Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

50% ? Śmiem wątpić aby to było nawet 20%. Skoro na derby mecz z Legią przychodzi 4 000 widzów a średnio na mecze Polonii po 3000 to jakim cudem chcą zapełnić 30 000 stadion ? Ale jak ktoś porywa się z motyką na słońce to niech później ponosi koszty utrzymania stadionu. A po zatem nie wierze, że to wybudują. Polonia jeśli chce nowym obiekt to nie powinna iść za Legią ale za Koroną. Obiekt w podobieństwie obiektu Korony w zupełności by im wystarczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3000 z czego z setka nadaje się do więzienia. Na widok kolejnej setki łapiesz się za portfel i spuszczasz wzrok. Myślicie że w ponad 2 mln mieście nie znajdzie się 10 000 - 15 000 chętnych do oglądnięcia meczu w miłej atmosferze? Na stadionie na którym można coś zjeść, wokół którego można pospacerować, posiedzieć na ławkach. Wiadomo że co kolejkę nie będzie full. Stadion na 30 tys buduje się "na zaś", po to by wypełnić go "od święta". Puchary, mecz międzypaństwowy, koncerty. Pewnie koszt budowy stadionu na 30 000 i na 15 000 są zbliżone. Tyle tylko że na mniejszy nie upchnie się drugie tyle chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50% ? Śmiem wątpić aby to było nawet 20%. Skoro na derby mecz z Legią przychodzi 4 000 widzów a średnio na mecze Polonii po 3000 to jakim cudem chcą zapełnić 30 000 stadion ? Ale jak ktoś porywa się z motyką na słońce to niech później ponosi koszty utrzymania stadionu. A po zatem nie wierze, że to wybudują. Polonia jeśli chce nowym obiekt to nie powinna iść za Legią ale za Koroną. Obiekt w podobieństwie obiektu Korony w zupełności by im wystarczył.

 

Nie chcę się kłócić i przekonywać do swoich racji. Ty masz swoje zdanie którego nigdy nie zmienisz bo zawsze będziesz negatywnie do tego nastawiony. Plusem jest to iż obiekt będzie budowany za pieniądze PRYWATNE a nie jak wasz za 0,5 mld zł z kasy miasta. Tak to na wasz stadion miasto wywaliło 500 mln zł z kasy publicznej za które można było zbudować drogi, mosty, hotele. Do zobaczenia w 2012 roku na K6. :D

 

PS. Jeśli wobec ciebie Legia jest taka wielka to dlaczego obawiasz się tego stadionu na 30 000 na Polonii ? Jakieś komlpleksy ? No bo niby czemu czepiasz się pojemności ? :] Uważasz przecież że nie wypełnimy nawet 20 % stadionu to co ci za różnica czy 15 czy 30k ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jeśli wobec ciebie Legia jest taka wielka to dlaczego obawiasz się tego stadionu na 30 000 na Polonii ? Jakieś komlpleksy ? No bo niby czemu czepiasz się pojemności ? :] Uważasz przecież że nie wypełnimy nawet 20 % stadionu to co ci za różnica czy 15 czy 30k ?

 

Nie sądzę, że chodzi tutaj o kompleksy tylko o to, aby stadion przynosił zyski i nie był zbędnym balastem.

Z jednej strony to bardzo dobrze, że w Polsce buduje się coraz większe obiekty i gdy będzie tam grała np. reprezentacja nie będzie problemów z zapełnieniem stadionu. Jednak z drugiej strony trzeba uczyć się na błędach innych i uniknąć np. takiej sytuacji jak w Portugalii po Euro 2004 - wybudowany piękny stadion bodajże też 30 000, który aktualnie świeci pustkami i gra na nim drużyna... IV ligowa.

 

Jeśli jednak na Polonię miałby przychodzić komplet na prawie każdy mecz to dlaczego nie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jeśli wobec ciebie Legia jest taka wielka to dlaczego obawiasz się tego stadionu na 30 000 na Polonii ? Jakieś komlpleksy ? No bo niby czemu czepiasz się pojemności ? :] Uważasz przecież że nie wypełnimy nawet 20 % stadionu to co ci za różnica czy 15 czy 30k ?

A czy ja napisałem, że się obawiam ? Nie. To jest projekt utopia nic więcej i nie wierze, że powstanie.

A zresztą napisał Mateusz jakim cudem klub który ma najniższą frekwencje w lidze i nie może zapełnić 6 000 stadionu zapełni 30 000 ? Kto zapłaci za koszty utrzymania stadionu ? No chyba, że wolisz płacić za bilet zamiast dajmy 20 zł po 100 zł.

 

Po zatem jakbyś pamiętał pierwsze koncepcje stadionu Legii tez były boskie, wysuwane dachy i murawy itd a życie to zweryfikowało. W takiej formie stadion na konwiktorskiej nie powstanie bo nie będzie w stanie siebie utrzymać. W Polsce na pojemność w okolicach 20 000 stać Lecha, Wisłę, Legie, Górnik, Pogoń. Widzew może Stomil.

 

 

PS. czym tam martwić się o frekwencje na Grolinie skoro zawsze ma swój stały poziom czyli jako najgorszy klub w lidze. Nie zależnie czy to w II lidze jeszcze jako Polonia czy teraz EKstraklasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po raz kolejny pokazujesz że masz niezwykłe kompleksy. Co cię to obchodzi ile będę płacił i inni też po to żeby obejrzeć ukochaną drużynę ?! Czemu martwisz się jak stadion się utrzyma i jak będzie na siebie zarabiał. Zżera cię [beep]na zazdrość i to widać w twoich wypowiedziach. A o frekwencje na K6 się nie martw bo cały czas jest minimalny progres, a u was 2899 widzów na ostatnim meczu chociaż trybuna kryta ma 5976 miejsc. (40 % wypełnionych miejsc). Po za tym wszystko będzie budowane za Prywatne Pieniądze a nie jak wasz za pieniądze podatników. W dodatku my nie czepialiśmy się że w wasz stadion wrzucono 500 000 000 zł.

 

 

PS. Myślisz że dlaczego ludzie boją się chodzić na stadiony w Wawie. Boją się takich s[beep]i... jak wy. Ale nowy obiekt ich na K6 przyciągnie. A WaLter zapewne sra w gacie już że takie cudo będzie przy K6. :locked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 masz złe dane bo na Cracovii było coś lekko ponad 3500 ludzi. To po 1.

Po 2 kompleks to masz chyba ty bo w każdym poście piszesz o pieniądzach z kasy miasta gdzie ja w żądnym poście nie wspominałem o tym.

Po 3 dobra infrastruktura w kraju oznacz lepszą koniunkturę dla piłki. I nie chodzi o jeden klub a wszystkie. Każdy klub w Polsce powinien mieć nowoczesny stadion.

Po 3 dobra koniunktora na piłkę oznacz mocne kluby nie tylko sportowo ale i finansowo. A wpływy z biletów są jednym z poważniejszych zarobków klubów.

Po 4 lepiej wygląda jak na stadionie jest 15 tys ludzi na 15 tysięcznym stadionie niz 15 tysięcy na 30 tysięcznym stadionie. Bp pełny stadion to pełny stadion nawet mały ale pełny i atmosfera wtedy jest inni niż na takim gdzie co 2 miejsce wolne.

Po 5 jakbyś sięgnął pamięcią wstecz to kiedyś Engel polecał jakaś firmę co do budowy stadionu i cała sprawa skończyła się skandalem.

Po 6 naszych klubów jest nie stać na utrzymywanie stadionów 30 000 i większych poza małymi wyjątkami.

Po 7 spotkałem się z opiniami kibiców Groclinu którzy podchodzą sceptycznie co do tej wizje. Bo prawdę mówiąc to jest utopia. Bo nikt nie wyłoży 1 mld złotych na coś na czym nie będzie mógł zarobić. Stadion na Konwiktorskiej na pewno powstanie ale dopasowany do potrzeb klubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 masz złe dane bo na Cracovii było coś lekko ponad 3500 ludzi. To po 1.

Po 2 kompleks to masz chyba ty bo w każdym poście piszesz o pieniądzach z kasy miasta gdzie ja w żądnym poście nie wspominałem o tym.

Po 3 dobra infrastruktura w kraju oznacz lepszą koniunkturę dla piłki. I nie chodzi o jeden klub a wszystkie. Każdy klub w Polsce powinien mieć nowoczesny stadion.

Po 3 dobra koniunktora na piłkę oznacz mocne kluby nie tylko sportowo ale i finansowo. A wpływy z biletów są jednym z poważniejszych zarobków klubów.

Po 4 lepiej wygląda jak na stadionie jest 15 tys ludzi na 15 tysięcznym stadionie niz 15 tysięcy na 30 tysięcznym stadionie. Bp pełny stadion to pełny stadion nawet mały ale pełny i atmosfera wtedy jest inni niż na takim gdzie co 2 miejsce wolne.

Po 5 jakbyś sięgnął pamięcią wstecz to kiedyś Engel polecał jakaś firmę co do budowy stadionu i cała sprawa skończyła się skandalem.

Po 6 naszych klubów jest nie stać na utrzymywanie stadionów 30 000 i większych poza małymi wyjątkami.

Po 7 spotkałem się z opiniami kibiców Groclinu którzy podchodzą sceptycznie co do tej wizje. Bo prawdę mówiąc to jest utopia. Bo nikt nie wyłoży 1 mld złotych na coś na czym nie będzie mógł zarobić. Stadion na Konwiktorskiej na pewno powstanie ale dopasowany do potrzeb klubu.

 

AD 1 http://ekstraklasa.org/ekstraklasa.org/ ... klasy.html

liczba widzów 2899

AD 2 chcę ci przekonać iż nie masz się co denerwować bo "nie będziesz płacił z własnej kieszeni"

AD 3 zgadzam się

AD 4 Ok. Ale dlaczego uważasz że my nie zapełnimy 30k ? Walter i ITI w raporcie nowego stadionu napisali iż spodziewają się średniej na poziomie 16k widzów na mecz. To chyba 50 % waszego nowego ...

AD 5 Ta firma GSA a AEG - przepaść :lol2:

AD 6 Czyli Polonia zbankrutuje, nie cieszysz się ?! :] To nie klub a inwestor będzie zapewniał zysk.

AD 7 Bez komentarza. (nie chcę po prostu przeklinać i wprowadzać "chorej" atmosfery)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD 1 http://ekstraklasa.org/ekstraklasa.org/ ... klasy.html

liczba widzów 2899

AD 2 chcę ci przekonać iż nie masz się co denerwować bo "nie będziesz płacił z własnej kieszeni"

AD 3 zgadzam się

AD 4 Ok. Ale dlaczego uważasz że my nie zapełnimy 30k ? Walter i ITI w raporcie nowego stadionu napisali iż spodziewają się średniej na poziomie 16k widzów na mecz. To chyba 50 % waszego nowego ...

AD 5 Ta firma GSA a AEG - przepaść :lol2:

AD 6 Czyli Polonia zbankrutuje, nie cieszysz się ?! :] To nie klub a inwestor będzie zapewniał zysk.

AD 7 Bez komentarza. (nie chcę po prostu przeklinać i wprowadzać "chorej" atmosfery)

 

Ad1. Tylko ciekawe skąd wzięli tą liczbę. Bo wszelkie inne serwisy Legijne jak i sportowe jak i oficjalna strona Legii podają liczbę 3500. I wybacz ja raczej wierze klubowi a nie jakiemuś serwisowi.

Ad2. Po 1 nie place podatków i nie mam zamiaru a po 2 uważam, że miasto powinno zbudować stadion na Konwiktorskiej.

Ad4. A czy napisałem, że Legia zapełni? My będziemy mieli z tym problemy z zapełnieniem na każdy mecz a co dopiero mówić o stadionie przy k6.

Ad5. Rożnica żadna bo chodzi o grunty wokół stadionu.

Ad6. Nie, bo z kim będą grane derby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Tylko ciekawe skąd wzięli tą liczbę. Bo wszelkie inne serwisy Legijne jak i sportowe jak i oficjalna strona Legii podają liczbę 3500. I wybacz ja raczej wierze klubowi a nie jakiemuś serwisowi.

J bym raczej wierzył niezależnemu portalowi niż klubowi , bo jakiemuś tam portalowi nie zależy na tym , żeby któryś klub miał w statystykach inną liczbę kibiców na stadionie niż na prawdę , a klubowi może na tym zależeć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech omawia warunki współpracy z jednym z potentatów ligi francuskiej Olympique Marsylia. Lech chcę aby dochodziło do wymiany zawodników, i chcę przyjrzeć się pracy sztabu tegoż klubu. Nie chodzi tu tylko o współpracę na płaszczyźnie sportowej ale także marketingowej. BetClic to sponsor obydwu klubów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przereklamowany to chyba ty jesteś. Robert bez problemu da sobie radę w każdym klubie w przeciwieństwie do Brożka. Piłkarsko Brożek jest na pewno lepszy od Roberta ale mentalnie Robert przebija Pawła o lata świetlne.

Sory ale co to za przykład Sikory i Frankowskiego? Gdzie oni wyjeżdżali ? Do 2 ligi hiszpańskiej ? Zero ambicji sportowych.

Rok temu jak odchodził ze Znicza do Lecha były identyczny wnioski gdzie się pecha z 1 ligi do klub walczącego o majstra i grającego w pucharach, lepsza będzie Cracovia czy Jagiellonia. Robert mówił w wywiadach o strzeleniu 10 bramek tym bardziej go traktowali komicznie. I co ? Uciszył wszystkich.

Robert przez 3 lata trafił z 3 ligi do reprezentacji. Dzięki swojej ciężkiej pracy i ciągłemu dążeniu do doskonałości. Talent miał ale talent to nie wszystko. I jeśli jakikolwiek piłkarz z ligi ma wyjechać na zachód i zrobić karierę to jest tylko on, bo ma do tego odpowiedni charakter ukształtowany przez życie które dawało mu w kość. On jest w stanie podjąć rywalizacje o miejsce w składzie każdego klubu, ławka go nie załamie. W przypadku Brożka kiedy 5-6 meczy mu nie wyjdzie i pojedzie ławkę dalej nie da sobie rady. Bo piłkarsko ma bardzo duże umiejętności ale mentalnie oczekuje komfortu psychicznego a nie rywalizacji.

 

A co do klubu Ukraina to zły kierunek dla Roberta. A z kraju powinien wyjechać jak najszybciej bo da sobie rade wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przereklamowany to chyba ty jesteś.

 

Nie mieli mnie gdzie przereklamować ;] :lol: Zagrał parę meczyków ładnie i podniecenie... Jestem za, aby odegrał jakąś role w europejskiej piłce, ale jest za dużo szumu wokół niego... Może się mylę, lecz już kliku takich było. Robert "5 milionów" Lewandowski :lol: Wszyscy się licytują ile jest wart, a to przecież nie jest najważniejsze... Nie długo cena dojdzie do 10 mln, a skończy na takiej jak Brożek...

 

P.S Skoro jesteś "Przyjacielem forum SatKuriera" to staraj się pisać, mając na uwadze grzeczność do innych użytkowników :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 równe sezony to nie jest parę meczy.

A jak Brożek nie skończy bo Brożek mentalnie jest słabszy. W Wiśle jest gwiazdą na zachodzie będzie musiał walczyć o miejsce w składzie co dla niego jest nowością.

 

Edycja tomekb1976: Proszę nie cytować posta, pod którym pada odpowiedź. Ostatnio często to u Ciebie poprawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...