Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ręce opadają jak się czyta takie teksty. Ale po takich tekstach słowach można poznać co dla kogo się liczy. I widać w twoim wypadku, że to jest kasa. Po zatem piłka jest najpopularniejszym sportem na świecie i za tym idą pieniądze. Prosty przykład budżet Prokomu wynosi około 7 mln dolarów na sezon a takiego najbogatszego CSKA Moskwa to 50-60 milinów dolarów.

Budżet Legii Warszawa to około 9 mln dolarów a budżety najlepszych klubów grubo przekraczają 100 czy 200 milionów dolarów. Widzisz różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy są w szoku. Ich reprezentacyjny napastnik, gwiazda Bayernu Monachium Łukasz Podolski, nie chciał niemieckiej koszulki. Wolał biało-czerwoną.

Nie znaczy to, że "Poldi" będzie grał w reprezentacji Leo Beenhakkera. Łukasz wybrał bowiem koszulkę reprezentacji Polski w piłce... ręcznej.

 

- Dostałem ją w prezencie od Karola Bieleckiego. Z dedykacją "Dla Łukasza Podolskiego". Oczywiście po polsku - pochwalił się "Poldi" reporterowi niemieckiej telewizji ARD Juergenowi Bergenerowi.

Zaskoczenie Niemców jest tym większe, że Polacy przecież przegrali z Niemcami w finale mistrzostw świata. "Poldi" woli jednak polskie pamiątki. W jego domu nad Pilsner See stoją już narty podarowane mu w tym roku przez Adama Małysza.

 

To jest cały artykuł z Onetu. Czy ktoś widział głupszy? Z którego fragmentu wynika dowód, że woli polskie pamiątki? Że nie chce niemieckich? W jaki to sposób wybrał polską koszulkę? Czy szok i zaskoczenie to to samo? Co z tego że Polacy przegrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... Widzisz różnice?

Widzę wielką różnicę gdy gra np Barcelona czy MU a gdy gra np. Legia :wink:

Dla mnie liczy się kasa :?: .. śmiechu warte :wink:

ja tylko chce oglądać ładną piłkę na polskich boiskach, chce widzieć zaangażowanie zawodników, nic więcej tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąd podtrzymał karę dla PZPN i Canal+

 

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oddalił odwołanie Canal+ i PZPN od decyzji prezesa UOKiK. W maju 2006 roku nałożył on na nie łaczną karę w wysokości prawie 8 mln zł za uprzywilejowanie Canlu+ w uzyskaniu licencji na transmisje rozgrywek ligowych, co było ograniczeniem konkurencji. Canal + miał wtedy prawo przedstawienia ostatniej oferty po poznaniu ofert rywali. SOKiK potrzymał wysokość kary dla Canal+ (ponad 7,3 mln zł). dla PZPN z 444 do 21 tys. zł. -

a dlaczego tak mało dla PZPN - zapytam ?

 

Kto w konsekwencji zapłaci te kary :roll: - coś zdrożeje w abonamencie :wink: - tylko pytam :lol:

 

żródło: Rzeczpospolita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana artykułu 23 Ustawy o sporcie.

 

FIFA wygrała wojnę z ministrem :roll: - raczej bitwę :lol::lol:

 

Od chwili, gdy poprawka zostanie przyjęta przez parlament, decyzję o wprowadzeniu kuratora do związku będzie podejmował Trybunał, a nie jak dotychczas, minister. Stronom będzie przysługiwać odwołanie do Sądu Najwyższego. Będzie więc obowiązywał model włoski, gdzie brudy sportowe prane są wyłącznie w środowisku sportowym - rzeczywiście w sportowym :roll::roll:

 

Swoją drogą, to "fajna wiosna", nam idzie.........

 

źródło:Rzeczpospolita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne i tyle. Ja nie wiem co jest złego w umowie o zapisie o prawie pierwokupu? Może pracownicy UOKiK żyją jeszcze w realiach PZPR i myślą, że kluby są własnością państwa. A działania urzędu można nazwać nie inaczej jak ograniczanie swobodnego działania na rynku. I na pewno na miejscu C+ nie zapłacił bym jakiejś śmiesznej kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie było żadnego zapisu o pierwokupie. :) Tu chodziło o to że C+miał prawo "ostatniej oferty", tzn. miał możliwość przejrzenia ofert konkurentów i mógł dać warunki o 1 grosz lepsze od konkurencji i wygrywał.... nie ważne jak dużo by dawali inni c+ dawał by o 1 grosza więcej i dalej by mieli prawa do OE :P

 

pierwokup to by było to że C+ najpierw negocjuje z PZPN, i się dogadują a oferty konkurencji jeszcze nawet nie sa przedstawione. Wygląda to tak (w przenośni), że stoi sobie trzech gostków przed biurem Listka i pierwszy wchodzi najpierw ten z C+ i jesli oferta C+ podoba się listkowi to już nawet nie zaprasza pozostałych, którzy stoją pod drzwiami.

 

A to co miał C+ to że rózne oferty wpłynęły do PZPN, po wpłynięciu wszystkich ofert przychodził sobie do PZPN przeglądał wszystkie oferty, patrzył która najlepsza i dał o grosz lepszą ofertę od najlepszej z tych które były :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sędzia Janusz O. zwolniony.

 

Zatrzymany we wtorek były II-ligowy sędzia piłkarski Janusz O. z Radomia, po przesłuchaniu zostanie zwolniony do domu. Wcześniej wrocławska prokuratura postawiła mu sześć zarzutów o charakterze korupcyjnym. Jak ustaliła PAP, O. przyznał się do winy.

 

źródło: Rzeczpospolita

 

Ciekawe, która to już osoba :?: - "jedna czarna owca", jak wcześniej powiedział Listkiewicz. PZPN-nie zbłądziłeś w swoich działaniach, a raczej brak było tych działań :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku mam racje. Polecam lekturę :Decyzja Prezesa UOKiK z dnia 29 maja 2006 r. w sprawie uprzywilejowania przez PZPN stacji Canal+ w uzyskaniu licencji na transmisje rozgrywek ligowych ze strony http://www.uokik.gov.pl/pl/orzecznictwo ... esa_uokik/

strona 6 tego dokumentu

A tutaj ten najciekawszy cytat:

...Umowa przewidywała możliwość objęcia licencją sezonów 2005/2006 do 2008/2009. Sposób objęcia licencją sezonów 2005/2006 do 2008/2009 określony został w art 5 Umowy, który" nieodwoływalnie przyznaje PTK (Canal +) prawo pierwszeństwa do uzyskania wyłacznej licencji na wykonanie Praw w sezonach 2005/2006 2006/2007 2007/2008 2008/2009" (dalej Prawo pierwokupu)...

Sam urząd definiuje to jako prawo pierwokupu więc nie rozumiem co jest złego w nim skoro jest ono dopuszczone na Polskich rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do sędziów i obserwatorów: Który z panów nigdy nie przyjął łapówki :?::?::?:

Uuuu cisza jak makiem zasiał.

 

Ale tak na serio to i sędziowie, obserwatorzy, działacze i piłkarze wszyscy w równym stopniu ponoszą odpowiedzialność za bajzel jaki obecnie panuje w polskiej piłce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sport - Euro będzie nasze?

Pilkarskie ME2012. Mimo wielu wpadek i niepewności, czy znajdą się pieniądze na stadiony, Polska liczy na lobbing skutecznego ponoć ukraińskiego działacza Grigorija Surkisa.

 

Gwarancje, że wybudujemy stadiony i autostrady, sa teraz trochę na wyrost. Mam nadzieję, że jak dostaniemy mistrzostwa, to w sprawę wreście na poważnie zaangażuje się rząd. Inaczej będziemy światkami kompromitacji na światowa skalę - kończy Piotr Gawron, szef polskiego sztabu projektu UEFA Euro 2012.

 

źródło: GW

 

Stadiony po stronie Polskiej:

Wrocław, Gdańsk, Poznań, Warszawa.

Ukraińskiej:

Kijów, Dniepropierowwk, Donieck, Lwów. Rezerwa Odessa, Charków.

....tak tylko przypomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze jest to, że Dudka aresztowali :lol:

 

Bramkarz reprezentacji Polski Jerzy Dudek był jednym z uczestników awantury w jaką wdali się piłkarze Liverpoolu na zgrupowaniu w Portugalii. Polak został na krótko zakuty w kajdanki, ale nie jest o nic oskarżony. wiecej

 

Może Jurek chce główną rolę w Prison Break

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigniew Boniek - były wiceprezes PZPN.

 

Polacy wykonali dobrą robotę, ale do finałowej trójki dostaliśmy się na ostatnim miejscu, a najwięcej głosów dostali Włosi. Znamiennym wydarzeniem było przełożenie wyboru gospodarza mistrzostw z grudnia na kwiecień. Lennart Johansson raczej wiedział, że Euro dostaną Włosi, i przed walką z Platinim o prezydenturę w UEFA nie chciał zezłościć Polaków, Ukraińców, Węgrów i Chorwatów. Liczył na ich poparcie. Poza tym nie przeceniałbym roli szefa ukraińskiego związku Surkisa, a o lobbingu w naszym polskim rozumieniu tego słowa nie chce mi się nawet gadać. Surkis może robić wrażenie na polskich działaczach, ale na Platinim czy Beckenbauerze już nie. Próbujmy, choć trzeba być przygotowanym na porażkę. I po niej dalej się starać. Zbudujemy wreście ze dwa stadiony, rozbudujemy lotniska i walczymy o Euro w 2016 czy 2020.

 

Czy tu, jest jeszcze ktoś, kto wierzy, że będziemy organizatorem ME 2012. :?: I napewno nie będzie prawdą, że zadyma wokół PZPN, nam zaszkodziła. Póki co, róbmy swoje porządki, bo Euro 2012, mamy już z głowy. Smutne ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc nie wierze,niech zrobią porządek w PZPN i niech zaczną coś robić budować stadiony,autostrady i nawet jak wspomniał Z.Boniek lotniska.A wiecie co mi się wydaje,że jak Polska przegra tą organizację to wszystkie te plany budowy stadionów sz..g trafi :lol: obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włosi nie dostaną Euro. Ze względu na to co dzieje się na stadionach. Jest o poważniejszy problem niż korupcja. W Chorwacji na stadionach jest problem z nazizmem i rasizmem. Akurat pod tym względem wypadamy najlepiej. A ważna kwestia jest także polityka i to nie my dostaniemy organizacji tylko tak naprawdę Ukraina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...