drużyna z Gdańska nadal nie potrafi grać na wyjazdach.

Jeszcze liga się nie zaczęła, a z pracy w Piaście zrezygnował Latal. Wcale mu się nie dziwię, ten zespół zamiast wzmocnień został poważnie osłabiony(Vacek i Nespor).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich wzmocnień ? Zagrali sezon życia i nie wiadomo czego się spodziewać niby miał? Vacek czy Nesport to było wiadomo od początku, że nie są to gracze na kieszeń Piasta.

 

Z 2 strony latał oferował się Legii, czyżby np. nie miał nagranej jakiejś innej pracy bo taka porażka to idealny moment na rozwiązanie za porumienieniem stron umowy.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co w tym niby dziwnego ? Było Idea/Orange/T-Mobile Ekstraklasa. Teraz będzie Lotto Ekstraklasa. Pogardziłbyś dodatkową kasą na miejscu szefów spółki ? W Anglii sponsorem tytularnym Premier League jest bank Barclays. W Hiszpanii był również bank BBVA.

 

Premier League podobnie La Liga nie ma sponsora tytularnego.

 

Za to w Ekstraklasie dzisiaj Wisła i Ruch wygrały swoje mecze po 2:1. Teraz czas zobaczyć co pokaże Legia.

Edytowane przez kamilos951
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają sponsora i bardzo dobrze, liga się rozwija. Może powoli, ale jednak.

Wczorajszy mecz Legii z Jagiellonią, to jedno z najdziwniejszych spotkań jakie widziałem. W pierwszej połowie Wojskowi grali po prostu rewelacyjnie, z polotem i finezją. Mogli spokojnie prowadzić 2 lub nawet 3 do 0. Jagiellonia nie oddała nawet jednego, niecelnego strzału. Nie zapominajmy, że w Legii zabrakło(w pierwszej połowie) Jodłowca, Nikolicia, Brozia, Pazdana, Dudy i Hamalainena. Genialną partię rozgrywali Moulin(to może być fantastyczne wzmocnienie) oraz Guilherme. Jeszcze początek drugiej połowy był niezły, mimo braku Brazylijczyka, którego Hasi oszczędzał na mecz pucharowy. Potem kolejny błąd Rzeźniczaka i wszystko się posypało. Legia mogła nawet przegrać ten mecz, bo Marciniak nie podyktował ewidentnego karnego po faulu Aleksandrowa. Mimo wszystko można z umiarkowanym optymizmem patrzeć w przyszłość Legii. Oby odszedł tylko Duda, a dołączyli jakiś dobry skrzydłowy, środkowy i prawy obrońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On to akurat w każdym temacie którym pisze, to pisze bzdury.  Jedna rzecz w tym kontrakcie jest śmieszna, że poszedł deal, że zgłoszą swoje adnotacje do ustawy hazardowej ( i ESA zgłosiła z prośbą o blokowanie stron zagranicznych buków), komu jak komu ale ESA na zmianie obecnej ustawy hazardowej powinno zależeć najbardziej to to są kolejni sponsorzy a tak pozbywają się grona sponsorów za 10 mln.  Mistrzowie biznesu. 

Legalna korupcja .

 

Pomyśleć, że kiedyś Unibet za sponsoring I ligi dawał 15 mln zł/2 lata.  http://www.90minut.pl/news/101/news1019117-Unibet-zostal-sponsorem-I-ligi.html

Za tanie pieniądze się Ekstraklasa sprzedała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pozytywnie zaskoczył mecz otwarcia. Włączyłem bardziej z ciekawości żeby zobaczyć jak to tam w Płocku wygląda i zdziwiło mnie to jak dobrze się ten mecz oglądało.

Co do meczu Legii z Jagiellonią - pierwsza połowa w miarę, chociaż strasznie wkurzał brak skuteczności. Druga to już niestety tragedia, do tego błędy Marciniaka. Nie wiem, może gość po Euro zmęczony czy coś i to miało wpływ na jego oceny, ale mimo wszystko trochę niesmak bo znowu się zacznie biadolenie, że niby sędziowie Legii pomagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglebie dzisiaj pieknie, takie akcje tworza, ze szok. Bramka na 3:0 - klasa.

Po pol godziny juz 4:0 :)

 

Oby tak samo dobrze zagrali z Partizanem za 3 dni, w tym samym miejscu.

===

No widac, co sie dzieje - nie mam pytan.

Cracovia strzelila w 1. minucie gola Piastowi, cisna ich rowno i na trybunach normalny doping.

W eliminacjach LE zagrali tragicznie i zostali zdominowani w obu meczach a na trybunach byl piknik i radosna atmosfera ...

 

To jest po prostu jawny sabotaz polskiej federacji i hipokryzja ze strony klubow dostajacych prawo gry w europucharach.

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cracovia wygrała z Piastem druzynie równej sobie,nie widze ich na ten sezon w górnej "8",ich mecz oglądałem i porównywałem do Zagłębia które na ten moment jest nejlepszym zespołem w Polsce.Wygrali 5:1 i to by było na tyle z efektownej gry,wróca na ziemię niebawem.Zagłębie mam nadzieje pokaże klase i wyelminuje Serbów właśnie wyrachowaniem i skutecznością którą dziś pokazali,Mają szeroką kadrę co mnie cieszy i ym mogą w Europie zapunktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają sponsora i bardzo dobrze, liga się rozwija. Może powoli, ale jednak.

Wczorajszy mecz Legii z Jagiellonią, to jedno z najdziwniejszych spotkań jakie widziałem. W pierwszej połowie Wojskowi grali po prostu rewelacyjnie, z polotem i finezją. Mogli spokojnie prowadzić 2 lub nawet 3 do 0. Jagiellonia nie oddała nawet jednego, niecelnego strzału. Nie zapominajmy, że w Legii zabrakło(w pierwszej połowie) Jodłowca, Nikolicia, Brozia, Pazdana, Dudy i Hamalainena. Genialną partię rozgrywali Moulin(to może być fantastyczne wzmocnienie) oraz Guilherme. Jeszcze początek drugiej połowy był niezły, mimo braku Brazylijczyka, którego Hasi oszczędzał na mecz pucharowy. Potem kolejny błąd Rzeźniczaka i wszystko się posypało. Legia mogła nawet przegrać ten mecz, bo Marciniak nie podyktował ewidentnego karnego po faulu Aleksandrowa. Mimo wszystko można z umiarkowanym optymizmem patrzeć w przyszłość Legii. Oby odszedł tylko Duda, a dołączyli jakiś dobry skrzydłowy, środkowy i prawy obrońca.

Nie oszczędzał a miał drobny uraz.  Liga dla Legii nie jest teraz priorytet, trzeba powiedzieć jedno Cracovia czy Piast mogą się kompromitować odpadać w pucharach i im się nic nie dzieje, dla Legii brak jakiej kolwiek fazy grupowej będzie tragedią bo budżet się nie domknie a to oznacza, że jakiekolwiek 2-3 ofert dla piłkarzy będą oznaczały się ich pozbycie, żadne zbędne targowanie nie będzie wchodziło w grę tak jak z Dudą. Tak więc do końca sierpnia tak to będzie wyglądać. 

 

Co do tego karnego to Marciniak był za daleko akcji aby go podyktować co wynikało z przebiegu gry i podjął dobrą decyzję, bo zgadywanie jednak zbyt dobrze by o nim nie świadczyło.  Jeśli sędzia nie jest pewien czy był karny lepiej jak zawsze go nie podyktuje niezależnie co potem okaże się w TV a Marciniak nie miał szans tutaj być pewnym tego, że faul był. Właśnie to wyróżnia najlepszych sędziów, że podejmują świadome decyzje i nie bawią się we wróżbitów a nie to, że są nieomylni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - Legia zdobyla mistrzostwo, puchar i doszla do fazy grupowej Ligi Europy (w grupie zwyciestwo i remis)  a nie ma pieniedzy na transfery, ludzie zarzadzajacy klubem czekaja na pieniadze za Ondreja Dude. To jest jakas paranoja. Ja sie pytam gdzie sa te wszystkie pieniadze ugrane z poprzedniego sezonu?

 

Jezeli Legia jest najbogatszym klubem w Polsce a nie ma kasy na transfery i dochodzi do tego, ze najpierw musza sprzedac zawodnika zeby moc zrobic jakies transfery to jak to ma w ogole wygladac w przypadku pozostalych klubow? Przeciez tak sie nie da i ciagle beda baty od pasterzy w Europie.

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...