Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nudne mecze są tez w innych ligach, bez przesady. Spotkały się dwie drużyny, które w tym sezonie mają kłopoty. Wisła jest bez formy a Śląsk po pięciu porażkach zanotował remis. Dla Śląska ten wynik jest zadowalający a dla Wisły ten remis jest mimo wszystko porażką. Za cały komentarz wystarczą przeprosiny Pawełka dla kibiców za postawę piłkarzy Wisły w tym meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, żeby nie być gołosłownym kilka chwil temu zakończył się mecz Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok (0-1) Jedyną bramkę zdobył już w doliczonym czasie gry Andrius Skerla, uderzenie głową po wrzutce z rzutu rożnego. Mecz naprawdę ciekawy, widać było, że obie drużyny chcą wygrać to spotkanie. Szczególnie pierwsza połowa była interesująca, sporo szybkich akcji, gry na jeden kontakt, strzały z dystansu. W drugiej części gry było już nieco gorzej ale i tak ciekawie. Według mnie był to naprawdę dobry, godny obejrzenia, mecz :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda o Ekstralklasie jest nie ciekawa- liga jest kiepska na tle zachodnich. Na razie jest niespotykany bum na budowe stadionów / nie tylko na Euro/, ale może przyjdzie też kiedys czas na resztę / szkolenia młodzieży , organizacja ligi , więcej pol. zawodnikow , mądre kier. PZPN , itpp/. Myślę , że wolno ale powoli ruszamy do przodu ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim stylu??

Przecież Lech zagrał dobry mecz. W pierwszej połowie cały czas przeważał, co chwile stwarzał sytuacje.

Ja uważam, że niestety w tym sezonie trzeba się nastawić na LE i PP. Lech nie ma zmienników, więc na 3 frontach nie da rady.

Gołym okiem było widać że w 2. połowie już oddychali rękawami i jeszcze pechowa bramka:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Lech zagrał dobre spotkanie, zabrakło trochę szczęścia i pewnie troszkę sił w końcówce. Zgadzam się co do Tshibamby i Wichniarka nic nie wnoszą do gry Lecha a Wichniarek powinien już chyba pomyśleć o zakończeniu kariery. Mnie osobiście cieszy postawa Lechii, wygrana z Legią 0:3 naprawdę robi wrażenie a trener Skorża ma ciągle problem i coraz większą presje na wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ależ świetne spotkanie w Poznaniu Lecha z Zagłębiem. Pierwsza połowa zdecydowanie pod dyktando Lecha, po stuprocentowych sytuacjach Rudnevsa i Stilicia mogło być 2:0 dla kolejorza. W drugiej połowie Zagłębie zepchnęło Lecha do defensywy co zaowocowało pięknym golem z dystansu Bartczaka, ale sytuacji bramkowych piłkarze Zagłębia mieli więcej. Świetne spotkanie dużo sytuacji bramkowych aż przyjemnie się oglądało. Jagiellonia wygrywa swoje spotkanie i pozostaje liderem a jutro zobaczymy co pokaże Wisła w meczu z Górnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasal robił cuda w Ząbkach, a teraz robi w Kielcach.Śmiało mogą myśleć o pucharach.

Chociaż takie zespoły jak Jagiellonia, Korona, Bełchatów w pucharach, oznaczają jeszcze większe problemy niż, jeśliby tam były Lech, Wisła czy chociażby Legia.Ich przygoda z pucharami mogłaby wyglądać tak jak tegoroczne występy Ruchu.Pierwsza poważna przeszkoda w III rundzie i koniec.

 

Bohaterem kolejki zdecydowanie zostaje sędzia Jarzębak.Takie jaja tylko w Polsce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca sezonu Korona ma mieć nowego właściciela, więc nie porównuj jej do Ruchu gdzie bida jest aż piszczy, pozbyli się najlepszych zawodników, musieli brać kredyty żeby dolecieć na mecze pucharowe.

Dlaczego uważasz że gorzej będzie? Ja myśle że gorzej jak jest (z wyjątkiem Lecha) być nie może. Legia i wisła kompromitują się rok po roku z jakimiś kelnerami... Czas na zmiany, świeży powiew. Nie mówię że od razu Korona czy Jaga będą walczyć z topowymi zespołami ale z wolą walki i zaangażowaniem jakie prezentują w obecnym sezonie na pewno zdziałają więcej niż te pseudogwiazdki z Krakowa czy Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie gorzej, bo nikt poza Lechem, Wisłą i Legią nie zapracował sam na swój współczynnik UEFA.A to oznacza, że jeżeli taka Korona dostanie się do pucharów to jej współczynnik będzie podobny do tego co w tym roku miały Ruch i Jagiellonia i nie da on rozstawienia w III rundzie.Stąd to porównanie.Trzeba będzie mieć duże szczęście w losowaniu, aby liczyć na awans.Jak tego zabraknie to puchary mogą zakończyć się już na początku sierpnia.

Dlatego, jeżeli chcemy myśleć o ugraniu kilku punktów w pucharach to najłatwiej o ich ugranie będą miały Lech i Wisła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 10 kolejce Ekstraklasy padło już kilka chyba nieco niespodziewanych rezultatów. Drużyny będące w ścisłej czołówce w tej serii spotkań solidarnie przegrywają swoje mecze. Wczoraj Korona Kielce grając przez większą cześć meczu w dziesiątkę uległa warszawskiej Legii aż 1-4. Dziś po dość ciekawym meczu Wisła Kraków pokonała Lechię Gdańsk 5-2, goście z trójmiasta mieli dużo swoich szans na zdobycie bramek jednak szwankowała skuteczność. W innym dzisiejszym meczu Widzew Łódź zdecydowanie pokonał lidera, Jagiellonię Białystok, przed własną publicznością łodzianie wygrali aż 4-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu pierwszej połowy to bardziej bym się spodziewał, że to Lechia wygra ze 4-1 co najmniej. Niestety w drugiej połowie wszystko się odwróciło.

@Barti90 - jeśli przez "normalność" rozumiesz to, że Legia, Wisła i Lech grają o mistrzostwo a reszta to przystawki to ja nie chcę takiej "normalności". Ja bym chciał, żeby takich drużyn bijących się o najwyższy cel było co najmniej 5-6 i do tego, żeby większość ligi od nich jakoś drastycznie nie odstawała - to by gwarantowało emocje do samego końca i sprawiało, że w każdej kolejce byłoby sporo ciekawych meczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja. Oczywiście każdy ma swoje zdanie ale to się dzieje w tym sezonie to jak dla mnie ciekawa odmiana. Ktoś może powiedzieć, że poziom znów się obniżył, a mi się wydaję, że po prostu jest bardziej wyrównany. Właśnie fajne jest to, że więcej drużyn walczy o czołowe miejsca w lidze i wbrew temu co się mówi w Ekstraklasie zdarzają się też naprawdę ciekawe mecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście chciałbym żeby 5-6 klubów walczyło do końca o mistrza, ale Wisła, Lech i Legia to stali kandydaci na mistrza :) bez nich byłoby nudniej xD wkraczamy w erę nowych stadionów, więc i gra powinna być lepsza, przede wszystkim awans do LM musi być, i to najlepiej regularnie co rok, a pozostałe do LE :) nie wiem czy to kiedykolwiek nastąpi awans do LM (no chyba że poszerzą rozrywki do większej ilości klubów) to wtedy tak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz kiedyś pisałem, obecne rozgrywki mogą przypominać te z sezonu 2006/07, kiedy mistrzem było Zagłębie Lubin, a za nimi w tabeli Bełchatów, Legia, Cracovia i Groclin.Potem w pucharach jedna wielka kupa.Zagłębie na samym początku zostało wyeliminowane przez Steaue, Bełchatów wymęczył awans z Gruzinami i dostał od Dnipro, a Groclin odpadł z Crveną Zvezdą.I jak się okazuje był to najgorszy sezon pucharowy w ostatnich latach.Nie chciałbym powtórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu robi się naprawdę nieciekawie czternasta pozycja w lidze i dość dobre występy w LE to chyba za mało jak na ambicje właściciela klubu. Mnie osobiście cieszy dobra gra Wisły co prawda w pierwszej połowie grali bardzo słabo, ale w drugiej połowie Wisła była tym zespołem, który pamiętamy z poprzednich sezonów. Ogólnie świetne spotkanie dużo goli spotkanie mogło zadowolić najbardziej wybrednego kibica piłki, jedynie praca sędziego mogła w kilku sytuacjach budzić zastrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...