Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę dobrze, że sam zrezygnował, bo ja po wczorajszym meczu obawiałem się, aby nie było powtórki z poprzedniego okresu trenowania Kasperczaka w Wiśle. Chyba nikomu nie muszę mówić, co się wtedy działo. Brawo Kasperczak, ceni się ludzi honorowych.

 

Spokojnie pan Cupiał wyciągnoł wnioski i z tego co pamiętam miał tam punkt ze może zwolnic trenera w każdej chwili bez wypłacania odszkodowania i mimo takiego zapisu kasperczak sie zgodził podpisac umowe bo nikt inny by mu nie zaoferował posady trenera po tym co zrobił z zabrzu, wiec lepiej sie podac do dymisji niz zostac zwolnionym jak nie ma zadnych korzyski finansowych :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logo-261x300.jpg

Witajcie!

 

Piszemy do Was, bo jesteśmy zdruzgotani. Agonia polskiej piłki trwa... W ciągu dwóch dni "niemal" wszystkie nasze drużyny odpadły z europejskich pucharów. Jest naprawdę źle - jeśli nie zaczniemy odbijać się od tego dna, to ugrzęźniemy w nim na długie lata! Pomóżcie nam w tym!

 

Dziękujemy wszystkim kibicom za słowa wsparcia i otuchy, jakie otrzymaliśmy od Was podczas procesu wytoczonego nam przez PZPN. Związek ma najlepszych prawników i jest żądny zemsty, więc na oślep walczy z kibicami. My - mamy Was! Pierwsza rozprawa już za nami, ale będą kolejne - o wszystkim będziemy informować na bieżąco.

 

Działacze próbują nas zakneblować, a my i tak robimy swoje. Podczas Mistrzostw Świata rozpoczęliśmy akcję bannerową pod hasłem „W RPA Mundial - u nas LATO!”. Przeprowadziliśmy ją w wielu miastach - m.in. w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu... Byliśmy nawet w Sejmie!

 

Zwracamy się do Was z ogromną prośbą. Mamy coraz więcej wydatków związanych z naszą działalnością. Za wszystkie płacimy z własnych środków, a teraz doszedł do tego koszt bannerów. Prosimy, pomóżcie! Każde 10zł ułatwi nam walkę o polską piłkę.

 

Na http://www.koniecpzpn.pl na bieżąco informujemy Was o tym, co się dzieje z naszym futbolem. Niestety, mamy bardzo dużo do opisywania...

 

Z piłkarskim pozdrowieniem

S.O.S. dla Polskiej Piłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zaraz poleci Lech(chyba ze cos pokaze ) po meczach z Dnipro (pamietam że którys z naszych zespołów juz z nimi grał i odpadł ) i bedzie wielka kompromitacja dla polskiego futbolu jak odpadną (choć to już jest niestety po porazce Wisły Ruchu a Jagielonia chciała sie pokazać ) zaczynaja nas wyprzedzać Azerowie Białorusini Słowacy !!!! a nawet Węgrzy czy Chorwaci A JESZCZE 10 LAT TEMU MOGLISMY LICZYĆ ILE BRAMEK IM NASTRZELAMY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osman Chávez podpisał roczny kontrakt z Wisłą Kraków, pochodźi z Hondurasu i jest srodkowym obrońcą. Na ostatnich MŚ zagrał we wszystkich trzech meczach jakie rozegrała reprezentacja Hondurasu. Myślę, że Wisła ma ciekawy skład teraz potrzeba trenera, który poskłada tych zawodników i zrobi z nich dobry zespół. Ciekawi mnie jak zagra w swoim pierwszym meczu ligowym Legia po sparingu z Arsenalem i jaka jest naprawdę siła tego zespołu.Co do Lecha, to patrząc na ostatnią kolejkę ligową i ich gre z Widzewem, to z taką formą Lechici są poza pucharami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia rzutem na taśmę wygrywa mecz z Cracovią. Spotkanie naprawdę mogło się podobac i zadowolic najbardziej wybrednego kibica piłki. Dużo sytuacji z jednej jak i z drugiej strony, świetną sytuację miał Chinyama po minięciu Polaczka, ale Cabaj wybronił. Później jednak popełnił błąd przytrzymując za długo piłkę i arbiter dyktuje rzut wolny z którego pada gol dla Legii. Dośc kontrowersyjna decyzja arbitra w końcówce, będzie jeszcze długo komentowana. Legia jest w dużo lepszej formie niż Lech czy Wisła pokazała charakter i wolę walki, ale muszę też powiedziec, że Cracovia może jeszcze namieszac w lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno mnie zbudowało to spotkanie i przede wszystkim świetnie sie oglądało dużo sytuacji i emocji i na koncu szczęśliwe zakończenie. Cieszy ze z dobrej strony pokazał sie marjan antonolovic w kilku sytuacjach kapitalne interwencje, w sumie cabaj to samo kilka parad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo mojej całej sympatii do Legii to trzeba Cracovii oddać, że grali bardzo dobrze i na porażke nie zasłużyli.Zostali orżnięci z punktu przez sędziego.Myślę, że ten Pan odpocznie sobie jakiś czas od prowadzenia meczów.

Ogólnie to fajnie, że 3 punkty zostają w Warszawie, ale gra na razie nie powala.A ta osłabiona obrona to dramat.Dobrze, że nie zagrał Saidi, bo taki wynik mógłby być w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LoL. Nie znasz przepisów gry w piłkę nożną ? I za co sędzia ma odpocząć, za to że wychwycił grę na czas Cabaja który grał tak cały mecz. To nie była jedna sytuacja a kilka takowych. A ten przepis ma na celu właśnie karać drużyny które notorycznie grają na czas jak to było z Cracovią.

 

Sędziowie korzystają z tego przepisu bardzo rzadko bo nie ma on na celu odgwizdywania każdego takiego zagrania a celowe niszczenie płynności gry po raz któryś. Bardzo ciężką sytuacja i należą się słowa pochwały dla arbitra za podjęcie decyzji.

 

 

Co do meczu to nie rozumiem wychwalania Cracovii zagrała bardzo słabo podobnie jak Legia. Atmosfera na stadionie 1 klasa a będzie jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LoL. Nie znasz przepisów gry w piłkę nożną ? I za co sędzia ma odpocząć, za to że wychwycił grę na czas Cabaja który grał tak cały mecz. To nie była jedna sytuacja a kilka takowych. A ten przepis ma na celu właśnie karać drużyny które notorycznie grają na czas jak to było z Cracovią.

Znam, bo sam grałem.

Jeśli wcześniej Cabaj robił to samo, to dlaczego jego zespół wtedy nie został ukarany? Przepis to przepis i powinien działać cały mecz.Nie mówie, że Stefański zrobił źle, ale był poprostu niekonsekwentny i podarował Legii piłkę meczową, którą wykorzystali.

Co do meczu to nie rozumiem wychwalania Cracovii zagrała bardzo słabo podobnie jak Legia.

Mieli tyle sytuacji, że zanim Legia strzeliła wyrównującą bramkę to dawno powinno być po meczu.No, ale jak jest taka dziura w obronie to nie ma się co dziwić.

 

Ważne, że są 3 punkty, a za pół roku nikt nie będzie pamiętał w jaki sposób zostały zdobyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sytuacje nie wynikały z dobrej gry, a z tragicznej gry defensywy Legii która po prostu sama zapraszała na pole karne Cracovię. Legia zagrała bardzo słabo ale mecz pokazał co znaczą kibice Legii i gdyby nie my to na pewno nie zremisowali by nawet tego meczu.

 

Bo jak napisałem wyżej przepis ten jest tak skonstruowany, że sędzia korzysta z niego jedynie w momentach ewidentnego przeciągania wznowienia gry po raz któryś . Jeśli bramkarz robi to celowo 2,3,4 razy wtedy sędzia ma prawo podjąć taką decyzje.

 

Oczywiście bez urazy i nie tyczy się to ciebie ale sam wiesz, że sporo osób niby znających się na piłce nie zna większości przepisów. Zobacz choćby spalonego gdzie dla większości linie spalonego wyznacz zawodnik z pola tuż przed bramkarzem a niestety są sytuacje gdzie to bramkarz wyznacz linie spalonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za argumenty, że błędy wynikały nie z dobrej gry Cracovi a z błędów defensywy Legii. Gdyby nikt nie popełniał błędów to każde spotkanie skończyłoby się bez goli. Ktoś popełnia błąd a inni to wykorzystują lub nie a Cracovia zagrała dobry mecz, miała kilka sytuacji do strzelenia gola i nie ma co przekręcac faktów i usprawiedliwiac tego złą grą Legii. Idąc tym tokiem myślenia, to samo można powiedziec o meczu Ruchu z Wisła, Ruch wygrał nie dlatego, że dobrze zagrał tylko dlatego, że Wisła popełniła błędy w obronie.

Jeśli chodzi o sytuację z Cabajem. Oczywiście przepis taki istnieje, tylko ile razy widzieliście podyktowany rzut wolny z powodu opóźniania gry ? Równie dobrze sędzia mógł ukarac go kartką bo tą formę kary z reguły stosują sędziowie w większości wypadków. Trzeba sobie powiedziec otwarcie, poziom sędziowania w naszej lidze jest jeszcze niższy niż poziom tych rozgrywek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiaj się poziomu sędziowania, bo jak już wcześniej było wspomniane taki przepis istnieje i sędzia z tego skorzystał - miał pełne prawo. Ja pierwszy raz widziałem coś takiego, ale skoro przepisy mówią jasno, że w takiej sytuacji sędzia ma prawo podyktować rzut wolny pośredni, to nie ma co się na niego obrażać jeśli z tego prawa skorzysta.

Ogólnie mecz był dobry, trzymał w napięciu. Martwi fatalna gra obrony Legii, ale mam nadzieję, że ta wygrana doda im pewności siebie i będzie wreszcie jakaś stabilizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego jak Cabaj w ciągu meczu przetrzymywał piłke dłużej niż 6 sekund czemu wtedy sędzia nie gwizdał?.A zagwizdał w 94 minucie,dając zwycięstwo Legii.Jeśli już gwiżdże takie przewinienia powinnien być konsekwetny,i odgwizdywać takie faule za każdym razem,a nie jak to miało miejsce w tym meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...